Witaj!

[Propozycja] Ogłoszenia/plakaty IC
Cezar
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 38
Lip 2017
80
Ravenclaw
#1
Proponuję całkowicie zrezygnować z umieszczania ogłoszeń itp. IC na forum. Dzięki temu dodamy więcej realistyki i ogłoszeniodawcy nie będą brać kartek znikąd. Jestem pewien, że 80% graczy nawet nie odgrywa wieszania i zabezpieczania plakatów. O drukowaniu czy pisaniu nawet nie wspomnę. Dodatkowo polecam zrobić to samo z prasą. Przy pomocy tej lub innej tego typu strony, moderatorzy mogą jedną komendą stworzyć wiele książek. Jeśli komuś nie pasowałoby pisać w minecraftowych książkach, mógłby wklejać do nich link np. do pastebin.
Shizuku
Czarodziej




Posty: 142
Tematy: 27
Maj 2016
372
Gryffindor
#2
Przeciw
Dlaczego taki to problem jak ktoś nie odegra wieszania ulotek? Czy akcja na klockach *wiesza ulotki* jest aż tak bardzo ważna? Czy naprawdę fakt nienapisania tych dwóch słów jest tak straszny? Umieszczanie na mapce ogłoszeń robi wszystkim niepotrzebnie dużo roboty, czekać na moda/buda aż coś wywiesi.
Po za tym prasa w książkach? Mi się bardzo podobają te artykuły z gazet, są ładne, estetyczne i w ogóle. I kolejny niepotrzebny problem w wstawianiem tego w książeczki.
TeksuSiK
Czarodziej



Donator

Posty: 215
Tematy: 25
Sty 2018
148
Gryffindor
#3
Rowniez jestem na nie. Nie zawsze ktos ma dostep do konputera by napisac ta mega dluga akcje typu *podchodzi do tablicy i zawiesza kartke*. No i co w przypadku gdy jakies ogloszenie nie jest na przyklad w formie graficznej? Tego na tych tabliczkach z obrazami nie zawiesisz a na zwyklej tablicze po prostu nie ma szans zeby sie zmiescilo. Co do prasy rowniez jestem na nie bo jak wiadomo na forum mozemy dac ladne „odzdobniki” no a na pastebinie  albo w minecraftowych ksiazkach nie zrobisz czegos takiego. No i jak tez wczesniej pisalem nie zawsze ktos ma czas zeby wejsc na serwer kupic ta gazete i ja sobiee tam czytac. Ja sobie haplowa prase czesto czytam z telefonu no a tak to takiej mozliwosci by nie bylo.
t00n
Czarodziej



Donator

Posty: 209
Tematy: 27
Lis 2017
174
Slytherin
#4
nie, po prostu nie.
CzarnaMoc
Azkaban




Posty: 864
Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

#5
Nie prosze nie!!! Nie chce sxukac po calym hogs lub gdzoes tych plakqtow
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#6
Jestem przeciw.

Nie wspomnę o tym, że jak wywiesisz coś to nie zobaczysz tego, a po prostu minecraftowe książki są fee i zbędne wg mnie. Więc no, na nie.
Deleted
Mugol


 
#7
Bardzo dobry pomysł zmierzający do urealnienia rozgrywki. Nie jest on jednak wolny od pewnym problemów natury technicznej. Mimo wszystko warto pochylić się nad nim i mocniej zastanowić.

Zacznijmy od mankamentów. Ogłoszenia wystawiane przez Hogwart, Ministerstwo Magii i im pokrewnych instytucje z uwagi na szczególne znacznie tych jednostek powinny być umieszczane na forum. Gwarantuje to łatwość w odszukiwaniu naprawdę ważnych informacji i pomaga w sprawnym zarządzaniu instytucją. Bardzo często jednak ogłoszenia dotyczące spotkań klubów, meczy i innych wydarzeń są umieszczane w postaci plakatów w grze. Ten dualizm jak najbardziej się sprawdza i w tym zakresie rewolucja jest zbędna.

Kolejną sprawą są media. Swego czasu wydawano gazety w książkach, ale pomysł czasowo zarzucono z uwagi na niestabilność systemu. Tekst łatwo się usuwał, literówek nie można było łatwo poprawić, a czasami treść zapisanej książki ulatniała się. Pamiętam osobiście jak wydawano w tej formie gazetkę szkolną, a gracze pisali książki używane na lekcji (chociażby przesławny elementarz chiromancji Kai). Pisanie na forum jest szybsze, bezpieczniejsze i daje o wiele więcej możliwości formatowania i ozdabiania tekstu. Osoby prowadzące w IC działalność wydawniczą mogą ustalić, że chcą wydawać pismo bezpośrednio w grze. Nic tu nie stoi na przeszkodzie, a zmuszanie kogokolwiek byłoby trudne i mijałoby się z celem.

