Witaj!

Podanie na nauczyciela mugoloznawstwa
Gifford
Azkaban




Posty: 7
Tematy: 6
Cze 2015

#1
[IC]
Imię i nazwisko: Gifford Knapp
Wiek: 64 lata
Miejsce urodzenia: London North West Healthcare NHS Trust
Wykształcenie(Hogwart = Podstawowe): brak wykształcenia honorowanego w świecie magicznym, za wyjątkiem kilkunastu kursów poświęconych adaptacji charłaków w świecie czarodziejów, ukończona mugolska szkoła średnia (technikum; technik szklarz)
Posada, na którą aplikujesz: profesor mugoloznawstwa
Dlaczego to właśnie ty powinieneś otrzymać tę posadę?:*
**Do Dyrektora Hogwartu przylatuje wysłużona, stara siwa sowa, który w skostniałym dziobie trzyma białą kopertę, a w niej jest złożona biała kartka, zapisana czarnymi koślawymi literami.**

Czcigodny Dyrektorze Hogwartu!
Chciałbym wyrazić ogromną radość, z możliwości przedstawienia Panu mojej kandydatury na stanowisko profesora mugoloznawstwa w placówce przez Pana zarządzanej. Pragnę w tym liście motywacyjnym skłonić Waszą Magnificencję do rozpatrzenia mojej kandydatury.

Jestem rodowitym Brytem, który żyje już 64 lata w naszej wspaniałej ojczyźnie przesiąkniętej magią i wszelaką wspaniałością, jaka tylko mogła istnieć. Zapewne pieklić będzie Pana, wypełniona przeze mnie rubryka wykształcenie, ale postaram się Panu przedstawić całą sytuację. Mój dramat zaczął się, gdy byłem jeszcze małym dzieckiem chłonącym magię w teorii jak tylko się dało. Pamiętam jak dziś. Piękny słoneczny lipcowy dzień, a promyki słońca smyrgały moją twarz wywołując na niej dziecięcy uśmiech, a mocy, acz ciepły wiatr rozganiał niesforne kosmyki moich kruczoczarnych bujnych włosów. Dokładnie wtedy, poszedłem z nią do Wysokiej Komisji Ujawnienia i Przekazywania Magii w Londynie. Po kilku badaniach, analizach i wywiadach stwierdzono charłactwo. Tamten moment był końcem mojego normalnego życia. W jednym momencie, straciłem to czego tak bardzo pragnąłem - magię.

Nastały potem czasy mroczne - sam Pan będzie doskonale to rozumiał, bo jest Pan w podobnym wieku. Nam - charłakom nie było może tak ciężko jak mugolakom, bo polityka Voldemorta nie była jakaś represyjna, ale w oczach czarodziejów, mugolaków i śmierciożerców traciliśmy. Każdy obwiniał Nas o jakieś konszachty z nimi, knuł intrygi i obwiniał o swoje niepowodzenia. Nawet dziś polityka Ministerstwa Magii ws. charłaków i mugolaków wydaje się być konserwatywna. Jesteśmy ludźmi drugiego sortu.

Życie dało mi nieźle w kość i to jeszcze jak. Ja jednak uparcie dążę do swoich celów i chcę realizować swoje marzenia. Jedno z nich, które kiełkuje od ponad 50 lat, jest Hogwart. Nie mogłem być uczniem, ale chcę być pracownikiem. Nauczycielem Mugoloznwstwa. Chcę pokazać innym, że charałctwo niekoniecznie musi być skazą i eliminować ze społeczeństwa. Ja również, chcę być traktowany na równi z innymi i dokładać cegiełki z budowie przyszłości naszych nowych pokoleń.

Aktualnie jestem bezrobotny, z powodu choroby, którą niedawno przeszedłem. Przedtem byłem sumiennym, lojalnym i rzetelnym pracownikiem Ministerstwa Magii w Departamencie Magicznych Wypadków i Katastrof. Z pewnością nadam się na to stanowisko, a także będę mógł realizować swoje cele. Obecnie mieszkam w małym domu w Hogsmeade, na który zbierałem latami, wraz z swoją partnerką życiową - Felicytą.

Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego listu.
Z wyrazami wdzięczności,
Gifford Knapp

**Do podania doczepiono starą, złożoną już wielokrotnie kartkę z zaświadczeniem od Wysokiej Komisji Ujawniania i Przekazywania Magii o stwierdzonym charłactwie, dokument datowany jest na lata przed urodzeniem Pottera.**
[OOC]
Nick w grze: Gifford
Czy masz jeszcze inne konta?: Mam.
Czy masz już jakieś doświadczenie(jeśli tak, to jakie?): W grze postacią niebędącą członkiem kadry pedagogicznej - tak, jeśli zaś chodzi o doświadczenie w odgrywaniu jako takie, to mam; wydaje mi się, że dość spore.
Argumentacja OOC(Dlaczego ty i czemu startujesz na tę posadę?):* Mugoloznawstwo powraca na serwer po długiej absencji. Postać Gifforda Knappa, podstarzały, lekko ramolowaty czarodziej, a raczej charłak, jest bez wątpienia barwną postacią, która może wnieść faktyczną wiedzę o mugolach, opartą na jego przeżyciach. Oczywiście lekcje będą opierały się na logice, a nie bezwiednym organizowaniu lekcji o gumowych kaczkach, które to każdy uważa za fundamentalny temat.
Nazwa Skype: dostarczono na PW
Lucius
Azkaban




Posty: 1
Tematy: 0
Cze 2016

#2
Dopuszczony do rozmowy.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.