Witaj!

[Ucz1] Priscilla Stronghold
Scylla
Czarodziej




Posty: 55
Tematy: 9
Lip 2018
71
#1
[Obrazek: Rldm0CY.png]

[Do not judge my family or i will shove a hot brick up your arse so fare that it comes out of your mouth].

Priscilla Stronghold to istna mieszanka czystej krwi swoich przodków. Urodziła się dwudziestego pierwszego listopada, mniej więcej dwanaście lat temu. Od momentu śmierci jej rodziców mieszka wraz z ciotką, wujkiem oraz kuzynostwem w domu rodowym Strongholdów, gdzie spędza również wakacje. Od dwóch lat uczęszcza do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, gdzie przeżywa nowe przygody i zdobywa wiedzę na temat świata czarów, poznaje nowych ludzi, którzy mogą się okazać przydatnymi kontaktami w przyszłości. Tak jak dziewczyna przewidziała, trafiła do Slytherinu, gdzie zaprzyjaźnia się z ludźmi podobnymi do niej charakterem, zainteresowaniami czy innymi pierdołami. 

[Obrazek: Q1NFt2Y.png]
[Beauty is a illumination of your soul].

Priscilla od najmłodszych lat była osobą wysoką, oczywiście jak na swój wiek, nie przekraczając granic górnej normy. Po rodzicach - których nie miała okazji znać zbyt długo - odziedziczyła czarne włosy, o mieniących się brązowych refleksach, ujawniających się dopiero za sprawą mocnego światła słonecznego. Kudły Cilli są z natury proste, jednak przez wieczne spanie w fryzurze związanej w warkocz, w dzień są falowane. Dziewczyna ma totalnego hopla na ich punkcie, dba o nie jak przykładna matka o własne dzieci, nie pozwala ich dotykać absolutnie nikomu, a jeśli już to zrobi, to czuje się niezręcznie, po prostu źle. W spadku odziedziczyła również kolor oczu o charakterystycznym, zielonym odcieniu, podobnym do trawy, okraszonej kroplami rosy. Wokół źrenicy można zauważyć jasną obwódkę, w barwie podobnej do wstrząśniętego, kremowego piwa, na tęczówce pojawiły się również małe, brązowe kropki. To właśnie oczy przykuwają największą uwagę w temacie jej urody, podobno dodają jej uroczego, dziewczęcego wydźwięku, co kontrastuje z często spotykaną na jej twarzy - grobową miną.  Jednym spojrzeniem posłanym spod czarnych, długich rzęs, może sprawić wrażenie, że wiecznie coś knuje. Nos Priscilli jest lekko zadarty i smukły, nie dodaje jej jakiegoś konkretnego wydźwięku, jeśli nie chodzi z wysoko uniesioną głową – wtedy potrafi sprawić wrażenie, że Cilla odczuwa swoją wyższość nad osobami ze swojego otoczenia (co zapewne jest prawdą, biorąc pod uwagę ile mugolaków kręci się pod jej stopami). Pod chrapami znajduje się łuk kupidyna, wiecznie podkreślający kształtne usta, które z nim sąsiadują. Górna warga Cilli jest odrobinę mniejsza od tej dolnej, jednocześnie pozostając tą bardziej urzekającą, o ile taka może być  z definicji.  Mocno zarysowany łuk brwiowy w gęstych, ale nie krzaczastych brwiach - które ta, jak na osobę podążającą za modą i wyznaczającą jej trendy wypada, reguluje - spadający pod ostrym kątem, w połączeniu z resztą twarzy –kiedy dziewczyna nie ukazuje swoich emocji, takich jak złość lub kpina – sprawia, że ta wygląda jak aniołek. Priscilla uwielbia ubierać sukienki oraz spódnice, te ostatnie w połączeniu z jakąś gustowną koszulą lub ładną bluzką, które kupuje jej Ciocia. Cilla - tak jak to bywa w rodach czysto-krwistych, z daleko sięgającymi tradycjami – jest posiadaczką postury nienagannie wyprostowanej.
Od początku drugiego roku w Hogwarcie maluje usta czerwoną pomadką, na jej oczach często widnieje czarna kreska. Zadbała również o swoje paznokcie, niegdyś wiecznie połamane, teraz są długie i polakierowane.

