Witaj!

Oni nie są dziećmi.
Albuss
Czarodziej




Posty: 37
Tematy: 7
Kwi 2018
10
#1
Witam Haplowicze
Dziś pragnę przedstawić wam pewną propozycję.
Chodzi tu mianowicie o graczy z ranga Ucz3 czyli uczniowie Hoga klas 6-7. Jaka wiemy mają oni 16-17(lub w przypadku niezdania 18) lat czyli są od tej połowy roku pełnoletni. Niestety nie mogą oni głosować w wyborach, posiadać domów, wychodzić z hoga na własne widzi mi się l z jakoś dziwnego przekonania Ooc. Proponuję żebyśmy wszyscy dali im taką możliwość powiedzmy od połowy każdego roku. W wyborach zagłosuje więcej osób a niektórzy będą mogli dorabac poza Hogwartem (no chyba że dyrek dekretem zakaże)  I to tyle

Pozdrawiam
kefirx
Czarodziej




Posty: 48
Tematy: 6
Lip 2015
35
Hufflepuff
#2
Kto powiedział, że nie mogą mieć domu?
Wychodzić mogą, jeżeli jest ku temu powód i podadzą go dyrektorowi. W innym wypadku wyjście jest raczej niepotrzebe. A tak już patrząc Ic to osoby w 3 ooc powinny mieć 16- 78 lat
Woolf
Gość z kawiarni




Posty: 569
Tematy: 15
Gru 2014
244
Hufflepuff
#3
Dom wg. IC możesz mieć pełnoprawnie kiedy skończysz 18 lat, co nie oznacza, że wcześniej możesz mieć do niego akt, w którym powinna zostać zawarta informacja o niepełnoletności osobnika i otrzymania pełnoprawnego nadzoru nad budynkiem w wieku skończenia 18 roku życia.
Z głosowaniem raczej też nie powinno być problemu, o ile dyrektor pozwoli takiemu wyjść z zamku podczas wyborów.
W rzeczy samej, nic nie jest złem
ani dobrem samo przez się, tylko myśl nasza czyni to i owo takim.
LENIWIECHERE
Czarodziej




Posty: 372
Tematy: 51
Wrz 2016
354
Slytherin
#4
Sprawa ic
WCHODZISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Endik
Czarodziej




Posty: 346
Tematy: 26
Sie 2015
79
Slytherin
#5
O takie sprawy powinieneś bić się IC
Nagini
Jędza




Posty: 819
Tematy: 134
Lip 2015
1,482
Slytherin
#6
Dom również mogą mieć rodzice, którzy są IC. No o ile masz hajsy :v

A możliwość otrzymania pracy na wakacje też była, więc nie wiem.
modno
Nauczyciel Eliksirów




Posty: 513
Tematy: 71
Gru 2014
704
Ravenclaw
#7
Ja pozwolę ostatecznie wyjaśnić tą sprawę jak to wygląda, otóż
Uczeń staje się pełnoletni w połowie klasy 3 ooc mając lat 17, tym samym przysługują mu wszelkie prawa osoby pełnoletniej, może decydować o miejscu swego pobytu,może mieć dom, może pracować. Ale jednocześnie on jest nadal uczniem SZKOŁY, co powoduje że podlega pod regulamin szkoły, który mówi że uczeń jest zwalniany tylko w sytuacjach ważnych i istotnych, więc taki uczeń może poprosić dyrektora o zwolnienie, czy to na głosowanie, czy to do szpitala, czy to jakieś poważne rodzinne sprawy, nie ma problemu naprawdę.Ale to nie znaczy że uczeń może sobie wchodzić i wychodzić jak chce, czy w ogóle tylko na lekcje do szkoły przychodzić.Dlaczego? Ponieważ szkoła nadal jest zobowiązana dbać o jego bezpieczeństwo tak jak pracodawca o pracownika, a dodatkowo szkoła musi dbać o swoje własne bezpieczeństwo a częste wychodzenie i wchodzenie temu nie sprzyja bo uczeń może coś wnieść albo kogoś wnieść a przeszukiwanie dokładne za każdym razem jest problematyczne.Oczywiście uczeń mająćy 17 lat będący pełnoletni nie musi się temu podporząkowywać wystarczy że wypisze się ze szkoły, ma do tego prawo, wtedy nie będzie podlegał pod regulamin szkoły

Myślę że wszystko wyjaśniłem
You have nothing to fear,if you have nothing to hide



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.