Witaj!

[Propozycja] Bariery w Hogwarcie.
Leinad
...



Donator

Posty: 364
Tematy: 37
Sie 2015
170
Slytherin
#1
Moja propozycja jest prosta. Ograniczyć właściwości Hogwarckiej bariery. Według mnie regulacja ta jest niespójna i w kilku przypadkach odbiega od sagi HP.


1) "Bariery Hogwartu sięgając również granic pod ziemią, tajne przejścia które są zasypane również mają bariery."
 W takim razie Harry Potter nie mógł skorzystać z przejścia do Miodowego. Królestwa, w końcu są bariery, które by mu to uniemożliwiły. Oprócz tego, w HP i IŚ istniał tunel prowadzący do domu Aberforta, więc jakim cudem uczniowie nim przechodzili bez żadnych konekwencji? Według tego postanowienia, Snape od dawna powinien wiedzieć, że ktoś przekracza bariery Hogwartu, ba, wszyscy uczniowie do czasu przyjścia trio byliby już tylko kupką popiołu.

2) "Cały Hogwart jest również niewidzialny dla osób poza zamkiem, a tak samo uczniowie nie widzą co się dzieje za barierami, jedynie osoby które mogą przekraczać barierę są w stanie widzieć co dzieje się po jednej i drugiej stronie."
Fragment - Harry Potter i Czara Ognia

- Przecież Hogwart też jest ukryty - powiedziała Hermiona tonem, w którym brzmiało zaskoczenie. - Wszyscy o tym wiedzą... a w każdym razie wszyscy, którzy przeczytali Historię Hogwartu.
- A więc tylko ty - rzekł Ron. - No i dobrze, ale może raczysz nam powiedzieć, jak się ukrywa coś takiego jak Hogwart?
- To proste: za pomocą czarów. Kiedy na zamek patrzy jakiś mugol, widzi tylko rozwalone ruiny i napis nad bramą: NIEBEZPIECZEŃSTWO! NIE WCHODZIĆ, GROZI ŚMIERCIĄ.

Według tego fragmentu, mugole widzą na terenie Hogwartu tylko ruiny, jednak czarodzieje powinni widzieć szkołe. Nie kwestionuję faktu, że mogą widzieć, co się wewnątrz zamku dzieje, ale na pewno jego budowlę z zewnątrz widzą, a dowodem na to moment, kiedy śmierciożercy rozpoczęli atak na Hogwart. Wiedzieli wtedy, gdzie celować i rzucać zaklęcia.

Fragment - Harry Potter i Książe Półkrwi
http://i.imgur.com/tmSuOyT.png

3) "Informuje o próbach przedostania się przez barierę."
Dumbledore dowiedział się o przebywaniu w Hogwarcie Syriusza Blacka dopiero po ataku na Grubą Damę.

4) "Powoduje tracenie orientacji w terenie osób, które znajdują się w okolicy."
Czyli od teraz nikt nie może dotrzeć do Hogwartu z zewnątrz, bo w końcu stracimy orientację...

5) "Bariery są utrzymywane dzięki niekończącej się mocy magicznej, a dodatkowym wzmocnieniem dla niej są osoby znajdujące się w jej zasięgu.
- Robienie tak zwanych "dziur" w najsilniejszej barierze w świecie magii ma bardzo małe prawdopodobieństwo przebicia, tym bardziej bardzo osłabia czarodzieja, a bariera wchłania całą magie która jest w tym momencie użyta."

Jak rzuca się Avadę w czarodzieja, to go się nie wzmzacnia, tylko zabija.
Stella
Dyrektorka Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 975
Tematy: 164
Gru 2014
827
Ravenclaw
#2
No dobrze, prosiłam żebyś poczekał to bym Ci odpowiedziała na skype, no ale cóż..

1. Przejścia posiadają bariery, stworzone po prostu przez odpowiednie osoby. Bariery mają za zadanie uniemożliwiać się przedostanie. Przejścia pod Hogwartem nie były tak często używane przez innych, a tym bardziej wiedza o nich nie była tak popularna jak na serwerze. Obecnie przejścia pod Hogwartem są również zasypane o czym większość zapomina. Gdyby każdy przechodził sobie pod zamkiem kiedy tylko ma na to ochotę i wkradał się do szkoły .. to trochę mało pasuje do tego że Hogwart należy do najbardziej chronionych i bezpiecznych miejsc w świecie magii.

2. Takie coś funkcjonowało przed spisaniem tego nawet. W momencie ataku na Hogwart, te wszystkie silne bariery zamku zostały zniesione przez obecnego wtedy dyrektora.

3. Funkcje informowania dyrektora przez naruszanie barier też jest bardzo znana na serwerze od dawna. (Cofam, racja.)

4. To zapisek od samej Rowling, że osoby które chciały znaleźć na siłę Hogwart zazwyczaj traciły orientacje w terenie.

5. Życzę powodzenia w rozwalaniu bariery Avadą. Sama Rowling pisała, że bariery Hogwartu są bardzo silne, ale niestety nie sprecyzowała tego do końca więc należało w końcu wprowadzić jakieś sprostowanie i wyjaśnienie jak owe bariery mogą działać.
Silexan
Mugol


 
#3
To jest syndrom admina RP. Gdy pojawia się admin RP w jakieś organizacji np. w Hogwarcie czy tam w ministerstwi to takie miejsce dostaje potężnego boosta. Zamek dostał takiego że aktualnie jest prawie nietykalny z zewnątrz a z wewnątrz też jest ogromna kontrola wszystkiego. Po prostu trzeba przeboleć bo i tak raczej nic sie nie zmieni.

