Witaj!

Zbiorowa skarga na gracza o nicku "Swoboda"
TestingNow
Robotyczny czarodziej




Posty: 424
Tematy: 48
Kwi 2017
428
Slytherin
#1
Nicki oskarżających: Celeste, Rocky, Kugacz, Żmija, TestingNow, inne osoby będące świadkiem podobnych zachowań oskarżonego
Nick oskarżonego: Swoboda
Powód: nagminne ucieczki z akcji poprzez próby przedłużania pozornego AFK jak i popełniania MG, non-RP, PG

Opis sytuacji: Postać oskarżonego gracza w wyniku przeprowadzonego śledztwa została oskarżona o dokonywanie przestępstw (szczegółów nie mogę przedstawić z powodu obawy o popełnienie powszechnego MG, kto wie ten wie). Każdy auror już jakiś czas temu otrzymał rozkaz poszukiwania a następnie aresztowania Leona Kelloga. Od dwóch tygodni były przeprowadzane próby wymierzenia sprawiedliwości, jednak za każdym razem Swoboda, świadom swoich nieprawnych czynów, widząc pojawiające się nicki z rangą aurora na tablicy powszechnej zwanej TABem rozpoczynał swój protokół niedopuszczenia do potencjalnej utraty postaci. Przeważnie jeśli był w ukryciu to po chwili opuszczał serwer, jednak jeśli jego lokalizacja była znana w IC to stosował pozorne "afczenie" w celu przedłużenia akcji i wyeliminowania osób, które z nerwów nie miały ochoty do kontynuowania zabawy bądź po prostu musiały z powodu godziny opuścić grę. Następnie na serwerze pojawiał się Pingo i ruszał na pomoc swojemu przyjacielowi.
W tej zbiorowej skardze, ja będąc wytypowanym opiszę dokładnie przypadek ostatniej akcji zakończonej największą aferą.
Zeszła środa, 24.10.2018, okolice godziny 21:40.
Celeste zauważa rozmawiającego Swobodę przy pubie Trzech Mioteł. Informuje pozostałych aurorów o sytuacji (ja otrzymałem patronusa z wiadomością i nakazem stawienia się) po czym przystępuje do akcji. Zostają nałożone bariery Protego Totalum wraz z barierą Anty Deportacyjną, które uniemożliwią ucieczkę poszukiwanemu. Wtem Swoboda "przechodzi na tryb afk", jednak nie używa komendy /afk, która jak wiemy służy do jednego i jest jedynym dowodem umożliwiającym potwierdzenie tezy o swojej nieobecności przy grze co umożliwia perswazję na reszcie uczestników akcji by poczekali.
Pobliska WhoAreYou atakuje Swobodę pewnym przedmiotem co jeszcze bardziej uniemożliwia mu uczieczkę. Kiedy ja dołączyłem to przy akcji było już kilka osób, jednak wszyscy na zabicie czasu rozmawiali na pierwsze tematy świadomi nieoficjalnej nieobecności Swobody. Jak wiemy reakcja na akcję może trwać maksymalnie trzy minuty. Zostało przeczekane znacznie więcej. Czy to nie dziwne, że jeszcze chwile temu Swoboda normalnie i beztrosko prowadził konwersację w IC jak i w OOC pisząc z ludźmi na Discordzie? Ku przwidywaniu zebranym pojawił się Pingo i zbliżył do nas. W tym czasie przeprowadziłem kilka akcji a po odbyciu teleportacji poczekałem jeszcze chwilkę oczekując na jakieś sprzeciwy, których nie dostałem. Postanowiłem się teleportować z oskarżonym za pomocą komendy, która przeniosła nas do Dziurawego Kotła, jednak poinformowałem zebranych, którzy pojawili się chwilę później, że to tylko lokalizacja OOC, gdyż na właściwą trzeba się przemieścić a oskarżony miał "pozornego afka" co uniemożliwiło transport. Dodatkowo pojawienie się w lokalizacji OOC uniemożliwiło kolejnym "przypadkowym" dołączeniom do akcji przyjaciół Swobody. Dlatego tam czekaliśmy dalej na zdobycie się na odwagę i powrót do gry.
Godzina 22:19. Swoboda wkracza do akcji "zdezorientowany".
Szybko otrzymał wyjaśnienia, mimo, że raczej pewne jest to, że był świadomy wszystkiego od początku. Kora wysunęła argumenty oskarżające Swobodę. Pozwolę sobie o przytoczenie ich z logów wraz z odpowiedziami oskarżonego i wypowiedziami osób przybocznych:
Zamieszczone wyżej logi są podsumowaniem akcji OOC podjętej przez oskarżających. Pochodzą one z dowodów poniżej.
Mam nadzieję, że sprawa się przedstawia jasno. Nawet jeśli Pingo tym razem dołączył zgodnie z zasadami RP do akcji, to nie wyklucza tego, że poprzednie aktywności nie były legalne.

Dowody:
* Logi z większości akcji z tamtego dnia należące do Celeste i przez niego udostępnione: LINK
* Próba skontaktowania się ze Swobodą przez komunikator Discord: LINK
Nadmienię iż Swoboda próbował potwierdzić tezę, że był afk bo robił coś ze skinem jak i Kartą Postaci. Więc czemu nie odpowadał na liczne komunikaty wysyłane do niego właśnie przez Discorda? Czy to było wywołane paniką w tamtym momencie i próbą wymuszenia przedłużenia akcji poprzez udawanie, że nie jest się w ogóle przy komputerze co by potwierdzało brak kontaktu? Skoro był to i powinien odpisać bo na pewno ktoś będący również "przypadkiem" w Hogsmeade pisał do Swobody komentując próbę aresztowania jego postaci.
* Screen z akcji potwierdzający prawdziwość logów: LINK

Proponowana kara: Odebranie postaci bądź czasowa blokada z powodu licznych występków.

Jako wytypowany do spisania tego wątku proszę wszystkich oskarżających wypisanych u góry o podpisanie się w celu potwierdzenia zebranych zeznań jak i w razie chęci dodania czegoś od siebie do tejże zbiorowej skargi.
Proszę także o głos samego oskarżonego.
⛲Eviva l'arte. Wasze życie nic nie warte.⛲



Wiadomości w tym wątku
Zbiorowa skarga na gracza o nicku "Swoboda" - przez TestingNow - 28.10.2018 15:53

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.