Archiwum Hapel.pl

Pełna wersja: [Propozycja] Ogłoszenia/plakaty IC
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Proponuję całkowicie zrezygnować z umieszczania ogłoszeń itp. IC na forum. Dzięki temu dodamy więcej realistyki i ogłoszeniodawcy nie będą brać kartek znikąd. Jestem pewien, że 80% graczy nawet nie odgrywa wieszania i zabezpieczania plakatów. O drukowaniu czy pisaniu nawet nie wspomnę. Dodatkowo polecam zrobić to samo z prasą. Przy pomocy tej lub innej tego typu strony, moderatorzy mogą jedną komendą stworzyć wiele książek. Jeśli komuś nie pasowałoby pisać w minecraftowych książkach, mógłby wklejać do nich link np. do pastebin.
Przeciw
Dlaczego taki to problem jak ktoś nie odegra wieszania ulotek? Czy akcja na klockach *wiesza ulotki* jest aż tak bardzo ważna? Czy naprawdę fakt nienapisania tych dwóch słów jest tak straszny? Umieszczanie na mapce ogłoszeń robi wszystkim niepotrzebnie dużo roboty, czekać na moda/buda aż coś wywiesi.
Po za tym prasa w książkach? Mi się bardzo podobają te artykuły z gazet, są ładne, estetyczne i w ogóle. I kolejny niepotrzebny problem w wstawianiem tego w książeczki.
Rowniez jestem na nie. Nie zawsze ktos ma dostep do konputera by napisac ta mega dluga akcje typu *podchodzi do tablicy i zawiesza kartke*. No i co w przypadku gdy jakies ogloszenie nie jest na przyklad w formie graficznej? Tego na tych tabliczkach z obrazami nie zawiesisz a na zwyklej tablicze po prostu nie ma szans zeby sie zmiescilo. Co do prasy rowniez jestem na nie bo jak wiadomo na forum mozemy dac ladne „odzdobniki” no a na pastebinie  albo w minecraftowych ksiazkach nie zrobisz czegos takiego. No i jak tez wczesniej pisalem nie zawsze ktos ma czas zeby wejsc na serwer kupic ta gazete i ja sobiee tam czytac. Ja sobie haplowa prase czesto czytam z telefonu no a tak to takiej mozliwosci by nie bylo.
nie, po prostu nie.
Nie prosze nie!!! Nie chce sxukac po calym hogs lub gdzoes tych plakqtow
Jestem przeciw.

Nie wspomnę o tym, że jak wywiesisz coś to nie zobaczysz tego, a po prostu minecraftowe książki są fee i zbędne wg mnie. Więc no, na nie.

Deleted

Bardzo dobry pomysł zmierzający do urealnienia rozgrywki. Nie jest on jednak wolny od pewnym problemów natury technicznej. Mimo wszystko warto pochylić się nad nim i mocniej zastanowić.

Zacznijmy od mankamentów. Ogłoszenia wystawiane przez Hogwart, Ministerstwo Magii i im pokrewnych instytucje z uwagi na szczególne znacznie tych jednostek powinny być umieszczane na forum. Gwarantuje to łatwość w odszukiwaniu naprawdę ważnych informacji i pomaga w sprawnym zarządzaniu instytucją. Bardzo często jednak ogłoszenia dotyczące spotkań klubów, meczy i innych wydarzeń są umieszczane w postaci plakatów w grze. Ten dualizm jak najbardziej się sprawdza i w tym zakresie rewolucja jest zbędna.

Kolejną sprawą są media. Swego czasu wydawano gazety w książkach, ale pomysł czasowo zarzucono z uwagi na niestabilność systemu. Tekst łatwo się usuwał, literówek nie można było łatwo poprawić, a czasami treść zapisanej książki ulatniała się. Pamiętam osobiście jak wydawano w tej formie gazetkę szkolną, a gracze pisali książki używane na lekcji (chociażby przesławny elementarz chiromancji Kai). Pisanie na forum jest szybsze, bezpieczniejsze i daje o wiele więcej możliwości formatowania i ozdabiania tekstu. Osoby prowadzące w IC działalność wydawniczą mogą ustalić, że chcą wydawać pismo bezpośrednio w grze. Nic tu nie stoi na przeszkodzie, a zmuszanie kogokolwiek byłoby trudne i mijałoby się z celem.

