Witaj!

Ocena wątku:
 • 4 głosów - średnia: 3
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Jesteś nowy? Zajrzyj tu!
PrawdziwyZiela
Streamerinho


Pracownik Hogwartu

Posty: 1,163
Tematy: 45
Mar 2015
429
Hufflepuff
#1
Spis treści:
1. Czym jest HAPEL.pl

2. Tworzenie postaci

3. Wejście na serwer

4. Zmiana skali oraz skina

5. Pojęcia oraz uniwersum

6. Komendy oraz animacje

7. Ważne tematy


1. Czym jest HAPEL.pl

Graczu, czytelniku, przyjacielu... trafiłeś tutaj zapewne przypadkowo albo szukałeś dobrego serwera Roleplay. Hapel to serwer, który jest prowadzony od kilku lat na scenie minecrafta. Możesz go kojarzyć z nieco innej nazwy, która jest niestety cenzurowana przez forum. Istniejemy już od 2010 roku i pierwsze kroki zaczynaliśmy przy pomocy Hamachi. W kwietniu 2011 roku przeszliśmy na opcję dedykowanego serwera. Ludzie zaczęli się zbierać i z biegiem czasu każdy budował coś na serwerze, dodawał swoją cegiełkę. Powstała wersja 1.0, potem 2.0, a aktualnie jest wersja 3.0. Posiadamy własny launcher, który zainstaluje za Ciebie wszystkie potrzebne modyfikacje do gry. Pewnie wszyscy, którzy nie mieli styczności z takim trybem gry jaki jest u nas, czyli Roleplay zapytają "Co tutaj się w ogóle robi?". 

Gra polega na wyobrażeniu i wcieleniu się w wymyśloną przez nas postać. Osobiście lubię na to mówić, że jest to drugie życie. Możesz robić prawie co chcesz, możesz być kim zechcesz. Osiągnij swój cel aktywnością na serwerze oraz dobrą grą a w przyszłości kto wie czy może nie zostaniesz potężnym czarnoksiężnikiem, czy nauczycielem albo walczącym z przestępczością aurorem. 


2. Tworzenie postaci

Najpierw aby stworzyć postać musisz sobie ją wyobrazić. Na początku wybierz dla niej imię i nazwisko. Pomyśl również jaka będzie z charakteru. Wypisz sobie jej wszystkie zalety i wady, nałogi, nawyki, przyzwyczajenia. Od tego zależy do jakiego domu w Hogwarcie się dostaniesz. - Tworzymy nową ludzką istotę, która różni się od każdego innego człowieka na świecie. To co się stanie z twoją postacią zależy tylko od Ciebie. Po za tym musimy sobie wyobrazić jak będzie wyglądał nasz bohater. Zaplanuj sobie również już cel owej postaci, kim ma zostać w przyszłości.

 Na serwerze można stworzyć dwie postacie: ucznia oraz dorosłego. Jeżeli jesteś nowym graczem to wybierz ucznia gdyż na postacie dorosłe biorą jedynie osoby, które już pokazały jak grają i są na tyle ogarnięte, że można im pozwolić na taką postać.

a) Aby zrobić postać musimy wejść na główną stronę naszego serwera i kliknąć przycisk "Zagraj". 

[Obrazek: pBjn8dq.png]

b) Aby zrobić postać musimy wejść na forum naszego serwera, a następnie kliknąć na dział, który jest nazwany "Podania na Ucznia".

[Obrazek: fZUSKN5.png]

Następnie klikamy przycisk "Nowy Temat".

[Obrazek: A4jSRCi.png]Przed naszymi oczyma ukaże się wzór, który trzeba wypełnić. Aby nie mieć tych dziwnych literek w kwadratowych nawiasach naciśnijcie CTRL + SHIFT + S. Przy wzorze macie krótko opisane do czego to służy lecz ja tutaj postaram się to również zrobić i objaśnić co powinno się znajdować w treści.

