Witaj!

Ograniczenie cech genetycznych i czystości krwi
Woolf
Gość z kawiarni




Posty: 569
Tematy: 15
Gru 2014
244
Hufflepuff
#21
uuu... Widzę temat wprost idealny dla Eryka ;x
W rzeczy samej, nic nie jest złem
ani dobrem samo przez się, tylko myśl nasza czyni to i owo takim.
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#22
@iLavender
Tu nie chodzi o ograniczenie akceptowania podań ze 100% krwi. Cel jest taki aby całkowicie zatrzymać akceptowanie takich podań. W sadze ilość czystokrwistych rodów ograniczona i się naturalnie kurczyła a na haplu występuje zjawisko całkowicie odwrotne. Jak napisał kiedyś dobry kolega Jason, każde zaakceptowane podanie ze 100% krwi to każdy nowy szlachetny i elitarny ród wprowadzony do ,,obrotu". Takie działanie jest totalnie nierealistyczne i psujące rozgrywkę.
(oczywiście admini ic mogliby zezwalać na tworzenie nowych rodów czystej krwi no ale kurczę przestańcie pozwalać na to każdemu)
Wiedźma
Czarodziej




Posty: 1,017
Tematy: 20
Gru 2014
435
Ravenclaw
#23
To ja, jako były WP się tutaj również odezwę.
Spójrzmy prawdzie w oczy - serwer to gracze. Pierwsze co to potrzeba korzystania z ich pomysłów i planów. Przecież rodów kiedyś dawno temu w uniwersum owszem, było mniej. Lecz na serwie jesteśmy 40 jak nie więcej lat do przodu. Świat się rozwija, magia i czarodzieje też. Finalnie, jeśli nowe rody by nie powstawały rozwijało by się kazirodztwo a tego chyba nie chcemy. Zmiany nazwisk, krzyżówki w rodzinach i inne występują wszędzie i występować muszą, nic więc dziwnego, że jest więcej rodów czystokrwistych.
Kolejna sprawa - reklama. Nowi gracze często albo się wstydzą, albo nie wiedzą do kogo napisać, ażeby dojść do rodu. A przecież, jeśli powiemy im od razu ,,wypie*** z tym 100% bo tutaj tylko Margele, Gingere i **reszta czystokrwistych** mogą ziom'' to nie dość, że to zniechęci to dodatkowo można by było stracić nie jednego - a wielu wartościowych graczy i hajs na utrzymanie serwera (XDXD).
Kolejny fakt - zabawa. Przecież nikt nie traktuje hapla jako odzwierciedlenie rzeczywistości. Serwer ma służyć do zabawy i rozluźnienia się a nie spin ,,TY CH*JU JESTEŚ W ***** TO JA SIE Z TOBĄ NIE ZADAJE, MOGLES PÓJSC DO **** I BYŁBYŚ KOZAK''.
Następnie wspomnę o wiadomej dość kwestii - w świecie HP nie poznajemy wszystkich rodów. W końcu ograniczamy się do powiedzmy w przybliżeniu - Europy. A o Afrykańskich szamanach to co? A Ameryka Południowa to co?
No i ostanie - wyobraźnia graczy. Krótko i na temat - nie ograniczajmy czegoś, co jest nieograniczone.
·٠●самый замечательный●٠·
[Obrazek: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/ori...cddebc.gif]

