Witaj!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaakceptowane Podanie na Dorosłego
Activity
Szanz


Moderator

Posty: 115
Tematy: 24
Sty 2015
78
Slytherin
#1
Imię i nazwisko: Frigeys Vytlačil
Data i miejsce urodzenia: 15.10.2024 Warna, Bułgaria
Status krwi: 75%
Historia postaci:
Zwyczajny, słoneczny dzień, na świat przychodzi chłopiec, urodzony w domu na łóżku. Rodzice postanowili nazwać chłopca imionami przodków, tak więc nazywał się on Frigeys István. Chłopiec dorastał na wsi, gdzie ojcu pomagał w obowiązkach, od samego dzieciństwa chłopiec był uczony pokory i szacunku do rodziców oraz starszych osób, Frig miał mało czasu wolnego dlatego nie poświęcał uwagi znajomym, lecz pracy, by choć trochę wspomóc rodzinę. Mimo tak młodego wieku chłopiec rozumiał, że tylko pracą można coś osiągnąć. Lata mijały a chłopiec dorastał, wraz z upływem czasu uczył się nowych rzeczy. Jego dni jak to na wsi wyglądały podobnie, pobudka o 5:30, wyjście do sklepu, śniadanie, praca, obiad, praca, kolacja, czas wolny lub praca i spać. Można by rzec, że chłopiec zbyt ciekawego życia nie miał.
Pewnego dnia, podczas zbiorów chłopiec zbierał resztki nie zebrane przez ojca, w pewnym momencie w stronę chłopca zaczęły lecieć kamienie rzucane przez złośliwych sąsiadów, mimo wielkiego opanowania chłopcu w końcu puściły nerwy, a kolejne kamienie które leciały w jego stronę zmieniały kierunek i uderzały w napastników ze z dwojoną siłą. Od razu po tym incydencie chłopiec ruszył powiadomić ojca, który wyjawił mu prawdę do tym, że matka chłopca była czarownicą, długo się nie namyślając pobiegł do matki, która odparła mu krótko, by poczekał do 11 urodzin. 
W końcu naszedł wyczekiwany dzień jedenastych urodzin, chłopiec pamiętając słowa matki sprzed paru lat wyczekiwał przyjęcia urodzinowego. Parę chwil przed zabawą do jego pokoju wpadła czarna sowa z listem, na którym znajdowała się pieczęć Instytutu Magii Durmstrang. Chłopiec odpieczętował list i pobiegł do matki, która mu wszystko wyjaśniła. Parę dni potem znaleźli się w sklepie, gdzie zakupili wszystkie potrzebne podręczniki, szaty oraz inne przedmioty, lecz najciekawszą z nich wszystkich była chyba różdżka której nie kupili, matka postanowiła oddać dziecku swoją różdżkę, gdyż stwierdziła, że magia już nie jest jej potrzebna, od tamtej pory chłopiec posiadał różdżkę matki.
Chłopiec od pierwszych chwil w Instytucie Magii zapoznał się z grupą uczniów, od tamtej pory stworzył z nimi paczkę nie rozłącznych przyjaciół w szkole. Pierwszy rok, był dla chłopca niesamowity, tyle nowych przeżyć, magia, czary, coś pięknego, lecz w tej szkole dla Friga były i te gorsze strony, takie jak lekcje czarnej magii, chłopiec nienawidził tych lekcji, nie potrafił krzywdzić innych, jak i działać na ich nie korzyść, od pierwszej klasy chłopiec poprzysiągł sobie, że nigdy nie będzie używał czarnej magii. Ulubiona lekcja chłopca to na pewno latanie oraz transmutacja, wychodziło mu to dobrze jak i sprawnie. Po ciężkim roku nauki chłopiec zdał do następnej klasy ze świetnym świadectwem.
Pierwsze wakacje od szkoły chłopca minęły w mgnieniu oka, cóż by rzec, wakacje spędził jak przed szkołą, pobudka o 5:30, wyjście do sklepu, śniadanie, praca, obiad, praca, kolacja, czas wolny lub praca i spać. 
Drugi i trzeci rok nauki był dla chłopca bardzo obfity w doznania, poznawał kolejnych znajomych, dostał miotłę od rodziców co skutkowało próbą dostania się do drużyny Quidditcha, lecz z marnym skutkiem, jedyne co mógł przeżyć związane z Quidditchem były lekcje latania oraz gazety sportowe. Tak oto zakończyły się przygody Friga z magicznymi sportami.
