Witaj!

Różne dyskusje na różne tematy
God
Azkaban




Posty: 531
Tematy: 83
Gru 2014
Slytherin

#5
1. Wiele zaklęć pochodzi rzeczywiście z łaciny, ale to nie jest żadna uniwersalna zasada na której należy budować górnolotne teorie jak to teraz robicie.
Tarantallegra pochodzi od nazwy włoskiego tańca Tarantella.
Avada Kedavra pochodzi od znanego łamańca językowego z bajek dla dzieci przypisywanego użyciu magii - Abra Kadabra.
Poza tym te zaklęcia nigdy nie są dokładnie słowami z łaciny ale są jakoś przekręcone, wydaje mi się, że Rowling posiłkowała się łaciną bo brzmi najbardziej melodyjnie, a większość języków świata w mniejszym lub większym stopniu na niej bazuje, dzięki czemu rozkazy wydawane różdżce mogą wydawać nam się w jakiś sposób sensowne, pasujące.

2. Nie dyskryminujmy dyslektyków...
ale nie wiem skąd w czyjejś głowie zrodził się pomysł, by napisać Hogsmead'e xD

3. Mieszanie IC z OOC to gimbusiarstwo, z którego da się wyrosnąć. Ja na przykład w IC od wieków i tysiącleci najeżdżam na Margeli, ale w OOC nie mam problemu żeby pogadać z Erykiem na skype, a kiedy jeszcze egzystował mumia to też z nim czasem pisałem. Sugeruję, byście brali przykład też np. z amka, który może nie pisał jakichś poetycko esktatycznych akcji, ale będąc na jednej postaci moim człowiekiem na drugiej pomógł mnie zabić Tongue amek ty huuuuuuuuuuu



Wiadomości w tym wątku
Różne dyskusje na różne tematy - przez czarekPL - 21.11.2016 04:28
RE: Różne dyskusje na różne tematy - przez God - 21.11.2016 16:26
RE: Różne dyskusje na różne tematy - przez Mapi - 07.09.2017 17:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.