[Obrazek: tenor.gif][Obrazek: ThirstyGenerousGordonsetter-size_restricted.gif]

[Obrazek: I9KRD0M.png]
[Obrazek: Lrqcynb.png][img]blob:https://imgur.com/5251d913-ad44-4711-ade1-c9c37d440869[/img]
[Talent is a gif but character is a choice].

Zapewne pierwszorzędną cechą Priscilli jest spryt - zdolność radzenia sobie w trudnych sytuacjach w praktyczny i korzystny dla niej sposób, nie jest jej obca. Ten atrybut często pozwala jej wymigać się od kary - na którą zapewne zasłużyła – co często jest przyczyną dyskretnego, przebiegłego uśmiechu, pojawiającego się na jej twarzy,  to właśnie przebiegłość chodzi w parze ze sprytem. Dziewczyna uwielbia przechylać szalę, początkowo beznadziejnych dla niej sytuacji, na swoją stronę. Cilla nie pozwala się wykorzystywać, stawia na samodzielność i podejmowanie decyzji według własnych kompetencji i wiedzy, którą na dany temat w danym momencie posiada. Dziewczyna jest w pełni świadoma tego, co robi, jednakże przez wierność swojej rodzinie, jest w stanie postąpić sprzecznie z zasadami moralności zwykłego człowieka, co jest przykładem jej braterskiego odnoszenia się do bliskich jej ludzi. Tradycje czysto-krwistych rodów nie przeszkadzają Priscilli, wręcz przeciwnie – uwielbia się do nich dostosowywać, uważa, że są potrzebne, szczególnie jeśli chce się je przekazać dalej oraz zachować czystość krwi w linii rodowej. Do dziewczyny przemawia teza „po trupach do celu”,  często stawia cel swojej podróży bardzo wysoko, po prostu uwielbia wyzwania, zdobycie takiego szczytu, pozwala jej dwukrotnie zwiększyć poziom samozadowolenia. Cilla zalicza się do osób ambitnych w sposób chory, nie sytuuje się w kategorii spełniania własnych potrzeb, a dążeń do osiągnięcia czegoś konkretnego, większego i nieosiągalnego dla przeciętnego czarodzieja czy czarownicy. Nie ustępliwość również nie jest ostatnią rzeczą, o którą można ją posądzić, gdy coś postanowi , nie zrezygnuje ze swojej decyzji, oczywiście jeśli nie znajdą się konkretne powody, będące przeciwne konkretnemu przedsięwzięciu. Wrodzona inteligencja często pomaga dziewczynie podejmować trudne decyzje, dzięki szybkiej analizie otoczenia jest w stanie zapobiec wielu nieszczęściom. Do niedawna była ufna w stosunku do ludzi, aktualnie lubi poznawać nowe osoby, ale bez "wsparcia" znajomych jej person nigdzie się nie ruszy, chyba że do toalety. Nigdy nie wykazywała skłonności do ubóstwiania swojej osoby i dalej tego nie robi. Uważa się za ładną, natomiast jej ego nie dorównuje temu, które przejawia swoją osobą jej manikiurzystka Madelaine.
[Obrazek: I9KRD0M.png]
[Obrazek: p0uKMgc.png]
[We were born to make history]

