Witaj!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skarga na iLavender
Niedostępny
Veniqui
Fałszywy odmieniecPosty: 510
Tematy: 25
Gru 2015
610
Slytherin
#1
(Głównie liczę na wypowiedź HeadAdmina)

Temat skargi: Skarga na iLavender - Błahe podchodzenie do oceniania 

Nick oskarżającego: Veniqui
Nick oskarżonego: iLavender
Powód: Nie poprawne akceptowanie podań na 3/4 linijki z pełną ilością błędów ortograficznych, oraz bez połowy wymaganych rzeczy. Głównie chodzi o brak sprawiedliwości, gdzie ładne estetyczne podanie zostaje prawie odrzucone, a podanie napisane na odwal się, z masą rażących błędów ortograficznych zostaje przyjęte bez żadnego problemu.
Dowody (Wymagane Screenshoty): Zamiast screenshotami posłużę się linkami do danych podań. [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] a teraz proszę podanie, które zostało zaakceptowane bez żadnych problemów: [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]
Proponowana kara: Myślę, że degradacja z tego stanowiska byłaby dobrą karą. Przykro mi troszkę, że doszło do tak nieprzemyślanego wyboru weryfikatora i mam nadzieję, że administracja zajmie się tym.
[Obrazek: tumblr_inline_oavuxtHxtq1shq33t_500.gif]
Cara
CzarownicaPosty: 435
Tematy: 45
Lip 2015
288
Slytherin
#2
Napisze tylko tyle ze kazdy ma prawo do grania na serwerze ale nie kazdy potrafi napisac ladne podanie. Jezeli widzimy ze dany gracz potrafi napisac lepiej to wymagamy od niego więcej.
Viserys
CzarodziejPosty: 102
Tematy: 19
Maj 2016
22
Ravenclaw
#3
Przepraszam, że wypowiadam się w tym wątku, ale różnica tych podań jest rażąca i degradacja iLavender z tego stanowiska byłaby odpowiednią karą.
Wiem, że dostanę jakieś warny ale chciałem powiedzieć swoje zdanie.

// 20% warna - Głupkowata wypowiedź, sam wiesz, że tak nie wolno a i tak piszesz. ~Pusia
[Obrazek: cf76c13b56c6f2b074d23105bf50212e.gif]ReTTy
Banować te Pusię


Donator

Posty: 329
Tematy: 16
Sie 2015
417
Ravenclaw
#4
Spróbuję teraz wyjaśnić każdemu, o co właściwie chodzi z tymi podaniami, czemu są takie a nie inne akceptowane, a takie a nie inne odrzucane. Zacznijmy może od tego, że tak jak powiedziała pani weryfikator wyżej, każdy ma prawo do grania na serwerze. Podania to system który został wprowadzony aby po prostu oddzielić tych niereformowalnych od tych, którzy mogą się czegoś nauczyć. Nie ma zasady, która mówi, że każde długie podanie to ogarnięty gracz, a każde krótkie to gracz, który nie zna żadnych z podstaw gry role playing.

Kiedyś podania były naprawdę trudne do przejścia, skutkowało to mniejszą ilością osób na serwerze, przez co ludzie narzekali, że nie ma z kim grać. Sam pamiętam, jak w tamtym okresie się męczyłem z tym i jakoś za bardzo mnie do grania nie zachęcało pisanie tego wypracowania, jakbym musiał je napisać do szkoły. To niepotrzebnie odpychało ludzi od serwera, co skutkowało spadkiem jego grywalności. Jak widać zappersugar ciągle próbuje utrzymać tamten poziom podań, może odrobinę mniejszy.

Ja sprawdzając podania zazwyczaj wstrzymywałem je, chciałem, żeby napisali chociaż minimum, potem te osoby próbowałem spotkać w grze i jakoś je monitorować, że tak powiem. Większość osób, które miała napisane słabe podania, potrafiła grać, nawet jeśli nie na najwyższym poziomie. I tutaj jest pytanie, czy każdy z początku rozumiał wszystko i bezbłędnie potrafił się dopasować do rozgrywki? Nie. Większość osób, których teraz nazywacie "dobrymi graczami" zaczynała tak a nie inaczej.

Teraz apel do osób które lubią narzekać na jakość podań i ich weryfikatorów. Ile razy, widząc, że ktoś czegoś nie rozumie próbowaliście mu cokolwiek wytłumaczyć? Ile razy z taką osobą próbowaliście odegrać kilka akcji? No i ilu z was zgłosiło się na weryfikatora podań, żeby choć trochę pomóc z tym? 

