Witaj!

Rozdział 1 - Historia Hapla | Podsumowanie
Marsen
Czarodziej



Donator

Posty: 188
Tematy: 16
Gru 2014
330
Slytherin
#6
  Miałem spory hype na narrację. Szczególnie po dla mnie twiście, że Florence chciała przejąć zamek. Ale niestety potem progresywnie ten sam hype był po prostu zabijany przez to jak 2 razy się zawiodłem na komunikacji i ustaleniach pomiędzy moderacją.
  Pierwszy raz był, kiedy Marsen zgadał się ze Stellą White, żeby spróbować przejść do Hogwartu w inny sposób. Nie ma w tym nic złego, że to się nie powiodło. Tylko zdaje mi się, że jako byli dyrektorzy, jesteśmy świadomi dokąd sięgają bariery albo nawet w jaki sposób funkcjonują. I nie mówię o naszym stanie wiedzy jako gracze, tylko jako postacie. Po prostu słabe dla mnie było, że musiałem w sumie na próżno czekać na odpowiedź. Wcześniej moja nadzieja na jakąś super angażującą akcję wzrosła, a później zniknęła jak dostałem wiadomość, że jednak nie ma możliwości przejścia. Drugi raz miał miejsce dosyć późno (blisko północy nie pamiętam dokładnie którego dnia). Ta akcja na szczęście została cofnięta. Anna Margel bez problemu weszła sama do zamku i wygoniła wszystkich*. Myślę, że nie potrzebuję opatrywać to wielkim komentarzem oprócz wspomnienia tego, że naprawdę dla mnie było to mega rozczarowujące, bo cała zabawa po stronie świata zewnętrznego po prostu mogła prysnąć, gdyby to nie zostało cofnięte.
 Generalnie nie mam problemu z moderacją grającą swoje postacie, ale przez te dwa razy odnoszę wrażenie, że nie ma wspólnej ustalonej wersji działania świata (tzn. każdy nowy opiekun będzie kreował system pod swoją własną inspiracją) oraz że niektórzy mają nieco syndrom primadonny, co w dużym skrócie oznacza, że taka osoba stara się zabrać pozycję wiodącą, protagonisty. Zamysł powrotu był naprawdę fajny, dużo ludzi uczestniczyło i fajnie dało się pograć mimo wszystko. Więcej takich akcji, mniej polegania na graczach, żeby sobie sami tworzyli rozgrywkę, bo nie sądzę że Hapel jest sam się w stanie napędzić.

tl;dr: fajna akcja, trochę błędów było, więcej takich narracji, nie polegajcie na graczach żeby sami sobie tworzyli akcję


#em411
*Mały dopisek, Anna Margel została wpuszczona przez jedną z postaci okupujących zamek.



Wiadomości w tym wątku
RE: Rozdział 1 - Historia Hapla | Podsumowanie - przez Marsen - 10.02.2020 20:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.