Pomysł za to popieram w całej rozciągłości jak chodzi o drobne ogłoszenia wywieszane przez graczy - czemu nie? W końcu gra nabierze wyrazu i stanie się bardziej realistyczna. Trzeba będzie serio wywieszać ogłoszenia w dobrych miejscach, gdzie toczy się gra. Rozumiem, że będzie trudniej w odszukiwaniu ich, ale chodzi nam jednak o klimatyczną grę, a nie o chodzenie na łatwiznę zawsze i wszędzie.

Jeśli chodzi o zasady, to wstawienie ogłoszenia na forum bez odegrania akcji na serwerze zawsze było traktowane jako naruszenie role-play. To nie play by forum. Mamy silnik, taki jaki mamy i jeśli napisanie drobnej akcji kogoś tak mocno trudzi, to wygląda to kiepsko.

Jak chodzi o tworzenie obrazkowych ogłoszeń, które potem umieszczano by w grze. Jasne, że nie każdy to potrafi. Sam zresztą tego nie umiem. Nic nie stanowi jednak na przeszkodzie, aby poprosić moderatora o wklejenie słów na białym tle i zrobienie z tego grafiki, którą potem można umieścić w grze. Ktoś chce lepszą grafikę? Nic nie stoi na przeszkodzie pójść w IC do zakładu drukarskiego i zamówić tam ogłoszenia. Gracze, którzy mają do tego smykałkę będą mogli wreszcie rozwinąć tę niszę w gospodarce.

Wreszcie: rozumiem, że to zmiana z gatunku tych, które nie polepszą komfortu zdobywania informacji o świecie IC, ale coś za coś. Albo spłycamy wszystko co się da, albo jednak jesteśmy tym role-play'em i dążymy do zachowania, chociażby minimalnych reguł gry.
(24.10.2018 15:15)Shizuku napisał(a): [ -> ]Przeciw
Dlaczego taki to problem jak ktoś nie odegra wieszania ulotek? Czy akcja na klockach *wiesza ulotki* jest aż tak bardzo ważna? Czy naprawdę fakt nienapisania tych dwóch słów jest tak straszny? Umieszczanie na mapce ogłoszeń robi wszystkim niepotrzebnie dużo roboty, czekać na moda/buda aż coś wywiesi.
Po za tym prasa w książkach? Mi się bardzo podobają te artykuły z gazet, są ładne, estetyczne i w ogóle. I kolejny niepotrzebny problem w wstawianiem tego w książeczki.

Na tym polega RP. I to nie jest *wiesza ulotki*. Najpierw musisz napisać oryginał, potem wydrukować/skopiować więcej i dopiero wtedy powiesić, w związku z tym często ponieść jakieś koszty, chociaż te najmniejsze, ale jednak. Poza tym wiele ogłoszeń ma w akcji napisane, że zabezpioczone, więc zaklęcia też musisz rzucić.

(24.10.2018 16:01)Antonin aa napisał(a): [ -> ]Rowniez jestem na nie. Nie zawsze ktos ma dostep do konputera by napisac ta mega dluga akcje typu *podchodzi do tablicy i zawiesza kartke*. No i co w przypadku gdy jakies ogloszenie nie jest na przyklad w formie graficznej? Tego na tych tabliczkach z obrazami nie zawiesisz a na zwyklej tablicze po prostu nie ma szans zeby sie zmiescilo. Co do prasy rowniez jestem na nie bo jak wiadomo na forum mozemy dac ladne „odzdobniki” no a na pastebinie  albo w minecraftowych ksiazkach nie zrobisz czegos takiego. No i jak tez wczesniej pisalem nie zawsze ktos ma czas zeby wejsc na serwer kupic ta gazete i ja sobiee tam czytac. Ja sobie haplowa prase czesto czytam z telefonu no a tak to takiej mozliwosci by nie bylo.