Cilla bardzo młodym wieku straciła swoich rodziców, nie poznając ich zbyt dobrze. Próbowała się dowiedzieć czegoś na temat winowajcy lub sposobie śmierci matki oraz ojca, niestety ile osób – tyle różnych wersji. Ostatecznie dziewczynka zamknęła ten temat na zawsze, nie chcąc wracać do zamazanych i zniekształconych wspomnień, które częściej zawierały smutny, niż pozytywny czy szczęśliwy wydźwięk w jej pamięci. Kiedy rodzice Cilli zginęli, ona sama trafiła pod opiekę ciotki oraz wujka, których szybko obrała za rodziców zastępczych, nazywając ich – po prostu – mamą lub tatą, zależnie od osoby, do której się zwracała. Najbliższą jej osobą w „nowym domu” okazała się nie być sama ciotka, lecz kuzynka będąca w tym samym wieku, Cassiopeia, która wyraziła najwięcej zrozumienia i nie zadawała zbędnych pytań o samopoczucie, które i tak tylko zasmucało Priscillę. Bogactwo rodziców zastępczych okazało się dla dziewczynki bardzo korzystne, otworzyło ono przed nią wiele ścieżek, nikt nie odmawiał jej też takich przyjemności jak nowa zabawka czy szata lub sukienka, przez co w bardzo krótkim czasie stała się materialistką. Praktycznie od dnia przyjazdu do tej części rodziny, Cilli wpajana jest idea czystej krwi, zachowania czysto-krwistych rodzin czy same zasady kultury osobistej. Dziewczynka szybko zaklimatyzowała się w nowym otoczeniu, będąc otoczona rodziną i bliskimi przyjaciółmi, dzięki czemu nie było to zbyt duże wyzwanie. Odkrycie mocy czarodziejskiej nie było dla członków jej rodziny zbyt zaskakujące, jedynie okoliczności były niezwykle okrutne i przygnębiające. Gdy Priscilla dowiedziała się o stracie matki oraz ojca, szybko pojęła czym jest śmierć i jak szybko można zniknąć ze świata, nawet jeśli się nie jest zwyczajnym mugolem, który i tak mnoży się jak królik. Nagły wstrząs emocjonalny, który występuje w większości przypadków odkrycia mocy, również zawinił i w tym przypadku. Na skutek rozpaczy, przerażenia, stresu i niezwykłego przygnębienia, zderzenia z rzeczywistością, dziewczynka zdemolowała połowę salonu, w którym się znajdowała, nie ruszając się z miejsca –  ba, nie kiwnęła nawet palcem. Niekontrolowanie i zapewne nieumyślnie przewróciła większość mebli w bliskim otoczeniu. Nie oszczędziła nawet skórzanej kanapy, a była ona niezwykle ciężka – nawet ojciec dziewczynki posługiwał się czarami, aby ją przestawić, ponieważ nie był w stanie jej przesunąć . Przed żoną zawsze mówił, że jest czarodziejem czystej krwi i nie będzie nic robił w mugolski sposób, tak naprawdę wstydził się przyznać, iż nie daje sobie rady ze zwykłym meblem. Ostatecznie skórzana kanapa skończyła w pozycji „do góry nogami”, na szczęście w trakcie tego zdarzenia, nikt nie ucierpiał i nie miał większych obrażeń niż mały siniak na czole czy piszczelu.

(Historia będzie aktualizowana w miarę możliwości, po zakończeniu danej akcji, kiedy ta straci znaczenie w aktualnej rozgrywce).
[Obrazek: I9KRD0M.png]
[Obrazek: lRrvaoc.png]
[Sometimes you have to choose between trying one more time or starting over].

|Cassiopeia Stronghold|
Cassiopeia
Czasami jesteś wredna i zachowujesz się jak małpa z zoo, ale jesteś moją kuzynką, więc i tak cię kocham. Uwielbiam razem z tobą dokuczać ludziom, szczególnie tym nie grzeszącym inteligencją. Jesteś mi najbliższa z całej tej chorej rodziny, traktuję cię jak siostrę.

|Cara Stronghold|
Cara
Zastępcza matka, opiekunka, ciotka, jak zwał tak zwał. Bardzo cię kocham, zaopiekowałaś się mną wraz z wujkiem po tym całym... incydencie. Dzięki tobie znów mam nogi, takie jak każde inne, za co jestem ci wdzięczna i mam ochotę dać ci wielkiego, niedźwiedziego przytulasa.

