Archiwum Hapel.pl

Pełna wersja: [Apelacja] Tyanowskyy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Osoba nakładająca karę:tyke
Czas trwania kary: permban
Opis sytuacji:JaniseQ wysłał mi zdjęcie t00n, no i ja dokonałem tego samego w jego stronę. Zacząłem pisać, "ale gangster ja jebie XDDDDD", no a JaniseQ w sumie nie reagował w żaden sposób na te wiadomości. Później napisałem do modno jakąś głupią historyjkę, że dwóch stalkerów wysłało mi te zdjęcia, ponieważ się przestraszyłem i nie pomyślałem, jednak potem powiedziałem prawdę, no i na sam koniec tyke, dał mi bana na IP, ponieważ uważał on, że "naśmiewałem się z kolegi - t00n"

Argumentacja: Może nie wysłąłem dużo zdjęć, ale i tak musiałem ponieść konsekwencje mojego zachowania. Zostało to odebrane jako „Wyśmiewanie kolegów”, ponieważ nazwałem go „gangsterem”. Nie była to obraza z mojej strony, a po prosu zamiennik słowa „Cool”. No, a „XDDDD”, to tłumaczenie, że jest to troszkę śmieszne, aczkolwiek sam t00n, napisał mi, że ma w to wywalone. Nie było mnie na Haplu jakieś dwa dni i już tęsknię. Naprawdę żałuję, ale skoro ta osoba nie ma z tym problemu, to jaki sens ma, dawanie mi bana na IP? 


Każdy powinien dostać drugą szanse...

                                                                                                                                    Tyan#1621 mój discord jesli                                                                                                                   moderacja chce dostać ss' to niech tam pisze
jestem na nie, tak samo jak przy janiseq, robiles to z pełną świadomościa czego zabrania i nawet polskie prawo. 
W teorii jeśli sama osoba "pokrzywdzona" nie ma z tym problemu, to nie widzę sensu permanentnego bana. Oczywiście, konsekwencje jakieś być muszą, ale to była jednorazowa sytuacja i wydaje mi się, że jakieś wnioski z tego zostaną wyciągnięte - że nie warto. Skrócenie bana byłoby jak najbardziej ok według mnie, chyba że dochodzą do tego jakieś mistyczne, inne powody o których nie wiemy.
Chcę tylko przypomnieć, że do wklejania swoich zdjęć macie Pokaż Swoją Twarz i tam możecie to robić. Tutaj jest tylko niepotrzebny spam, który nic nie wnosi. Tak samo proszenie o unbana dla manvypsa. 
To nie jest wątek do tego. 
Kolejny taki ban? Co to za samosądy? Jeśli to nastąpiło poza "jurysdykcją" serwera (a z opisu wynika raczej, że to były prywatne wiadomości lub nieoficjalne grupki) - sprawa nie powinna interesować nikogo poza złoczyńcą i ofiarami, które zdecydują, czy podjąć kroki prawne.
jakie polskie prawo, proszę się chwilę zastanowić i pomyśleć nad znaczeniem słowa "publiczny" jaki jest używany podczas wysyłania/udostępniania zdjęć na różnego rodzaju serwisach społecznościowych, i zastanowić się nad zmianą profilu na prywatny żeby takie sytuacje się nie powtórzyły, bo jest to karanie kogoś za winę osoby "poszkodowanej", która nie potrafi korzystać z serwisów społecznościowych.
Ale to nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia prawa czy ktoś ma ustawiony profil na publiczny czy prywatny.

Art. 81 z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych jasno mówi, że w celu rozpowszechniania wizerunku danej osoby wymagana jest jej zgoda. Mowa tu o zgodzie w znaczeniu zgoda, a nie po prostu zbywający komentarz właściciela wizerunku po fakcie jego rozesłania. W kwestii rozpowszechniania wizerunku przewidziano trzy wyjątki od wymagalności udzielenia zgody przez właściciela wizerunku, a należą do nich przypadki gdy:
1. Osoba jest powszechnie znana i wizerunek wykonano w związku z pełnieniem funkcji publicznych.
2. Osoba stanowi szczegół całości.
3. Osoba otrzymała zapłatę za pozowanie.

T00n chyba raczej nie spełnił żadnej z tych trzech przesłanek, dlatego też jego zgoda jest wymagana bez znaczenia czy miał profil publiczny czy prywatny(Udzielił zgody na rozpowszechnianie tylko Facebookowi, nikomu innemu).

Jeśli zaś chodzi o banowanie na płaszczyźnie Hapla, no to tu można odesłać do rozdziału VI punkt 3 z Regulamin Hapel.pl "Zabrania się publikowania danych osobowych bądź też naruszania jakichkolwiek sfer prywatności innych osób, bez ich wyraźnej zgody". Ma to rzecz jasna wydźwięk bardziej w kierunku nie robienia tego na forum, discordzie i w grze niż prywatnie między sobą, jednak należy zauważyć, że skoro sprawa jest teraz publicznie omawiana, to jednak w jakiś sposób wizerunek wyszedł poza to grona prywatne, dlatego też kara została wymierzona na płaszczyźnie Hapla.

Tak tylko wyjaśniam żeby głupot nikt nie gadał!!
Prawnie tutaj wszystko gra, bo zdjęcia są z publicznego profilu, który jest łatwo dostępny. Nie były tutaj nielegalnie zdobywane dane czy coś w tym stylu. Wyglądało to na zasadzie "-O patrz zdjęcie t00na -o faktycznie bk" **Ban**. Nie było to rozpowszechnianie w stylu @everyone patrzcie zdjęcia t00na, na pw piszcie podam dane i link do konta, a po prostu wysłanie znajomemu czyjegoś zdjęcia imo.
Tak o, unban za darmo?
Mozesz wejsc i pograc