Archiwum Hapel.pl
MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - Wersja do druku

+- Archiwum Hapel.pl (https://archiwum.hapel.pl)
+-- Dział: Out of Character (https://archiwum.hapel.pl/forum-7.html)
+--- Dział: Skargi (https://archiwum.hapel.pl/forum-101.html)
+---- Dział: Archiwum (https://archiwum.hapel.pl/forum-214.html)
+---- Wątek: MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla (/thread-19570.html)

Strony: 1 2 3 4


MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - kubixgame - 09.06.2019

Akt pierwszy: Night of the living dead
Nick oskarżającego:
kubixgame aka. Lord_Kaze

Nick oskarżonego:
Vipera, Hebanuri, Ziemniaczek Juliaczek, Alfred

Powód:
Kolejno do wymarszu, na początek Vipera. Powodem skargi jest współpraca w związku z MG. 12 marca Vipera poprosiła mnie o podsłuchiwanie rozmowy Celephiasa i Cassiopeii. Sama bała się podsłuchiwać, powodem tego mogły być relacje jej postaci z jedną z wyżej wymienionych. Dodatkowo, Vipera oferowała za podsłuchiwanie dodatkowe oceny na egzaminie z latania. Inną sytuacją jest, gdy Vipera odświeżyła sobie chyba 10 wątków pod rząd i na shoutboxie każdy się jej pytał, po jakiego to robi na niektórych wątkach. Postanowiłem, że "dla żartu" zrefreshuje jeden z jej starych wątków. Jak się okazało, Vipera oburzona moim zachowaniem, jakkolwiek to brzmi, postanowiła użyć swojej funkcji, mianowicie organizowała wtedy konkurs szachowy w Hogwarcie, w którym akurat uczestniczyłem. Zbulwersowana Vipera zaczęła mi grozić usunięciem z turnieju, który odbywał się IC, za, jak to uznała, odwalanie OOC. Cała rozmowa znajdować się będzie w dowodach.

Następny, Hebanuri, aktualny minister (XDDDDDD) magii. Od jakiegoś czasu pisaliśmy ze sobą, a że postanowił wyjawić kilka swoich akcji, oraz genetykę innego gracza, no cóż... Dodatkowo chciałbym przekazać screena dotyczącego eliksiru gazowego, o którego pytałem się jego autora. Jak się okazało, Hebanuri źle odegrał akcję, paraliżując tą osobę. Screeny niżej.

Ziemniaczku, skoro już od jakiegoś czasu wiedziałaś, że kopiowałem galeony, to czemu tego nie zgłosiłaś do administracji, aby się tym zajęła? Moim zdaniem ciężko jest zapomnieć o takiej informacji, szczególnie, gdy się o niej komuś przypomina.

Na koniec on, mój "oprawca", który postanowił być jak japoński pilot samobójca i pozbyć się nas obu. Cóż, jestem trochę zawiedziony tym, że dostałeś tylko bana na tydzień, ale może dzięki dodatkowym dowodom, w postaci wiedzy na temat odkrycia innego sposobu na kopiowanie galeonów, skończysz jak ja, z permem, zarówno na minecrafcie, jak i na discordzie.

Tak na koniec mi się przypomniało, że wczoraj wydałem Camperowi mandat, oczywiście IC, a nagle tego samego dnia, Zygfryd na shoutboxie haplowym napisał coś na temat tego mandatu, przypadek? Screenów nie mam niestety, bo mnie zbanowali i nie chce mi się wbijać na innym koncie.

Dowody (Wymagane Screenshoty): (każdego ss'a można powiększyć)

Vipera:
Podsłuchiwanie rozmowy IC:
[Obrazek: f3XAxdr.png]
[Obrazek: DxIwJVG.png]
Groźby konsekwencjami IC, za refreshowanie wątku na forum:
[Obrazek: zQcM6Wr.png]
[Obrazek: N2z42Z5.png]

Hebanuri:
[Obrazek: rkfGqUs.png]
[Obrazek: Y6G8msA.png]
[Obrazek: XPSvkhQ.png]

Ziemniaczek Juliaczek:
[Obrazek: P6lR3v7.png]
[Obrazek: al2l4eP.png]

Alfred:
[Obrazek: pT5QNRE.png]
[Obrazek: Qmy5YbZ.png]

Proponowana kara:
A nie wiem, nie znam się, ja tu tylko sprzątam... może ban jakiś, nie wiem.




