Witaj!

Zaakceptowane Podanie na Ucznia
nikunia722
Czarodziej




Posty: 5
Tematy: 2
Sty 2015
2
#1
Imię i nazwisko:  Bella Anahid
Miejsce urodzenia: Yate, Wielka Brytania
Status krwi:  100%
Cechy charakteru: Bella  jest opanowaną dziewczyną, potrafi logicznie myśleć w większości sytuacji, chyba że tyczą się one ciemności bądź myszy. Wtedy bardzo często ma problemy z złapaniem oddechu, gdyż łapie ją atak paniki. Najtrudniejsze dla niej są rozmowy z nowo poznanymi osobami, gdyż jest dość nieśmiała, jednakże w kontaktach z innymi stara się być pomocna i empatyczna. Jest osobą wrażliwą, lecz zazwyczaj stara się to ukrywać, tylko nocą, gdy nikt nie widzi płacze czasem cichutko pod kołdrą. Jednym z jej zainteresowań jest czytanie książek, można nawet ująć, że jest wręcz molem książkowym, gdyż dużo wolnego czasu spędza właśnie przy nich. Niestety następstwem tego stała się wada wzroku, więc teraz aby wyraźnie widzieć bardziej odległe rzeczy nosi okulary. Jednak to nie zmieniło jej nastawienia do książek, gdyż jest osobą ciekawą świata i głodną wiedzy. Na pewno jest bardziej umysłowcem niż sportowcem, gdyż ma dość słabą kondycję.
Wygląd postaci: Bella jest dość przeciętnego wzrostu.Jej cera jest koloru kości słoniowej, a na policzkach znajdują się brązowawe piegi. Jej atutem są wielkie, szmaragdowe oczy, które częściowo ukryte są pod grubawymi szkłami okularów.  Niesforne loki o kolorze czekoladowego brązu często opadają jej na ramiona, gdyż zazwyczaj brakuje jej czasu na związanie chociażby kucyka, który zresztą wcale nie wyglądałby lepiej.
Historia postaci: Pewnego jesiennego dnia, a raczej nocy, gdy na dworze szalały pioruny, Pameli rozpoczęły się bóle. Wiedząc, że był to przewidywany czas narodzin ich dziecka, w dość szybkim czasie znalazła się na sali porodowej w Mungu. Poród poszedł całkiem gładko i po niedługim czasie na świat przyszła mała dziewczynka. Dziewczynka otrzymała imię "Bella" po najlepszej przyjaciółce ojca. Była owocem nocnej zabawy, lecz nie dano jej tego odczuwać. Mieszkała z matką, lecz miała również dobry kontakt z ojcem.  Swoje najmłodsze lata w większości spędzała z dziadkami, gdyż mama musiała ciężko pracować, aby zapewnić jej dobry byt. Młoda czarodziejka wychowywana była głównie przez matkę i dziadków zgodnie z czarodziejskimi obyczajami, jednakże jej rodzina nie żywiła pogardy do mugoli, tak więc Belli (mimo iż jej ojciec był wrogo nastawiony do mugoli) wpojono iż ludzie nieposiadający czarodziejskiej mocy, nie są wcale mniej warci. Pewnego dnia, w samym środku czerwca, Bella bawiła się na łące nieopodal swojego domu. Dziewczynka wesoło skakała wśród kwiatów i motyli, dopóki jej oczom nie ukazało się zniszczone mrowisko. Bardzo ją posmuciło to, że ktoś pozbawił biedne mrówki domu i klęknęła przed mrowiskiem, myśląc o tym jak bardzo chciałaby im pomóc naprawić swój zniszczony dom. Nagle ni z tego ni z owego, zniszczone części mrówczego kopca zaczęły się unosić, formując kształt jaki budowały wcześniej, przez co już po parunastu sekundach mrowisko samo z siebie się naprawiło. Zdumiona, ale też lekko przerażona czarodziejka pognała jak najszybciej do swego domku, aby opowiedzieć o owym incydencie dziadkom. Tego dnia w młodej Belli ujawniła się moc, moc którą operuje każdy czarodziej przy wykonywaniu nawet najprostszych zaklęć. Reszta dzieciństwa dziewczynki minęła sielsko, to spotykała się z ojcem, to jeździła w odwiedziny do dziadków, gdzie całe godziny spędzała ze swoją mugolską przyjaciółką Angely na zabawach i wygłupach, a w wolnych chwilach zdarzało jej się czytać książki, te skierowane do dzieci, a także te które za zadanie miały przekazać wiedzę. Gdy nadeszły jedenaste urodziny Belli, w chwili gdy zdmuchnęła ona swoje ustawione w rządku na torcie świeczki, do domu wleciała puchata sowa o piórach niczym chmurzasta biel, w dziobie trzymająca kopertę, zaadresowaną do dziewczynki. To puchate stworzenie wylądowało na stole, obok babci Argent, jako iż to ona była najbliżej ptaka, wyciągnęła z jego dziubka kopertę i głośno przeczytała „Szanowna Pani Bello Anahid, Yate Royal Street 47”, po czym podała ją dziewczynce. Ta niezbyt zainteresowana listem, myśląc że to kolejne życzenia, chwyciła go bez entuzjazmu i obejrzała. Dostrzegając herb z godłem 4 domów – lwem, orłem, wężem, oraz borsukiem, od razu go rozpoznała, tak to nie było nic innego jak godło Hogwartu, jedynej w Wielkiej Brytanii szkoły magii dla czarodziejów i czarownic. Dziewczynka szybko otworzyła kopertę i przeczytała treść listu, po czym podbiegła do swojej matki i mocno ją uściskała, dzieląc się wesołą nowiną. „Będziemy musiały zrobić wieeeeelkie zakupy”, dziewczynka uśmiechnęła się szeroko i ucałowała mamę w policzek. Nie minął tydzień kiedy całą rodziną pojechali na Pokątną, aby zakupić wszystkie potrzebne do szkoły rzeczy. Tego dnia odwiedzili wiele sklepów, różdżki Olivandera, magiczną menażerię, sklep Madame Malkin’s, a także wiele innych. Kiedy wszystkie przybory i podręczniki były już kupione, zostało tylko dłuuugie oczekiwanie na pociąg. Dziewczynka czekała całe dziesięć miesięcy, przez cały ten czas zdążyła przeczytać już większość podręczników na ten rok, przy czym pochłonęła ogromny materiał wiedzy, często chodziła po domu pytając najbliższych o zagadnienia magiczne z przeróżnych dziedzin, a gdy wreszcie nadszedł wrzesień, wraz z całą rodziną udała się na peron 9 i ¾, aby odjechać Hogwart Expressem do zamku przepełnionego magią.

Skąd dowiedziałeś/aś się o serwerze: Grałam na nim już wcześniej, a kiedyś bodajże ktoś mi o nim powiedział.

Czy przeczytałeś regulamin serwera Hapel.pl? Oczywiście

Podanie zostało napisane na podstawie podania http://hapel.pl/forum/Temat-zaakceptowan...znia--2478
Napisałam kiedyś to podanie, lecz miałam problemy z launcherem, wiec nie mogłam skorzystać z tej postaci. [na tym koncie mam inną postać, lecz było uzgodnione już dawno (gdy tworzyłam tą postać), że zostanie ona usunięta]

Składając podanie, akceptuję regulaminy serwera Hapel.pl i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
Stella
Dyrektorka Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 975
Tematy: 164
Gru 2014
827
Ravenclaw
#2
Zaakceptowane, wędrujesz do Ravenclaw

Zgłoś się na /helpop na serwerze o range, podając link do tego podania.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.