Witaj!

HP i Przeklęta Sztuka
kiter96
Nobody important




Posty: 209
Tematy: 15
Gru 2014
430
Ravenclaw
#1
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie polecam czytać tego wątku osobom które owej książki nie czytały. Wink Chciałbym poruszyć tu tematy następujące w późnych scenach, a więc można uznać, że pojawią się tu swoiste spoilery.

No to zacznijmy od tego, że tworze wątek w celu wymienieniu się spostrzeżeń na temat sztuki jak i książki w której ową sztukę możemy przeczytać "Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Co sądzicie na jej temat? Jak dla mnie jest to czysty chłam niestety... Confused Czytając to, miałem w głowie myśl "To jest sztuka zatwierdzona przez Rowling czy może jakiś FanFic?" No, ale jak wiadomo, krytyka musi być konstruktywna, a więc swoje argumenty co do mojego zdania mam.

Zacznijmy od samej kwestii cofania się w czasie. Jest to z lekka absurdem jakoby wiele osób posiadało takową zabawkę. "Ministerstwo zniszczyło wszystkie cofacze czasu" (Czy jakoś tak je nazywali) Zabawna kwestia jest taka, że ktokolwiek mógłby cofać się o tyle lat, i zmieniać tak drastycznie przeszłość. Powstałaby nieustanna wojna o te cofacze, a wystarczyłoby, że w ręce jednej osoby ze Śmierciożerców czy jego popleczników dostałby takie coś i era Czarnego Pana nadchodzi od tak. Pstryknięcie palcami

Kolejna kwestia to samo posiadanie dziecka przez Voldemorta. Serio? Osoba zrodzona z Amortencji, nie potrafiąca okazywać miłości stwierdziła: "A co mi tam, spłodzę sobie dziecko przed II Bitwę O Hogwart", pewne było raczej to, że matką będzie Bellatrix, ale oni tak serio? xD I jeszcze ten napis w pokoju Jego córki: "Odrodzę Ciemność. Sprowadzę swojego ojca."

Ostatnia kwestia to: "Czy autorzy sztuki bazowali na spekulacjach fanów?" Mówię tu o kwestii, że synowie Harrego i Draco się zaprzyjaźnią i to, że syn Pottera pójdzie do Slytherinu. Osobiście, gdy wstąpił "na scenę" Scorpius od razu coś przeczuwałem, że to syn Draco. Confused

Wiadomo - miłym akcentem było spojrzenie na przyszłość, to jak główni bohaterowie sobie żyją, gdzie pracują i jak zmienił się ich charaktery. Harry nieco bardziej poważny, Ron nieco mniej, Draco wciąż zgryźliwy, ale nieco milszy. Te momenty czytałem z przyjemnością, ale to zbyt mało by przykryć resztę książki.

A jaka jest wasza opinia o sztuce? Smile
GrubszyNizReka
Mówili że mi ten hajs oddadzą :/




Posty: 1,368
Tematy: 40
Gru 2014
Gryffindor

#2
Mi się tam podobało, ostatni raz oczy mi się spociły nad książką kiedy czytałem chłopców z placu broni aż do dzisiaj.

Zmieniacze czasu niby zostały zniszczone ale sam hapel mówi że podkreślony nick i uprawnienia nie stoją na przeszkodzie aby z ów takiego skorzystać i zmienić coś bezproblemowo Big Grin
Mikowskyy
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,105
Tematy: 60
Gru 2014
172
Ravenclaw
#3
Według mnie książka odbiega troche w przyszłość pokazuje nam co może się stać jak ludzie będą majstrować przy przeszłości pokazuje nam 2 różne światy każdy inny.Chociaż widać paredziesiąt błędów. Porównując cenny innych książek z seri HP jest ona najtańsza i łatwo dostępna.Troche szybko ją się czyta. Daje 5/10.W wielu miejscach chciało mi się śmiać a w innych płakać książka działa na uczucia człowieka.
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#4
Dla mnie kwestia zmiany czasu przedstawiona w Harrym Potterze do czysty chłam. Każdy kto chociaż trochę interesuje się takimi tematami i czyta badania doktorów fizyki i innych nauk ścisłych wie że każda próba zmiany czasu teoretycznie spowodowałaby teorie chaosu i w końcu doprowadziłoby do zderzenia się dwóch światów niszcząc wszystko. Nie wspomnę już o efekcie motyla czy paradoksie dziadka.
n1rwana
Władca smoków.




Posty: 177
Tematy: 25
Kwi 2016
145
Gryffindor
#5
Moim zdaniem książka,a raczej scenariusz jak i sama sztuka jest materiałem doskonałym na gwieździstą, mglistą noc, przy herbacie i ciepłym kocyku i... (w moim przypadku) chusteczkach. Cała ten wasz spór, który powstał o zmieniaczach czasu jest stratą czasu, ponieważ przeszłość nas kształtuje i to LOS, a nie MY wybieramy kim zostaniemy i co w życiu osiągniemy. My jesteśmy zaledwie małymi kukiełkami, którymi steruje los, więc Voldemort zostałby czarnoksiężnikiem, czy tego chciał, czy nie, a Harry byłby wybrańcem. Jedynie co mogli zmienić to datę swojej śmierci, o czym przekonał się sam Albus. Tak, więc podsumowując Albus i Scorpio nie powinni mieszać w czasie, ponieważ wszystko wróciłoby do ładu i składu oraz nie byłoby w tym najmniejszego sensu.
God
Azkaban




