Witaj!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Dorosły] Erast Jallywall
Offline
Lambdahh
Profesor transmutacji/dyrektor DPPC


Pracownik Hogwartu

Posty: 61
Tematy: 8
Kwi 2016
113
Slytherin
#1
Imię i nazwisko: Erast Jallywall
Data urodzenia: 11 października 2034 roku (21 lat)
Miejsce urodzenia: Hammersmith and Fulham, Anglia
Miejsce zamieszkania: gabinet profesora transmutacji w Hogwarcie
Wykształcenie: Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne (Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart), czarocjat zaklęć (Brytyjski Uniwersytet Magiczny), kwalifikacje amnezjatora
Posady: profesor transmutacji w Hogwarcie, dyrektor Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów, prowadzący praktyki w Kwaterze Głównej Amnezjatorów, szef wydziału kredytów i pożyczek w banku Gringotta, członek Wizengamotu
Wygląd:
Umiarkowanie niski mężczyzna, którego wątła budowa ciała nie wskazuje na to, by podejmował próby wzmocnienia sił fizycznych. Jego skóra jest lekko blada i zimna w dotyku. Ma falujące się długie ciemne włosy. Ze względu na ogromną wadę wzroku nosi korekcyjne [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się] o szkłach wystających nieco zza cienkich srebrnych oprawek. Zwykł chodzić w bardzo przystojących wysokim urzędnikom dystynktywnych ciemnych szatach, których wnętrze jest bardziej przepastne, niż mogłoby się wydawać po ich zewnętrznych wymiarach.

Charakter: Erast jest spokojnym i cichym człowiekiem, który waży swoje słowa i wstrzymuje się od nieprzemyślanego działania w oczekiwaniu na dogodny moment. Nie jest zbytnio towarzyski, czasami sprawia wrażenie nieporadnego w towarzystwie. Wszystko dlatego, że od dzieciństwa pochłaniał ogromne ilości książek, skutecznie zaniedbując rozwój relacji z rówieśnikami. Zdecydowanie nigdy nie przyszedłby na spotkanie towarzyskie bez ważnych powodów. Przez perfekcjonizm wyrobił sobie nerwicę natręctw. Powoli zaczął się bać o swoje życie, gdy objął tak wysokie stanowiska; coraz częściej trzyma różdżkę w dłoni, przemierzając hogwarckie korytarze. Gdy sytuacja nie wymaga przemówień, mówi mało i jest raczej li obserwatorem otoczenia niż jego animatorem. Niewymowną satysfakcję sprawia mu dzielenie się wiedzą i prostowanie wielu głęboko zakorzenionych w duszach czarodziejów błędnych przekonań. Strasznie się irytuje, gdy słyszy nawet białe kłamstwa, ale woli tłumić emocje. Po noszonych przez niego szatach można byłoby się spodziewać, że to tradycjonalista, ale w rzeczywistości to określenie jest bardzo dalekie Erastowi. Po prostu nie lubi zwyczajnych ubrań z krzykliwymi nadrukami, zamiast tego woli nosić się w czymś, co dodaje mu trochę autorytetu i powagi. Nie poddaje się stereotypom i ma zrozumienie dla odmienności, ale są tego granice, które ustala indywidualnie dla przypadku.

Dzieciństwo
Zarówno mugolskie, jak i czarodziejskie akta osobowe Erasta zgodnie świadczyły o tym, że przyszedł na świat 11 października 2034 roku jako nieślubny syn Relaya Mulhollanda i Cassandry, jego partnerki. Jego dzieciństwo było dość mglistym okresem w życiu, rzadko spędzał czas z rówieśnikami i jawił się jako wycofany, spokojny chłopiec. Zaledwie przybył do Hogwartu, trafił do Slytherinu. Bardzo wiele czasu spędzał w bibliotece, skutecznie zaniedbując rozwój relacji z rówieśnikami. Nauczycielom uparcie głoszącym teorie pomylonych magów na szczęście nie udało się zrazić go do magii. Miał tylko dwóch przyjaciół, których poznał, kierując się intuicją, i nie zawiódł się. W ulubionych dziedzinach znacznie przewyższał osiągnięciami innych uczniów. Jego wielkie obeznanie w magii mogły potwierdzić chociażby stypendia i nominacje do nagród za świetne wyniki w zaklęciach, transmutacji i obronie przed czarną magią. W Hogwarcie znalazł się w wielu złych sytuacjach. Dowiedział się, że chciał spotkać się z nim przestępca zamordowany później przez ministerstwo. Z biegiem niefortunnych zdarzeń nasilała się jego niechęć do czarnej magii, by wkrótce zaatakować go w najbardziej plugawej postaci.