1. Imię i nazwisko - Wybieramy nasze imię i nazwisko, które będziemy nosić przez całe życie aż do momentu kiedy zginiemy i o nas zapomną. Należy tutaj nieco bardziej pomyśleć gdyż iż jest to w sumie jeden z najważniejszych elementów. Na serwerze jest pełno rodzin. Napisz do członka którejś z rodziny i spytaj się czy mógłbyś może do nich dołączyć jako brat lub siostra. Pamiętaj również o tym, że nie można brać nazwisk z kanonu. Tutaj masz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

2. Miejsce urodzenia - Tutaj wybieramy miejsce, w którym się urodziliśmy. Ma to takie znaczenie iż ktoś z Afryki raczej nie mógł dostać listu z Hogwartu gdyż bliżej niego jest inna szkoła, do której powinien pójść. Są jednak przypadki kiedy osoby z odleglejszych krajów dostają się do Hogwartu. Rodzina akurat może pochodzić z Chin lecz kiedy byłeś mały to wyjechali do innego kraju, w którym zamieszkali. Takim przykładem może być dziewczyna Cedrika Diggory'ego o imieniu i nazwisku Cho Chang.

3. Status krwi - Mówi on o tym w ilu procentach jesteśmy czarodziejami. Wyróżniamy kilka statusów:
100% - Czarodziej czystokrwisty. Wszyscy w rodzinie są czarodziejami.
75% - Babcia albo dziadek to mugol. Reszta najbliższej rodziny to czarodzieje. Może się również tak zdarzyć, że jeden z rodziców posiada status krwi o wartości 50%, a drugi 100% to wtedy ich dziecko będzie posiadało 75%.
50% - Czarodziej półkrwi. Ojciec albo matka to mugol. Istnieje inna opcja. Mugolak połączy się z czarodziejem czystokrwistym to ich dziecko będzie miało 50%. Może też być taka opcja, że osoba o statusie krwi 25% połączy się z tą o 75% to ich dziecko natomiast będzie posiadało status krwi równy 50%. 
25% - Dziadek albo babcia to czarodziej. Połączenie mugolaka i czarodzieja półkrwi doprowadzi do dziecka o tym statusie krwi. 
0% - Mugolak (Szlama). Pochodzi z niemagicznej rodziny, jej najbliżsi to mugole lecz jacyś dawni potomkowie mogli mieć związek z magią jednakże generalnie wywodzą się od charłaka, który miał dziecko z mugolem i Ci mieli jeszcze inne dzieci itd. Magia odnawia się kilka pokoleń później.
Charłak - Jest to osoba, która może mieć nawet 100% czystości krwi, ale nie posiada umiejętności magicznych. Jest to swego rodzaju choroba magiczna.

Bardzo ważne jest to jaki status wybierzemy, ponieważ im większa wartość tym musimy napisać lepsze i obszerniejsze podanie. Na przykład podanie na ucznia o statusie krwi 100% prawie mija się z celem. Musiałbyś być spokrewniony z istniejącym już rodem, który posiada w sobie 100% czystości krwi lub naprawdę napisać bardzo, bardzo, bardzo ładne podanie. Podobnie jest z 75%. Najbardziej zalecanym statusem krwi dla nowego gracza jest 50% lub mniej.


4. Cechy charakteru - Jest to bardzo ważna część, ponieważ dzięki cechom charakteru weryfikatorzy sprawdzają do jakiego domu Cię przydzielić. Szukając w internecie możecie znaleźć cechy, które są przypisane Ravenclaw, Hufflepuff czy Gryffindor albo Slytherin. W tym punkcie pamiętaj o tym aby nie wymieniać cech tylko rozpisać je całymi zdaniami. Lekko je opisać jak to się stało, że twoja postać taka jest. To ubarwia również twoje podanie.

