Witaj!

[Dor]Günter Nietzsche
olasmo
Azkaban




Posty: 64
Tematy: 7
Lip 2016
Ravenclaw

#6
Nawet nie wiedziałam, że mam takiego wnuka, ale zwalę na sklerozę. Repeczka, bo Niemiec  Heart 
Widzę jednakże kilka błędów jak np. "oni" z dużej litery lub zaczynanie zdania od "Jednak". 
W zdaniu: "Gdy wujowi Augustowi zmarła żona..." poradziłabym usunąć "gdy". Wtedy wypowiedź będzie wyglądać o wiele ładniej i no... będzie poprawna. (Przepraszam, że się czepiam, ale chcę tylko pomóc.) 
Widzę też fragment z piłką: "Moc Güntera ukazała się w wieku 6 lat, otóż grał On z kuzynostwem w piłkę, kiedy ta wyleciała na ulicę pewnym krokiem podreptał za nią, nie zauważył On jednak zbliżającego się z dużą prędkością samochodu. Gdy od samochodu dzieliły go centymetry, nastąpił cud...". Tu mogę się przyczepić do kilku rzeczy: zamiast przecinków między niektórymi sformułowaniami postawiłabym kropki, np. pomiędzy "lat" i otóż, pomiędzy "piłkę" oraz kiedy", "za nią" i "nie zauważył". 
Czytając natknęłam się jeszcze na kilka tego typu "przypadków". 
Zaobserwowałam też błąd stylistyczny: "Kiedy ta wyleciała na ulicę pewnym krokiem podreptał za nią". Wszyscy możemy na logikę się domyślić, iż chodziło o chłopaka, ale to jest po prostu ból. Piłka wyleciała na ulicę pewnym krokiem? Myślę, że to będzie łatwe do poprawy, np.: "Gunter pewnym krokiem podreptał za piłką, kiedy ta wyleciała na ulicę".  
"Dzięki swej ogromnej ambicji, sprytowi oraz błyskotliwości od razu od razu przewidział" - w "Hogwart" tutaj też bym poprawiła, bo "od razu" się powtarza.
"Gwiazdy od zawszę czuł do nich mistyczny pociąg" - tutaj pomiędzy "gwiazdy" a "od zawsze" poradziłabym postawić myślnik. 
Hmm... mogłabym się jeszcze przyczepić do wielu rzeczy w tekście, ale po prostu mi się nie chce XD Karta postaci jest bardzo ładna, lecz radzę ci ją przeczytać kilka razy i popoprawiać błędy. Nie wiem jaki czynnik na to wpłynął. Może późna pora albo niewyspanie? Tak czy siak jeżeli cię moje czepianie uraziło to bardzo przepraszam, ponieważ nie miałam tego na celu. Mogę ci udzielić jeszcze jednej porady: widziałam też to, iż odłączyłeś "nie" z przymiotnikiem. "Nie" łączymy prawdopodobnie ze wszystkimi częściami mowy oprócz czasownika np. nie tańczył (czasownik), nietolerancyjny (przymiotnik). Also jeżeli boi się pojazdów to chyba będzie musiał uciekać przed swoją harleyowską babcią  Heart



Wiadomości w tym wątku
[Dor]Günter Nietzsche - przez PureBloodHunter - 10.07.2018 21:39
RE: [Dor]Günter Nietzsche - przez Tlenusss - 10.07.2018 21:56
RE: [Dor]Günter Nietzsche - przez PureBloodHunter - 10.07.2018 21:58
RE: [Dor]Günter Nietzsche - przez Pylwan - 10.07.2018 23:17
RE: [Dor]Günter Nietzsche - przez czarekPL - 11.07.2018 00:09
RE: [Dor]Günter Nietzsche - przez olasmo - 11.07.2018 16:59
RE: [Dor]Günter Nietzsche - przez Vita_MinkA - 11.07.2018 18:13
RE: [Dor]Günter Nietzsche - przez Veniqui - 11.07.2018 18:23
RE: [Dor]Günter Nietzsche - przez olasmo - 11.07.2018 18:23
RE: [Dor]Günter Nietzsche - przez PureBloodHunter - 11.07.2018 18:56
RE: [Dor]Günter Nietzsche - przez olasmo - 11.07.2018 22:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.