Skargę dedykuje oczywiście mojej miłości:
[Obrazek: MWdljtg.png]


Proszę o niewypowiadanie się w tej skardze przez osoby, które nie są z nią powiązane oraz oczekuję cierpliwie na werdykt moderacji w tej sprawie.



RE: MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - _Alfred_ - 09.06.2019

Mówiłem o tym administracji chyba dlatego bag został usunięty  oraz galeony spalilem dziękuję dobranoc.


RE: MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - CzarnaMoc - 09.06.2019

No dla mnie zachowanie żałosne ale... jako iż faktycznie to było dawno już  a przynajmniej jakiś czas temu to nie będę unikać że coś. Ale IC był ten typ wynajęty jako osoba która śledzi i było napisane to na DC mu jasno... NA CO mam dowody. Zaś te groźby to żart.. chyba jakis ;-; nie dośc że odwala na forum to sie dziwi ze ja sie wkurzam.


RE: MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - PatrykoLol - 09.06.2019

Bez urazy ale zachowujesz się trochę dziecinnie. Dostaleś perma i załatwiasz jeszcze innym osobą, to słabe z twojej strony. Nie powinieneś się tak odpłacać osobą, które cie kryły ;/
( Przepraszam za wypowiadanie się w skardze na nie mój temat )


RE: MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - _Alfred_ - 09.06.2019

A i mogłeś w spoiler dac te ssy, ładniej by wyglądało.


RE: MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - Mejb - 09.06.2019

vipera ban


RE: MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - kubixgame - 09.06.2019

@Aktualizacja:

- Dwa screeny bardziej zamazane
- Info dla juliax:
Juliax Dziś 22:15
Napisze ci najpierw tutaj nim odpowiem na twoją skargę

Wlasnie rozeslales na forum prywatne wiadomości bez zgod osób które tam pisały, a to karalne
Takie tam info
Ale na skarge
Odpowiem Ci w wątku
Moja droga, nie zostały upublicznione żadne prywatne informacje, dodatkowo jeśli zdjęcie ma charakter dowodowy, to oczywiście można go użyć publicznie. Jeśli napadasz na sklep i idziesz na rozprawę, to podajesz do sądu właściciela monitoringu? Bo przecież Ty nie wyrażasz zgody na to, aby on Cie nagrywał.

Jeszcze info dla Tyke:
Jeśli dalej będziesz robił postacie tymczasowe, które po jakimś czasie z nudów usuniesz, a itemki, które dla normalnych graczy są raczej ciężkie do zdobycia, będziesz dawał swoim kolegom, to Ty także trafisz w końcu do jakiejś skargi.


RE: MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - C4mp3r - 09.06.2019

"Tak na koniec mi się przypomniało, że wczoraj wydałem Camperowi mandat"
Zbugował 1 500 000 GALCÓW a daje MANDATY!! OBYŚ NIGDY NIE WRÓCIŁ ZWROLU!
(XD)



RE: MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - MamRaka - 10.06.2019

Dobra skoro jesteś osobą, czepiająca się szczegółów to możemy zaczynać przyjęcie.

Po pierwsze jeżeli dajesz już dowody, które mają coś udowodnić to nie przerabiaj ich, po co zakrywasz wiadomości, masz coś do ukrycia?

Po drugie, mówisz że Vipera groziła ci skasowaniem z turnieju. Tylko problem jest taki że nie zrobiła tego, więc pisać może sobie co chce inną sprawą jest kiedy coś zrobi.