Pomysł za to popieram w całej rozciągłości jak chodzi o drobne ogłoszenia wywieszane przez graczy - czemu nie? W końcu gra nabierze wyrazu i stanie się bardziej realistyczna. Trzeba będzie serio wywieszać ogłoszenia w dobrych miejscach, gdzie toczy się gra. Rozumiem, że będzie trudniej w odszukiwaniu ich, ale chodzi nam jednak o klimatyczną grę, a nie o chodzenie na łatwiznę zawsze i wszędzie.

Jeśli chodzi o zasady, to wstawienie ogłoszenia na forum bez odegrania akcji na serwerze zawsze było traktowane jako naruszenie role-play. To nie play by forum. Mamy silnik, taki jaki mamy i jeśli napisanie drobnej akcji kogoś tak mocno trudzi, to wygląda to kiepsko.

Jak chodzi o tworzenie obrazkowych ogłoszeń, które potem umieszczano by w grze. Jasne, że nie każdy to potrafi. Sam zresztą tego nie umiem. Nic nie stanowi jednak na przeszkodzie, aby poprosić moderatora o wklejenie słów na białym tle i zrobienie z tego grafiki, którą potem można umieścić w grze. Ktoś chce lepszą grafikę? Nic nie stoi na przeszkodzie pójść w IC do zakładu drukarskiego i zamówić tam ogłoszenia. Gracze, którzy mają do tego smykałkę będą mogli wreszcie rozwinąć tę niszę w gospodarce.

Wreszcie: rozumiem, że to zmiana z gatunku tych, które nie polepszą komfortu zdobywania informacji o świecie IC, ale coś za coś. Albo spłycamy wszystko co się da, albo jednak jesteśmy tym role-play'em i dążymy do zachowania, chociażby minimalnych reguł gry.
Cezar
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 38
Lip 2017
80
Ravenclaw
#8
Shizuku napisał(a): (24.10.2018 15:15)Przeciw
Dlaczego taki to problem jak ktoś nie odegra wieszania ulotek? Czy akcja na klockach *wiesza ulotki* jest aż tak bardzo ważna? Czy naprawdę fakt nienapisania tych dwóch słów jest tak straszny? Umieszczanie na mapce ogłoszeń robi wszystkim niepotrzebnie dużo roboty, czekać na moda/buda aż coś wywiesi.
Po za tym prasa w książkach? Mi się bardzo podobają te artykuły z gazet, są ładne, estetyczne i w ogóle. I kolejny niepotrzebny problem w wstawianiem tego w książeczki.

Na tym polega RP. I to nie jest *wiesza ulotki*. Najpierw musisz napisać oryginał, potem wydrukować/skopiować więcej i dopiero wtedy powiesić, w związku z tym często ponieść jakieś koszty, chociaż te najmniejsze, ale jednak. Poza tym wiele ogłoszeń ma w akcji napisane, że zabezpioczone, więc zaklęcia też musisz rzucić.

Antonin aa napisał(a): (24.10.2018 16:01)Rowniez jestem na nie. Nie zawsze ktos ma dostep do konputera by napisac ta mega dluga akcje typu *podchodzi do tablicy i zawiesza kartke*. No i co w przypadku gdy jakies ogloszenie nie jest na przyklad w formie graficznej? Tego na tych tabliczkach z obrazami nie zawiesisz a na zwyklej tablicze po prostu nie ma szans zeby sie zmiescilo. Co do prasy rowniez jestem na nie bo jak wiadomo na forum mozemy dac ladne „odzdobniki” no a na pastebinie  albo w minecraftowych ksiazkach nie zrobisz czegos takiego. No i jak tez wczesniej pisalem nie zawsze ktos ma czas zeby wejsc na serwer kupic ta gazete i ja sobiee tam czytac. Ja sobie haplowa prase czesto czytam z telefonu no a tak to takiej mozliwosci by nie bylo.

