Witaj!

[Propozycja] Przymusowa szkółka RP dla nowych
Jatina
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 26
Sie 2016
63
Gryffindor
#1
Tongue 
Ogólnie (przynajmniej dla mnie) poziom rp nowych graczy jest dosyć niski. Moja propozycja, to zorganizować dla graczy przymusową szkółkę rp. Jak by to wyglądało:

Cały wybór byłby w rękach weryfikatorów. Jeżeli, podczas akceptacji podania, Weryfikator widzi, że dany użytkownik nie posiada zbyt dużej wiedzy rp, jego podanie jest slabe, poprawiane 3 razy, to pod postem z tiarą przydziału, Weryfikator napisałby, czy szkółka jest potrzebna. Dla tych lepiej rozumiejących graczy, szkółka byłaby nie obowiązkowa, lecz zalecana, lub nie, naprawdę to zależałoby tylkobod naszych weryfikatorów. 

Taka szkółka na pewno zwiększyłaby poziom rp u nowych graczy, usprawniając rozgrywkę.
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#2
Bardzo przydało by się.Jestem na tak
Rocky
Czarodziej




Posty: 171
Tematy: 16
Kwi 2017
218
Slytherin
#3
Jestem na tak. Wielu uczniów odgrywa swoje postacie baaaaaardzo nierealistycznie. Utrudnia to i psuje rozgrywkę innym.
Anonek
Czarodziej




Posty: 330
Tematy: 19
Gru 2016
98
#4
Też jestem na tak. Wystarczy spojrzeć na taką Cherry czy inne ludzie
IceMonica
Czarodziej




Posty: 38
Tematy: 5
Sty 2017
29
Ravenclaw
#5
Na tak
Niektórym nowym użytkownikom zdecydowanie
przydałaby się taka rzecz
Jatina
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 26
Sie 2016
63
Gryffindor
#6
@Reffffka
TurnDownForWhat
Czarodziej




Posty: 107
Tematy: 24
Gru 2014
111
#7
Sądzę, że to nie jest najlepszy pomysł. Nowym graczom sugeruje się wzięcie udziału w jakimś kursie RP czy przeczytania poradników. Przymuszanie kogokolwiek do czegokolwiek jest nie fajne. Powinniśmy nowych graczy zachęcać a nie przymuszać! Jestem kategorycznie na NIE
Daniel
Czarodziej




Posty: 326
Tematy: 28
Maj 2015
186
Slytherin
#8
A na co to komu? Będzie chciał porządnie pograć to się nauczy, nie to wyleci z banem i elo.
"To ten od bletek, lufek, stów, połówek"


Lucas
Azkaban




Posty: 22
Tematy: 2
Lip 2017
Ravenclaw

#9
Bardzo dużo nowych graczy się nauczy wtedy.Jestem na tak.
animalka
Azkaban




Posty: 68
Tematy: 16
Cze 2016
Hufflepuff

#10
Sam plan jest w dobrej wierze, lecz przyjrzyjmy się temu bliżej. Ludzie przymuszani do pewnych rzeczy (tu szkółki) zwykle automatycznie próbują to wyprzeć, buntują się i nic z tego nie wynoszą. Z kolei w obecnej sytuacji, gdzie podszkolenie się w RP nie jest bez względnym nakazem, a jedynie sugestią, gracze chętnie korzystają z takiej możliwości, a zarazem wynoszą z tego sporo, gdyż dzięki temu aktywnie uczestniczą w "zajęciach" na temat odgrywania. Ktoś może stwierdzić, że jest wiele osób, które same z siebie nie udadzą się na takowe podszkolenie, jednak są to zazwyczaj osoby nie skore do współpracy, a co za tym idzie szkółka im nic nie da, gdyż nie będą słuchać poleceń mają buntowniczą naturę, więc takie przymuszanie i tak nie zda się na nic.

W skrócie-  jestem przeciw. Sama szkółka RP  jest bardzo dobrym narzędziem do nauczania graczy, lecz przymuszanie ich do tego nie jest korzystne, a idąc o krok dalej, może zaprzepaścić jej dotychczasowe osiągnięcia, a w dodatku zniechęcić do rozgrywki "żółtodzioby".

Zamiast tego warto byłoby częściej organizować tak owe zajęcia i nagłaśniać je na tyle na ile to możliwe, szczególnie wśród osób niedoświadczonych, które nie zawsze przeglądają forum. Moim zdaniem to byłby lepszy sposób na podniesienie poziomu wśród nowych, ale i również starych graczy.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.