Witaj!

Zbiorowa skarga na gracza o nicku "Swoboda"
TestingNow
Robotyczny czarodziej




Posty: 424
Tematy: 48
Kwi 2017
428
Slytherin
#1
Nicki oskarżających: Celeste, Rocky, Kugacz, Żmija, TestingNow, inne osoby będące świadkiem podobnych zachowań oskarżonego
Nick oskarżonego: Swoboda
Powód: nagminne ucieczki z akcji poprzez próby przedłużania pozornego AFK jak i popełniania MG, non-RP, PG

Opis sytuacji: Postać oskarżonego gracza w wyniku przeprowadzonego śledztwa została oskarżona o dokonywanie przestępstw (szczegółów nie mogę przedstawić z powodu obawy o popełnienie powszechnego MG, kto wie ten wie). Każdy auror już jakiś czas temu otrzymał rozkaz poszukiwania a następnie aresztowania Leona Kelloga. Od dwóch tygodni były przeprowadzane próby wymierzenia sprawiedliwości, jednak za każdym razem Swoboda, świadom swoich nieprawnych czynów, widząc pojawiające się nicki z rangą aurora na tablicy powszechnej zwanej TABem rozpoczynał swój protokół niedopuszczenia do potencjalnej utraty postaci. Przeważnie jeśli był w ukryciu to po chwili opuszczał serwer, jednak jeśli jego lokalizacja była znana w IC to stosował pozorne "afczenie" w celu przedłużenia akcji i wyeliminowania osób, które z nerwów nie miały ochoty do kontynuowania zabawy bądź po prostu musiały z powodu godziny opuścić grę. Następnie na serwerze pojawiał się Pingo i ruszał na pomoc swojemu przyjacielowi.
W tej zbiorowej skardze, ja będąc wytypowanym opiszę dokładnie przypadek ostatniej akcji zakończonej największą aferą.
Zeszła środa, 24.10.2018, okolice godziny 21:40.
Celeste zauważa rozmawiającego Swobodę przy pubie Trzech Mioteł. Informuje pozostałych aurorów o sytuacji (ja otrzymałem patronusa z wiadomością i nakazem stawienia się) po czym przystępuje do akcji. Zostają nałożone bariery Protego Totalum wraz z barierą Anty Deportacyjną, które uniemożliwią ucieczkę poszukiwanemu. Wtem Swoboda "przechodzi na tryb afk", jednak nie używa komendy /afk, która jak wiemy służy do jednego i jest jedynym dowodem umożliwiającym potwierdzenie tezy o swojej nieobecności przy grze co umożliwia perswazję na reszcie uczestników akcji by poczekali.
Pobliska WhoAreYou atakuje Swobodę pewnym przedmiotem co jeszcze bardziej uniemożliwia mu uczieczkę. Kiedy ja dołączyłem to przy akcji było już kilka osób, jednak wszyscy na zabicie czasu rozmawiali na pierwsze tematy świadomi nieoficjalnej nieobecności Swobody. Jak wiemy reakcja na akcję może trwać maksymalnie trzy minuty. Zostało przeczekane znacznie więcej. Czy to nie dziwne, że jeszcze chwile temu Swoboda normalnie i beztrosko prowadził konwersację w IC jak i w OOC pisząc z ludźmi na Discordzie? Ku przwidywaniu zebranym pojawił się Pingo i zbliżył do nas. W tym czasie przeprowadziłem kilka akcji a po odbyciu teleportacji poczekałem jeszcze chwilkę oczekując na jakieś sprzeciwy, których nie dostałem. Postanowiłem się teleportować z oskarżonym za pomocą komendy, która przeniosła nas do Dziurawego Kotła, jednak poinformowałem zebranych, którzy pojawili się chwilę później, że to tylko lokalizacja OOC, gdyż na właściwą trzeba się przemieścić a oskarżony miał "pozornego afka" co uniemożliwiło transport. Dodatkowo pojawienie się w lokalizacji OOC uniemożliwiło kolejnym "przypadkowym" dołączeniom do akcji przyjaciół Swobody. Dlatego tam czekaliśmy dalej na zdobycie się na odwagę i powrót do gry.
Godzina 22:19. Swoboda wkracza do akcji "zdezorientowany".
Szybko otrzymał wyjaśnienia, mimo, że raczej pewne jest to, że był świadomy wszystkiego od początku. Kora wysunęła argumenty oskarżające Swobodę. Pozwolę sobie o przytoczenie ich z logów wraz z odpowiedziami oskarżonego i wypowiedziami osób przybocznych:
Zamieszczone wyżej logi są podsumowaniem akcji OOC podjętej przez oskarżających. Pochodzą one z dowodów poniżej.
Mam nadzieję, że sprawa się przedstawia jasno. Nawet jeśli Pingo tym razem dołączył zgodnie z zasadami RP do akcji, to nie wyklucza tego, że poprzednie aktywności nie były legalne.

