Archiwum Hapel.pl

Pełna wersja: Podanie na Nauczyciela Historii Magii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[IC]

Imię i nazwisko: Conchobar Gingerblade
Wiek: 63
Miejsce urodzenia: Londyn
Wykształcenie(Hogwart = Podstawowe):  Podstawowe + kurs uzdrowicielski + kurs pedagogiczny + kurs wyrównawczy Historii Magii + kurs rozszerzający wiedzę o Historii Magii
Posada, na którą aplikujesz: Nauczyciel Historii Magii
Dlaczego to właśnie ty powinieneś otrzymać tę posadę?:*
**Na adres odbiorcy przyleciała śnieżnobiała sowa z listem w dziobie. Odłożyła go na odpowiednie miejsce i uniosła skrzydła, chwaląc się swoimi złotymi piórami na podbrzuszu tworzącymi ładnie zaprojektowaną literę G - od nazwiska Gingerblade. Koperta była podbita herbem Gingerblade, dodatkowo czuć było od niej woń olejków eterycznych.**
Szanowna Dyrekcjo Hogwartu,
Dobiegły mnie wieści o wolnej posadzie nauczycielskiej, co ponownie przywołało moje wspomnienia z Hogwartu, gdy byłem jeszcze zwyczajnym uczniem z domu Ravenclaw. Być może jest to uczucie nostalgii, jednak odczuwam chęć powrotu do Hogwartu tym razem jako nauczyciel, by zobaczyć jak wiele się zmieniło pod moją nieobecność, oraz dowiedzieć się jak to jest nauczać jednocześnie większą grupę osób. Zdarzyło mi się już wcześniej uczyć ludzi z dziedzin uzdrawiania, transmutacji, magotechniki czy samoobrony, a efekty przychodziły w zastraszającym tempie. Jestem człowiekiem bezpośrednim, zamiast owijać w bawełnę mówię wprost czego trzeba się nauczyć, podobnie też będę postępować na zajęciach z Historii Magii, jeśli zostanę przyjęty na posadę nauczyciela. Mam pomysł w jaki sposób zrewolucjonizować metody prowadzenia zajęć, przynajmniej z tego przedmiotu. Oprócz sztywnego, nudnego przekazywania informacji jak to robiła Anna Margel(I) za moich czasów... wprowadzałbym często dyskusje, by uczniowie też myśleli, oprócz robienia notatek. Zastanawiali się dlaczego takie, a nie inne decyzje miały miejsce. W końcu nie uczymy się historii po to, by wiedzieć jaka była ulubiona zupa Henryka VIII, tylko po to, by nie powielać błędów naszych przodków. Myślę, że będzie to miało sens, oczywiście jeśli nie przyniesie to efektów szybko wrócę do nauczania w sposób tradycyjny. Jako nauczyciel będę dbać o bezpieczeństwo dzieci tak samo jak swoich własnych, jestem otwarty na wszelkie sugestie i propozycje na temat jak będzie wyglądała moja praca. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej kandydatury.
**Literki tworzące 3-krotnie wyraz "Szacunek" krążą wokół poniższego podpisu na kartce, dosłownie.**
Z wyrazami szacunku
Conchobar Gingerblade
Oceny z SUMów i OWUTEMów(z przedmiotu, którego chcesz nauczać lub wszystkie, jeśli składasz podanie na inną posadę): SUM-y: Troll, OWUTEM-y: Nędzny

[OOC]
Nick w grze: Nieogar
Czy masz jeszcze inne konta?: Tak, ale nie używam żadnego z nich.
Czy masz już jakieś doświadczenie(jeśli tak, to jakie?): Nie, ale za to wpadłem na świetny pomysł, żeby moje lekcje były ciekawe. Zamiast nudno wklepywać wiedzę i kazać się graczom uczyć(albo raczej notować) rzeczy, które i tak ich nie interesują, będę przeprowadzać swego rodzaju ćwiczenia audytoryjne. Zamiast zwyczajnie czytać podręcznik, uczniowie będą się zastanawiać dlaczego podjęte zostały takie, a nie inne decyzje, będziemy dyskutować i ogólnie, liczy się w pierwszej kolejności przyjemność z gry.
Argumentacja OOC(Dlaczego ty i czemu startujesz na tę posadę?):* Nigdy nie nauczałem w Hogwarcie, a myślę, że też zasłużyłem na jakąś szansę, w końcu jest to serwer role play stworzony dla zabawy, a nie po to, żeby ciągle się przewijały przez te same posady te same osoby, skutecznie odgradzając resztę graczy od tej części zawartości, jaką jest bycie nauczycielem. Chciałbym zobaczyć na własnej skórze jak to jest wykłócać się z pierwszoklasistami, albo prowadzić lekcje, które z mojej perspektywy są ciekawe, a z innych nudne.
Nazwa Discord: Nieogar#3119