Witaj!

Różne dyskusje na różne tematy
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#1
Siemka, mam dwa małe tematy do obgadania na temat świata Harry'ego Pottera i jeden trochę inny ale to już przeczytajcie sami. Mam nadzieję że się rozwiniecie w wypowiedziach

  1. Inkantacja/nazwa zaklęcia wytwarzającego wodę - dla mnie zawsze było ono Aguamenti bo tak jest w książkach na mojej półce i nawet angielskie źródła mówią o tym. Za to Asacron zawsze uczył na lekcjach że jest to Aquamenti, a jak próbowałem wyprowadzać go z błędu to stawał się wrogo nastawiony do mnie i coś tam gadał że jest nauczycielem zaklęć to wie lepiej. Co myślicie o tym, którą wersję uważacie za słuszną i jak jest z tym na Haplu?
  2. Nazwa wioski czarodziejskiej - tak samo jak wyżej, wszystkie oryginalne źródła podają Hogsmeade ale u nas zdarzały się często zmiany na np. Hogsmead, albo jak ostatnio na plakacie wyborczym kogoś tam - Hogsmead'e. Pytanie w sumie takie samo jak poprzednio.
  3. Tutaj troszkę inna sprawa, raczej pytanie mocno otwarte. Mianowicie co myślicie o wpływie różnicy stopni (hierarchia) między postaciami na relacje OOC? Może mi się tak tylko wydawać, ale zauważyłem pewną zależność, to znaczy, przejrzałem moje rozmowy na skype z Asacronem i właśnie odniosłem wrażenie, że najpierw są życzliwe i miłe w czasach kiedy obaj byliśmy dorosłymi i przyjaciółmi IC, a w późniejszych wiadomościach można z jego strony poczuć oschłość i brak zainteresowania, co pokrywa się z okresem, gdy byłem uczniem a on moim opiekunem, i nasze relacje nauczyciel-uczeń były podobne do tego co napisałem. Tak więc jak odpowiecie na pytanie zadane na samym początku tego punktu oraz jak skomentujecie przykład przeze mnie podany?




Wiadomości w tym wątku
Różne dyskusje na różne tematy - przez czarekPL - 21.11.2016 04:28
RE: Różne dyskusje na różne tematy - przez God - 21.11.2016 16:26
RE: Różne dyskusje na różne tematy - przez Mapi - 07.09.2017 17:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.