Witaj!

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filotheus Margel [Dor]
Filotheus
CzarodziejPosty: 11
Tematy: 6
Paż 2016
19
#1
Filotheus Percival Ulfryk Salazar Margel
wcześniej znany jako Fabrice/Finn


Brytyjczyk urodzony w Londynie 1 września 2030 roku o czystości krwi 100%. W Hogwarcie uczył się do momentu skończenia trzeciej klasy, później to już ukończył Akademie Magii Beauxbatons - Przydział Męski w Paryżu. Zamieszkiwał  takie kraje jak Ameryka Północna, Afryka, Kolumbia oraz Rumunia, obecnie zameldowany od nieadawna w Londynie. Posiada 2 obywatelstwa (Brytyjskie i Francuskie) oraz jest wyznawcą Amala. Jako dorosły ukończył studia Zielarstwa i Eliksirów na uniwersytecie w Salem oraz Kurs Prawa Magicznego w Australii. Po skończeniu edukacji podjął się pracy w Sklepie Zielarskim "Mandragora", niegdyś w Francji, obecnie Ma zielarnię w Paryżu| Tworzy sklep zielarski. Słuchy pochodzą że miał wziąść ślub, lecz przed wyjazdem do rodzinnego kraju zerwał zaręczyny i jego status cywilny został cofnięty. Po przyjeździe znalazł swoją wielką miłość którą planuje swoje wspólne życie z którą też zerwał. Ze względu na swoje dzieci wrócił do byłej żony którą okazało się że nadal kocha. (w Związku Małżeńskim)

[Obrazek: 966e1a83f0646d87ebaf89276e2039fa.gif]
Wygląd

Jak wygląda Filotheus? Jest całkiem wysokim osobnikiem mierzącym 186 cm. Mężczyzna o drobnej posturze ciała, lekko chudy. Na jego czuprynie znajdują się w eleganckim ładzie włosy o kolorze blondu, od słońca przejaśniające się na kolor biały. Ma on jasną karnację skóry, często jest mylony z wampirem. Jego oczy przybrały kolor zielonego, a nosek lekko zadarty. Preferowany jego ubiór? Zawsze odpowiedni do danej okazji. Choć przez preferowany styl życia, są to raczej wygodne i na czasie stroje. Najczęściej chodzi w koszuli, najlepiej w jednolitym, stonowanym kolorze. Na jego szyi zawsze widnieje jego wisiorek, z wyglądu jest to wąż który ma zielone oczy.

Charakter
Jaki jest Flotheus? Zacznijmy pierw od tego jakie było jego pierwsze wcielenie, jako Finna.  Finn zazwyczaj ma zmienny charakter. Potrafi być dla swojej rodzinny jak i dla bliskich bądź poznanych osób bardzo uprzejmym i pomocnym, zaś dla swoich wrogów lubi być opryskliwy i chamski. Nie lubi on innej osobie okazywać skruchy gdyż po prostu tego nie lubi. Po swoich rodzicach odziedziczył schludność, staranność w wypełnianą pracę oraz takie coś jak ambicje. Nie na widzi tego jak słyszy źle o swojej rodzinnie gdyż go to mocno irytuje i wpada w złość. Czasami nad ranem chodzi niewyspany gdyż dręczą go koszmary przy których ledwo przesypia noc. Chłopiec wychowywany w stuprocentowej czysto krwistej rodzinnie ma ponadprzeciętne zdolności w sprawach magii. Mimo że większość osób czysto krwistych posiada wstręt do osób brudno krwistych to on traktuje ich jak równego sobie, nic mu oni nie zrobili więc nie ma nic przeciwko nimi. Przy sytuacjach zagrażających mu potrafi zachować poważną minę nie wyrażającą żadnych emocji. Chłopak na co dzień czyta książki na temat dziedzin magicznych, a od kiedy otrzymał różdżkę ćwiczy proste zaklęcia na jego poziomie.

Jaki jest teraz Flotheus? Na pierwszy rzut oka może wydawać się wam miły i przyjaznym człowiekiem. Czy to jest prawdą? W jakimś stopniu jest to prawdą, jednak nie do końca. Największą empatią i swoim zainteresowaniem obdarzył swoje zwierzaki, Kao i Nevermore. Trudno było się z nimi rozstać na czas wyjazdu do Salem, zrobił to zostawiając ich z babcią w Francji. Postąpił tak ze względu na poszerzenie swoich zainteresowań Zielarskich i Eliksirów, oraz w wolnych chwilach - prawo magiczne. Mężczyznę można nazwać indywidualistą, wiele rzeczy robi sam i bez niczyjej pomocy, jednak gdy zajdzie potrzeba z miłą chęcią przyjmie pomocną dłoń. Łatwo go wyburzyć z równowagi, wystarczy obrazić go lub zagrozić jego bliskim. A wtedy jest nawet zareagować karą śmierci osobnika - ma to po Ojcu. Nastał u niego pewien okres w którym stał się dość nieufny odkąd przyjechał do Londynu z powrotem. Unika jak najbliższego kontaktu z otoczeniem gdzie może spotkać Ojca, nie jest gotów na jego spotkanie z nim? Czy okazuje się że jest strachliwy na jego żelazną rękę.

