Witaj!

[Propozycja] Pół szept i akcje obszarowe
Silexan
Mugol


 
#1
Siemka.


Propozycja dotyczy stworzenia jakiegoś półszeptu. Tzn nie wiem jak to nazwać a ta nazwa wydała mi sie w miare odpowiednia. O co chodzi? Mianowicie nie zawsze chce się odbiegać gdzieś daleko od ludzi by coś powiedzieć, a klasyczny szept ma za mały zasięg gdy stoi sie w kilka osób. Z kolei gdy pisze się normalnie to zasięg wynosi 20 kratek przez co cały dziedziniec wie o czym się mówi.

Taki półszept na 10kratek byłby w miare okej i myśle że by sie przydał. Wszystko.


Dwa.. skoro już jest plugin na cuboidy i można umieszczać napisy które pojawiaja sie na czacie gdy sie w niego wejdzie to można by wykorzystać jego potencjał by dodać kilku smaczków w różnych miejscach. Np. podejdzie do jeziora w Hogwarcie skutkowało by pojawieniem się krótkiego opisu miejsca w którym się znajdujemy. Tak samo z Hogsmeade, wielką salą..

Czyli.. wchodzimi do wielkiej sali i pokazuje się napis: **Znajdujesz się w ogromnej sali, w której znajdują się stoły czterech domów. Sklepienie Wielkiej Sali jest zaczarowane - zamiast sufitu zebrani w niej widzą niebo odzwierciedlające aktualną pogodę panującą na zewnątrz zamku.**

Czy coś takiego, są oczywiście osoby które opisy zrobią w ładniejszy sposób niż ja.
Wszystko.

Pozdrawiam.
Zygfryd
Czarodziej




Posty: 309
Tematy: 28
Gru 2014
810
Slytherin
#2
Odnośnie drugiego - funkcjonuje już mniej więcej w MM, pokazuje w jakim departamencie jesteś [głos z windy, te sprawy]. Niech będzie, ale jeśli się da niech wyświetla się jednorazowo na gracza. Po przebiegnięciu kilku pięter w zamku spam na czacie będzie niesamowity, a tak nowi gracze mogą dowiedzieć się jak odgrywać w danym miejscu.
Skacz jak ci każę, będę patrzył jak skaczesz.

DC: Patryk #6537
BellaLavrence
Czarodziej




Posty: 304
Tematy: 13
Gru 2014
121
Slytherin
#3
Półszept to jakas durnota. Napisz ladnie akcje i już, a jeżeli ktoś spoza kółeczka to wykorzysta, to po prostu lamie zasady.
God
Azkaban




Posty: 531
Tematy: 83
Gru 2014
Slytherin

#4
Co do półszeptu... może nazewnictwo jest dziwne, lepiej by było gdyby się dało głośno i cicho mówić. xD ale pomysł git

Co do opisów lokacji... lepiej by było, gdyby można je włączyć i wyłączyć. Wtedy nowy gracz mógłby te opisy zobaczyć, a starszy mógłby je sobie w każdej chwili odświeżyć, jeśli zapomni.
Jason
Toksyczny mąż Tassumi




Posty: 464
Tematy: 19
Sie 2015
Slytherin

#5
Co do pierwszej propozycji, spoko pomysł. Tylko się zastanawiam czy potrzebne jest tworzenie kolejnej komendy. Porównując proporcję odległości z wielkością postaci imitowaną przez wielkość skina; to zgaduję, że jest przyjęte iż 1 kratka to 1 metr kwadratowy. No odległość 20 metrów między osobą mówiącą, a osobą słuchającą to rzeczywiście może być lekka przesada; więc proponowałbym po prostu zasięg w jakim można odczytać na chacie to, co postać mówi zmienić na 10 kratek. Jak wiemy i tak nad graczem pojawia się chmurka z tym co napisał, więc przyglądanie się temu z większej odległości; będzie odpowiadało przysłuchiwaniu się co jego postać mówi. Akcje zapisywane na /me oraz /do niech mają wtedy wciąż ten sam zasięg odbioru co miały i nie będzie problemu.
Mapi
Antychryst Alchemista



Pracownik Hogwartu

Posty: 451
Tematy: 62
Sty 2016
712
Slytherin
#6
Co do pierwszej propozycji, to jestem za opcją opisaną wyżej przez Jasona.
A co do drugiej, akurat jestem przeciw. Prowadziłoby to do nieludzkiego spamu, chociaż gdyby było możliwe włączanie i wyłączanie takich opisów, oraz ustawienie je w odpowiednich miejscach, a nie co kilka kratek, byłbym za.
Silexan
Mugol


 
#7
odświeżam.
Pecie
Częsty bywalec



Donator

Posty: 310
Tematy: 23
Cze 2015
282
Slytherin
#8
Pierwsza propozycja w trakcie rozpatrywania, zaś druga została zrealizowana.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.