@Viserys
Osoba, która ma zamiar dokonać jawnego MG, jeśli się jej nie zagrozi banem nie powinna się raczej wychylać jeśli chodzi o ogarnięcie podań, bo jak widać twoje podanie zostało przyjęte, a tak czy tak nie rozumiesz podstawowej zasady :)
Niedostępny
Veniqui
Fałszywy odmieniecPosty: 510
Tematy: 25
Gru 2015
610
Slytherin
#5
(02.10.2016 14:15)ReTTy napisał(a): Teraz apel do osób które lubią narzekać na jakość podań i ich weryfikatorów. Ile razy, widząc, że ktoś czegoś nie rozumie próbowaliście mu cokolwiek wytłumaczyć? Ile razy z taką osobą próbowaliście odegrać kilka akcji? No i ilu z was zgłosiło się na weryfikatora podań, żeby choć trochę pomóc z tym? 

Lubię narzekać na podania i zawsze staram się pomagać graczom. Nawet jeżeli muszę wyjaśniać im czym jest w ogóle RP, IC, OOC i inne. Już nie raz z kimś specjalnie odgrywaliśmy przykładowe akcję, i wyjaśnialiśmy. 

A dlaczego nie zgłosiłem się na weryfikatora? Ponieważ moim zdaniem jest to jedna z najbardziej odpowiedzialnych posad jakie są dostępne, tak naprawdę to weryfikatorzy utrzymują poziom serwera i jacy gracze będą na serwerze. Jak widać pewne osoby sobie z tą odpowiedzialnością niestety nie radzą. 

I co do graczy, jest MNÓSTWO ludzi, z którymi można odgrywać, i są ogarnięci czy to mnie j czy bardziej, więc dlaczego by nie przywrócić poziomu podań? Myślę, że bardzo przydatnym byłoby dodać do podań to co jest w podaniach na dorosłego. Czyli czym jest OOC, czym jest IC i odegrać akcję, dotycząca na przykład zakupu różdżki na pokątnej.
[Obrazek: tumblr_inline_oavuxtHxtq1shq33t_500.gif]
Silexan
Nie.Posty: 839
Tematy: 81
Gru 2014
938
Gryffindor
#6
Podania nie są po to by weryfikować graczy, lecz żeby odsiać tych którym się chce napisać podanie od tych którym się nie chce nawet tego. Na podstawie podań nigdy nie dało się podzielić graczy na tych ogarniętych i nieogarniętych. Rozumiesz?

Cytat:I co do graczy, jest MNÓSTWO ludzi, z którymi można odgrywać, i są ogarnięci czy to mnie j czy bardziej, więc dlaczego by nie przywrócić poziomu podań? Myślę, że bardzo przydatnym byłoby dodać do podań to co jest w podaniach na dorosłego. Czyli czym jest OOC, czym jest IC i odegrać akcję, dotycząca na przykład zakupu różdżki na pokątnej.

Właśnie dlatego że poziom podań nie przekładał się nigdy na poziom graczy. Opisanie czym jest IC i OOC w 95% podań zawsze się kończyło kopiowaniem bez zadania sobie trudu by to chociaż przeczytać. Więc nie weryfikowało to zupełnie niczego. Tak samo napisanie akcji w podaniu nie ma żadnego sensu, bo chociażby nie wiadomo ile takich akcji pisali nie nauczą się niczego póki nie wbiją na serwer i nie zobaczą jak to naprawdę wygląda.
Bloodguard pozdrawia:

Polwert
Minister MagiiPosty: 757
Tematy: 109
Gru 2014
693
Slytherin
#7
Podania nie mają stanowić bariery w dostaniu się na serwer, a jedynie pomóc zrozumieć o co na nim chodzi. Właściwą wiedzę i umiejętności gracz nabywa bezpośrednio podczas rozgrywki, a nie podczas - często bezwiednego - pisania podań. Chcąc pomóc im się odnaleźć powinniście odgrywać z nimi akcje i pomagać im, a szydzić po kątach.

Wspólnie z głównym administratorem i opiekunem weryfikatorów doszliśmy do wniosku, że nie widzimy niczego niewłaściwego w zachowaniu iLavender, która nie zostanie wydalona, ani w żaden sposób ukarana.

Sprawę uznajemy za zamkniętą.
[Obrazek: tumblr_static_tumblr_static_dxmvukryoyok...kk_640.gif]
Stella
FafafawPosty: 854
Tematy: 122
Gru 2014
515
Gryffindor
#8
Skoro sprawa została zamknięta, zamykam i przenoszę w odpowiednie miejsce.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2018.