Witaj!

[Propozycja] Nowe osoby na serwerze
Danon
Puchon




Posty: 278
Tematy: 30
Lut 2019
407
Hufflepuff
#1
Cześć wszystkim!
Jestem przerażona tym, że w ogóle piszę tutaj na forum post, więc proszę bez hejtu, chcę dobrze, a nie źle.
No to zacznę od tego, co zauważył chyba każdy kto jest na haplu dłużej niż miesiąc (a takich poniżej jest mało), że nowych graczy na serwerze jest bardzo mało. Tak, zgadzam się, pojawiają się, ostatnio całkiem sporo widuję pod wielką salą, ale co z tego jak oni zaraz znikają, bo nie umieją się kompletnie tu odnaleźć. Mylą chat ic z ooc, nie umieją zrobić skina, mają problemy z pojęciami związanymi z RP. Tak, są tacy. Doskonale wiemy, że na forum są poradniki, ale... No jest ciężko się na tym forum odnaleźć, a sam główny poradnik nie jest aż tak czytelny, przydałoby mu się odświeżenie.  Chociaż no nie mogę mu nie przyznać, że większość wszystkiego co trzeba wiedzieć na początek tam jest, żeby nie było! Ale działanie wielu różnych rzeczy na serwerze jest dalej dla mnie tajemnicą, które odkrywam na forum z dnia na dzień.
Opowiem jak początek gry wyglądał z mojej perspektywy. Nie każdy może się ze mną utożsamić, jednak myślę, że bardzo dużo osób mnie już kojarzy.
Mogę się wypowiedzieć z perspektywy nowego gracza, że odnalezienie się na forum po chyba 4 miesiącach gry dalej sprawia czasami trochę trudności. Na początku jak miałam cokolwiek znaleźć to byłam przerażona, do tej pory znajduję jakieś nowe wątki, które po prostu warto znać jak się jest nowym graczem, aby znać się jakkolwiek na tym JUŻ OGROMNYM UNIWERSUM, które tworzy hapel. Tak samo ja miałam problem ze skinem. Nie grywałam w minecrafta, więc dla mnie to była kompletna nowość, a nie wiem, czy na forum jest "poradnik jak dla debila jak zrobić skin". Niby wystarczy powiedzieć: "weź jakąś główkę i wklej do szaty szkolnej." ALE... To nie każdemu cokolwiek daje. Mi kompletnie nic nie dało, bo rozłożony skin, na którym na przykład w gimpie można operować to jest jak ciało na stole operacyjnym. Coś źle ruszysz i no nie działa.
Tak samo dla mnie wielką tajemnicą jest pisanie o jakąkolwiek zgodę na serwerze. Nie mam pojęcia, co w niej powinno być, jak powinna wyglądać, cokolwiek. A skąd mam to wiedzieć? Dla większości jest to oczywiste, ale dla typowej nowej osoby? W ogóle nie.
Ja przyznaję, że na początku gry miałam więcej szczęścia niż rozumu, trafiłam na super pomocne osoby zarówno z moderacji jak i na samych graczy, którzy mi po prostu pomogli. Trochę do tego dołożyło to, skąd tu w ogóle przyszłam, ale to mniejsza. Dalej to po prostu moje szczęście. Mojego pierwszego "normalnego" skina zrobił Camper, za co mu dalej BARDZO DZIĘKUJĘ i pozdrawiam.
Po co to wszystko piszę? Aby pokazać, że bycie nowym to jest droga przez mękę, aby do czegoś dojść. Plus szczęście, to na pewno.
Proponuję, aby moderacja zajęła się pomocom nowym graczom już na samym serwerze. Moderatorów jest naprawdę dużo, bardzo dużo, a nowych wcale tak nie ma. Proponuję, aby zaczęli oni przyglądać się rozgrywce nowych graczy i im samym i chociaż zaczęli próbować im pomóc na chacie ooc lub na discordzie. Tak, wiem, że można zrobić kolejny poradnik, zaktualizować i poprawić stare, ale zwykły kontakt z kimś "z góry", "kimś doświadczonym" naprawdę dużo daje. Nawet zwykłe zapytanie "pomóc Ci ze zrozumieniem zasad?", "Wiesz jak zrobić skin z mundurkiem, który jest na forum?" mogłoby naprawdę wiele zmienić w rozgrywce osób, które mogłyby się zacząć rozwijać na serwerze zamiast odchodzić po tygodniu rozgrywki, która polega na bieganiu w szkole i przerażeniu na zajęciach, gdy się nie wie co zrobić z gumochłonem.
Tak, mam świadomość tego, że nie każdy tej pomocy chce, ale to nie znaczy, że jej nie potrzebuje. Niektórzy po prostu się boją o nią poprosić, a to już też inna para kaloszy. Zdarzają się takie i takie przypadki, jednak jeśli się chce zatrzymać tu ludzi to powinno zależeć chyba na tym, aby mieli ku temu podstawy, aby zaczynali rozumieć to miejsce i panujące zasady.
Aby się rozwijać trzeba nowego pokolenia. Cokolwiek sobie myślicie - na każdego przyjdzie czas.

Nie wiem, czym zakończyć ten post, więc napiszę to, co standardowo: POZDRAWIAM I MIŁEGO DNIA!

W RAZIE CZEGO: nikogo nie chciałam urazić; moim celem było zwrócenie uwagi na pewien problem, który po prostu istnieje.

Za te popsute entery przepraszam, edycja posta. Mimo wszystko mam nadzieję, że jest w miarę czytelnie. 



Wiadomości w tym wątku
[Propozycja] Nowe osoby na serwerze - przez Danon - 18.07.2019 22:51

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.