To samo co wyżej.
Ogłoszenie w formie tekstu, tak jak polwert napisał, można wkleić na białe tło np. w paincie i już jest grafika.
Instnieje mnóstwo innych sposóbów, niż pastebin - to podałem tylko jako przykład. Można ładnie zrobić gazetę w wordzie, strzelić ss i dać na imgur, a do książek wsadzić tylko link.
Czytacie prasę na telefonie, a potem informacje z niej wykorzystujecie w IC. Nie trzeba zawsze chodzić do jakiegoś baru, żeby ją kupić. Można sobie zamówić stały dowóz pod same drzwi. RP na tym właśnie polega, żeby zdobywać wszystko jak w prawdziwym życiu.

Matthew10 napisał(a): (24.10.2018 16:56)Jestem przeciw.

Nie wspomnę o tym, że jak wywiesisz coś to nie zobaczysz tego, a po prostu minecraftowe książki są fee i zbędne wg mnie. Więc no, na nie.

Wystarczy przejść się po mm i spojrzeć na tablicę ogłoszeń przed 3m. O książkach już mówiłem.
Matthew10
Azkaban




Posty: 577
Tematy: 33
Lip 2017
Hufflepuff

#9
Cezar napisał(a): (24.10.2018 21:13)
Shizuku napisał(a): (24.10.2018 15:15)Przeciw
Dlaczego taki to problem jak ktoś nie odegra wieszania ulotek? Czy akcja na klockach *wiesza ulotki* jest aż tak bardzo ważna? Czy naprawdę fakt nienapisania tych dwóch słów jest tak straszny? Umieszczanie na mapce ogłoszeń robi wszystkim niepotrzebnie dużo roboty, czekać na moda/buda aż coś wywiesi.
Po za tym prasa w książkach? Mi się bardzo podobają te artykuły z gazet, są ładne, estetyczne i w ogóle. I kolejny niepotrzebny problem w wstawianiem tego w książeczki.

Na tym polega RP. I to nie jest *wiesza ulotki*. Najpierw musisz napisać oryginał, potem wydrukować/skopiować więcej i dopiero wtedy powiesić, w związku z tym często ponieść jakieś koszty, chociaż te najmniejsze, ale jednak. Poza tym wiele ogłoszeń ma w akcji napisane, że zabezpioczone, więc zaklęcia też musisz rzucić.

Antonin aa napisał(a): (24.10.2018 16:01)Rowniez jestem na nie. Nie zawsze ktos ma dostep do konputera by napisac ta mega dluga akcje typu *podchodzi do tablicy i zawiesza kartke*. No i co w przypadku gdy jakies ogloszenie nie jest na przyklad w formie graficznej? Tego na tych tabliczkach z obrazami nie zawiesisz a na zwyklej tablicze po prostu nie ma szans zeby sie zmiescilo. Co do prasy rowniez jestem na nie bo jak wiadomo na forum mozemy dac ladne „odzdobniki” no a na pastebinie  albo w minecraftowych ksiazkach nie zrobisz czegos takiego. No i jak tez wczesniej pisalem nie zawsze ktos ma czas zeby wejsc na serwer kupic ta gazete i ja sobiee tam czytac. Ja sobie haplowa prase czesto czytam z telefonu no a tak to takiej mozliwosci by nie bylo.

To samo co wyżej.
Ogłoszenie w formie tekstu, tak jak polwert napisał, można wkleić na białe tło np. w paincie i już jest grafika.
Instnieje mnóstwo innych sposóbów, niż pastebin - to podałem tylko jako przykład. Można ładnie zrobić gazetę w wordzie, strzelić ss i dać na imgur, a do książek wsadzić tylko link.
Czytacie prasę na telefonie, a potem informacje z niej wykorzystujecie w IC. Nie trzeba zawsze chodzić do jakiegoś baru, żeby ją kupić. Można sobie zamówić stały dowóz pod same drzwi. RP na tym właśnie polega, żeby zdobywać wszystko jak w prawdziwym życiu.

Matthew10 napisał(a): (24.10.2018 16:56)Jestem przeciw.

Nie wspomnę o tym, że jak wywiesisz coś to nie zobaczysz tego, a po prostu minecraftowe książki są fee i zbędne wg mnie. Więc no, na nie.

Wystarczy przejść się po mm i spojrzeć na tablicę ogłoszeń przed 3m. O książkach już mówiłem.

Jednak dopowiem od siebie, że w wersji minecraftowej wygląda to brzydko. A nie każdy robi plakaty Wink
Cezar
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 38
Lip 2017
80
Ravenclaw
#10
Refff



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 2 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.