Początki dorosłości
Nie pozostawiał planów na przyszłość na ostatnią chwilę i już na siódmym roku zaliczał praktyki z ministerstwa, w których kierował się ku ciekawemu zawodowi amnezjatora. Już dzień po ostatniej uroczystości zakończenia roku szkolnego w Hogwarcie formalnie pracował w Kwaterze Głównej Amnezjatorów. Później dokształcał się w Brytyjskim Uniwersytecie Magicznym w stronę zaklęć, transmutacji i magizoologii. W grudniu 2054 w tajemniczych okolicznościach zawarł ślub z Avallą Jallywall, 19-latką, która niedawno ukończyła Durmstrang. Co niebywale rzadko się zdarza wśród mężczyzn, przejął po niej nazwisko. Przy okazji spędzania z nową rodziną świąt w Polsce poznał swojego szwagra, Acaelusa. Od pierwszego spojrzenia kojarzył mu się z Kyle'em. Niedługo potem znużony życiem szarego obywatela wysłał podanie na profesora transmutacji do dyrekcji Hogwartu, dostrzegając w tym swoją szansę na zakończenie epoki bezbronności społeczeństwa wobec pogrążonego w korupcji ministerstwa. Po wyrazie zaufania ze strony kluczowych osób powrócił do zamku, by móc dzielić się z uczniami wiedzą. Obserwował Acaelusa jako nauczyciel i dostrzegł w nim podobny potencjał w transmutacji, jaki miał jego dawny przyjaciel, dlatego przekazał mu pewny artefakt.

Rodzina: (jest czarodziejem półkrwi)
† Relay Mulholland - ojciec, którego nie widziano od lat. Kiedyś zwany wielebnym głosił wiarę kultu Amala.
Cassandra - matka z kohabitacji. Od wielu lat nie ma z nią żadnego kontaktu, relacje między nimi są martwe.
Ted Mulholland - ojciec adopcyjny Relaya. Erast nigdy go nie widział i nie zamierza się z nim spotykać.
Judie Mulholland - matka adopcyjna Relaya. Erast nigdy jej nie widział i nie zamierza się z nią spotykać.
Avalla Jallywall - żona, którą poślubił w tajemniczych okolicznościach. Przejął po niej nazwisko Jallywall.
Acaelus Jallywall - szwagier, który od pierwszego spojrzenia kojarzył mu się z Kyle'em. Obserwuje go jako nauczyciel i dostrzega w nim podobny potencjał, jaki miał jego dawny przyjaciel.
Morfondiush Jallywall - ojciec żony
Jenine Jallywall - matka żony
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]

Ciekawostki:
- Czyta nieprzeciętnie dużo książek i otrzymał pokaźną bibliotekę w spadku po Kyle'u.
- Jest synem osoby uznawanej w kulcie Amala za proroka. Nie przejawiał dotąd jednak publicznie żadnej znaczącej aktywności w celu odbudowania Kościoła.
- Bardzo interesuje się różdżkarstwem. Tworzy kolekcję różdżek, na temat których wszelkie informacje spisuje, by nie zginęły w odmętach jego pamięci.
- Świetnie wykształcił sobie oburęczność. Do czarowania używa zarówno prawej, jak i lewej ręki.
- Specyfikacja głównej różdżki Erasta: sosna z domieszką drewna vitae, włos z ogona testrala, 8 cali, sztywna, gładko wyrzeźbiona.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Offline
Mapi
Tak, to ten Husky!


Pracownik Hogwartu

Posty: 214
Tematy: 22
Sty 2016
158
Slytherin
#2
Cudowne! ;-; Perfekcyjne!
Moja [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]
Mój [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]
Moja [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zobaczyć ten link Zarejestruj się]
Online
PrawdziwyZiela
Streamerinho


Weryfikator Podań

Posty: 429
Tematy: 19
Mar 2015
193
Hufflepuff
#3
W ostatniej aktywności widziałem wiele razy twój szkic i oczekiwałem czegoś ogromnego. Trochę się zawiodłem jednakże jeżeli miałbym ocenić tylko kartę postaci to jest ona bardzo dobra i przejrzysta. Nie ma niedociągnięć i przyjemnie się to czyta. JEST DOBRZE!
[Obrazek: bKiDzAM.png]
Online
Adrian
CzarodziejPosty: 230
Tematy: 18
Maj 2015
178
Ravenclaw
#4
Słodki dzidziuś Heart
„Forgive your enemies, but never forget their names.” ~ John F. KennedySkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2017.