5. Wygląd postaci - W sumie też go nosisz przez całe życie, jednakże jest to serwer o magii i dzięki wieloma eliksirami czy zaklęciami można coś w sobie zmienić jednak prawdziwego wyglądu nie można zmienić.

6. Historia postaci - Równy ważnością cechom charakteru punkt, w którym musimy opisać jakąś krótką historie naszego bohatera. Musimy umieścić w niej objawienie się mocy, czyli moment kiedy dowiedziano się, że twoja postać to czarodziej. W filmie było to ładnie pokazany kiedy Harry w pierwszej części sprawił iż szyba, która dzieliła obserwatorów od węża zniknęła i jego kuzyn wpadł do tego dużego akwarium. Po za tym opisz krótko relacje ze swoimi rodzicami, wyjazd na pokątną, pożegnanie itp.

7. Pytania IC:

a) W pierwszym pytaniu trzeba odpowiedzieć na pytanie za pomocą chatu IC. Wystarczy spojrzeć do punktu 5 podpunktu 2. 

b) Na to pytanie odpowiadamy przy pomocy chatu IC, który jest w zasadzie najprostszy lecz wiele osób robi błędy. Otóż aby poprawnie odpowiedzieć na owe pytanie musimy zajrzeć do punktu 5, podpunktu 3.

c) Musimy odpowiedzieć na pytanie akcją IC, więc możemy użyć mowy ale przede wszystkim musimy napisać akcje. Odpowiedź na pytanie również znajdziecie w podpunkcie 2 punktu 5.

8. Skąd dowiedziałeś się o serwerze - Tutaj chyba nie ma co się dużo rozpisywać. Trzeba po prostu napisać skąd wiemy o serwerze.

9. Regulamin - Owszem.. Można skłamać, że się przeczytało regulamin jednakże zapewniam was iż łamanie regulaminu jest surowo zakazane a nieznanie jego treści nie usprawiedliwia was od poczynionego przez was uczynku. Odsyłam w takim razie do przeczytania go - [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]Jeżeli zdecydowaliśmy, że nasze podanie jest na tyle dobre i wystarczające to wysyłamy je klikając na dole przycisk "Napisz wątek".
Po kilku godzinach albo minutach weryfikator sprawdzi wam wasze podanie i może je wam odrzucić, wstrzymać lub zaakceptować. Odrzucenie może być spowodowane kopiowaniem podania innych osób, zbyt krótka treść albo inny powód, który zazwyczaj będzie raczej podawany. Wstrzymanie dotyczy wtedy kiedy coś w naszym podaniu jest nie tak i trzeba to po prostu poprawić. Akceptacja to akceptacja. W komentarzu weryfikator również wypisze napisze wam do jakiego domu się dostaliście.3. Wejście na serwer

Kiedy już nam zaakceptowali podanie możemy wejść na serwer. W tym celu musimy pobrać launcher, który znajdziemy w tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] Ponadto pobieramy jeszcze ten oto [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] Usuwamy sobie całego .minecraft jakiego mamy w %appdata%. Kiedy już pobierzemy oba te launchery to przenosimy je sobie na pulpit. Odpalamy sklauncher, wybieramy wersje 1.7.10 i klikamy "play". Jak już się wszystko pobierze to wyłączamy i włączamy tym razem "Hapel.pl Updater". Klikamy "next", potem znowu "next" a następnie instalujemy. Na pulpicie powinna nam sie pojawić ikona z tiarą. Klikamy w nią, powinno się wszystko pobrać a potem wyskoczyć taka informacja:

[Obrazek: UHd14h0.png]


Po naciśnięciu "OK" musimy wybrać sklauncher, kiedy go wybierzemy naciskamy "Otwórz".

[Obrazek: xszNAE3.png]

Włączy nam się launcher, tam wpisujemy sobie taki nick jaki mamy na forum. Klikamy "Play". Po odczekaniu kilku chwil pojawi się nam główne menu, w którym naciskamy na "Hapel.pl" by wejść na serwer. Rejestrujemy się.