|Perseus Stronghold|
Perseus
Dalej czekam, aż upieczemy te obiecane ciastka, nie myśl sobie, że ci odpuszczę ty wielka holendro. Tak samo nie zapomnę ci, jak wypomniałeś mi śmierć mojego ojca, PO RAZ KOLEJNY, ale możesz odpokutować, cały czas wypatruję ci jakiejś czystokrwistej partnerki, którą ci podsunę pod nos i zostanę ciocią. Jak ci się nie spodoba z twarzy to nie będzie wielkiego problemu, wystarczy worek na głowę, a dzieci i tak będą ładne, w końcu krew z krwi naszego rodu. Jesteś dla mnie jak starszy, przygłupi i idiotyczny brat, nigdy nie chcesz mi wytłumaczyć niczego, chociażby czym jest wiagra. Pssttt, pewnie tego nie wiesz.

|Skye Navarro|
Nightmare
Niby babcia stara wiekiem, a jednak młoda duszą. Zaopiekowałaś się mną po pewnym incydencie, o którym wolę nie wspominać, wydajesz się tak temperamentna jak ciotka, w końcu wyszła wychowana spod twojej ręki. 

|Anri Fillanore|
Igni
Jak zobaczyłam cię na korytarzu to wydawałaś mi się podejrzana, poszłam za tobą i okazało się, że po prostu chciałaś potrenować. Wytłumaczyłaś mi jaki ruch trzeba wykonać, aby posłać w kogoś drętwotę. Od tamtej pory razem ćwiczymy zaklęcia, nie masz pojęcia jakim jesteś kontrastem w porównaniu z Madelaine. Świetnie się z tobą dogaduję, zobaczymy co z tego wyniknie.
|Christopher Reinhart|
Patrykolol (czy jakoś takoś)
Jesteś pedałem, ale jakoś mnie to nie rusza. Przynajmniej nie zagrażasz mojej siostrze jak ten pedofil Percival. Jak mnie nie nauczysz grać na gitarze, to ci dodam wiagry do napoju w najmniej oczekiwanym momencie.

|Noelle Granth|
TheNoelle
Z pośród Madelaine i Anri ciebie cenię najbardziej. Jesteś całkiem mądra, o jeju, inteligenta krukonka, to jest nowość w Hogwarcie, przysięgam.  Przed nami organizowanie wielu imprez, ale nie przejmuj się. Zagadamy z kim trzeba i nawet nie będziemy musiały się zbytnio ruszać. Nie wiem jakiej jesteś krwi, ale na pewno nie należysz do grona szlam, wątpię też, że jesteś półkrwi. Nawiązałyśmy całkiem mocną nić porozumienia i teraz muszę zadbać, żeby nie pękła, a ja kocham przeciągać struny. Dziękuję za piękną bransoletkę, można z tobą rozmawiać o wszystkim.

|Klaus Nietzche|
Veniqui
Wydajesz się śmieszny, miło się obgaduje ludzi, a no i dzięki za wiagrę, to tyle. Zrobię z niej pożytek,  jak już się dowiem, co ona robi.

|Madelaine Storm|
Madelaine
Robisz świetne paznokcie, nie sposób jednak rzec, że jest między nami coś innego niż koleżeństwo. Gdy cię poznałam trochę sobie powytykałyśmy, takie tam żarciki, bo raczej żadna z nas nie wzięła tego na serio. Starasz się wyrwać osobę z mojej rodziny, na której jakoś bardzo mi nie zależy, więc bierz go sobie. Swoją drogą straszna z ciebie pindzia lafiryndzia, mój brat to by cię chyba zakopał, jakby cię miał słuchać. - WIĘCEJ MACHANIA PĘDZELKIEM Z LAKIEREM, MNIEJ GADANIA O SOBIE I DZIUNIOWANIA, TO MOŻE SIĘ ZAPRZYJAŹNIMY.

