Witaj!

Prorok Codzienny #29 - Stella White szczerze o śmierci Arona!
ProrokCodzienny
Dziennik Czarodziejów




Posty: 227
Tematy: 228
Gru 2014
402
Gryffindor
#1
[Obrazek: FJFEp2e.png]
      
OLBRZYMY W HOGSMEADE
Oprócz gołębi, które ostatnio plagą zawitały do Hogsmeade, coraz częściej w centrum wioski możemy spotkać olbrzymy. Jeden z nich - Jotunn, stał się stałym bywalcem, przyzwyczajony do tego, że niektórzy z czarodziejów mają skłonność do dokarmiania go. Wypędzić go z wioski może tylko podarek w formie posiłku. Ostatnie działania Lorina Yrella, który dokarmiał Jotuna niezwykle smakowitymi kąskami w postaci koniny, sprawiły, że olbrzym zaczął przyprowadzać do wioski również swoich głodnych i równie wielkich kolegów. Jest to idealny przykład aby zobaczyć do czego 
prowadzi głupota ludzka. W trosce o czystość ulic jak i bezpieczeństwo mieszkańców Hogsmeade, apelujemy o niedokarmianie olbrzymów i gołębi. Pamiętajmy, że to dzikie stworzenia (olbrzymy, nie gołębie), a nie pupile! W przypadku ponownego pojawienia się olbrzymów prosimy o natychmiastowe powiadomienie DKnMS.
    
[Obrazek: MCcZ.gif]

ŚMIERĆ DYREKTORA HOGWARTU
Podczas akcji aurorów, zginął Aron Lestrenge, wszystkim dobrze znany jako dyrektor Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Jak donoszą nasze informację, Aron podczas akcji miał się spotkać, jak powiedział jeden z przepytywanych aurorów, z niegroźnym i niedoświadczonym przestępcą. Szczegółów całego planu nie znamy. Nasi redaktorzy wciąż próbują dociec, co sprawiło, że ta na pozór prosta akcja zakończyła się tak bolesnym niepowodzeniem.

   
WYWIAD Z STELLĄ WHITE
Dziennikarz: Jest pani gotowa?
Stella: Pewnie, nie jest to mój pierwszy wywiad w życiu więc stresu nie czuje.
    
Dziennikarz: Czy może nam Pani opowiedzieć co właściwie działo się w Hogwarcie?
Stella: Myślę, że sprawa w Hogwarcie została wyjaśniona i na obecną chwile zamek jest bezpieczny. Z tego co wiem, biuro aurorów cały czas prowadzi śledztwo w sprawie czarnoksiężnika, który podrzucił uczniowi księgę z dziedziny czarnomagicznych rytuałów, dzięki którym można przyzwać mroczne moce. Przez chorego fanatyka, któremu dobro dzieci nie leżało w interesie mieliśmy w Hogwarcie do czynienia z przyzwaną przez ucznia silą nieczystą, która wprowadzała w zamku wielki chaos i niebezpieczeństwo. Oczywiście ten uczeń nie był niczemu winien, ponieważ był potraktowany jako narzędzie w dłoniach tego czarnoksiężnika.
    
Dziennikarz: Czy ta sprawa jest jakoś powiązana ze śmiercią Arona Lestrenge?
Stella: Śmierć Arona jest bolesną utratą dla każdego z nas. Straciliśmy cudownego dyrektora, który umiałby przypłacić swoim życiem dobro uczniów w tej szkole. Sytuacja ze śmiercią Arona nie jest powiązana z problemami szkoły z zeszłego roku. Aron przypłacił życiem przez to, że chciał pomóc naszemu kraju w schwytaniu groźnych przestępców. Niestety tą pomoc przypłacił tym co najcenniejsze czyli życiem.
   
Dziennikarz: Rozumiem, że brał udział w jakiej akcji. Czyżby współpracował wtedy z biurem aurorów?
Stella: Dokładnie tak, jednak nie czuje się upoważniona do wypowiadania się w tej sprawie Panie redaktorze. W tej sprawie głos powinna zabrać szefowa biura aurorów lub Paul Hassain, który brał udział w tej akcji.
   
Dziennikarz: Rozumiem. Jak obecnie przedstawia się skład dyrekcji?
Stella: Obecny skład dyrekcji prezentuje się tak, że zgodnie z wewnętrznymi procedurami szkoły zostałam wybrana na dyrektor szkoły. Na stanowisku wicedyrektora znajduje się bez zmian Daniel Winter oraz nie podjęłam jeszcze decyzji do wyboru drugiego wicedyrektora. Rozważam kandydaturę długoletniej pracownicy zamku - Anny Wright i aktywnego działacza na rzecz szkoły Archibalda Wright.
   