Pojawimy się na przepięknym spawnie w Londynie, na którym opisani są moderatorzy, administratorzy oraz znani ludzie. Jeżeli do nich podejdziemy i naciśniemy prawym przyciskiem myszy to coś on do nas powie. Niestety nie jesteśmy jeszcze kompletni. Musimy sprawdzić czy jest jakiś moderator albo administrator na serwerze. Możemy to sprawdzić za pomocą komendy /ekipa. Jeżeli ktoś jest to najpierw kopiujemy z forum link do naszego podania, wracamy do gry i piszemy mniej więcej coś takiego - /helpop (klikasz CTRL + V aby wkleić link) Mógłby ktoś mi dać rangę ucznia?
Moderator przypisze twojemu nickowi imię, nazwisko, rangę oraz dom. Możemy teraz wyjść ze spawna. Zauważycie, że jesteście w Londynie a przed wami będą stały NPC'ty. Musicie iść za nimi, są oni charakterystyczni i raczej nie będzie problemu by znaleźć drogę do dziurawego kotła. Wchodzimy do budynku, tam przechodzimy przez odpowiednie drzwi na zewnątrz. Znajduje się tam kostka, która powie nam co zrobić aby przejść na drugą stronę ściany. Trzeba podejść do ściany i napisać *stuka w cegły*. 

[Obrazek: pdfweVA.jpg]

Po przejściu znajdziemy się na ulicy Pokątnej, na której możemy kupić przeróżne przedmioty jednakże na tę chwilę nie będzie nam nic innego potrzebne jak nasza cudowna różdżka. W takim razie idziemy wzdłuż ulicy, dochodzimy do Olivandera, kupujemy różdżkę. Aby to zrobić wpisujemy na chat'cie /wymien 10, a następnie klikamy na sklepikarza prawym przyciskiem myszy i bierzemy różdżkę, którą wkładamy do ekwipunku. Trzymając różdżkę w dłoni wpisujemy /rozdzka. Dostaniemy jej opis.

[Obrazek: giphy.gif]

Wychodzimy ze sklepu i naprzeciw nas znajdzie się NPC o nazwie Hogmid. Podchodzimy do niego, klikamy PPM po czym bierzemy "Hogwart" zaś po tym klikamy "Travel". Teleportuje nas do hangaru w Hogwarcie. Na główny dziedziniec dostaniemy się odwracajac, idąc w prawo a następnie schodami do góry. Tam u góry na dziedzińcu zbierają się zazwyczaj wszyscy uczniowie, z którymi możemy teoretycznie pograć. 

4. Zmiana skali oraz skina

Aby zmienić skina musimy najpierw opcje > Sterowanie a tam całkiem u góry jest efekt, który nazywa się "CharacterScreen". Zmieniamy sobie jego klawisz na F10. Wychodzimy z menu i wciskamy F10. Najpierw zmieńmy sobie skale. W tym celu wchodzimy po lewej stronie w okienko "Scale" i tutaj zmieniamy zgodnie z naszą postacią. Pamiętajcie, że musimy skale zmienić w każdej rubryce, czyli Head, Body, Arms oraz Legs. Jako nowi gracze skale powinniśmy wybierać w przedziale od 60% do 70%. Załóżmy, że nasza postać jest przeciętnego wzrostu więc ustawimy sobie 65%. Z czasem, czyli zazwyczaj wtedy kiedy przejdziemy do kolejnej klasy możemy sobie zmienić skalę o ileś procent. 

[Obrazek: giphy.gif]Klikamy ESC by przenieść się do wcześniejszego okienka. Wy zamiast skina będziecie jak na razie widzieli jedynie tzw. Steve'a.

[Obrazek: Gm7Pjg5.png] Aby to zmienić musimy znaleźć sobie jakiegoś skina albo sami zrobić i wkleić go na stronę o nazwie [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]. Klikamy "New post"

[Obrazek: zc8aEBD.png]Teraz musimy kliknąć "Browse" i wybrać naszego skina z miejsca gdzie on się znajduje.