To samo co wyżej.
Ogłoszenie w formie tekstu, tak jak polwert napisał, można wkleić na białe tło np. w paincie i już jest grafika.
Instnieje mnóstwo innych sposóbów, niż pastebin - to podałem tylko jako przykład. Można ładnie zrobić gazetę w wordzie, strzelić ss i dać na imgur, a do książek wsadzić tylko link.
Czytacie prasę na telefonie, a potem informacje z niej wykorzystujecie w IC. Nie trzeba zawsze chodzić do jakiegoś baru, żeby ją kupić. Można sobie zamówić stały dowóz pod same drzwi. RP na tym właśnie polega, żeby zdobywać wszystko jak w prawdziwym życiu.

(24.10.2018 16:56)Matthew10 napisał(a): [ -> ]Jestem przeciw.

Nie wspomnę o tym, że jak wywiesisz coś to nie zobaczysz tego, a po prostu minecraftowe książki są fee i zbędne wg mnie. Więc no, na nie.

Wystarczy przejść się po mm i spojrzeć na tablicę ogłoszeń przed 3m. O książkach już mówiłem.
(24.10.2018 21:13)Cezar napisał(a): [ -> ]
(24.10.2018 15:15)Shizuku napisał(a): [ -> ]Przeciw
Dlaczego taki to problem jak ktoś nie odegra wieszania ulotek? Czy akcja na klockach *wiesza ulotki* jest aż tak bardzo ważna? Czy naprawdę fakt nienapisania tych dwóch słów jest tak straszny? Umieszczanie na mapce ogłoszeń robi wszystkim niepotrzebnie dużo roboty, czekać na moda/buda aż coś wywiesi.
Po za tym prasa w książkach? Mi się bardzo podobają te artykuły z gazet, są ładne, estetyczne i w ogóle. I kolejny niepotrzebny problem w wstawianiem tego w książeczki.

Na tym polega RP. I to nie jest *wiesza ulotki*. Najpierw musisz napisać oryginał, potem wydrukować/skopiować więcej i dopiero wtedy powiesić, w związku z tym często ponieść jakieś koszty, chociaż te najmniejsze, ale jednak. Poza tym wiele ogłoszeń ma w akcji napisane, że zabezpioczone, więc zaklęcia też musisz rzucić.

(24.10.2018 16:01)Antonin aa napisał(a): [ -> ]Rowniez jestem na nie. Nie zawsze ktos ma dostep do konputera by napisac ta mega dluga akcje typu *podchodzi do tablicy i zawiesza kartke*. No i co w przypadku gdy jakies ogloszenie nie jest na przyklad w formie graficznej? Tego na tych tabliczkach z obrazami nie zawiesisz a na zwyklej tablicze po prostu nie ma szans zeby sie zmiescilo. Co do prasy rowniez jestem na nie bo jak wiadomo na forum mozemy dac ladne „odzdobniki” no a na pastebinie  albo w minecraftowych ksiazkach nie zrobisz czegos takiego. No i jak tez wczesniej pisalem nie zawsze ktos ma czas zeby wejsc na serwer kupic ta gazete i ja sobiee tam czytac. Ja sobie haplowa prase czesto czytam z telefonu no a tak to takiej mozliwosci by nie bylo.

To samo co wyżej.
Ogłoszenie w formie tekstu, tak jak polwert napisał, można wkleić na białe tło np. w paincie i już jest grafika.
Instnieje mnóstwo innych sposóbów, niż pastebin - to podałem tylko jako przykład. Można ładnie zrobić gazetę w wordzie, strzelić ss i dać na imgur, a do książek wsadzić tylko link.
Czytacie prasę na telefonie, a potem informacje z niej wykorzystujecie w IC. Nie trzeba zawsze chodzić do jakiegoś baru, żeby ją kupić. Można sobie zamówić stały dowóz pod same drzwi. RP na tym właśnie polega, żeby zdobywać wszystko jak w prawdziwym życiu.

(24.10.2018 16:56)Matthew10 napisał(a): [ -> ]Jestem przeciw.

Nie wspomnę o tym, że jak wywiesisz coś to nie zobaczysz tego, a po prostu minecraftowe książki są fee i zbędne wg mnie. Więc no, na nie.

Wystarczy przejść się po mm i spojrzeć na tablicę ogłoszeń przed 3m. O książkach już mówiłem.

Jednak dopowiem od siebie, że w wersji minecraftowej wygląda to brzydko. A nie każdy robi plakaty Wink
Refff
Stron: 1 2