Trzecia sprawa, mówisz że Juliaziemniaczek widziała o kopiowaniu przez ciebie galeonów i nikomu o tym nie powiedziała, tylko jak zapytała ciebie czy kopiujesz to odpowiadałeś jej że nie. Więc zachowała się neutralnie bo nie posiadała żadnego dowodu, sam za to zacząłeś zwalać na nią winę że to ona kopiuje.

Przechodzimy kolejnym krokiem do punktu czwartego, gdzie obwiniasz ministra magii, że ten podzielił się z tobą informacjami. Jaki on zły i nie dobry że komuś zaufał przecież ty poszedłeś do opiekuna eliksirów zapytać się czy takie coś jest możliwe. A czekaj nie poszedłeś tylko zapytałeś innego gracza tym samym robiąc to samo co osoba którą oskarżasz podwójna hipokryzja?

Piąta część będzie bardziej zabawna, jak to możliwe że łamałeś regulamin z kolegą, który nabrał oleju do głowy i przyznał się sam do tego. Teraz to raczej ty bawisz się w japońskiego pilota samobójcę, bo dostałeś słusznego bana i zamiast przyjąć go na klatę szukałeś najpierw sposobu by się odbanować prosząc o tym nawet na discordzie. 

I na koniec pytanie, przecież Camper wiedział o mandacie i nie jest to jakaś tajna rzecz, przecież jak gdzieś dostaniesz mandat to powiesz o tym komuś, nie ma nigdzie podanego że nie można pisać na sb że ktoś komuś dał mandat, bo zaskoczę ciebie ale nie jest to tajne.

Podsumowując, dostałeś bana na którego ciężko pracowałeś. Zamiast starać się o unbana jak twój kolega o którym wspomniałeś, starasz się wytykać błędy innym samemu zapominając o tym co sam robisz.


Co do ssów to pamiętaj że nie tylko ty je masz. Jeżeli będzie potrzeba to wrzucę wszystkie ssy jakie posiadam w tych gdzie pisałeś że mnie zabijesz. Wyszedłeś jako "żądny sprawiedliwości" mając za uszami więcej niż osoby które chcesz posadzić.


Moja droga, nie zostały upublicznione żadne prywatne informacje, dodatkowo jeśli zdjęcie ma charakter dowodowy, to oczywiście można go użyć publicznie. Jeśli napadasz na sklep i idziesz na rozprawę, to podajesz do sądu właściciela monitoringu? Bo przecież Ty nie wyrażasz zgody na to, aby on Cie nagrywał.

Mój drogi skoro już sobie pozwalasz, jak sama nazwa wskazuje pisaliście na prywatnych wiadomościach.
Chociaż masz racje jeżeli, dane zdjęcie może być dowodem należy użyć go publicznie, jednak jak rozumie się w ogólnym rozumowaniu słowo dowód nie może on być edytowany/poprawiany/modyfikowany, twoje "dowody" nie dość że są edytowane tak żeby nie dało się doczytać kontekstu, to brakuje w nich większości tekstu bo nie wiemy jak wyglądała wcześniejsza rozmowa. Dodatkowo "dowody" te nie stawiają żadnego kontekstu jeżeli chodzi o zachowanie drugiej strony, jest to zwykłe pisanie za które nic nie można zrobić.
Przecież twoje ssy głównie opierają się na tym że ktoś coś ci napisał na discordzie i co ktoś ma z tym zrobić?
Wiadomości prywatnych nie da się kontrolować więc tym samym sam mogłeś dopisać sobie jakieś części wiadomości.

Dobra bo widzę że czepiasz się jeszcze kolejnej osoby, to też pozwolę sobie to skomentować.
Czyżby bolało ciebie że Tyke_ rozdaje przedmioty niepotrzebne, osobą które zna? 
Czy może chodzi o to że dostałeś bana i będziesz zapierał się rękami i nogami, pokazując że każdy wokół ciebie jest zły? 


Proszę o niewypowiadanie się w tej skardze przez osoby, które nie są z nią powiązane oraz oczekuję cierpliwie na werdykt moderacji w tej sprawie.

