Witaj!

Skarga na iLavender
Veniqui
Fałszywy Odmieniec



Donator

Posty: 683
Tematy: 39
Gru 2015
1,005
Slytherin
#1
(Głównie liczę na wypowiedź HeadAdmina)

Temat skargi: Skarga na iLavender - Błahe podchodzenie do oceniania 

Nick oskarżającego: Veniqui
Nick oskarżonego: iLavender
Powód: Nie poprawne akceptowanie podań na 3/4 linijki z pełną ilością błędów ortograficznych, oraz bez połowy wymaganych rzeczy. Głównie chodzi o brak sprawiedliwości, gdzie ładne estetyczne podanie zostaje prawie odrzucone, a podanie napisane na odwal się, z masą rażących błędów ortograficznych zostaje przyjęte bez żadnego problemu.
Dowody (Wymagane Screenshoty): Zamiast screenshotami posłużę się linkami do danych podań. Dobre podanie zostaje kilkakrotnie zawieszone przez niewielkie luki w informacjach a teraz proszę podanie, które zostało zaakceptowane bez żadnych problemów: klik
Proponowana kara: Myślę, że degradacja z tego stanowiska byłaby dobrą karą. Przykro mi troszkę, że doszło do tak nieprzemyślanego wyboru weryfikatora i mam nadzieję, że administracja zajmie się tym.
Nagini
Jędza




Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,482
Slytherin
#2
Napisze tylko tyle ze kazdy ma prawo do grania na serwerze ale nie kazdy potrafi napisac ladne podanie. Jezeli widzimy ze dany gracz potrafi napisac lepiej to wymagamy od niego więcej.
Viserys
Czarodziej




Posty: 100
Tematy: 18
Maj 2016
22
Ravenclaw
#3
Przepraszam, że wypowiadam się w tym wątku, ale różnica tych podań jest rażąca i degradacja iLavender z tego stanowiska byłaby odpowiednią karą.
Wiem, że dostanę jakieś warny ale chciałem powiedzieć swoje zdanie.

// 20% warna - Głupkowata wypowiedź, sam wiesz, że tak nie wolno a i tak piszesz. ~Pusia
ReTTy
Banować te Pusie



Donator

Posty: 353
Tematy: 16
Sie 2015
466
Ravenclaw
#4
Spróbuję teraz wyjaśnić każdemu, o co właściwie chodzi z tymi podaniami, czemu są takie a nie inne akceptowane, a takie a nie inne odrzucane. Zacznijmy może od tego, że tak jak powiedziała pani weryfikator wyżej, każdy ma prawo do grania na serwerze. Podania to system który został wprowadzony aby po prostu oddzielić tych niereformowalnych od tych, którzy mogą się czegoś nauczyć. Nie ma zasady, która mówi, że każde długie podanie to ogarnięty gracz, a każde krótkie to gracz, który nie zna żadnych z podstaw gry role playing.

Kiedyś podania były naprawdę trudne do przejścia, skutkowało to mniejszą ilością osób na serwerze, przez co ludzie narzekali, że nie ma z kim grać. Sam pamiętam, jak w tamtym okresie się męczyłem z tym i jakoś za bardzo mnie do grania nie zachęcało pisanie tego wypracowania, jakbym musiał je napisać do szkoły. To niepotrzebnie odpychało ludzi od serwera, co skutkowało spadkiem jego grywalności. Jak widać zappersugar ciągle próbuje utrzymać tamten poziom podań, może odrobinę mniejszy.

Ja sprawdzając podania zazwyczaj wstrzymywałem je, chciałem, żeby napisali chociaż minimum, potem te osoby próbowałem spotkać w grze i jakoś je monitorować, że tak powiem. Większość osób, które miała napisane słabe podania, potrafiła grać, nawet jeśli nie na najwyższym poziomie. I tutaj jest pytanie, czy każdy z początku rozumiał wszystko i bezbłędnie potrafił się dopasować do rozgrywki? Nie. Większość osób, których teraz nazywacie "dobrymi graczami" zaczynała tak a nie inaczej.

Teraz apel do osób które lubią narzekać na jakość podań i ich weryfikatorów. Ile razy, widząc, że ktoś czegoś nie rozumie próbowaliście mu cokolwiek wytłumaczyć? Ile razy z taką osobą próbowaliście odegrać kilka akcji? No i ilu z was zgłosiło się na weryfikatora podań, żeby choć trochę pomóc z tym? 

