Witaj!

[Apelacja] Matthew - Discord
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#1
Osoba nakładająca karę: em411
Powód nałożenia kary: Ustawienie statusu konkurencji dla hapla.
Czas trwania kary: Permanentny
Opis sytuacji: Jakoś 3 miesiące temu się to zdarzyło, mianowicie chodzi tutaj o to, że ustawiłem sobie pierwszy raz status jako wiadomo jaki serwer. Emil mnie ostrzegł bym tego nie robił, a gdy ponownie to zrobię zostane zbanowany permanentnie na discordzie co się stało. Ustawiłem drugi raz, a następnie to po chwili HeadAdministrator ujrzał, a już po chwili otrzymałem bana.
Argumentacja: Nie mam niczego co by się nadawało by powiedzieć, że nie zrobiłem tego specjalnie, a przyznaję się, że zawiniłem. Po miesiącu jednak ujrzałem, że źle zrobiłem, iż dałem sobie ów status. Dodając od siebie, już wtedy ujrzałem, że to jedynie uruchomiło "radochę" u niektórych nawet i toksycznych graczy. Miesiąc po banie postanowiłem więc, że chciałbym wrócić na ów discord z powodu, że no nie ukrywając według mnie fajnie jest nie raz popisać na tym discordzie przy tym gdy się nudzi niektórym, a pomijając sam fakt, że dużo informacji o tym co się dzieje na serwerze i forum jest wysyłane na ten discord. No cóż... Pod sumując już tą apelacje to wiem co złego zrobiłem i jaką to ma wagę również. Jednak postanawiam się poprawić i również proszę, dajcie mi jeszcze jedną szansę.
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#2
@Refresh
em411
Head Administrator



Head Administrator

Posty: 363
Tematy: 61
Gru 2014
779
Hufflepuff
#3
Napisz apelację po polsku, to pomyślimy.
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#4
@em411 napisałem to teraz po "polsku".
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#5
@Refff
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#6
@Refresh
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#7
@em411 udzieliłby pan swojej drugiej odpowiedzi?
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#8
@Reff
SirLexPLAY
Pan Serek




Posty: 435
Tematy: 43
Lis 2016
Hufflepuff

#9
Drogi @Matthew10!

Piszę ten post, by Ci przekazać kilka rad z których byś mógł skorzystać poprawiając swoją apelację... Której nadal nie poprawiłeś.

Rada pierwsza, otwórz Worda (lub inny program do pisania) i tam sobie napisz CAŁĄ apelację od nowa. Wiesz, nic na tym nie stracisz, to Cię nie zaboli! Tutaj napisałeś tylko dwa akapity. Dwa malutkie akapity.

Rada druga, błagam Cię, nie pisz zdań typu "Wszystko zaczęło się około miesiąc temu i jakoś 1,5 tygodnia.". Mogę Ci to skrócić: Wszystko zaczęło się około półtora miesiąca temu. Lepiej, czyż nie? Aczkolwiek zważając na to, gdzie już jesteśmy na kalendarzu, to będzie co najmniej jeden miesiąc w plecy. Również radzę spojrzeć krytycznie na następne zdanie w opisie sytuacji.

Rada trzecia, t-te pierwsze zdanie argumentacji... Że, że, że, że... Dobra, ale to nie to, co chciałem przekazać jako trzecią radę. Więc, jak już zaczynasz PODAWAĆ powód, to go opisz, a nie piszesz jakieś "no ale cóż...". Przecież powód jest głównym "składnikiem" Twojej apelacji. Właśnie opisując dokładnie co takiego zrobiłeś, pokazujesz nam, że rozumiesz za co zostałeś ukarany. Sposobem jakim to napisałeś, to średnio to ukazujesz.


Już mi się nie chce pisać kolejnych rad na podstawie tego, czego napisałeś w argumentacji. Jedynie bym się pogubił w ich pisaniu. Nie wspomnę już o tym jednym, bardzo długim, ciężkim do przeczytania zdaniu. Chłopie, postaraj się. Pisz zwięźle zamiast wyciągać długich zdań, które ludzkość mogła kiedykolwiek ujrzeć.

Sam nie piszę jakoś ładnie, ponieważ mieszkam za granicą i uczę się w szkole języka norweskiego zamiast polskiego. Natomiast jest kilka zasad (które mnie uczono w szkole), z których mogę stosować w obu językach. Wykluczanie zbędnych słów, pisanie zwięzłych zdań i tym podobne. Czasem to sobie nawet wygoogluje jak mam problem z jakimś zdaniem/zwrotem. Przykład: pisząc przedostatni akapit wygooglowałem "ludzkość mogła" i powciskałem w różne linki które mi wyskoczyły. Widząc, że ludzie również piszą "ludzkość mogła" to mogłem to tak zostawić.

Proste? Proste. Można? Oczywiście, że można! A teraz idź poprawić apelację.

Powodzenia!
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#10
@Reff już jakiś czas temu to aktualizowałem



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.