Archiwum Hapel.pl
Karta postaci Onyx Adelie Miracle - Uczeń klasa 1 - Wersja do druku

+- Archiwum Hapel.pl (https://archiwum.hapel.pl)
+-- Dział: Karty Postaci (https://archiwum.hapel.pl/forum-326.html)
+--- Dział: Uczniowie (https://archiwum.hapel.pl/forum-327.html)
+---- Dział: Klasa 1 (https://archiwum.hapel.pl/forum-329.html)
+---- Wątek: Karta postaci Onyx Adelie Miracle - Uczeń klasa 1 (/thread-21564.html)



Karta postaci Onyx Adelie Miracle - Uczeń klasa 1 - leaife - 29.06.2020

Onyx Adelie Miracle
.
Obecnie zamieszkuje Londyn, Ingram Ave 33
Stosunek do mugoli: neutralny
Wzrost: 152 (W późniejszych latach 173)
Pochodzenie: Walia
Czystość krwi: 50%
Wiek: 11
Cierpi na bielactwo nabyte (przejawiło się gdy miała 7 lat)
.
〗Cechy charakteru
.
Onyx należy do tych cichych i niepotrzebujących uwagi dzieci, nigdy nie sprawiała zbyt wielu problemów rodzicom i wychowawcom w szkole. Cechuje się niecodziennym opanowaniem nawet w wyjątkowych sytuacjach, w których każdy inny człowiek zachowałby się całkowicie inaczej. Sprawia to, że wiele osób na podstawie pierwszego wrażenia postrzega ją jako fałszywą osobę ukrywającą swoje prawdziwe oblicze a zarazem pustą, dlatego ma ona niemały problem ze znalezieniem bratniej duszy. Ciężka praca w akademii sprawiła, że nauczyła polegać na innych ludziach, bo sama najzwyczajniej nie dawałaby rady. Niekiedy to "wyręczanie się innymi" ściera się z wykorzystywaniem ich. Z tego faktu dziewczynka nie jest zbytnio zadowolona, tłumaczy to jednak tym, że sama przez tyle lat ciężko pracowała i robi to z najprościej mówiąc - rozsądku. Wychowała się pod ciężką ręką ojca, który od tamtego czasu jest w jej oczach autorytetem. Przejęła po nim nie tylko ambicje, ale i arogancje, która przejawia się już po chwili rozmowy z nią. Mimo to przez nauczycieli jest postrzegana raczej jako dobre dziecko, niekiedy pyskate, ale sama Miracle woli to nazywać szczerością. Charakter Onyx z biegiem czasu ulegnie zmianom, nie będą one diametralne, ale historia pokażę czy faktycznie ma drugie oblicze.
.
〗Wygląd zewnętrzny
.
Przez chorobę Onyx stała się strasznie charakterystyczna, często spotyka się z krzywym wzrokiem mijanych na ulicy osób. Jej atutem są jej długie naturalnie proste włosy o ciemnobrązowym odcieniu. Poświęca ona wiele czasu na ich pielęgnacje i nie wyobraża sobie wyjść gdzieś bez zdobionego grzebienia, który dostała w prezencie od ojca podczas pobytu w akademii dla dziewcząt. Ma bardzo dziewczęcą urodę i gęste podwinięte rzęsy, które idealnie podkreślają jej wpadające w czerń oczy. Do tego pełne usta i delikatnie zadarty nos idealnie dopełniają jej twarz. Ten idealnie dobrany zestaw, jak to mówi sama Onyx, psują białe plamy w tym jedna, której ona sama szczerze nienawidzi. Prowadzi ona spod jej nosa, aż po samą brodę. Oczywiście całe jej smukłe ciało jest pokryte równie dużymi plamami. Inną charakterystyczną dla niej cechą jest jej prawa stopa będąca całkowicie biała.
.
〗Historia postaci
.
Najmłodsza z Miracle, Onyx przyszła na świat podczas konferencji prasowej w Szwajcarii, w której udział brali jej rodzice. Swoje drugie imię otrzymała jako pamiątkę po najstarszej córce państwa Miracle, Adelii, której Onyx nigdy nie miała okazji poznać. Większość dzieciństwa spędziła w domu swoich dziadków w małej Walijskiej mieścinie. Było to jej ulubione miejsce na ziemi z którego nigdy nie chciała wracać. Cienkie ściany starego domu babci były przeszyte zapachem świeżo upieczonego ciasta. A dźwięki starych, ledwo działających żarówek pobudzał jej wyobraźnie gdy ta słuchała jak staruszka opowiadała o dawnych latach, jej i rodzeństwu do snu. Gdy Onyx skończyła 5 lat, matka posłała ją do prestiżowej akademii dla dziewcząt gdzie miała nauczyć się dobrych manier i pobierać nauk z szerokiego zakresu. Miało to ją przygotować do spełnienia ambicji rodziców i pójścia w ich ślady. Onyx zawsze widziała w swoich rodzicach autorytet, więc uznała, że mają stuprocentową racje. Już w wieku 6 lat młoda Miracle płynnie czytała, pisała i recytowała z pamięci, dumny ojciec postanowił więc ofiarować jej zdobiony grzebień, z którym od tamtej pory się nie rozstaje. Wraz z ukończeniem przez nią 7 roku życia zaczęło przejawiać się u niej bielactwo nabyte. Początkowo dziewczynka była przerażona swoim stanem co zmusiło ją do opuszczenia akademii na cały semestr. W ramach wsparcia rodzice postanowili kupić jej psa, cierpiącego na tą samą przypadłość. Gdy tylko dziewczynka go zobaczyła uświadomiła sobie, że białe plamy dodają mu tylko uroku i zaakceptowała swoją chorobę. To była wielka ulga dla państwa Miracle. Następne lata mijały w jak najlepszym porządku, Onyx odnosiła coraz to nowsze sukcesy w edukacji i była z tego powodu bardzo zadowolona. Wszystko jednak zmieniło się podczas świąt, gdy ta w końcu mogła odwiedzić leżącą w szpitalu babcie chorą na alzheimera. Krzywy wzrok staruszki sprawił, że w tej wiecznie opanowanej dziewczynie coś zagrzmiało. Zdenerwowana wzięła głęboki wdech i nim się obejrzała, talerz z nędznym szpitalnym jedzeniem wylądował na ścianie. Onyx zapewniała babcie, że nawet go nie dotknęła i spytała czy wszystko w porządku. Ta jednak machnęła ręką i powiedziała "Adelie, ile razy mam Ci powtarzać. Nie rób tego przy mugolach." 



