Witaj!

[Propozycja] Nauki zaklęć
MrFrancuz
Adwokato



Donator

Posty: 147
Tematy: 30
Cze 2015
177
Gryffindor
#1
Witam serdecznie chciałbym wszem i wobec zaproponować dodatek który powinien pojawić się już dawno. Może nie w regulaminie ale chociaż w poradnikach. Gram na tym serwerze ładnych parę lat z ogromnymi przerwami, co pozwoliło mi wyraźnie zaobserwować zmianę wiele zmian w rozgrywce jak i społeczeństwie haplowym. Jednym z problemów tego świata to właśnie ludzie ponieważ nigdy nie obejdzie się bez osób które za wszelką cenę chcą być najlepsze we wszystkim i dążą do tego celu wielokrotnie ułatwiając sobie rozgrywkę przypisując swojej postaci ogromną siłę bądź idąc na skróty i łamią regulamin (chodzi mi o PG, MG i tym podobne).

Jednak moja propozycja odnosi się troszeczkę do czegoś innego. Mianowicie, zauważyłem ogromny brak jakiegokolwiek ujednolicenia jeżeli chodzi o naukę zaklęć i uroków. Według mnie jest to co najmniej patologiczne,że niektóre osoby z klas 1OOC już po 1 tygodniu nauki potrafi Expelliarmusa , Drętwote, Slugulus Eructo czy Protego na 100%. Nawet ucząc się codziennie no jest tu coś nie halo bo  [cytat]~"taka postać powinna kilkukrotnie umrzeć przez zbyt wielki wysiłek magiczny" (mówi jeden nauczycieli). Znalazłem już wątek w którym poruszany był problem nadużywania komendy /sprobuj. Jednak nadużywanie a niejednolite progi procentowe i nie ujednolicony system zdobywania tych umiejętności to inny problem. W ciągu ostatniego tygodnia spotkałem się z wieloma poradami na temat tego, w jaki sposób uczyć się IC zaklęć i jak  zdobyte umiejętności dokumentować. Wszystkie były bardzo rozbieżne. Dlatego apeluję do administracji o skonsultowanie się z nauczycielami OPCM , ZiU Mistrza gry i  tym podobnych osobistości by ustalić jakiś konkretny system nauki. A nie ,że Pierwszoklasista w (IC pierwszym miesiącu nauki) zaczyna naukę zaklęcia przeznaczoną według listy zaklęć w poradnikach dla 2OOC od poziomu 20% /spróbuj. Dla mnie jest to przegięcie , ponieważ przy odrobinie szczęścia gracz, pisząc niestety najczęściej marne i krótkie akcje, uczy się zaklęć podobnych o których wcześniej już wspominałem wciągu jednego max dwóch wieczorów. Nieliczni gracze rozkładają sobie ten trening na dużej na szczęście takie są. A jeszcze mniejsza liczba osób odgrywa podczas ćwiczenia zmęczenie własnej postaci. Tak drodzy państwo wasza postać i używanie magii jest męczące!

Moją propozycję rozbuduję od razu do kolejnej. Ponieważ jeżeli zostanie stworzony tego tupu system w formie papierowej czyli na forum to czemu nie urozmaicić rozgrywki i pozbyć się tony SS nauki akcji tworząc dedykowany plugin który w podobny sposób indywidualny i losowy dla postaci służył by tylko do nauki zaklęć IC wtedy nie było by wątpliwości czy dana osoba naciąga swoje umiejętności, czy rzeczywiście spędziła tyle i tyle czasu , mając przy tym takie i takie losowe szanse na udanie się akcji.

Martwi mnie jeszcze jedna kwestia. Podczas nauki zaklęć oraz odgrywania czy weryfikowania zdobytych umiejętności brane jest pod uwagę nazwisko a osoby (często ss nawet nie trafiają do osoby która jest główą ofiarą zdarzenia czy administracji a rozpatrywana przez pobliskie "starsze" osoby które często przymykają oczy na to w jaki sposób dana osoba się uczyła i od jakie progu % sprobuj) . Mianowicie sytuacja w której ktoś twierdzi ,że potrafi jakieś zaklęcie bo jest  z [Nazwisko] jest niedorzeczna. I żałuje,że nie robiłem wtedy ss żeby dołączyć ich do tego właśnie posta. Apeluje do osób które to czytają a często to robią o zaprzestanie!!!

Ostatnia moją prośbą do Administracji i zwykłych graczy takich jak ja: Nie każdy musi być we wszystkim idealny najlepszy, najsilniejszy wybitny i doskonale perfekcyjny!!! Kiedy widzę,że jedna ta sama osoba (nie mówię teraz o konkretnie kimś z nicku bo takich graczy obecnie zauważyłem kilku) oczywiście wszechstronnie utalentowana, bo jak by inaczej, odgrywa poszczególne akcje w których. Zawsze ona wygrywa, zawsze jej jest na wierzchu a jak już się jej udowodni ,że robi rzeczy nieadekwatne do jej wieku postaci to cóż.. nie przegadasz. A Administracje , proszę o docenianie wszystkich graczy którzy choć w jakimś małym stopniu pokazują niedoskonałości swoich postaci. Bo gdyby wszyscy byli by perfekcyjni to świat był by nudny. Takie jest moje zdanie.
Hejtujcie subskrybujcie i tak dalej.
Dzięki i pozdrawiam!

[EDIT]

Plugin który jest realny do stworzenia polegał by na rozbudowaniu komendy sprobuj. O wszystkie zaklęcia. Wtedy każdy gracz mógł by ćwiczyć w taki sposób ,że za każdym razem gdy przeprowadzi akcje /sprobuj [Dane zaklęcie]. Plugin każdemu naliczał by takie próby co na pewno urozmaiciło by rozgrywkę , wyeliminowało by graczy którzy nie potrafią grać zgodnie z realiami i tak dalej. Plugin oczywiście trzeba by rozbudować o pewne blokady uniemożliwiające graczowi tylko spamowanie komendami w celu podbiciu sobie danej umiejętności. Na razie taki czysty surowy pomysł co o tym myślicie?



Wiadomości w tym wątku
[Propozycja] Nauki zaklęć - przez MrFrancuz - 02.07.2018 22:14
RE: [Propozycja] Nauki zaklęć - przez Dajnozarł - 03.07.2018 01:27
RE: [Propozycja] Nauki zaklęć - przez Anonek - 03.07.2018 01:57
RE: [Propozycja] Nauki zaklęć - przez Veqer - 03.07.2018 03:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.