Archiwum Hapel.pl

Pełna wersja: Karta postaci Maxim Harris - Uczeń Klasa 1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
INFORMACJE PERSONALNE:
Imię i nazwisko:
Garret Harris
[color=var(--text-link)]https://imgur.com/gallery/SsUJn[/color]

[Obrazek: url?sa=i&url=http]


STATUS KRWI
50%

MIEJSCE ZAMIESZKANIA:
Londyn, Abeby Road 13

WYMARZONY DOM W HOGWARCIE
Slytherin

CHARAKTER POSTACI:
Jestem pamiętliwy i mściwa. Kocham się uczyć i chcę zostać aurorem. Nikomu nie dokuczam, ale starannie dobieram przyjaciół. Uważam za bardzo ciekaw zaklęcia. Chęć zostać potężnym magiem i najlepszym aurorem w dziejach. Chcę się rozwijać i będę ćwiczył dopóki nie będę najlepszym aurorem w historii.
HISTORIA POSTACI:
Moi rodzice są czarodziejami, tak samo jak mój brat i siostra. Brat jest aurorem i chyba nieźle sobie radzi za to siostra ma sklep na ul. Pokątnej z zwierzętami. Zawsze lubiłem się uczyć i często pomagałem w sklepie siostry. W zamian za pomoc moja siostra dała mi mojego pierwszego zwierzaka kota. Lubiłem także patrzeć na treningi mojego brata, choć rzadko mi się to udawało gdyż rodzice nie mieli czasu zabierać mnie tam. Moim pierwszym objawem, że jestem czarodziejem było to, że przez przypadek otworzyłem klatkę z sową, którego moja siostra dopiero co kupiła. Stało się to zaraz po tym jak zobaczyłem, że jakiś dzieciak zaczyna ją drażnić. Miałem niezły opieprz za to, bo wszyscy myśleli, że otworzyłem to specjalnie. Na szczęście sowa mnie lubiła i zaraz wróciła. Po wytłumaczeniu rodzicom co się stało bardzo się ucieszyli. Tak jak normalnie na 11 urodziny dostałem list z zaproszeniem do nauki w Hogwarcie. Zakupy na pokątnej nie były problemem, bo poszła na nie z mną moja siostra. Poleciła mi najlepsze sklepy gdzie kupić odpowiednie rzeczy.
Karta postaci zostaje wstrzymana!

Cóż, dużo brakuje tutaj do doskonałości. Ale trochę pracy i wszystko się poprawi!

1. Największym problemem jest tutaj historia. Jest zbyt odjechana, niezwykle nierealistyczna. Dlatego proszę Cię, abyś poprawił następujące rzeczy:
- Niestety, ale wszystko co napisałeś o czarnoksiężniku, musi zostać zmienione. Rzadko zdarza się sytuacja, gdzie osoba goniona zamiast wiać gdzie pieprz rośnie, wbiega do domu aurora... Dodatkowo dziecko nie jest w stanie zaatakować kogoś w taki sposób - nawet po chwyceniu różdżki, nie dałoby rady rzucić żadnego zaklęcia.

- Brakuje tutaj wielu istotnych rzeczy. Powineneś bardziej skupić się na zwykłym, przyziemnym dzieciństwie, a nie szalonych historiach. O ile starszy brat auror jest ciekawą koncepcją, tak walka z czarnoksiężnikami w domu odpada. Warto opisać obyczaje rodziny, jakieś szczegóły dotyczące wychowania i tak dalej.

- Do tego dochodzi również objawienie mocy (Nadnaturalne wydarzenie spowodowane silnymi emocjami, dziecko nad tym nie panuje. W przypadku Harrego było to zniknięcie szyby, o którą opierał się Dudley. Ale może być to praktycznie wszystko - zaczynając od lewitacji jakiegoś przedmiotu, a kończąc nad zbijaniem się szyb.), otrzymanie listu od Hogwartu (Każde czarodziejskie dziecko otrzymuje w 11 urodziny list od Hogwartu. To również pewnie znasz z ekranizacji lub książek. Możesz w tym wypadku skupić się na emocjach postaci i ogólnie jego reakcji na to, że niedługo zacznie uczyć się w prawdziwej szkole magii i czarodziejstwa.) oraz zakupów na ulicy Pokątnej i wyjazdu z peronu 9 i 3/4 (Jak wiadomo trzeba było kupić wszystko co potrzebne w szkole, np. sowę). 

2. Nie widzę załączonego w karcie wyglądu postaci - link najzwyczajniej nie działa. Najpewniej został on źle wklejony. Wklejając go do karty, wrzuć go wpierw na stronę imgur.com, a potem do linku dopisz .png. Jeśli to Ci się nie uda, wstaw po prostu link, wtedy sam sobie go włączę.

3. Doczepić się jeszcze muszę do jednej rzeczy, konkretniej cechy w charakterze. Napisałeś, że Maxim posiada ogromną wiedzę, lecz dziecko nie powinno być jakoś wybitnie rozwinięte w którejś z dziedzin. Tak więc proszę, abyś dokładniej napisał co wie i skąd zdobył informacje o tym.



Popraw kartę postaci, edytując ten wątek.

3 dni, 3 szanse na poprawę.

(W razie problemów możesz zgłosić się do mnie w prywatnej wiadomości na forum lub discordzie (Kanaliś#4705))
Niestety, ale karta dalej wstrzymana!

Ale jesteś coraz bliżej sukcesu...

1. Ponownie przyczepię się do charakteru, tym razem dokładniej do wiedzy na temat zaklęć. O ile dziecko jest w stanie wiedzieć trochę o teorii, nie ma szans, aby nauczył się prawdziwych zaklęć. Po pierwsze każda nauka musi zostać odegrana na serwerze, a po drugie - dzieci poniżej 11 roku życia mogą czarować tylko i wyłącznie w Hogwarcie. Przed osiągnięciem tego wieku, najczęsciej nie posiadają nawet różdżki. 

2. Historia jest już prawie dobrze, aktualnie największym problemem jest feniks w sklepie siostry. Te ptaki są rzadko spotykane i nie sprzedają ich w byle sklepie zoologicznym. Nie ma szans, aby znalazł się tam w klatce i był na sprzedaż. Możesz zamienić go jakimś innym stworzeniem (ale tym razem jakimś bardziej pospolitym).

3 dni, 2 szanse na poprawę.

(W razie problemów możesz zgłosić się do mnie w prywatnej wiadomości na forum lub discordzie (Kanaliś#4705))
Karta wciąż nie jest idealna, ale niech będzie... Zaakceptowana.

Trafiasz do...

[Obrazek: GnXTpe2.png]

Po wejściu na serwer, zgłoś się po rangę pisząc "/helpop Zaakceptowano mi kartę postaci. [Link do karty]"