Archiwum Hapel.pl
Podanie na Nauczyciela OPCMu - Wersja do druku

+- Archiwum Hapel.pl (https://archiwum.hapel.pl)
+-- Dział: Podania (https://archiwum.hapel.pl/forum-186.html)
+--- Dział: Podania na Nauczyciela (https://archiwum.hapel.pl/forum-68.html)
+---- Dział: Archiwum Podań na Nauczyciela (https://archiwum.hapel.pl/forum-176.html)
+---- Wątek: Podanie na Nauczyciela OPCMu (/thread-18279.html)



Podanie na Nauczyciela OPCMu - strzyga - 09.11.2018

Posada, na którą aplikujesz: Obrona Przed Czarną Magią 
Imię i nazwisko: Ida Nietzsche
Dlaczego to właśnie ty powinieneś otrzymać tę posadę?: Droga Dyrekcjo Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Piszę w sprawie aplikacji na stanowisko nauczyciela Obrony Przed Czarną Magią z racji, iż miejsce na ów posadę się zwolniło. A teraz kilka słów o mnie: Jestem osobą młodą, zdolną, z ambicjami sięgającymi ponad normę. Zazwyczaj nauczycielami Obrony Przed Czarną Magią są czarodzieje dorośli, no właśnie, DOROŚLI. Często nie potrafią znaleźć z uczniami wspólnego języka, który w przekazywaniu informacji prawidłowo jest przecież bardzo potrzebny. A potem narzekają na nauczycieli, że źli i niefajni, bo nie rozumieją jak to jest być młodym i buntowniczym. Jestem osobą młodą, zaledwie kilka lat po ukończeniu szkoły, jednakże bagażem doświadczeń mogę bić na głowę niejednego, doświadczonego dorosłego. Już w szkole miewałam sytuacje, gdzie starszy uczeń, a nawet nauczyciel, postanowił mnie zaatakować, i już jako młoda, czy dwunasto- czy szesnastoletnia dziewczyna doskonale sobie z nimi radziłam. Do czego zmierzam? Do techniki. Lekcje, które miałam przyjemność przeżyć w szkole, opierały się w głównej mierze na opisywaniu danego zaklęcia obronnego czy stworzenia, które może sprawiać zagrożenie, a następnie ćwiczeniu na kukłach bądź w parach. I owszem - uczy to jak należy wypowiedzieć inkantację ów zaklęcia, czy jak chwycić różdżkę, ale co z tego, jeśli przeciwnik potrafi myśleć? Jeśli zastosuje ruch, którego po tych lekcjach możemy się nie spodziewać? I to - uważam - jest rzeczą, na której również należałoby się skupić, a której nikt nie zaprezentował na zajęciach. Nauczę ich tego, czego mnie nauczyło życie kiedy byłam w ich wieku. Co więcej w planach mam również zajęcia, nie, nie tylko dla osób wybtnych, ale dla tych mniej zdolnych zajęcia wyrównawcze. Nie możemy skupiać się jedynie na orłach, bowiem tych gorszych uczniów również należy odpowiednio traktować, i to na nich skupić się, by w przyszłości dali sobie radę i potrafili się obronić. Liczę sobie 20 lat, tak, jestem bardzo młoda. Jednakże, na swojej głowie dwa lata temu miałam dwójkę uroczych, dość kłopotliwych kuzynów, i jako jeszcze niedoświadczona opiekunka dałam sobie z nimi radę doskonale. Przez ostatni okres od mojej ostatniej aplikacji na ów stanowisko pod swoje skrzydła przyjęłam bibliotekę szkolną, co wiąże się z interakcją z uczniami. Jestem już zatem przyzwyczajona do szkolnego trybu życia oraz barwnej listy różnorakich charakterów, do którego każdego potrzebne jest inne podejście. 

Oceny z SUMów i OWUTEMów: Zadowalający. Jednak raczej niewielkie ma to znaczenie na tle doświadczeń i nauk, które zebrało się już po szkole.

[OOC]
Nick w grze: xopowo
Czy masz jeszcze inne konta?: Tak, jednak to jest moim głównym na które poświęcam najwięcej czasu.
Czy masz już jakieś doświadczenie(jeśli tak, to jakie?): Owszem, mam, 2 lata szkolne nauczania Astronomii. Jest to co prawda inny przedmiot, jednak prowadzenie lekcji czy system oceniania działa na podobnej zasadzie. I dopóki w grę nie wchodziła moja nauka do matury, radziłam sobie doskonale. Przez ostatnie dwa miesiące zgarnęłam doświadczenie w formie pracy w bibliotece, co również w pewien sposób rozwinęło moją postać.
Argumentacja OOC(Dlaczego ty i czemu startujesz na tę posadę?): Nauczanie Obrony Przed Czarną Magią było moim celem już od dłuższego czasu, jest jednym z elementów, które pragnę spełnić na tej postaci odkąd tylko ją stworzyłam. Chcę również aplikować z innej przyczyny - chęci rozwoju Idy. Ponadto, większość czasu spędzam właśnie na tym koncie, czy to z przyzwyczajenia, czy z tego, że po prostu wygodnie mi się na nim gra. Przez ostatnie dwa miesiące grałam na posadzie szkolnej bibliotekarki, jednak to wydaje mi się zwyczajnie nudne, stąd ponowne chęci i aplikacja na inne stanowisko, na którym bądź co bądź wymagana jest większa systematyczność niż w bibliotece, więc łatwiej będzie mi zebrać się i wejść na lekcje. Mam już jakieś doświadczenie w prowadzeniu zajęć na serwerze, toteż uważam, że nadam się doskonale. O mojej skromnej znajomości zaklęć czy pojedynków w rozgrywce nie wspominając! [wink wink] Co wiecej, na same zajęcia mam plan, pomysł, w jaki chciałabym je prowadzić, który odbiega nieco od tego, co zazwyczaj oferowali nauczyciele OPCMu na serwerze. Co za tym idzie? Zerwanie z monotonnością! Ile razy już usłyszeć od graczy można było, że rok w rok nauczyciele klepią dokładnie te same regułki? Chcę pokazać im, że lekcja na serwerze nie musi sprowadzać się jedynie do listy obecności i afczenia przez godzinę w ławce. Chcę spróbować czegoś nowego, czego również nauczanie Astronomii zapewnić mi nie mogło, bo była to w większości gadanina i przekazywanie informacji, albo chodzenie i oglądanie gwiazd na teleskopach. Chciałabym również zrealizować zajęcia dodatkowe dla osób zaangażowanych w lekcje, na którym to mam kilka pomysłów na konkursy, które - jeśli dyrekcja jest ciekawa- chętnie zaprezentuję w wiadomości prywatnej. Dlaczego tam? Z prostej przyczyny - żeby tutaj nikt mi pomysłu nie podpatrzył. 
Nazwa Skype: Nie mam skype, mam discorda - Strzyga#2039