@Viserys
Osoba, która ma zamiar dokonać jawnego MG, jeśli się jej nie zagrozi banem nie powinna się raczej wychylać jeśli chodzi o ogarnięcie podań, bo jak widać twoje podanie zostało przyjęte, a tak czy tak nie rozumiesz podstawowej zasady :)
Veniqui
Fałszywy Odmieniec



Donator

Posty: 683
Tematy: 39
Gru 2015
1,005
Slytherin
#5
ReTTy napisał(a): (02.10.2016 14:15)Teraz apel do osób które lubią narzekać na jakość podań i ich weryfikatorów. Ile razy, widząc, że ktoś czegoś nie rozumie próbowaliście mu cokolwiek wytłumaczyć? Ile razy z taką osobą próbowaliście odegrać kilka akcji? No i ilu z was zgłosiło się na weryfikatora podań, żeby choć trochę pomóc z tym? 

Lubię narzekać na podania i zawsze staram się pomagać graczom. Nawet jeżeli muszę wyjaśniać im czym jest w ogóle RP, IC, OOC i inne. Już nie raz z kimś specjalnie odgrywaliśmy przykładowe akcję, i wyjaśnialiśmy. 

A dlaczego nie zgłosiłem się na weryfikatora? Ponieważ moim zdaniem jest to jedna z najbardziej odpowiedzialnych posad jakie są dostępne, tak naprawdę to weryfikatorzy utrzymują poziom serwera i jacy gracze będą na serwerze. Jak widać pewne osoby sobie z tą odpowiedzialnością niestety nie radzą. 

I co do graczy, jest MNÓSTWO ludzi, z którymi można odgrywać, i są ogarnięci czy to mnie j czy bardziej, więc dlaczego by nie przywrócić poziomu podań? Myślę, że bardzo przydatnym byłoby dodać do podań to co jest w podaniach na dorosłego. Czyli czym jest OOC, czym jest IC i odegrać akcję, dotycząca na przykład zakupu różdżki na pokątnej.
Silexan
Mugol


 
#6
Podania nie są po to by weryfikować graczy, lecz żeby odsiać tych którym się chce napisać podanie od tych którym się nie chce nawet tego. Na podstawie podań nigdy nie dało się podzielić graczy na tych ogarniętych i nieogarniętych. Rozumiesz?

Cytat:I co do graczy, jest MNÓSTWO ludzi, z którymi można odgrywać, i są ogarnięci czy to mnie j czy bardziej, więc dlaczego by nie przywrócić poziomu podań? Myślę, że bardzo przydatnym byłoby dodać do podań to co jest w podaniach na dorosłego. Czyli czym jest OOC, czym jest IC i odegrać akcję, dotycząca na przykład zakupu różdżki na pokątnej.

Właśnie dlatego że poziom podań nie przekładał się nigdy na poziom graczy. Opisanie czym jest IC i OOC w 95% podań zawsze się kończyło kopiowaniem bez zadania sobie trudu by to chociaż przeczytać. Więc nie weryfikowało to zupełnie niczego. Tak samo napisanie akcji w podaniu nie ma żadnego sensu, bo chociażby nie wiadomo ile takich akcji pisali nie nauczą się niczego póki nie wbiją na serwer i nie zobaczą jak to naprawdę wygląda.
Deleted
Mugol


 
#7
Podania nie mają stanowić bariery w dostaniu się na serwer, a jedynie pomóc zrozumieć o co na nim chodzi. Właściwą wiedzę i umiejętności gracz nabywa bezpośrednio podczas rozgrywki, a nie podczas - często bezwiednego - pisania podań. Chcąc pomóc im się odnaleźć powinniście odgrywać z nimi akcje i pomagać im, a szydzić po kątach.

Wspólnie z głównym administratorem i opiekunem weryfikatorów doszliśmy do wniosku, że nie widzimy niczego niewłaściwego w zachowaniu iLavender, która nie zostanie wydalona, ani w żaden sposób ukarana.

Sprawę uznajemy za zamkniętą.
Stella
Dyrektorka Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 975
Tematy: 164
Gru 2014
827
Ravenclaw
#8
Skoro sprawa została zamknięta, zamykam i przenoszę w odpowiednie miejsce.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 2 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.