Witaj!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Propozycja] Teleportacja łączna
Niedostępny
Lambdahh
CzarodziejPosty: 104
Tematy: 19
Kwi 2016
570
Ravenclaw
#1
Proponuję wprowadzić możliwość deportacji z większą ilością towarzyszy, a dokładniej trzech. Czasami pojawiają się sytuacje, że przez to, iż skryptowo można deportować się tylko z jedną osobą, trzeba po drugą specjalnie wracać, a to jest zupełnie bezsensowne i zabiera cenny czas. W takim stanie rzeczy niektórzy gracze błędnie uważają, że teleportacja łączna z więcej niż jedną osobą to zbyt wiele jak na ich siły (no bo dla nich wykonanie deportacji z jedną osobą z punktu A do B, a następnie powrót do A po drugą osobę i ponowna aportacja przy B wymaga mniej wysiłku). W kanonie Hermiona, Ron i Harry Potter niejednokrotnie deportowali się razem bez żadnych komplikacji, co temu poglądowi przeczy, bo wcale nie byli jakimiś Dumbledore'ami. Od strony skryptowej miałoby wyglądać to tak: /dp tp punkt_deportacji towarzysz1 towarzysz2 towarzysz3. Zależnie od liczby deportowanych do komendy dodawane byłyby ich nicki, a do opisu automatycznej akcji deportacji i aportacji dołączałyby prefiksy ich postaci. Nie jest zadaniem moderacji skryptowe wykonywanie każdej deportacji graczy dla ich komfortu, dlatego propozycję uważam za uzasadnioną. Jeśli jakiś gracz ma do wypowiedzenia coś wnoszącego do tematu, to mile będzie widziany jego rzeczowy post pod wątkiem.
Niedostępny
merlin0
WeteranPosty: 1,496
Tematy: 171
Gru 2014
Gryffindor
#2
Od siebie dodam propozycje aby po takiej teleportacji łącznej (która objemuje więcej niż jedna osobę) zablokować możliwość deportacji na chwilkę w celu odegrania zmęczenia deportacją.
Nex55
MugolPosty: 85
Tematy: 8
Gru 2014
60
#3
I efekty np nudności
Mr_Gibster
Pracownik Hogwartu


Pracownik Hogwartu

Posty: 257
Tematy: 25
Sie 2015
101
Slytherin
#4
Pomysł po prostu epicki!
Często irytuje to nie tylko mnie kiedy pisze ktoś akcje, że deportuje się z np. dwoma osobami i musi po jedną się wracać
Jak najbardziej za!
[Obrazek: giphy.gif]
Oliwia1
veronica lodgePosty: 60
Tematy: 9
Mar 2015
26
Slytherin
#5
Za
wszyscy umrzemy.
Niedostępny
Mapi
Emerytowany usuwacz sbPosty: 358
Tematy: 44
Sty 2016
450
Slytherin
#6
Dodatkowo proponuję dodać do tekstu z deportacją i aportacją krótką notatkę, którą pokaże poniżej. Doda to moim zdaniem nieco klimatu.
   Jak wiemy deportacja to nie jest zniknięcie się i pojawienie gdzie indziej, jak na haplu. w filach (nie licząc deportacji jako dosłownie latający dymek) jest to ładnie pokazane, proponuje przedstawić to tak samo i u nas.
[Obrazek: cdfbf120-9955-0134-ce5d-0aec1efe63a9.gif...format.gif]
[Obrazek: tumblr_lfjstiEcin1qcbzdso1_400.gif]
Dlatego też zamiast prostego logu (na przykładzie mojej postaci):
[AcaelusJallywall] deportował się do innego miejsca! 
[AcaelusJallywall] aportował się z głośnym trzaskiem! 

Proponuję, aby wyglądało to tak:
[AcaelusJallywall] deportował się przeistaczając w barwne smugi.
Barwne smugi z towarzyszącym im głośnym trzaskiem ukształtowały się w postać [AcaelusJallywall].

Taki szczegół, a cieszy oko.

Oraz moja druga propozycja. Deportacja nie musi być przeprowadzana na drugi koniec świata magicznego, niejednokrotnie przydaje się ta umiejętność w bliższej teleportacji, w miejsce, które widzimy. Proponuję więc dodać komendę, która umożliwia przeniesienie się naszej postaci w miejsce w które celujemy myszką. Jednak aby nie zamieniło się to w drugie Carpe Retractum proponuję dać limit czasowy, albo limit ilościowy, który by się po jakimś czasie zwracał.
Komenda mogłaby wyglądać np. tak:
/dp tutaj
[Obrazek: O8HQyiH.png]
Niedostępny
merlin0
WeteranPosty: 1,496
Tematy: 171
Gru 2014
Gryffindor
#7
^ To o czym mówisz to tylko efekt wizualny dodany w filmie Smile
Jason
Toksyczny mąż TassumiPosty: 497
Tematy: 20
Sie 2015
Slytherin
#8
Dym/dymek/obłok/mgiełka/smuga to wymysł scenarzystów. W książce nie ma o tym mowy, a gdyby coś takiego występowało, byłoby opisane. Deportacja-użytkownik znika z punktu A, Aportacja-użytkownik pojawia się w punkcie B i nic więcej, a wszystkiemu w obu punktach towarzyszy głośny trzask. Na serwerze korzysta się ze wszystkich możliwych źródeł, ale zawsze Książka>Film.
Co do teleportacji na krótkie odległości Carpe Retractum też ma limity, a mimo wszystko gracze korzystają z tego kiedy tylko mogą. Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak to będzie wyglądało w przypadku takiej teleportacji.
Niedostępny
Mapi
Emerytowany usuwacz sbPosty: 358
Tematy: 44
Sty 2016
450
Slytherin
#9
"Dym/dymek/obłok/mgiełka/smuga to wymysł scenarzystów."
Mogę się mylić, ale czy nią nie była właśnie Rowling? (W fantastycznych oczywiście)
[Obrazek: O8HQyiH.png]
Jason
Toksyczny mąż TassumiPosty: 497
Tematy: 20
Sie 2015
Slytherin
#10
Prawda. Ale głupotą by było, żeby w filmie teleportacje pokazać inaczej, niż w poprzednich częściach tego uniwersum; bo to jedynie miesza ludziom w głowach. Rowling podejmując się napisania scenariusza była zmuszona trzymania się zasad ze stworzonych już filmów. 
Mi osobiście podobałoby się zmienienie tych efektów na prawidłowe; ale mówimy tutaj o niesmaku, jaki pozostawiłyby te zmiany dla widzów, którzy znają uniwersum jedynie z filmów.Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gościPolskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2018.