Dowody:
* Logi z większości akcji z tamtego dnia należące do Celeste i przez niego udostępnione: LINK
* Próba skontaktowania się ze Swobodą przez komunikator Discord: LINK
Nadmienię iż Swoboda próbował potwierdzić tezę, że był afk bo robił coś ze skinem jak i Kartą Postaci. Więc czemu nie odpowadał na liczne komunikaty wysyłane do niego właśnie przez Discorda? Czy to było wywołane paniką w tamtym momencie i próbą wymuszenia przedłużenia akcji poprzez udawanie, że nie jest się w ogóle przy komputerze co by potwierdzało brak kontaktu? Skoro był to i powinien odpisać bo na pewno ktoś będący również "przypadkiem" w Hogsmeade pisał do Swobody komentując próbę aresztowania jego postaci.
* Screen z akcji potwierdzający prawdziwość logów: LINK

Proponowana kara: Odebranie postaci bądź czasowa blokada z powodu licznych występków.

Jako wytypowany do spisania tego wątku proszę wszystkich oskarżających wypisanych u góry o podpisanie się w celu potwierdzenia zebranych zeznań jak i w razie chęci dodania czegoś od siebie do tejże zbiorowej skargi.
Proszę także o głos samego oskarżonego.
⛲Eviva l'arte. Wasze życie nic nie warte.⛲
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#2
Dobra, jako oskarżony opiszę to ze swojej strony.

Testowałem sobie nowego skina, którego zrobiłem na wzór nowego zdjęcia w mojej KP.
Odszedłem na chwilę od komputera, potem wróciłem, zauważyłem, że akurat ktoś do mnie coś napisał:
[21:48:38] [L]Pielegniarz [NoraColetti-Bell] Persefona: *siorbie spokojnie kakałko, patrząc bezczelnie na najwyższego, jakgrubszego gościa w otoczeniu*
[21:48:57] [L]Pielegniarz [NoraColetti-Bell] Persefona: *niekryjac poirytowania widzianym widziadłem, siorbie kakałko*
[21:49:20] [L] * [LeonKellogg] zerknął na Nore a następnie wyszczerzył swe kły do niej. *
Moja ostatnia i jedyna akcja przed pójsciem AFK (czyt. pisaniem KP). Jeżeli ktoś nie wierzy to mam nadzieję, że moderacja może jakoś sprawdzić historię podglądów na forum.

Dodam jeszcze, że moja ostatnia wypowiedź przed tym całym zajściem wyglądała w ten sposób i była o tej porze:
[21:43:59] [L]Dorosly [LeonKellogg] Swoboda: Tak, odzywał się, czekam na znak.

Wracając. Minęło kilkadziesiąt minut, postanowiłem zrobić sobie przerwę. Wszedłem na chwilę do gry, zobaczyłem, że jestem w kompletnie innym miejscu niż byłem, odwracam się, jakieś osoby są za mną. Wyjaśniają mi całą sytuację. Ja oczywiście się na to nie zgodziłem, gdyż to właśnie oni robią na mnie PG zabierając mnie gdzieś bez mojej zgody. Cytuje definicję PG:

7.PG (Power Gamming)
- Po polsku "Szybka gra" to poprostu wymuszanie akcji na innej osobie. Przeważnie dlatego iż osobie grającej nie chce się czekać aż osoba przeciwna się rozpisze.

