Witaj!

Apelacja o ub - Selvyn
Daedalus
Czarodziej




Posty: 2
Tematy: 1
Paż 2016
15
#1
Osoba nakładająca karę: 
Emil
Powód nałożenia kary: 

Podważanie autorytetu h@, tworzenie konkurencyjnego serwera.

Czas trwania kary: 
Permanentna.
Nałożona na gracza Selvyn i wszelkie używane przeze mnie IP. (W lipcu wróciłem na trzy tygodnie incognito grając jako Rhaegar.)

Opis sytuacji: 
Otóż, jakoś od czasu kiedy Jacek został drugim h@, czyli jakoś dwa lata temu (a nawet wcześniej), gdy budowałem mapę dla 3.0 i Hapla, zaczęła mnie ponosić ambicja i zacząłem w dość nachalny i niewnoszący normalnej dyskusji sposób proponować rozmaite zmiany, kiedy wydawało mi się że serwer idzie w złą stronę. Ewidentnie zbyt podważałem autorytet Emila i ekipy, zdarzały mi się z nimi sprzeczki i pojedyncze spięcia. W końcu doszło do tego, że w totalnie głupiej myśli postanowiłem zrobić na forum wątek w celu obalenia Emila, co oczywiście nie doszło do skutku, no ale każdy popełnia błędy i wtedy właśnie popełniłem największy w trakcie rozgrywki tutaj. 
Potem było już właściwie tylko gorzej. Postanowiłem z paroma graczami stworzyć nowy serwer o tematyce HP, lepiej zorganizowany w moim mniemaniu etc. etc. Oczywiście robiliśmy to bez większości potrzebnych rzeczy, okazało się że utrzymywanie takiego dużego projektu to nie lada zadanie (projekt upadł) i moja publiczna krytyka wobec Emila była po prostu dziecinna i naiwna - ale któż nie miał etapu "zbawiania świata", gdzie wszystko wyolbrzymia.
No i jakoś w lipcu lub sierpniu 2015 r. dostałem właśnie permbana od Żmii lub Emila, ale oczywiście za decyzją samego h@. 

Argumentacja:
Żeby się zanadto nie rozpisywać, postaram się rozpisać plusy i fakty za unbanem, mimo faktu że ban jest dożywotni, to przecież w historii serwera większość takich banów zdejmowano, a nie sądzę bym był graczem pokroju Varmpsa, którego uznano za totalnie niegodnego do jakiegokolwiek ub.

- Włożyłem bardzo wiele pracy, mimo opinii niektórych osób, w tworzenie serwera. Mogę tu wskazać np. zbudowanie dużej części zamku, Ministerstwa Magii (które ceni sobie bardzo sam Eryk) i lokacji takich jak Londyn etc. Oczywiście te ostatnie są niedokończone, bo często przeciągałem swoje prace, przyznaję to bez bicia, ale często po prostu nie miałem na tyle czasu. 

- Poza tym myślę, że mam też spory wkład w rozwój RP na serwerze, zawsze starałem się dawać przykład innym graczom w swojej rozgrywce i paru osobom nawet bardzo pomogłem rozwinąć swoje postacie i poziom gry.
- Kara trwa już prawie półtorej roku, więc myślę że jest to okres po którym na pewno już ją mocno odczułem i odbyłem "pokutę" za swoje przewinienia, ba, jest to chyba jeden z najdłuższych zachowanych permbanów. W dodatku po takim odstępie czasu dużo zmieniło się w moim burzliwym charakterze, no i nie interesuje mnie kompletnie ingerowanie w pracę Ekipy. 

- Chciałbym po prostu móc pograć sobie jak zwykły uczeń czy też dorosły, bez jakichkolwiek ambicji do Ekipy, wtrącania się w jej działania itd. Na polskiej scenie role play na prawdę teraz ciężko znaleźć cokolwiek na czym można by fajnie pograć i Hapel to taka ostoja wśród tej upadającej niszy, no i mam tu sporo znajomych z którymi fajnie by mi się grało i namawiali mnie ostatnimi czasy do powrotu.

- Poza wybrykami typu kłótni z Ekipą i konfliktu z h@, no i oczywiście tworzeniem konkurencji, byłem graczem ogarniętym, przestrzegającym regulaminu i z pewnością więcej chciałem dać i dałem serwerowi pozytywnego, niż zrobiłem złego. Jestem głęboko obyty z RP i nie było nigdy problemów z moją rozgrywką w tym aspekcie. Ba, nawet mając przez ponad rok nieograniczony dostęp do GM używałem go zgodnie z przeznaczeniem i bez wybryków typu rozdawanie bloków, budowy po cichu etc. 
Po ub chętnie nawet pomógłbym stronie budowlanej Hapla, jako że słyszałem że potrzebne są ręce do pomocy - lubię budować, a czas się czasem znajdzie Smile
Zmija
Azkaban




Posty: 92
Tematy: 8
Gru 2014

#2
Nie.
Daedalus
Czarodziej




Posty: 2
Tematy: 1
Paż 2016
15
#3
Jeśli oczywiście można, chciałbym prosić o uzasadnienie w nieco bardziej rozbudowanej formie.

Tym bardziej, że przy ewentualnym unbanie czerpiecie z niego same profity i moją pracę jako budowniczego non-profit i nic nie tracicie. Jednak to oczywiście wasza decyzja, tylko nie wiem czym umotywowana. Prawda, miałem swoje przewinienia i to poważne, jednak minęło dużo czasu. Czuję za nie żal i skruchę, wyrażam publiczne przeprosiny i chciałbym móc wrócić jako najzwyklejszy w świecie gracz, żeby móc korzystać z zabawy Role Play ze znajomymi.

Na dodatek, przecież sami wiecie, że praktycznie nikt poza Varmpsem nie miał utrzymanego tak długo permbana (a za robienie konkurencji nie ma go już chyba w ogóle nikt, nie jestem pewien), a mam nadzieję że nie macie mnie za gracza tego samego sortu bo mimo sporów między nami niczego takiego nie zrobiłem..
Z tego co wiem, choć mogę się mylić, Zygfryd miał także ub za konflikt z Emilem i Sidem i ich obrażanie, a ostatnio otrzymał unbana.

Proszę także o wypowiedź najwyższej instancji, czyli Emila.
em411
Head Administrator



Head Administrator

Posty: 363
Tematy: 61
Gru 2014
779
Hufflepuff
#4
Nie.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.