|Olivia Storm|
Olivia_
Strasznie szybko się poddajesz, nie mam ci tego za złe w końcu jesteś młodsza i możesz jeszcze nie wiedzieć do końca czego chcesz albo się wahasz przy podejmowaniu decyzji. Nie wiem co mówi o tobie Cassie, jednakże moim zdaniem jesteś całkiem miła. Przeszkolimy cię i będziemy się kolegować dalej w Hogwarcie, przynajmniej do tego będę dążyć.

|Ida Nietzche|
xopowo
Jesteś całkiem silna jak na kobietę, bardzo cię lubię, ale bez przesady. Trochę nas oszukałaś, ale kto by tego nie zrobił widząc dzieciaki w naszym wieku, w sumie całkiem śmieszna sytuacja.



|Helios Relith|
Arok
Jesteś oziębły i zachowujesz się jak kłoda wyżarta przez korniki. Poza tym NA LITOŚĆ MERLINA! Wymień te okulary i pozbądź się szelek! W aktualnym zestawieniu wyglądasz O K R O P N I  E!
 
|Anna Margel|
Vipera
Weź coś z rób z tymi włosami bo wyglądają jak żółtko jajka, ochyda. Po rozwoju wydarzeń już wiem, że nie będę się z tobą przyjaźnić za żadne galeony, szkoda mojego intelektu. Jeśli śmierdzą ci ręce to wystarczy iść je umyć i natrzeć olejkami, a nie przykładać palce do ust i je wąchać czy oblizywać - w skrócie przestań mnie uciszać, bo będę dla ciebie jeszcze gorsza i gorsza, aż stanę się twoim koszmarem. Będziesz się bać wystawić palec poza odręb kołdry w nocy. Strasznie się wywyższasz, jeśli jeszcze raz to zrobisz przy mojej obecności, to przestanę trzymać temperament na wodzy i po prostu powiem co o tobie myślę w sposób tak kulturalny, że ci resztki mózgu nosem wypłyną.

|Emma White|
Miranda
Weź wyjdź przez drzwi zanim cie wykopie oknem tleniona lampucero, patrzeć na ciebie nie mogę, a tym bardziej słuchać. Gdzie się wykluwają takie niedorobione egzemplarze brzydkich, mugolskich lalek barbie to ja nie wiem, ale niech zmienią linię produkcyjną bo szkoda jednego knuta na to wydać.

[Obrazek: I9KRD0M.png]
Tlenusss
trawiarz




Posty: 468
Tematy: 19
Sie 2017
226
Ravenclaw
#2
Każda karta teraz prawie taka sama przez napisy z kwiatkami w tle
pdw
SubaRumaxx
maahi ve



Weryfikator

Posty: 218
Tematy: 6
Wrz 2016
203
Ravenclaw
#3
Ogólny wygląd wizualny karty średnio mi się podoba, jednak treść bardzo spoko
Noxxx
Czarodziej




Posty: 87
Tematy: 6
Gru 2017
166
#4
chociaz nie za dluga to bardzo mi sie podoba, taka kolorowa i urocza
Scylla
Czarodziej




Posty: 55
Tematy: 9
Lip 2018
71
#5
Zmieniono wszystko oprócz historii postaci, nowa szata graficzna i osoby w relacjach.
Igni
Czarodziej




Posty: 16
Tematy: 2
Paż 2018
24
Slytherin
#6
Śliczna Karta Heart
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#7
Cytat:|Emma White|
Miranda
Weź wyjdź przez drzwi zanim cie wykopie oknem tleniona lampucero, patrzeć na ciebie nie mogę, a tym bardziej słuchać. Gdzie się wykluwają takie niedorobione egzemplarze brzydkich, mugolskich lalek barbie to ja nie wiem, ale niech zmienią linię produkcyjną bo szkoda jednego knuta na to wydać.
 XDDDDDDDDDD 

Ładna karta Heart tak ogólnie.
CzarnaMoc
Azkaban




Posty: 864
Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

#8
Za Emma White to ja ci aż dam repke. Ładna kp i estetyczna Heart
Kolorowo15
Czarodziej




Posty: 278
Tematy: 28
Gru 2014
Ravenclaw

#9
Te relacje są cudowne Smile



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.