Witaj!

Ograniczenie cech genetycznych i czystości krwi
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#1
Witam, jak wiecie zielony kolor oczu jest bardzo rzadki i ja sam w życiu nie spotkałem osoby która ma zielone oczy. A tym czasem na haplu co piąta osoba nie ma zielonych oczu. Tak samo w Harrym Potterze rody czystokrwiste były w ograniczonej liczbie i musiały, by utrzymać status, mieszać się z innymi czystokrwistymi rodami, nie dopuszczając nowych osób, a na haplu wielu ludzi robi postacie i z ***** za przeproszeniem daje im 100% krwi czarodziejów, jakby była nieskończona liczba czystokrwistych rodów. Kolejna rzecz, białe włosy, które praktycznie nie powinny występować a jednak wiele osób je ma.

Biorąc to wszystko pod uwagę wnioskuję o ograniczenie tego typu cech, aby zdobyć je można było tylko będąc dzieckiem czarodzieja o takich cechach. Tzn żeby czystokrwistych czarodziejów można było robić tylko jak pochodzą z czystokrwistych istniejących na haplu rodów. Tak samo zielone oczy i białe włosy, tylko jak rodzic to ma. Ewentualnie jak ktoś by chciał koniecznie te cechy wyglądu albo jakby chciał założyć nową postacią nowy czystokrwisty ród to musiałby do admina pisać.

Dziękuję i przepraszam że może być chaotyczny tekst ale muszę jeszcze dziś coś innego napisać więc się trochę spieszę.

ps jak ktoś jest za to dawajcie piwka a nie róbcie spamu, tak będzie lepiej dla mnie i dla was

@god
no dobrze ale tu chodzi o takie naturalne, bo tacy o których mówisz co sobie zmienią to przy takich wodospadach złodzieja itd powinni wracać do normalnego wyglądu. Poza tym skoro Rowling wymyśliła metamorfomagów którzy mogą zmieniać kolor oczu i włosów i jest to u nich kozak prestiżową umiejętnością to chyba jednak nie tak łatwo to zmienić bo metamorfomagowie staliby się niepotrzebni
Veniqui
Fałszywy Odmieniec



Donator

Posty: 683
Tematy: 39
Gru 2015
1,005
Slytherin
#2
oczywiście za
God
Azkaban




Posty: 531
Tematy: 83
Gru 2014
Slytherin

#3
To świat magii, oczy i włosy tutaj to kompletna pierdoła.
Zafarbowanie włosów dla czarodzieja to mniej niż pestka, z oczami trudniej, ale tak jak pisałem - to świat magii, pani Hooch w HP miała na przykład oczy żółte.

Zgadzam się jedynie co do czystej krwi.
Heban
PatoMinister



Donator

Posty: 98
Tematy: 10
Gru 2014
146
Ravenclaw
#4
Hooch... No dobrze, jednak takich osób w HP wiele nie było. Tu- w rozgrywce, też niech będą takie postacie lecz niech ich liczba bedzie ograniczona. Mówię tu głównie o oczach gdyż włosy można jak to God ujął zmienić równie łatwo co i pstryknąć palcem (eliksir/transmutacja).
Silexan
Mugol


 
#5
Cytat: jak wiecie zielony kolor oczu jest bardzo rzadki i ja sam w życiu nie spotkałem osoby która ma zielone oczy.

Czasem warto wyjść z piwnicy xDDD
Ale no ogólnie popieram. Włosy i oczy olać, ale 100% ograniczyć.
Juminako
Azkaban




Posty: 298
Tematy: 10
Gru 2014
Gryffindor

#6
Podania z czysta krwia przeciez ostatnio tez byly blokowane, dopóki ktoś naprawde się nie postarał.
To, ze tyle osob na raz ma czysta krew i dziwaczne cechy to wina niczego innego niz rodow, ktore powstają z nikąd i mnożą się jak króliki, a kazdy starszy gracz woli pójść do rodu niz tworzyc randomowego dzieciaka.

ps rzadkość zielonych oczu to bullshit, widuje więcje osób z zielonymi oczami niż razem więtych z niebieskimi albo szarymi
Jason
Toksyczny mąż Tassumi




Posty: 464
Tematy: 19
Sie 2015
Slytherin

#7
Już kiedyś dzieliłem się ze swoją propozycją, co do problemu z nadmierną ilością czarodziejów czystej krwi. Link.
Było to 5 miesięcy temu, projekt został uznany za pomysłowy i miał być przedyskutowany przez administrację.
Czy do tego doszło to nie wiem. Czekam na wypowiedź tutaj kogoś z administracji, bo w dalszym ciągu widzę nadmiar akceptowanych podań postaci, które mają 100% czystości krwi.
czarekPL
Czarodziej




Posty: 390
Tematy: 68
Gru 2014
1,266
#8
Jason, tak właśnie mi się wydawało, że ktoś już o tym pisał i administracja się zgodziła, ale merlin mi w sierpniu napisał że ,,chyba nie". Tak więc przepraszam że nie napisałem że to twój pomysł, bo gdybym pamiętał to bym oczywiście to zrobił. Po prostu ta myśl tkwiła tyle w mojej głowie że uwierzyłem że sam ją stworzyłem
GrubszyNizReka
Mówili że mi ten hajs oddadzą :/




Posty: 1,368
Tematy: 40
Gru 2014
Gryffindor

#9
Może zamiast psioczyć sami postanowicie wprowadzać ową propozycję w życie? Big Grin
Co do niespotykanych, nierealnych cech genetycznych jedna z osób wypowiadających się tutaj przelała szale rozsądku już dawno.

@Jason
O ile wiem podania na uczniów są sprawdzane aby nie wychodziły skrajne przypadki. Zaś dorośli to jedynie powielane pierwowzory postaciowe aby koło Funboy'e Goda vs Sługusy Eryka mogło się dalej kręcić, nielicząc odosobnionych przypadków ludzi co po prostu na tych dorosłych nie grają lub są to konta pod rody do sporadycznego odgrywania. Czemu to akceptuje? A co za różnica jak ja tego nie zrobie dostana konta od Emila/Eryka.

Pisanie takich propozycji jest bez sensu, chcesz aby społeczność się zmieniła? Pisz bezpośrednio do niej a nie wywołuj podkreślonych nicków. Bo chyba droga do wspólnej dobrej zabawy nie leży w zakazach i nakazach.
Beta
Kroczcie za mną.




Posty: 196
Tematy: 21
Gru 2014
Slytherin

#10
Tak z czystej ciekawości. Co to za różnica? I tak nigdy nie dowiesz sie IC czy ktoś jest szlamą czy nie, bo nie masz książki z wszystkimi rodami w głowie. Można rzecz jasna wypytywać osoby, lecz w takim przypadku mogą ci skłamać. Ale poza tym drobnym słowem co to za różnica? Niby w hp działało to w taki sposób że czystokrwiści szybciej opanowywali zaklęcia, lecz jak to ma sie przełożyć na hapla? Co, będziesz mógł wyjść 10 minut wcześniej z lekcji bo wielki pan i władca czystokrwisty dał ci swe namaszczenie w zdobywaniu wiedzy? Dajcie grać każdemu jak chce, co to kogo obchodzi, no rany boskie...

Co do tekstu o oczach i tym podobnym... Wystarczą soczewki, nieudany eliksir, (NIEUDANA ANIMAGIA HEHEHEHEHEH), zaklęcie. Jest wiele sposobów i prawdę mówiąc każdego dnia czarodzieje mogą wyglądać inaczej.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.