Witaj!

Filmy z serii Szkółka RP
TurnDownForWhat
Czarodziej




Posty: 107
Tematy: 24
Gru 2014
111
#1
Siemanko,
Dzisiaj na Discord jeden z użytkowników zapytał mnie czy będę kontynuował serię poradników którą rok temu rozpocząłem, ale która nie doczekała się kontynuacji. (Dla tych którzy nie wiedzą o czym mówię> Click!)
W sumie nie planowałem jej kontynuacji, no ale mogę to zrobić z przyjemnością. Jednak na na haple nie mam zbyt dużo czasu, a realizacja materiału troszeczkę mi go jeszcze zabierze, dlatego nie widzę sensu robienia tego dla jednej - dwóch osób, ponieważ na forum są też poradniki tekstowe. Natomiast nie ukrywam,że fajnie się bawiłem tworząc je i chętnie do tego wrócę. Dlatego pytam was czy bylibyście zainteresowani takim czymś Smile
Aurora Stone
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 2
Sie 2017
1
#2
pomysł fajny, ale trzeba zadać sobie pytanie czy jeżeli ludzie nie zawsze ogarniają zasad po przez przeczytanie na forum, to czy filmik coś zmieni? Wiesz kwestia twojego czasu, czy po prostu warto go marnować?
TurnDownForWhat
Czarodziej




Posty: 107
Tematy: 24
Gru 2014
111
#3
Aurora Stone napisał(a): (17.08.2017 21:05)pomysł fajny, ale trzeba zadać sobie pytanie czy jeżeli ludzie nie zawsze ogarniają zasad po przez przeczytanie na forum, to czy filmik coś zmieni? Wiesz kwestia twojego czasu, czy po prostu warto go marnować?

Wiesz, zależy jaką grupę docelową obierzesz. Jeśli Twoją grupą docelową będzie 16-17 letni gracz, to faktycznie powielanie tego samego tematu w innej formie nie ma sensu. Natomiast biorąc za grupę docelową 13-14 letniego gracza, to szanse, że w skupieniu przejdzie przez filmik są znacznie większe niż szanse,że przeczyta długie ciągi tekstu z takim samym skupieniem i zrozumieniem.

Before shit storm

Ta wypowiedź nie ma na celu klasyfikacji młodszych graczy jako gorszych czy mniej inteligentnych.
Aurora Stone
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 2
Sie 2017
1
#4
Znaczy wiesz kwestia przejścia to kwestia przejścia, przez to każdy może przejść w takim samym skupieniu co nie oznacza, że zrozumie czy zastosuje to w trakcie gry. Moje rp pozostaje wiele do życzenia i zdaję sobie z tego sprawę, bo sama nie bardzo jestem zadowolona z tego jak niektóre akcje odgrywam. Więc ja jestem jak najbardziej na tak... ale ja jako użytkownik i gracz który na pewno z tego z chęcią skorzysta, tylko mówię pozostaje kwestia tych ludzi którzy będą mieć to dosłownie gdzieś. Obejrzą sobie ale nic z tego nie wyniknie. Bo biorąc pod uwagę twój pomysł ma to na cele podniesienie poziomu rp, i trzeba sobie zadać pytanie jak poskutkowały poprzednie filmy czy coś się zmieniło czy jak, bo jeżeli odpowiedź będzie brzmieć, że nie no to trochę nie widze sensu tracenia czasu, ale jak mówiłam ja jestem na tak.
muzzy102
peepoopoo administrator peepoopoo czemu




Posty: 98
Tematy: 9
Paż 2015
127
Gryffindor
#5
Ja jestem za. Kiedy pierwszy raz wbilam na serwer dalo sie wszystko ogarnac ale to i tam bylo oczywiscie nie jasne. Ktoregos dnia jak ogladalam jakies filmiki na Youtubie to zobaczylam miniaturke filmu o pojeciach RP. Film naprawde pomogl mi zrozumiec to i owo czego nie rozumialam, dlatego uwazam ze bylobym dobrym pomyslem zrobic takie filmy dla poczatkujacych graczy. Nawet teraz mimo to z ogarniam RP to z chcecia bym zobaczyla ta serie.
MrMajamiPL
Istota Wyższa




Posty: 239
Tematy: 21
Lut 2015
217
Gryffindor
#6
Jeśli mi dasz te 43 Galeony to czemu by nie xD
"Ludzie są gotowi zrobić wszystko, jeśli tylko da się im coś, w co uwierzą."
Mapi
Antychryst Alchemista



Pracownik Hogwartu

Posty: 451
Tematy: 62
Sty 2016
712
Slytherin
#7
Może trochę nie w temacie, ale!
Ninja Jacking opisałeś jako "zmuszanie innej postaci do śmierci, co należy na serwerach rolej plej konsultować z administratorem".
Problem tkwi w tym, że Ninja Jacking jest przypadkiem, kiedy zabijesz gracza czysto OOC. Przykładowo wepchniesz go do wody podczas afka, a on z tego powodu się utopi.
Pomieszało ci się coś troszkę.
Smolax
Czarodziej




Posty: 13
Tematy: 2
Paż 2015
5
Hufflepuff
#8
Ja z chęcią obejrzę, chociaż już ogarniam w większości wszystko.
TurnDownForWhat
Czarodziej




Posty: 107
Tematy: 24
Gru 2014
111
#9
Mapi napisał(a): (18.08.2017 11:59)Może trochę nie w temacie, ale!
Ninja Jacking opisałeś jako "zmuszanie innej postaci do śmierci, co należy na serwerach rolej plej konsultować z administratorem".
Problem tkwi w tym, że Ninja Jacking jest przypadkiem, kiedy zabijesz gracza czysto OOC. Przykładowo wepchniesz go do wody podczas afka, a on z tego powodu się utopi.
Pomieszało ci się coś troszkę.

Wiesz co, na początek trzeba zaznaczyć, że w tym filmie opisałem wszystkie pojęcia dość ogólnikowo. Natomiast Ninja Jacking jest jednym z najmniej precyzyjnych pojęć w świecie graczy RP. Ma tak dużo powiązań z na przykład PG czy MG, że ciężko jest jednoznacznie zamknąć NJ w jakiejś konkretnej definicji. To prawda, na haplu przyjęło się,że NJ to głównie zabicie  postaci OOC, natomiast tak jak mówię NJ ma wiele wiele różnych form. Na przykład zabranie komuś przedmiotu OOC bez wyjaśnienia IC też będzie uznane z NJ.

Zdaję sobie sprawę z niedokładności tamtych filmów dlatego jeśli się okaże,że będę kontynuował serię, doczekają sie Reworku Smile



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.