Czytając książke doszedłem do wniosku że siła barier była zależna od siły kadry nauczycielskiej, która to sama podtrzymywała owe bariery.
Lambdahh
Czarodziej




Posty: 135
Tematy: 24
Kwi 2016
612
Ravenclaw
#4
Bariery niewpuszczające postronnych są też niewłaściwie realizowane z tego względu, że w kanonie gdy był poszukiwany Syriusz Black, wysyłanie na straż dementorów nie miałoby sensu przy takich zabezpieczeniach. Bariery nie są rzucane przez graczy, tylko postacie IC, a obejmują graczy, co jest niesprawiedliwe - to wygląda tak, jakby kadra na siłę chciała pozbyć się regulacją OOC przestępców. Skoro trzeba się przed nimi chronić, to dobrze byłoby wziąć te dementory albo zatrudnić barierologów (Dumbledore w hp6 zresztą sam zakładał bariery i je zdejmował, co widać przy jego powrocie na miotle z Harrym z Hogsmeade do Hogwartu). Co do odwalaczy - na spisie powiadomień administracji istnieje chyba nie bez powodu punkt o konsultacji w sprawie akcji globalnej szkody. Mam nadzieję, że moje sugestie nikogo nie urażą. Pisałem wcześniej do Stelli w sprawie barier, ale zmiany nie zostały dokonane lub ujawnione. A co do punktu 3, Stella, to nieprawda, Lupin zareagował negatywnie na Syriusza we Wrzeszczącej Chacie, dopiero po wyjaśnieniu sprawy mu sprzyjał.
God
Azkaban




Posty: 531
Tematy: 83
Gru 2014
Slytherin

#5
Uwaga, strzelam
Barty Crouch Junior pod wpływem eliksiru wielosokowego zmienił się w Moody'ego.
Wbił do Hogwartu na piechotę.

Teraz wyobraźcie sobie jak wysoką rangę w ekipie trzebaby mieć, żeby taka akcja przeszła.
hubcik99
Azkaban




Posty: 59
Tematy: 7
Gru 2014
Gryffindor

#6
True.
Beta
Kroczcie za mną.




Posty: 196
Tematy: 21
Gru 2014
Slytherin

#7
Uwaga strzelam w Goda.

Z tego co wiem, obecnie na serverze bariery działają w taki sposób iż wpuszczą jedynie osobe, którą zażyczy sobie dyrekcja. To oznacza że dyrektor ma na nią konkretny wkład i może ją dowolnie modyfikować, czyli w jakiś sposób ją podtrzymuje. DLATEGO też wilkołaki nie są w stanie wychodzić, a inne osoby wchodzić od tak. Ba... Z tego co mi wiadomo nawet nauczyciele nie mogą sobie podejść do bramy i tak po prostu wyjść, lecz to tylko pogłoski które utworzyły sie podczas jednej z akcji. Nie wiem czy dalej jest to utrzymywane. Podsumowując i przechodząc do sedna, moja dedukcja działa w taki sposób że jeśli bóg Lorcan wszechmogący uzna cie za godnego to możesz sobie wchodzić i jak mniemam akcja z panem pod wielosokiem była po tym gdy już był w zamku.

Moge gadać stek bzdur, ale uczyłem sie ogólnie majmy i wiadomo... Pewnie jutro strzele jakiś większy post, by nie było że stałem sie leniwy
GrubszyNizReka
Mówili że mi ten hajs oddadzą :/




Posty: 1,368
Tematy: 40
Gru 2014
Gryffindor

#8
Cytat:odbiega od sagi HP.
Cytat:odbiega od sagi HP.
Cytat:odbiega od sagi HP.
Cytat:odbiega od sagi HP.


Argument godny zabrania/zbanowania 95% ludzi/rzeczy na serwerze Big Grin
Btw. Gdzie to jest? Nie moge tego znaleźć D:
tomek011
Czarodziej




Posty: 345
Tematy: 17
Gru 2014
416
Gryffindor
#9
Jeżeli gracze mogą boostować swoje postacie na tak niewyobrażalny poziom, to nie rozumiem jaki jest w problem we wzmocnieniu barier Hogwartu na niewyobrażalny poziom. Tu wszystko odbiega od sagi HP xD
kiter96
Nobody important




Posty: 209
Tematy: 15
Gru 2014
430
Ravenclaw
#10
Uwaga, też strzelam! Przeładował strzelbę i wycelował nią w Bete po czym strzelił. Beng beng.

Bariery są na tyle inteligentne /Zdaniem Stelli z konferencji Prefektów na której byłem.../, że zdezintegrują jedynie nieproszonych gości. Uczeń czy nauczyciel próbujący ja przekroczyć, straci orientację w terenie, nic więcej. Osoby które notorycznie będą chciały ją przekroczyć, zostaną zdezintegrowani. W momencie gdy uczeń/nauczyciel przekroczy barierę, Dyrektor zostanie poinformowany o takowej sprawie. Nie dowie się o miejscu w którym dana osoba przekroczyła barierę, a jedynie o czasie jak i ilości osób.

Jedynie stworzenia magiczne jak i niemagiczne zdolne są do przekroczenia bariery bez tracenia orientacji w terenie, wyjątkami są Wampiry/Wilkołaki/Wille/Animagowie.

Jedynie dyrektor jak i osoby przez niego upoważnione są w stanie otwierać bramę jak i chwilowo uchylać w tym czasie barierę.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.