Witaj!

[Propozycja] Nauki zaklęć
MrFrancuz
Adwokato



Donator

Posty: 147
Tematy: 30
Cze 2015
177
Gryffindor
#1
Witam serdecznie chciałbym wszem i wobec zaproponować dodatek który powinien pojawić się już dawno. Może nie w regulaminie ale chociaż w poradnikach. Gram na tym serwerze ładnych parę lat z ogromnymi przerwami, co pozwoliło mi wyraźnie zaobserwować zmianę wiele zmian w rozgrywce jak i społeczeństwie haplowym. Jednym z problemów tego świata to właśnie ludzie ponieważ nigdy nie obejdzie się bez osób które za wszelką cenę chcą być najlepsze we wszystkim i dążą do tego celu wielokrotnie ułatwiając sobie rozgrywkę przypisując swojej postaci ogromną siłę bądź idąc na skróty i łamią regulamin (chodzi mi o PG, MG i tym podobne).

Jednak moja propozycja odnosi się troszeczkę do czegoś innego. Mianowicie, zauważyłem ogromny brak jakiegokolwiek ujednolicenia jeżeli chodzi o naukę zaklęć i uroków. Według mnie jest to co najmniej patologiczne,że niektóre osoby z klas 1OOC już po 1 tygodniu nauki potrafi Expelliarmusa , Drętwote, Slugulus Eructo czy Protego na 100%. Nawet ucząc się codziennie no jest tu coś nie halo bo  [cytat]~"taka postać powinna kilkukrotnie umrzeć przez zbyt wielki wysiłek magiczny" (mówi jeden nauczycieli). Znalazłem już wątek w którym poruszany był problem nadużywania komendy /sprobuj. Jednak nadużywanie a niejednolite progi procentowe i nie ujednolicony system zdobywania tych umiejętności to inny problem. W ciągu ostatniego tygodnia spotkałem się z wieloma poradami na temat tego, w jaki sposób uczyć się IC zaklęć i jak  zdobyte umiejętności dokumentować. Wszystkie były bardzo rozbieżne. Dlatego apeluję do administracji o skonsultowanie się z nauczycielami OPCM , ZiU Mistrza gry i  tym podobnych osobistości by ustalić jakiś konkretny system nauki. A nie ,że Pierwszoklasista w (IC pierwszym miesiącu nauki) zaczyna naukę zaklęcia przeznaczoną według listy zaklęć w poradnikach dla 2OOC od poziomu 20% /spróbuj. Dla mnie jest to przegięcie , ponieważ przy odrobinie szczęścia gracz, pisząc niestety najczęściej marne i krótkie akcje, uczy się zaklęć podobnych o których wcześniej już wspominałem wciągu jednego max dwóch wieczorów. Nieliczni gracze rozkładają sobie ten trening na dużej na szczęście takie są. A jeszcze mniejsza liczba osób odgrywa podczas ćwiczenia zmęczenie własnej postaci. Tak drodzy państwo wasza postać i używanie magii jest męczące!

Moją propozycję rozbuduję od razu do kolejnej. Ponieważ jeżeli zostanie stworzony tego tupu system w formie papierowej czyli na forum to czemu nie urozmaicić rozgrywki i pozbyć się tony SS nauki akcji tworząc dedykowany plugin który w podobny sposób indywidualny i losowy dla postaci służył by tylko do nauki zaklęć IC wtedy nie było by wątpliwości czy dana osoba naciąga swoje umiejętności, czy rzeczywiście spędziła tyle i tyle czasu , mając przy tym takie i takie losowe szanse na udanie się akcji.

Martwi mnie jeszcze jedna kwestia. Podczas nauki zaklęć oraz odgrywania czy weryfikowania zdobytych umiejętności brane jest pod uwagę nazwisko a osoby (często ss nawet nie trafiają do osoby która jest główą ofiarą zdarzenia czy administracji a rozpatrywana przez pobliskie "starsze" osoby które często przymykają oczy na to w jaki sposób dana osoba się uczyła i od jakie progu % sprobuj) . Mianowicie sytuacja w której ktoś twierdzi ,że potrafi jakieś zaklęcie bo jest  z [Nazwisko] jest niedorzeczna. I żałuje,że nie robiłem wtedy ss żeby dołączyć ich do tego właśnie posta. Apeluje do osób które to czytają a często to robią o zaprzestanie!!!

Ostatnia moją prośbą do Administracji i zwykłych graczy takich jak ja: Nie każdy musi być we wszystkim idealny najlepszy, najsilniejszy wybitny i doskonale perfekcyjny!!! Kiedy widzę,że jedna ta sama osoba (nie mówię teraz o konkretnie kimś z nicku bo takich graczy obecnie zauważyłem kilku) oczywiście wszechstronnie utalentowana, bo jak by inaczej, odgrywa poszczególne akcje w których. Zawsze ona wygrywa, zawsze jej jest na wierzchu a jak już się jej udowodni ,że robi rzeczy nieadekwatne do jej wieku postaci to cóż.. nie przegadasz. A Administracje , proszę o docenianie wszystkich graczy którzy choć w jakimś małym stopniu pokazują niedoskonałości swoich postaci. Bo gdyby wszyscy byli by perfekcyjni to świat był by nudny. Takie jest moje zdanie.
Hejtujcie subskrybujcie i tak dalej.
Dzięki i pozdrawiam!

[EDIT]

Plugin który jest realny do stworzenia polegał by na rozbudowaniu komendy sprobuj. O wszystkie zaklęcia. Wtedy każdy gracz mógł by ćwiczyć w taki sposób ,że za każdym razem gdy przeprowadzi akcje /sprobuj [Dane zaklęcie]. Plugin każdemu naliczał by takie próby co na pewno urozmaiciło by rozgrywkę , wyeliminowało by graczy którzy nie potrafią grać zgodnie z realiami i tak dalej. Plugin oczywiście trzeba by rozbudować o pewne blokady uniemożliwiające graczowi tylko spamowanie komendami w celu podbiciu sobie danej umiejętności. Na razie taki czysty surowy pomysł co o tym myślicie?
Dajnozarł
Czarodziej




Posty: 28
Tematy: 2
Maj 2018
6
Ravenclaw
#2
W sumie? Czemu nie
Anonek
Czarodziej




Posty: 330
Tematy: 19
Gru 2016
98
#3
Nie do końca rozumiem. Próbujesz rozwiązać problem losowego pluginu drugim losowym pluginem? Chyba, że czegoś nie zrozumiałem i plugin dobierałby odpowiedni procent dla gracza zależny od różnych czynników
Veqer
Czarodziej




Posty: 148
Tematy: 11
Sie 2015
83
Slytherin
#4
Z czasem system nauki zaklęć zostanie przeze mnie uregulowany i całkowicie zmieniony. Dokładny opis tego wszystkiego zostanie udostępniony na forum w najbliższym czasie. Problem ze zbyt szybką nauką sporej ilości zaklęć, bez trzymania się szczegółów takich jak zmęczenie poprzez godzinne ćwiczenia, czy też nauka zaklęć dla klas wyższych na lekcjach klasy młodszej są problemami które znajdują się tu od bardzo dawna i nikt za bardzo póki co tego aż tak nie pilnował, więc mam nadzieje, że po wejściu zmian tym razem uda nam się tego dopilnować.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.