Historia

Rozdział Pierwszy - Narodziny Filotheusa oraz Dzieciństwo


Finn na świat przyszedł w Szpitalu który był umiejscowiony w Londynie. Narodził się jako drugie dziecko w tym samym dniu co jego dwaj bracia Tinn i Rufus. Jego rodzicami są Samantha która pracuje w Francuskim ministerstwie jak i jego tata Herpon wcześniej pracujący w departamencie przestrzegania praw obecnie jako minister magii. Po paru dniach wrócił do domu który był w wiosce Hogsmead. Przez prawie dłuższy okres dwóch lat rzadko co miał okazję wychodzić z domu ze względu na okres bycia niemowlakiem. Mijały lata a chłopiec stawał się coraz to większy, uczył się już chodzić jak i czytać oraz innych dziecinnych umiejętności. W okresie dzieciństwa jakim dorastał dostał fascynującą przygodę z lotem na Hipogryfie, miał wtedy 7 lat. Gdy ten czas się już kończył i musieli iść do domu wtedy chłopaczyna się zasmucił ponieważ chciał odwiedzić swojego pradziadka. Wtedy objawiła się jego moc, w chatce gajowego zaczeły latać różne przedmioty, kiedy się Finn już uspokoił runęły na ziemie powodując huk. I tak przez resztę życia aż do jedenastych urodzin wiódł spokojne życie lecz był moment kiedy musiał z rodzinną wyjechać do Uzbekistanu na parę miesięcy. Po powrocie przeprowadzili się do dworu pradziadka gdyż tam było bezpiecznie. Okres sielanki dobiegał końca, przed jego jedenastymi urodzinami otrzymał list z Hogwartu którego długo wyczekiwał. Od teraz gdy go dostał ćwiczy swoją różdżka proste zaklęcia które mu jakoś wychodzą. I tak się kończy pierwszy rozdział, już wkrótce dalszy rozdział opowiadający o jego przygodach w Hogwarcie.

Rozdział Drugi - Hogwart i Beauxbatons

Życie w Hogwarcie minęło mu dość bardzo szybko, miał swoje wzloty i upadki. Jak rok się już skończył, musiał niestety wyjechać do Francji pod rygor swej matki. Pracowała tam w Ministerstwie Magii i jako właścicielka sklepu z perfumerią. Dokończył tam swoją edukcję. Beuxbatons było czym innym niż Hogwart, zupełnie dość nowym miejscem. Wchodząc do tak zwanej "Wielkiej Sali" zupełnie się nie spodziewał jak wyglądać będzie przydział, nie wcielono go do żadnego z domów tylko w przydział męski. Kiedy do się skończyło udał się wraz z męskim prefektem w stronę dormitorium. Chłopiec czuł się w tej szkole dość dobrze, długo mu zajęło odnajdywanie się ale zawierając nowe przyjaźnie poszło mu to dość szybko. Uczył się znakomicie, przesiadywał wraz z swoimi przyjaciółmi nie tylko na dziedzińcach by się bawić ale również w bibliotece zakuwając by mieć dobre stopnie gdyż na tym im zależało. Lubił chodzić na zajęcia szkolne, lecz jego najaktywniejszymi lekcjami były zajęcia prowadzące przez zielarkę panią Tutamę, opowiadał on ciekawe rzeczy na temat roślin. Po kilku miesiącach chodzenia na zajęcia z eliksirów, udało mu się uwarzyć eliksir naprawiający kończyny. Chłopiec rzadko co wracał do domu na święta gdyż chciał zostać w szkole i zgłębiać wiedzę. Matka zrozumiała jego wolę ale była też przejęta czy się nie oddalają od siebie. Zbliżały się ważne egzaminy w jego życiu, wykuł się prawie wszystkiego na blachę. Gdy skończył je pisać, udał się do swojego dormitorium gdzie zaczął się powoli pakować bo wiedział że niedługo wraca do domu. Parę dni po egzaminach odbyła się ceremonia zakańczająca rok szkolny, dyrektor jak i grono nauczycielskie gratulowało ukończenie wszystkim wyczerpujących egzaminów. Jak ceremonia dobiegła końca, wszyscy udali się na na dziedziniec, skąd abraskany z powozem zabrały rozwiozły je w miejsce gdzie czekali rodzice.


Rozdział Trzeci - Dorosłe życie

W dorosłość wszedł dość szybko z raptem gdy jego matka zmarła. Wiedząc że zaraz zjawi się ktoś z sługusów ojca po jej ciało, spakował swoje skarby do kufra i wyfrunął przez sieć fiu. Koczował w domostwie babci, matki Samanthy. Minął miesiąc od tragizmu dla całej rodzinny, Filotheus pracował jako sklepikarz w Sklepie Zielarskim "Mandragora". Mało zarobkowa praca z której zarobił na studia i życie w miasteczku Salem. Tam obrał kierunek na najlepszym uniwersytecie w specjalizacji Zielarstwa i Eliksotwórstwa. Szło tu to jak krew z nosa ale zdał. W między czasie podróżował po świecie. był w takich miejscach jak w Kolumbii skąd pochodziła jego ex-nażeczona. W Afryce szukał nowych receptur eliksirów i roślin u tutejszych plemion. Australia dała mu najlepszy kurs z prawa magicznego oraz myśl o powrocie do rodzinnego kraju. Tak się też stało, wrócił po dwóch latach eskapad w Afryce do Londynu. Obecnie pracuje dorywczo bez papierów by nie została wykryta jego obecność na wyspach brytyjskich. Ale czy na długo? Tego dowiecie się w dalszych jego przygodach...