RE: Karta postaci Onyx Adelie Miracle - Uczeń klasa 1 - Danon - 29.06.2020

Ajajaj, naprawdę chciałabym od razu zaakceptować. Wstrzymuje

Mam problem z przydzieleniem ciebie do jakiegoś domu. Tak naprawdę wypisanych zostało niewiele cech charakteru i nie określa mi to w żaden sposób postaci. Dopisz jakieś negatywne i pozytywne cechy. Reszta jest bardzo fajna - z przyjemnością czytałam tę kartę!

Repka zostawiona 


RE: Karta postaci Onyx Adelie Miracle - Uczeń klasa 1 - KapitanUkraina - 29.06.2020

leaife napisał(a): (29.06.2020 04:17)Cierpi na bielactwo nabyte (przejawiło się gdy miała 7 lat)

nie jestem pewny czy czarodzieje chorują na takie rzeczy...


RE: Karta postaci Onyx Adelie Miracle - Uczeń klasa 1 - TestingNow - 29.06.2020

Czarodzieje mogą na to zachorować tak jak i mogą mieć wadę wzroku, ponieważ ta choroba nie jest wywoływana przez patogeny.
Z charakteru pasuje do Slytherinu Smile


RE: Karta postaci Onyx Adelie Miracle - Uczeń klasa 1 - leaife - 29.06.2020

Danon napisał(a): (29.06.2020 10:13)Ajajaj, naprawdę chciałabym od razu zaakceptować. Wstrzymuje

Mam problem z przydzieleniem ciebie do jakiegoś domu. Tak naprawdę wypisanych zostało niewiele cech charakteru i nie określa mi to w żaden sposób postaci. Dopisz jakieś negatywne i pozytywne cechy. Reszta jest bardzo fajna - z przyjemnością czytałam tę kartę!

Repka zostawiona 

Poprawione, mam nadzieję, że teraz wszystko będzie w porządku. Trudno opisać tak młodą postać by brzmiało to realistycznie.


RE: Karta postaci Onyx Adelie Miracle - Uczeń klasa 1 - Valturi - 29.06.2020

Boy dont call me angel


RE: Karta postaci Onyx Adelie Miracle - Uczeń klasa 1 - Danon - 29.06.2020

Zgodzę się z komentarzem wyżej, że pasowała, ale wtedy byly podane dwie cechy na krzyż, a to dość ubogo. Teraz za to jest dużo lepiej i bez problemu mogę powiedzieć, że domem Twojej postaci będzie...
[Obrazek: GnXTpe2.png]
Na serwerze zgłoś się za pomocą komendy /helpop Zaakceptowano mi kartę [link], aby otrzymać odpowiednią rangę.
Miłej gry!



RE: Karta postaci Onyx Adelie Miracle - Uczeń klasa 1 - Valturi - 30.06.2020

boy dont call me slytherin