Kurde sorki, ale nie lubię trzymać się zasad więc jak coś to przyjmę punkt ostrzeżeń za wypowiadanie się w skardze która nie jest na mnie. XD



RE: MG, czyli jak zepsuć sobie relacje z połową hapla - kubixgame - 10.06.2019

@MamRaka

No faktycznie, masz go, więc zaczynajmy wojnę Wardęga kontra Gargamel, tylko to ja będę tym drugim.

Absolutnie nie mam nic do ukrycia kotku ;) Po prostu uznałem prośbę gracza za stosowną i zamazałem treści, które nie powinny się tutaj znaleźć. Przez pierwsze kilka minut od wstawienia wątku wszystkie część postów nie była zamazana.

Hebanuri Dziś o 22:20
jesteś?
usuń ze skargi chociaż wątki ic

A czemu nie zamazałem od razu wszystkich tekstów, w których były poruszane kwestie IC? Otóż zapomniałem.

Co do Vipery, może przykład trochę brutalny, ale myślę, że także odpowiada sytuacji. Jeśli ktoś grozi Ci śmiercią, ale Cie nie zabije, to przecież nie może dostać żadnej kary, więc niech sobie mówi czy pisze co chce. Dodatkowo pragnę zauważyć, że napisała to w momencie, w którym organizowała ten turniej, po krótkim czasie zamykając wątek i informując, że się nie odbędzie. Ale jednak, odbył się, został zorganizowany przez Narreida.

Nie zwaliłem nigdy winy na to, że ona kopiuje. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to zapewne mógłbyś napisać podanie na KidModeratora, ponieważ jest to jedno z pytań rekrutacyjnych. Dlatego upraszczając to, co znajduje się w screenie dot. Julki - Julcia wiedziała o kopiowaniu, bo jak sama napisała, czytała o tym na jednym ze starych discordów. Czyli miała wszystkie moje wiadomości, które tam zamieszczałem, a jednak nie zgłosiła tego do administracji.

Nie napisałem do opiekuna eliksirów, to prawda. Napisałem do jego autora, który powinien równie dobrze, a nawet i więcej wiedzieć o swoim własnym eliksirze. Nie napisałem do tego gracza, kto dokładnie tak zrobił, tylko czy akcja została odegrana poprawnie.

Zamiast "pilota samobójce", siebie wolałbym nazywać trupem, który chce wciągnąć do krainy umarłych jak najwięcej ludzi misiaczku ;) Bana oczywiście przyjąłem na klatę i nie ukrywam, że mam zamiar napisać apelację. Unbana nie chciałem od nikogo, bo to niemożliwe, aby szczególnie z takim powodem go dostać, bez wyjaśnienia całej sprawy.

Nie ma nigdzie podanego?

MG (Meta Gamming) - jest to wykorzystywanie informacji zdobytych OOC w grze IC. Możemy się dowiedzieć od gracza, że jakaś osoba na serwerze jest wampirem i my do niej podchodzimy w IC i mówimy jej o tym, że wiemy o jej wampiryzmie i żądamy pieniędzy. MG jest zmorą większości graczy, jest również jednym z najciężej karanych przewinień, nie możemy wykorzystywać w grze IC informacji zdobytych w OOC.

W dodatku, MG działa też w przypadku zdradzania informacji IC w OOC. Jak dobrze pamiętam, Vipera dostała bana na tydzień za wysłanie screena jednej akcji, kiedy była w tym miejscu OOC, w celu budowy. 

A czy którakolwiek z osób, które brały udział w akcji pozwoliły Ci na rozpowszechnianie poprzez screeny? Nie. Doskonale wiedziałaś, że jest to ich prywatna akcja, a mimo to rozesłałaś screena dalej. [~xopowo]

Podsumowując, dostałem bana na którego ciężko pracowałem. Zamiast starać się o unbana jak mój "kolega", czego nie widzę, aby robił, patrząc po wątkach apelacyjnych, staram się wypominać błędy innym, samemu zapominając o tym co robię, czyli o skopiowaniu 1,5mln knutów. Pozdrawiam  ;)