[Obrazek: vcDyBEm.png]Jak już się nam wgra skin na stronę to klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i klikamy "Kopiuj adres obrazu".

[Obrazek: dXGPVg9.png]Teraz musimy wejść ponownie na grę i w miejscu pod wyrazami "Skin URL" wklejamy za pomocą kombinacji CTRL + V nasz link. Po wklejeniu klikamy lewym przyciskiem myszy na naszą postać. Jeżeli wszystko poszło dobrze to nasz skin powinien się zmienić i być widoczny dla każdego. PAMIĘTAJCIE!! Działa jedynie na sklauncher!

5. Pojęcia oraz uniwersumPojęcia

1.RP (RolePlay) 
Naśladowanie realnego życia, z uwzględnieniem kilku warunków: czas i miejsce akcji, oraz postać wykonująca daną akcję. Lecz trzeba zachować pewne zasady. Bo przecież nie podbiegniemy do pierwszej lepszej osoby w realu i nie zaczniemy jej bić i wyklinać (a przynajmniej nie osoba normalna). Ogólnie rzecz biorąc prowadzimy naszą postać tak, jak tego chcemy, a raczej ona chce. Jesteś autorem książki która opowiada o pewnej postaci. Lecz jest w niej jeden wyjątek, każdą inną postać opisuje ktoś inny.

2.IC (In Charakter)
Świat wewnętrzny gry. Czas w którym osadzona jest nasza postać, w którym nie możemy ingerować w nią światem zewnętrznym (OOC ), przez np. pozyskiwanie dóbr poprzez znajomości z realnego świata. IC zapisujemy na normalnym czacie beż zadnych nawiasów. Akcje IC zapisujemy w **, lub używamy skryptowych komend /me i /do [Więcej niżej]. Pamiętaj że grając IC NIE POTRZEBUJESZ innego gracza. Chociaż razem z nim akcja jest ciekawsza. 
W IC zabrania się :
- Pisania emotikon np. xD,[Obrazek: shy.png],;P . Jak już chcecie wyrazić jakąś emocje to piszecie np: *smuci się* * uśmiecha się * itp.


Przykład akcji IC :
[Obrazek: vWQvRUI.png]

3.OOC (Out Of Character)
Charakter tej regułki jest przeciwieństwem IC. Więc, OOC to nic innego jak świat zewnętrzny gry, jak i świat rzeczywisty.

Przykład akcji OOC:
[Obrazek: 9h8XyXg.png]

4.OOC in IC (Ouf of Character in In Character)
Jest to coś podobnego do MG lecz przejawia się tym iż mieszamy obydwa czaty. Przykładem jest pisanie OOC bez nawiasów (szybkie napisanie "()" powinno naprawić sytuacje). Zakazane jest także pisanie w IC skrótów myślowych jak sb, cb itp. (Pismo pokemonów zalicza się do tego)

Przykłady OOC in IC:
[Obrazek: kaeTBeV.png]

5.AFK (Away from Keybord)
Sytuacja, w której gracz jest zalogowany na serwerze, ale OOC nie 
przebywa przed komputerem.


6.MG (Meta Gamming)
Jedna także ze starszych reguł podestu RP, gdzie od jakiegoś czasu została zmylona z inną, także ważną, aczkolwiek różniącą się sporo regułą: OOC w IC (ją wyjaśnię jako kolejną ). MG'giem, nazwać możemy to co dzieje się w otoczeniu naszej postaci, ingerencją ze świata OOC. Zaliczane jest również do tego zdradzanie samych informacji w OOC niezależnie od tego czy dana osoba wykorzysta to w IC, czy nie.
Np. Mamy sprawę do Anny Margel w IC i piszemy na helpop "Zmija gdzie jesteś mam sprawe IC" lub dowiedzieliśmy się od kolegi na tsie o tym że ta dana osoba jest wilkołakiem i piszemy do niej w IC "Ty jesteś wilkołakiem, ugryź mnie"


Przykład MG:
[Obrazek: MzvsqPI.png]

7.PG (Power Gamming)
Po polsku "Szybka gra" to poprostu wymuszanie akcji na innej osobie. Przeważnie dlatego iż osobie grającej nie chce się czekać aż osoba przeciwna się rozpisze.