Posty: 531
Tematy: 83
Gru 2014
Slytherin

#6
@merlin0
no ja też uważam że ta magia jest głupia
chodziłem do gimnazjum i mówili tam, że nie da sie czarować
Soneaaa
baszan



Donator

Posty: 231
Tematy: 15
Sty 2015
525
Slytherin
#7
Ekhem, jakość adekwatna do ceny xD
Najbardziej właśnie zadziwiły mnie te zmieniacze czasu, transmutacja w Voldemorta i Delphi. To tak strasznie odbiegało od realiów poprzednich siedmiu części HP, że aż się przeraziłam, że zrobili sztukę na podstawię fanfiction.
Pomimo tego, jako iż jest to moja ukochana seria, książkę przeczytałam w półtorej godziny i nie byłam znudzona. Swoją drogą w koncu to dramat, a dramaty wystawia się na scenie, a z doświadczenia wiem, że przy wystawianiu jakiejś sztuki na scenie trzeba sprawić, żeby była dynamiczna i ciekawa, inaczej oglądający się znudzi.
Podsumowując, mocne 6/10.
Juminako
Azkaban




Posty: 298
Tematy: 10
Gru 2014
Gryffindor

#8
Co tu duzo pisac, to jest dramat

To pewnie to rowling miala na mysli kiedy mowila ze tylko taka forma do tego pasuje
4/10 za fajne nowe dzieciory
EvEnT
Czarodziej




Posty: 151
Tematy: 22
Gru 2014
50
#9
Ajjjj buraczki cebulaczki, wy dopiero teraz ogarniacie co do za książka a ja już ją z miech temu przeczytałem. Była spoko. Pare tam krzywych akcji ale kij z nimi. Dla mnie może być nawet 8/10 za ciekawy pomysł, przedstawienie tego wszystkiego itd. I tak jeszcze dodam, że (pewnie nie do końca to prawda) Rowling wraz ze spółką chciała przedstawić zupełnie inne realia, "co by było gdyby" stąd pewnie w większości te mocno naciągane akcje. Wszyscy znali Huregu Puttera za jakiegoś pro ziomka- teraz przedstawiła jego syna jako kogoś zupełnie odwrotnego od niego. I weszły też na scene bardziej kwestię związane z rodziną i podobnymi sprawami, chodzi tu głównie o kłótnie, presje tego, że jest się synem słynnego czarodzieja, tylko dzięki temu jest się znanym bo jako Albus jest się totalnym zerem przez duże Z. W sumie dużo by to tym pisać i jeszcze więcej by było pomówień i domniemań. Ale trudno.
George
Czarodziej




Posty: 257
Tematy: 14
Cze 2016
110
Gryffindor
#10
No ja też się tu przyłączę... no to zrobię tak, że wymienię rzeczy które uznałem za wady, i rzeczy które uznałem za te pozytywy, lub mi po prostu nie przeszkodziły w czytaniu książki. 

Cóż, wielką wadą dla mnie było to, że książka jest bardzo krótka a przeczytać ją można w godzinę lub dwie. Niesamowicie zasmucił mnie również brak takich postaci jak Luna Lovegood. Ale to chyba jedyne rzeczy, które mi się nie spodobały. No może poza tym paradoksem ze zmieniaczami czasu, no bo kurcze, tak nagle o z nikąd pojawia się gostek, który ma, jak później się okazuje, kopię zmieniacza czasu. Ale dobra, jeszcze można przymknąć na to oko. Ale kurcze! Nagle o tak dowiadujemy się, że to kopia, i że oryginał należy do Lucjusza, a posiada go w sumie Draco. Bo to przypadek, trochę to ponaciągane. Chwilami czułem się, że ta cała sztuka to jakieś fanfiction napisany przez  Baśkę z Krakowa. Brakuje mi również troszkę tych rozległych opisów, które były, przynajmniej dla mnie, bardzo ciekawe.  Ale dobra, wszystko ma swoje dobre i złe strony. I może lepiej przejdę do tych dobrych zanim wylewu dostanę. Wiem, że wielu osobom to, że książka jest napisana jako scenariusz przeszkadzało, mi nie. Same postacie, które tam są bardzo mi się spodobały. Przedewszystkim bardzo polubiłem tego mądralę Scorpiusa XD. Prześwietne są te różne zabawne teksty, przez które dosłownie pierwszy raz w życiu zaśmiałem się podczas czytania książki. Sam wątek, różniący się od reszty serii, nie przeszkadza mi. Podoba się wręcz. (Jeszcze tak wrócę do wad) Tak co do tej całej transmutacji w Voldemorta... to po prostu było dziwne ;-;. A i jeszcze ten napis w pokoju Delphi... to już w ogóle dla mnie paranoja. W sumie jestem teraz szczęśliwy po przeczytaniu tej książki,  I NIE PRZEZ TO, ŻE SIĘ NARESZCIE SKOŃCZYŁA XD tylko, że w sumie jest ciekawa i w ogóle. Daje jej mocne 8/10.  W sumie nawet mógłbym ją przeczytać drugi raz xd. Dobra chciałem się rozpisać ale mi się odechciało no ok ok buziaczki papa i tak kazdy wie że mnie nikt nie lubi no narazie ;c
[Obrazek: X1xAJ.gif]



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.