Witaj!

HP i Przeklęta Sztuka
kiter96
Nobody important




Posty: 209
Tematy: 15
Gru 2014
430
Ravenclaw
#1
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie polecam czytać tego wątku osobom które owej książki nie czytały. Wink Chciałbym poruszyć tu tematy następujące w późnych scenach, a więc można uznać, że pojawią się tu swoiste spoilery.

No to zacznijmy od tego, że tworze wątek w celu wymienieniu się spostrzeżeń na temat sztuki jak i książki w której ową sztukę możemy przeczytać "Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Co sądzicie na jej temat? Jak dla mnie jest to czysty chłam niestety... Confused Czytając to, miałem w głowie myśl "To jest sztuka zatwierdzona przez Rowling czy może jakiś FanFic?" No, ale jak wiadomo, krytyka musi być konstruktywna, a więc swoje argumenty co do mojego zdania mam.

Zacznijmy od samej kwestii cofania się w czasie. Jest to z lekka absurdem jakoby wiele osób posiadało takową zabawkę. "Ministerstwo zniszczyło wszystkie cofacze czasu" (Czy jakoś tak je nazywali) Zabawna kwestia jest taka, że ktokolwiek mógłby cofać się o tyle lat, i zmieniać tak drastycznie przeszłość. Powstałaby nieustanna wojna o te cofacze, a wystarczyłoby, że w ręce jednej osoby ze Śmierciożerców czy jego popleczników dostałby takie coś i era Czarnego Pana nadchodzi od tak. Pstryknięcie palcami

Kolejna kwestia to samo posiadanie dziecka przez Voldemorta. Serio? Osoba zrodzona z Amortencji, nie potrafiąca okazywać miłości stwierdziła: "A co mi tam, spłodzę sobie dziecko przed II Bitwę O Hogwart", pewne było raczej to, że matką będzie Bellatrix, ale oni tak serio? xD I jeszcze ten napis w pokoju Jego córki: "Odrodzę Ciemność. Sprowadzę swojego ojca."

Ostatnia kwestia to: "Czy autorzy sztuki bazowali na spekulacjach fanów?" Mówię tu o kwestii, że synowie Harrego i Draco się zaprzyjaźnią i to, że syn Pottera pójdzie do Slytherinu. Osobiście, gdy wstąpił "na scenę" Scorpius od razu coś przeczuwałem, że to syn Draco. Confused

Wiadomo - miłym akcentem było spojrzenie na przyszłość, to jak główni bohaterowie sobie żyją, gdzie pracują i jak zmienił się ich charaktery. Harry nieco bardziej poważny, Ron nieco mniej, Draco wciąż zgryźliwy, ale nieco milszy. Te momenty czytałem z przyjemnością, ale to zbyt mało by przykryć resztę książki.

A jaka jest wasza opinia o sztuce? Smile



Wiadomości w tym wątku
HP i Przeklęta Sztuka - przez kiter96 - 24.10.2016 21:59
RE: HP i Przeklęta Sztuka - przez GrubszyNizReka - 24.10.2016 22:21
RE: HP i Przeklęta Sztuka - przez Mikowskyy - 24.10.2016 22:24
RE: HP i Przeklęta Sztuka - przez merlin0 - 24.10.2016 22:43
RE: HP i Przeklęta Sztuka - przez n1rwana - 24.10.2016 22:46
RE: HP i Przeklęta Sztuka - przez God - 24.10.2016 22:46
RE: HP i Przeklęta Sztuka - przez Soneaaa - 25.10.2016 08:22
RE: HP i Przeklęta Sztuka - przez Juminako - 25.10.2016 17:14
RE: HP i Przeklęta Sztuka - przez EvEnT - 26.10.2016 16:28
RE: HP i Przeklęta Sztuka - przez George - 27.10.2016 19:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.