Przykład PG:
[Obrazek: bS96YTM.png]

8.DM (Death Match)
Czyli bicie innego gracza bez powodu, zazwyczaj 
występuje u trolli i dzieci z kompleksami którym się nudzi przed 
komputerem, bądź leją ich w szkole. Tyczy się to każdego ataku, różdżką też.


9.BA (Bug Abusing)
Konkretnie, wykorzystywanie bugów na serwerze, przeważnie dla własnych korzyści.

Przykład BA:
[Obrazek: usxMYkB.png]

10.BH (Bunny Hopping)
Jest to bezmyślne skakanie, w celu szybszego dotarcia do celu. 

11.RK - (Revenge Kill)
Zabicie osobnika z zemsty, często bywa tak, że jakiś koleś Cię zabije a ty będziesz chciał mu oddać.

12.NJ ? (Ninja Jacking)
- To zmuszenie kogoś do śmierci np. wepchanie do lawy czy celowe uderzenie rączką w gracza pod czas akcji RP, zmuszając ją do upadku.

13.TT - (Terminatorzenie)
- Jest to specjalne nie reagowanie lub pasowanie akcji IC które mogą zrobić krzywdę twojej postaci. 

Przykłady terminatorzenia:
[Obrazek: GlgM6ge.png]

#3-Jak poprawnie rozpisywać akcje?

1.Akcje **udane**/**nieudane**
Tego typu akcje są używane do rozgrywania naprzykład pojedynków.
Są uznawane za prawidłowe lecz łatwo sie przy nich pogubić podczas pojedynków z kilkoma osobami.

Przykłady użycia:
[Obrazek: tqQdZxQ.png]

2.Akcje kontyunowane akcjami
Są to akcje podobne do akcji **udane**/**nieudane** lecz są estetyczniejsze. Wymagają pomysłowości lecz są naprawde lepsze.
Przykład użycia:
[Obrazek: HSiXH9f.png]

3.Komenda /me: Użycie komendy oraz zastosowanie.
Komenda /me - Opisywanie czynności, którą wykonuje aktualnie Twoja postać. Jest ona główną komendą Role Play.

Przykład 1:
** Spogląda na zegarek. **
Jest to jeden z przykładów. Teraz każdy dookoła wie, że Ty spojrzałeś na zegarek. (Możesz także "pochwalić" się swoim zegarkiem wpisując markę np. /me spogląda na zegarek Casio.)


Przykład 2:
** Spogląda z uśmiechem na Stefana Batorego, po czym puszcza do niego oczko. **
Tutaj jest pokazane, że w komendzie /me nie istnieje MetaGaming z wykorzystaniem danego gracza prefixa. Powiedzmy chcemy zwrócić się akcją(uderzyć, podać rękę itp.) do drugiej osoby, możemy jego prefix użyć w /me. (Ale mimo to imienia i nazwiska IC owego gracza nie będziemy znać.)


4.Komenda /do: Użycie i zastosowanie z /me.
Komenda /do - Opisywanie aktualnego stanu otoczenia, swojej postaci, pojazdu bądź biegu odgrywanej akcji. Ową komendą możemy zapytać gracza o stan otoczenia(jeżeli może być za to odpowiedzialny), stan jego postaci bądź pojazdu.

Przykład 1:
** Na czole Jessicy można zauważyć dosyć dużą ranę, z której sączy się krew. ((Jessica)) **
Jest opisana tutaj aktualna sytuacja, że na czole Jessicy jest dosyć duża rana. Można to napisać np. gdy nasza postać jest nieprzytomna - zwróci to uwagę przechodzących gracz obok Ciebie, tylko nie spamimy.