Następne lata nauki nie różniły się zbytnio od poprzednich, wyjątkiem stanowiły dziewczyny które Frig zmieniał jak skarpetki, nie potrafił się z żadną dogadać, jak to wtedy lubił powiadać "Bóg tak chciał", od tamtej pory te proste słowa stały się jego mottem życiowym, którego chyba nigdy nie przestanie używać, zawsze te słowa wypowiada w ojczystym języku i nigdy w innym. Pod koniec szóstej klasy poznał dziewczynę, która wydawała mu się inna niż wszystkie, spędził z nią wakacje, dogadywał się z nią świetnie, cały rok z jedną dziewczyną, rekord - tak, dla Frigeys'a to był rekord. Koniec siódmej klasy, chłopiec zamiast przyłożyć się do nauki, spędzał czas na figlach z dziewczyną, tak o to się stało, że chłopiec zdał ledwo co, na miernych ocenach. Wakacje znów spędził z dziewczyną, młodo jak to na Vytlačili się oświadczył, zaraz po tym zaliczył z nią "wpadkę", jego narzeczona zaszła w ciąże, urodziła mu dwójkę dzieci, a zaraz po tym uciekła od niego, zrywając tym samym oświadczyny zostawiając chłopca z dzieciakami. Frig dużo nie myślał, zabrał dzieci i wyprowadził się do Anglii próbując zacząć życie od nowa, wsparcie finansowe miał zapewnione od rodziców, a on sam zatrudnił się na etacie w pobliskim sklepie jako magazynier. Tak minęły mu kolejne lata, na pracy w jednym miejscu. Dalsze losy Frigeys'a? Się okaże, w końcu to jego życie...
Wygląd postaci: 
Frigeys jest wysokim mężczyzną, jego ciało jest dobrze zbudowane, lecz nie wyróżnia się zbytnio na tle innych mężczyzn. Jest dość silny co jest zasługą długiej pracy w domu, na polu i rożnych tego typu pracą. Praca na roli ma też swoje skutki uboczne, dłonie mężczyzny są strasznie popękane oraz znajduje się na nich mnóstwo odcisków. Jego ręce, dość masywne, lecz nie wyrzeźbione, gdzie nie gdzie można dopatrzyć się zadrapań, otarć, blizn, a to wszystko wynik pracy.  Przejdźmy dalej, głowa Frigeys'a ma kształt prostokątny ze spiczastym podbródkiem, włosy mężczyzny są czarne i zazwyczaj ułożone na gumie. Przechodząc niżej, mijając dość niskie czoło natrafimy na czarne, przeciętne brwi, a pod nimi, ciemno brązowe, prawie, że czarne oczy. Jego nos jest prosty lecz z przodu wygląda jakby nieco był przekrzywiony w prawo, jest to mało widoczna cecha jego wyglądu spowodowana złym leczeniem złamanego nosa. Blade usta otoczone kilkudniowym zarostem dodają mu tylko urody, lecz niestety, dla wielu kobiet Frig nadal pozostaje przeciętnym mężczyzną. Uszy jak uszy, przystające i normalne, lecz na prawym uchu można dostrzec dziurę po kolczyku którego mężczyzna obecnie nie nosi. Ubiór - zazwyczaj jest to koszula i spodnie od garnituru, nie lubi zakładać szat, lecz gdy trzeba założy. Frig najlepiej by nosił tylko luźną koszulkę na ramiączkach i dresy, lecz przy ludziach nie wypada. Najczęściej można go spotkać właśnie w koszuli i jeansach. Na zimę preferuje on ciepłe ubrania, takie jak kurtki i swetry. Buty mężczyzny to zazwyczaj czarne adidasy bądź trampki, niekiedy można go zauważyć w lakierkach.
Cechy charakteru: 
Frigeys jest mężczyzną o honorowym podejściu do życia, zawsze stara się walczyć o dobro bliskich, bardzo często stara się pomagać nieznajomym, gdyż ma do każdego człowieka zaufanie, czasem jego ufność prowadzi go do nieszczęść, lecz on nadal jest przekonany, że jego życie jest założone przez Boga i już nic tego nie zmieni. Jest osobą cierpliwą i spokojną, te cechy wyuczone u niego były od dzieciństwa, zawsze wiedział, że na szczęście trzeba poczekać i zapracować, dlatego śmiało możemy stwierdzić, że mężczyzna jest pracowity, nigdy nie odkłada powierzonych mu zdań na potem, co ma zrobić, zrobi to od razu. Szacunek do starszych, dlaczego? Proste! Od dzieciaka było dla niego wiadome, że starsi od niego ludzie są mądrzejsi, wiele od nich mógł się nauczyć, podziwia on do dnia dzisiejszego swojego dziadka mugola który uczył go co nie co na temat zawodu drwala którym sam był. Czasami u Friga przejawia się zew dowódcy, kiedy to on lubi mieć kontrole i dowodzić nad działaniem, dzięki temu potrafi zabłysnąć w grupie i wykazać się inteligencią której często po nim nie widać. Jako iż pochodzi ze wsi często mówi gwarą i swoim ojczystym językiem, stara się przyzwyczajać do angielskiego, lecz z marnym skutkiem, czasami nie może znaleźć określeń na daną rzecz i duka literkami, bądź po prostu zmienia temat. Wychowanie dzieci to dla niego podstawa, surowe, męskie wychowanie, nauczenie szacunku dziecka do starszych to u niego podstawa, nigdy nie pozwoli by jego dziecko zeszło na złą drogę. Dla kobiet jest miły, lecz od dłuższego czasu, podchodzi do nich ze sceptycznym nastawieniem spowodowanym rozstaniem, ze swoją narzeczoną.Wyniki z OWuTeM-ów:
(Dysponujesz trzydziestoma punktami. PO – 5, Z – 4, N – 3, O – 2, T – 1; nie istnieje możliwość niepodchodzenia do egzaminu.)