Jason
Toksyczny mąż Tassumi




Posty: 464
Tematy: 19
Sie 2015
Slytherin

#24
@Up
Kompletna bzdura.
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#25
@zappersugar
1 - To niech nowe rodziny faktycznie powstają z innych, a nie tak że się pojawia co rok w Hogwarcie kilkunastu uczniów czystej krwi i dochodzi do naszego haplowego kanonu kilkanaście nowych rodów za przeproszeniem z *****.
2 - Nikt nie każe nowym graczom iść do czystej krwi rodu. Od członków tych rodzin o wiele liczniejszą grupą byli potomkowie czarodziejów oraz mugoli. Tak też powinno być na serwerze jeśli mamy się trzymać kanonu, że pochodzenie z takich rodów było dużym szczęściem. Gracze mogliby sobie zasłużyć podczas gry, ktoś by ich dostrzegł i by się dostali do jakiejś rodziny tak samo jak to kiedyś było, że się zmieniało część historii postaci, albo mogliby po prostu dostać Mk na postać w rodzie. Poza tym są rodziny które prowadzą otwartą rekrutację więc nie mów że takie trudne by było się dostać.
3 - Dyskryminacja na tle czystości krwi zawsze była bardzo ważnym wątkiem w uniwersum pani Rowling, a serwer jest RolePlayem w nim obsadzonym. Czemu mielibyśmy tego unikać w IC?
4 - Niech sobie robią egzotyczne rody ale zostaję przy stanowisku że na 100 procent krwi dla rodu powinno być wcześniejsze uzgodnienie z adminami.
Zmija
Azkaban




Posty: 92
Tematy: 8
Gru 2014

#26
Nie czytałam komentarzy ale propozycja mi się podoba. Jak najbardziej ZA!
#MaszPoparcieŻmii
#MaszPoparcieEmila
Adrian
Czarodziej




Posty: 451
Tematy: 36
Maj 2015
480
Ravenclaw
#27
#MaszPoparcieAdriana
„Forgive your enemies, but never forget their names.” ~ John F. Kennedy
Daniel
Czarodziej




Posty: 326
Tematy: 28
Maj 2015
186
Slytherin
#28
#MaszPoparcieDaniela
"To ten od bletek, lufek, stów, połówek"


Zygfryd
Czarodziej




Posty: 309
Tematy: 28
Gru 2014
810
Slytherin
#29
To ja jeszcze wspomnę o sposobie odgrywania przez "czystokrwistych" graczy.

Oczywiście nie obce im są mugolskie przekleństwa. Każdy czarodziej z dziada-pradziada MUSI znać wszystkie wulgaryzmy. "Na Brodę Merlina"? E. To nie brzmi tak dosadnie jak porządna, polska "Kur*a" rzucona na cały głos (Oczywiście z dwoma wykrzyknikami na końcu! Niech zobaczą jaki jestem dorosły! Co z tego, że moja postać ma 11 lat?) Kim w ogóle był ten Merlin? To ten Illuminata?

W naszym rodzie są sami czystokrwiści? Co wy na to, żebyśmy sobie kupili telewizor? Ale NIE! Nie zwykły telewizor. To musi być luksusowy telewizor. Powtarzam - LUKSUSOWY! Mamy rok 2055, telewizory powinny już robić kolację, sprzątać salon i smażyć popcorn gdy akurat będzie leciał "Kevin sam w domu", którego jak wiadomo każdy czystokrwisty czarodziej zna, bo to już taki klasyk po tych siedemdziesięciu(!!!) latach od premiery.

Stary! Widziałeś tę pierwszoklasistkę? Ale z niej *****. Co? Tak, wiem że jestem w siódmej klasie, ale mój CZYSTOKRWISTY DZIADEK nie miałby tego za złe. Ale ona jest półkrwi? A co tam, jak to mawia klasyk: zawsze się trochę miesza. Najwyżej w KP napiszę, że to dziecko innej i dam mu 100%.

Ale kozackie ubrania. CzarodziejXróżdżka? Muszę mieć jego bluzę! Co mnie obchodzą jakieś nudne szaty. Mamy rok 2055, to już nie jest modne. Co z tego, że sześćdziesiąt lat temu nosili ubrania rodem ze średniowiecza.


Niech już sobie mają te setki w Karcie Postaci, ale niech chociaż odgrywają konsekwentnie.
Skacz jak ci każę, będę patrzył jak skaczesz.

DC: Patryk #6537
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#30
Co do czystości krwi to chyba nadeszły dobre zmiany i propozycja weszła w życie, a reszta propozycji (dotycząca koloru włosów i oczu) to może rzeczywiście przesada.
Gratulacja, dziękuję i pozdrawiam Smile
i życzę dalszej współpracy ze mną i z moimi propozycjami
do zamknięcia




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.