Rodzina i Relacje

† Herpon Margel, ojciec. Ich relację są na granicy przepaści, los jest nieznany. Filotheus co prawda powrócił do Wielkiej Brytanii lecz nie jest gotowy na spotkanie z Ojcem. [Eryk]
† Samantha Margel, matka. Kobieta która dała mu wszystko czego chciał, odeszła z tego świata na dobre. Ofiarowaną obietnicę postanowił spełnić po swojej tułaczce po świecie. Wrócił dla niej do kraju. [RP]
Percival Margel, brat. [Proteskorium]
† Titus Margel, brat. [ShauoPL]
Rufus Margel, brat. [Rufus09]
Katniss Margel, siostra. [Katniss]
Logan Margel, brat. [Kugacz]
Crispin Margel, brat. [TheWookie]
Luke Margel, brat. [PawelHP]
Simon Margel, brat. [ReTTy98]
Naomi Margel, siostra. [Naomi]
Rebastian Margel, dziadek. [knypus]
Elisabeth Margel, babcia. [Postać Role Play]
† Susanne Margel, prababcia. [Postać Role Play]
Peter Margel, pradziadek. Nie zna jego losu. [mumia1230]
† Alice Margel, praprababcia. [Postać Role Play]
†Gilderoy Margel, prapradziadek. [Postać Role Play]
Abigail Margel, ciocia chrzestna. [Lulu]
Martin Guarniere-Maxim, wujek chrzestny, partner Abi.  [GrubszyNizReka]
† Scott Margel, wuj. [Soony]
Salazar Margel, wuj. [OzzyIiggy]  
† Gilderoy Margel II, wuj. [Areto]
Anna Margel-Drakonian, ciocia. [Zmija]
Setter Drakonian, wujek [Tornado4]
† David Drakonian, kuzyn [Krucyfiks/Kumon]

Milda Margel, żona. To ona spłodziła mu dwójkę dzieci, wrócił do niej bo wciąż coś do niej czuł, ze względu na swoje pociechy też. [Postać IC]
Arsenie Margel, córka [Postać IC]
Francis Margel, syn. Obwinia siebie że nie ma dla niego czasu, tak został wychowany. Ma nadzieję że uda mu się odbudować relację. [Zbuku]
+w drodze inne Heart

Relacje

Tinnia Johansen - znajoma z czasów Hogwartu. [zappersugar]
Secilia Malte - Lavenhart - znajoma z czasów odległych... dawna miłość. [Secilia]
Sarah Lestrange - Fell - znajoma z czasów Hogwartu. [Tassumi]
Arvid Solberg - kochany karzełek, były nauczyciel. [Arvid]
In working... - [Nie wiem kogo znał jak uczęszczał do Hogwartu więc proszę kierować wiadomość na PW]

Wolf Messing - auror, osobnik poznany w Hogsmeade [God]

Ciekawostki
*Jest leworęczny
*Jego różdżka to - Tarnina, Sierść kelpie 14 i 2/3 cala, sztywna
*Jego patronusem jest [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] Bogin przybrał postać jego Ojca który próbował go zabić
*Posiada dwójkę pupili - kangur Kao oraz miś koala Nevermore
*Opanował w bardzo dobrym stopniu władze nad żywiołem wody - najbardziej ceni sobię w tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]
*Chodzą słuchy że jest animagiem który przybiera postać sowy, lecz żadne papiery tego nie potwierdziły
*Nie potrafi się deportować ani latać, stąd podróżuje swym magicznym pojazdem samochodowym
*Zerwał zaręczyny z córką Ministra Magii w Kolumbii. Wrócili do siebie.
*W przypadku Flotheusa, amortencja ma zapach świeżych zebranych ziół, budyniowych babeczek i jaśminu
*Ma zamiar wybudować swój dom na opuszczonej wyspie.

*Wyniki z Egzaminów:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] – Nie został dopuszczony
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] –  5
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] – 3 
Językoznawstwo – 3
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] – Nie został dopuszczony; nadal nie potrafi latać.
Numerologia – 2
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] – 2
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] – 5
Smokologia – 3
Starożytne Runy – 3
Transmutacja – 5
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]– Nie został dopuszczony
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] – 5
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] – 5
+Przedmioty Beuxbatons, Wyniki studiów i kursów

Postać na koncie: Filotheus
Filotheus
CzarodziejPosty: 11
Tematy: 6
Paż 2016
19
#2
@Drobna aktualizacja proszę o usuniecie wszystkich postów innych graczy i moichSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2018.