Przykład 2:
** Uderzenie nie było dość mocne, by Jessica doznała dość mocnych obrażeń. Miotła rozpadła się. ((Jessica)) **
Opisujemy aktualną sytuację podczas wypadku. Odgrywamy w tej chwili, że podczas uderzenia Twoja postać nie doznała większych obrażeń - oczywiście, jeżeli faktycznie te uderzenie było delikatne.


5.Komenda /do: Zapytanie na /do.
Komendą /do możemy zapytać daną osobę o stan otoczenia(jeżeli może być za to odpowiedzialny), stan jego postaci bądź pojazdu lub aktualnej akcji. Na /do nie można oszukać drugiego gracza - trzeba pisać prawdę.

Przykład:
** Czy na ciele Stefana można zauważyć jakieś tatuaże? **
Pytasz danego gracza, czy np. na jego ciele można zauważyć tatuaże.
Otrzymujesz odpowiedź:
** Tak, na plecach Stefana można zauważyć dużego smoka. **
lub
** Tak, ale są one niezauważalne, ponieważ są pod koszulką. **


Uniwersum

Tutaj nie ma co się za dużo rozpisywać. Po prostu przenoszę was do tematu Aviana, który kiedyś już zrobił o tym poradnik.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]


6. Komendy oraz animacje

Komendy to nierozłączny element każdego serwera. Na serwerze istnieje wiele komend, których gracze nie znają, ponieważ w sumie nie ma żadnego spisu. Kilka na pewno już znacie jeżeli czytaliście wcześniejszą część. Przejdźmy w takim razie do sedna:

 • /me - Opisywanie czynności, którą wykonuje aktualnie Twoja postać. Jest ona główną komendą Role Play,
 • /do - Opisywanie aktualnego stanu otoczenia, swojej postaci, pojazdu bądź biegu odgrywanej akcji,
 • /s - Szept, dzięki niemu usłyszą nas tylko najbliższe osoby,
 • /su - Szept do ucha, usłyszy go tylko osoba, na którą się patrzymy,
 • /jedzonko - Dzięki tej komendzie możemy w Wielkiej Sali o godzinie 8:00, 14:00 oraz 18:00 odebrać jedzenie,
 • /wymien [ilosc] - Daje nam galeony, które mamy w portfelu,
 • /bank - Komenda używana, aby wpłacić pieniądze do banku lub wypłacić itp,
 • /kostki [ilosc] - rzucasz kostką,
 • /zaplac [gracz] [ilosc] - płacisz graczowi daną kwotę,
 • /sprobuj [ilosc] - komenda na próbę czy coś się udało, czy nie,
 • /pocalunek [nick gracza] - Pocałunek z innym graczem,
 • //balans - Balansujesz na jednej nodze
 • //facepalm - Klepiesz się dłonią o czoło,
 • //gangnamstyle   albo   //tancz- tańczysz gangnam style
 • //gitara - udajesz, że grasz na gitarze
 • //headbang - machasz głową
 • //klaszcz - klaszczesz
 • //wiwat - wiwatujesz
 • przycisk "z" - leżysz na plecach
 • przycisk "x" - siadasz
 • przycisk "c" - leżysz na brzuchu
 • przycisk "v" - wystawiasz ręce do przodu
 • przycisk "b" - machasz głową i rękoma


7. Ważne tematy

Ten punkt będzie podobny do uniwersum jednakże przedstawię tutaj teraźniejsze wątki, w których jest coś spisane albo opisane. A więc:

1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

4. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

5. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

6. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się][Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

8. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

9. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]Credits
- PrawdziwyZiela
- Merlin0
- Aviron
- Avian
[Obrazek: 9IWaIks.png]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]
PrawdziwyZiela
Streamerinho