Dziennikarz: Wróćmy może do wcześniejszego pytania, jak przebiegła cała akcja wypędzenia owej siły nieczystej i czy dyrekcja Hogwartu jest pewna, że problem jest całkowicie zażegnany?
Stella: Akcja wypędzania istoty polegała na przeprowadzeniu rytuału odesłania po złożeniu w trakcie rytuału niezbędnych ofiar. Istota ta zmieniała swojego właściciela przez poruszanie się jako cień i  wchodzenia przez niego do ciała swojej ofiary. Przykładowo, sytuacja ta miała miejsce w momencie, kiedy opętana uczennica złotego smoka opuszczała teren zamku, podczas zeszłorocznego turnieju i straciła przytomność żeby znaleźć sobie inną najbliżej znajdującą się ofiarę. Korzystaliśmy z wielu znanych sposobów na wygonienie demona. Kilka razy, próbowałam nawiązać połączenie znanymi mi technikami wróżbiarstwa, które okazały się temu wszystkiemu bardzo pomocne. Ostatecznie rozwiązanie zostało znalezione w dziale ksiąg zakazanych, a rytuału odesłania groźnej istoty mogła tylko osoba, która była przez nią aktualnie opętana. Tutaj gratulacje należą się Vergilowi Meaddlowi - pracownikowi biura aurorów, który podczas całej tej sytuacji opiekował się dziewczynką, która podczas całej tej sytuacji opiekował się dziewczynką, która borykała się z opętaniem oraz Velvet Winchell, która podjęła się zadania przepędzenia istoty. Tak jak mówię, szkoła jest znowu bezpiecznym miejscem w której zwiększamy wymóg weryfikacji uczniów na początku roku do maksymalnego poziomu zachowania ostrożności.
   
Dziennikarz: Czy to właśnie ostatnie wydarzenia skłoniły panią do powołania rady nadzorczej, czy może było to już w pani planach zanim awansowała pani na to stanowisko?
Stella: Powołanie Rady Nadzorczej wynika z obowiązków każdego dyrektora Hogwartu. Przedtem uważałam, że powołanie rady nie jest potrzebne szkole, jednak w sytuacji takiego niebezpieczeństwa jak ostatnio wolałabym zaczerpnąć opinii rodziców uczniów za którym w końcu jesteśmy w Hogwarcie odpowiedzialni. Co prawda w sytuacji, kiedy ta niebezpieczna istota grasowała po zamku to daliśmy rodzicom możliwość natychmiastowego zwolnienie i odebrania dziecka z Hogwartu. Zadaniem rady jest dbanie o dobro szkoły poprzez wystawianie różnych opinii oraz sugestii, które mogą zdziałać wiele dobrego i pomóc szkole.
    
Dziennikarz: Czy myślała Pani o tym, by potomkowie czterech założycieli także mieli swoje miejsce w Radzie?
Stella: Nie myślałam o tym, jednak myślę, że osoba która jest odznaczona orderem Czterech Założycieli i Stella: przysłużyła się pomocy szkole nawet poprzez dofinansowanie jej funkcjonowania lub pomoc w cięższych chwilach jest wystarczającym kryterium dla osób, które nie posiadają dzieci i nie zasiadają w radzie. Miejsce dla potomków w aktualnych czasach, kiedy ich rodziny się tak rozrosły i zmierzają w różnych kierunkach, nie według pierwotnych ideologii byłoby niczym wyjątkowym.
   
Dziennikarz: Rozumiem, w takim razie to jest wszystko o co chciałam zapytać, dziękuję.
Stella: I ja również dziękuje.

     
[Obrazek: ea9fdedf31c48625c748e277c4496e3d.gif]

NIEBEZPIECZNY CYRK
Nastały upragnione wakacje. Wszyscy uczniowie czekali tylko, by uwolnić się ze szkolnych murów i być wreszczcie wolnym, móc chodzić gdzie się chce i robić co się chce, rzecz jasna w granicach magicznego prawa. Minęły jednak tygodnie, a wielu uczniom doskwierać zaczęła nuda. Z pomocą przychodzą cyrkowcy z cyrku Cuerno de Calao, którzy już w najbliższy wtorek zorganizują dla wszystkich znudzonych wspaniały spektakl. Trupa reklamuje się wspaniałymi akrobatami, tancerkami i fantastycznymi stworzenieniami. Przedstawienie zostało jednak opóźnione o dwa dni, ze względu na problemy natury technicznej. Naszych redaktorów doszły słuchy, że wpierw z cyrku uciekły abraksany, a niedawno również buchorożec. To niezwykle niebezpieczne stworzenie, klasyfikowane przez Ministerstwo Magii na cztery litery X. Będący na wolności mógł wyrządzić (być może już wyrządził) poważne szkody czarodziejom, a także jest nieustannym zagrożeniem dla ich życia. Ponadto zauważony przez mugoli na pewno przysporzyłby problemów Ministerstwu, które musiałoby wezwać ludzi od wyczyszczenia pamięci i ustabilizowania sytuacji. Decyzja o przetrzymywaniu tak niebezpiecznego stworzenia w pobiliżu dużego skupiska czarodziejów wskazuje na brak odpowiedzialności organizatorów. Linia między dobrą zabawą a niebezpieczeństwem jest bardzo cienka i należy uważać, by jej nie przekroczyć

   
[Obrazek: original.gif]
Wizualizacja proroka codziennego:



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.