Astronomia –  T
Mikstury i wywary (Eliksiry) – Z
Historia Magii – T
Językoznawstwo – T
Latanie – T
Numerologia – W Durmstrangu nie posiadał takiego przedmiotu.
Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami – T
Pojedynkowanie (Obrona Przed Czarną Magią) – PO
Smokologia – W Durmstrangu nie posiadał takiego przedmiotu.
Starożytne Runy – T
Transmutacja – PO
Wróżbiarstwo – W Durmstrangu nie posiadał takiego przedmiotu.
Czarna Magia (Zaklęcia i Uroki) –  N
Zielarstwo – N
Biała Magia (Uzdrowicielstwo) – Z


Skąd dowiedziałeś się o serwerze?
A nie pamiętam już, jest to moja kolejna postać.

Co to jest IC i jak je zapisujemy?
IC jest to chat służący do odgrywania czynności postaci jak i jej dialogów. Wypowiedzi postaci zapisujemy normalnie na chacie a jej czynności w gwiazdkach albo po przez komendę /me również możemy opisywać otoczenie za pomocą dwóch gwiazdek albo komendy /do

Co to jest OOC i jak je zapisujemy?
OOC jest to chat który umożliwia porozumiewanie się z innymi graczami bez wpływu na rozgrywkę, oznacza to, że OOC jest to świat zewnętrzny, realny zapisujemy to w nawiasach lub komendą o np. (Idziesz jutro do szkoły?) | /o Idziesz jutro do szkoły?

Napisz akcję, w której twoja postać porządkuje strych w swoim domu i napotyka się na pamiątkę z czasów szkolnych.

**Ciepły, letni dzień. Na dworze słychać szum drzew, śpiewy ptaków. Frig, jak zwykle wraca z roboty i zabiera się do pracy w domu.**

*Westchnął leniwie, uniósł swą głowę ku sufitowi a swój baczny wzrok umieścił na klapie w suficie.*
*Długo nie myśląc podstawił pod klapę drabinę jednocześnie uchylając nią lekko właz.*
*Powoli wszedł po drabinie łapiąc się ostrożnie podłogi strychu, drugą dłonią natomiast pchnął klapę by ta otworzyła się całkowicie.*
**Klapa upadła z hukiem na podłogę wzniecając tym samym kurz i inne zanieczyszczenia do góry, można było usłyszeć cichy pisk myszy.**
Uhuhu.. Ale tu syf.
*Spojrzał przed siebie i dostrzegł wzrokiem stary drewniany kufer.* Oho! Pamiąteczki!
*Wszedł spokojnie do końca na strych i ruszył w kierunku kufra, w połowie drogi  głową zahaczył o pajęczynę, która od razu gwałtownymi ruchami próbował zdjąć.*
*Po dłuższej batalii z pajęczyną przeszedł do kufra, uklęknął przed nim na kolanie by następnie dłonią strzepnąć z niego kurz, po chwili, gdy kurz opadł uchylił go nieco by spojrzeć do środka.*
**W kufrze znajdują się miotły, dzbany, talerze itd.**
A jednak, to nie ten kufer.
*Wyprostował się i rozejrzał się po strychu.* Kurde.. Gdzie on jest.
*Przemierzając swój strych natrafił na teczkę leząca niedaleko spróchniałego krzesła.* A to co? *Mruknął cicho do siebie, a w jego słowach można było wyczuć nutkę ciekawości.*
*Usiadł na krześle które głośno zaskrzypiało i zapadło się pod ciężarem Frig'a.* Ałaaa... Bozhiyata volya
*Podniósł się z ziemi otrzepując tyłek z zanieczyszczeń, jedną ręką otworzył teczkę i zajrzał do środka.* Oooo
**W teczce znajdują się świadectwa Friga.**
No to mi pamiąteczka *Wyjął pierwsze lepsze i zaczął wertować swe oceny.*
Uhuhuu, tutaj widzę, że Frig się nie postarał. *Odłożył swe świadectwo i wyciągnął najlepsze jakie się dało, czyli z pierwszej klasy.*
Ulalaaa! Pięknie! Z takim świadectwem zostanę nawet Ministrem!
*Odłożył świadectwa i złapał za miotełkę ścierając nią kurze, pajęczyny i inny syf.*
Czy przeczytałeś regulamin? Oczywiście, kilkukrotnie.

Składając podanie, akceptuję regulaminy serwera Hapel.pl i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
[Obrazek: rkELEKO3ICicw.gif]
GrubszyNizReka
Mówili że mi ten hajs oddadzą :/


Donator

Posty: 1,392
Tematy: 38
Gru 2014
1,146
Gryffindor
#2
Opisz mi na pw jak masz zamiar kreować ta postać.
GrubszyNizReka
Mówili że mi ten hajs oddadzą :/


Donator

Posty: 1,392
Tematy: 38
Gru 2014
1,146
Gryffindor
#3
Zaakceptowane.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2018.