Pracownik Hogwartu

Posty: 1,163
Tematy: 45
Mar 2015
429
Hufflepuff
#2
Zaktualizowałem leciutko poradnik. Otóż dodałem więcej informacji w statusie krwi, ponieważ nie wszystko tam było zawarte. Dodatkowo dodałem w sekcji z pisaniem podania na ucznia te trzy pytania, które niedawno został wprowadzone do podań na ucznia. Po za tym w pojęciu MG uwzględniłem również to iż wg. administracji zdradzanie informacji IC w OOC niezależnie od tego czy się to wykorzysta w grze, czy nie to również MetaGaming.
[Obrazek: 9IWaIks.png]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]
Adrian
OkrutnyPosty: 358
Tematy: 27
Maj 2015
334
Ravenclaw
#3
Pięknie Ziela, pomogło mi.
„Forgive your enemies, but never forget their names.” ~ John F. Kennedy
koksu246
Człowiek PółnocyPosty: 20
Tematy: 5
Lut 2016
2
Gryffindor
#4
(SPRAWA WYJAŚNIONA)
Mam pytanko, a nawet PROBLEM!!!
Bo wszystko jest ok do czasu gdy updater zainstalował paczkę i otworzyłem sklauncher, wtedy kliknąłem play i wyskoczył mi wpis ERROR this java instance does not support a 64-bit jvm ... Szukałem tego problemu na forum ale nic takiego nie znalazłem potem sprawdziłem na Youtube tam pewna osoba nagrała film o tym problemie trzeba 1 wejść do eddit profile 2 wejść w zakładkę Java Setteings advanced 3 usunąć (x86)
gdy to zrobiłem i kliknąłem play to nic się nie stało można klikać w nieskończoność w guzik PLAY!!!
Co mam zrobić z tym problemem?
[Obrazek: wb0GCFj.gif]
PrawdziwyZiela
Streamerinho


Pracownik Hogwartu

Posty: 1,163
Tematy: 45
Mar 2015
429
Hufflepuff
#5
Takie sprawy do tego działu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

Jednak jak już tu jesteś to Ci odpowiem. Otóż sama treść mówi, że potrzebujesz javy, która obsługuje system 64 bitowy. Tutaj ją znajdziesz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

Jeżeli masz system 32 bitowy to raczej nie zagrasz, przykro mi Confused
[Obrazek: 9IWaIks.png]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]
Kokos
CzarodziejPosty: 5
Tematy: 3
Cze 2016
0
#6
co zrobić jeśli w padłem w miejsce z którego nie da się wyjść, a w pobliżu nie ma innych graczy? Pisać do administracji?
PrawdziwyZiela
Streamerinho


Pracownik Hogwartu

Posty: 1,163
Tematy: 45
Mar 2015
429
Hufflepuff
#7
(12.03.2017 17:19)Kokos napisał(a): co zrobić jeśli w padłem w miejsce z którego nie da się wyjść, a w pobliżu nie ma innych graczy? Pisać do administracji?

Tak, napisz na /helpop
[Obrazek: 9IWaIks.png]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]
michalrul
Robin Hood Haplowego forumPosty: 43
Tematy: 7
Mar 2015
5
#8
A czynności ,którą wykonuje postać nie piszemy w gwiazdkach? What
PrawdziwyZiela
Streamerinho


Pracownik Hogwartu

Posty: 1,163
Tematy: 45
Mar 2015
429
Hufflepuff
#9
Wykonujemy w gwiazdkach albo za pomocą komendy /me i /do.
[Obrazek: 9IWaIks.png]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]
PrawdziwyZiela
Streamerinho


Pracownik Hogwartu

Posty: 1,163
Tematy: 45
Mar 2015
429
Hufflepuff
#10
Aktualizacja komend oraz ważnych tematów. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie co do poradnika to piszcie do mnie na skype - zielaamd
[Obrazek: 9IWaIks.png]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2018.