Przykład PG:
[Obrazek: bS96YTM.png]
a teraz cytuję regulamin:
"Zabrania się Power Gamingu..."

Ponadto w regulaminie jest także wzmianka o barierach:
"Bariery i zaklęcia ochronne podlegają rejestracji u administracji roleplay."
Ogólnie też śmieszna sytuacja z tego wyszła, ponieważ Celeste stawiała barierę, a po chwili Carl postanowił, że mimo to się deportuje ze mną. 

Wymyślanie własnych zasad również jest nie na miejscu, mówię tutaj dokładnie o jakiejś zasadzie 3 min na reakcje. Nigdzie na forum nie ma o tym żadnej wzmianki. Spytałem się także moderatora SirLexPlay'a o to czy to funkcjonuje, odpowiedział, że nigdy o tym nawet nie słyszał.

Zapytałem także o komendę /afk, która niby jak mówisz "która jak wiemy służy do jednego i jest jedynym dowodem umożliwiającym potwierdzenie tezy o swojej nieobecności przy grze co umożliwia perswazję na reszcie uczestników akcji by poczekali.". Sirlex odpowiedział mi, że ta komenda nie działa w rozgrywce. Przy okazji z racji zaistniałych przyczyn proponuję wprowadzić coś co kiedyś było, ale z tego co wiem HeadAdmin Emil to usunął, mówię tutaj o dopisku [AFK] włączającym się po kilku minutach przy głowie.

Dobra, przejdźmy dalej. Robienie MG wzywając Pinga. Jest to oczywiście nie prawda. Po tym jak się obudziłem i sobie wyjaśniliśmy całe zajście postanowiłem przeczytać logi, gdzie to Pingo powiedział tylko to:[22:12:49] [L]SekretarzMM [CharlesWright] Pingo: *No to zatrzymał się przed barierą i pociągnął nosem.* Doigrasz się, panie Fox. *Powiedział
[22:12:50] [L]SekretarzMM [CharlesWright] Pingo: komentując jego teleportacje.*

Jak z nim później rozmawiałem okazało się, że wbił sobie na grę i gadał z xopowo, moderatorka może to potwierdzić. Później zauważył zaistniałą sytuację, w której to powiedział tylko te słowa. Nie wciągajcie go w to, bo to masakra już xD

Po za tym nie toleruje obelg w moją stronę oraz Pinga od Rocky'iego, który to nas nazywa manipulatorami.
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#3
Rocky
Czarodziej




Posty: 171
Tematy: 16
Kwi 2017
218
Slytherin
#4
1) Nie przyjmuje tłumaczeń Zieli ponieważ sam byłem kiedyś świadkiem jak wbil na TS i prosił o pomoc więc wiem ze tak robi.
2)Broniąc się ominąłeś część oskarżeń mając nadzieje że nie zauważymy.
3)Nikt nie został poinformowany przez cb o afku.
4)Albo idziemy na układ że akcja jest kontynuowana od miejsca w którym skończyliśmy bez osób wezwanych, albo będę sie ubiegał o banicję.
5) Gdybym jeszcze was obrażał, sam Pingo uznał w wielu wypowiedziach ze niezwykle ciężko mu odmówić bowiem stawia bardzo konkretne argumenty i umie się wykłócić przez co osiąga zezwolenia na swoje zgody i wygrywa walki- To mój drogi jest właśnie manipulacja do której przyznał się Pingo, z resztą i ty bo to były też kiedyś i twoje słowa pod 3M na OOC gdy Pingo sam tak mówił, więc nie obraziłem a potwierdziłem wasze swłowa i skróciłem je do jednego.
SirLexPLAY
Pan Serek




Posty: 435
Tematy: 43
Lis 2016
Hufflepuff

#5
Razem z @IxuGaming  postanowiliśmy wspólnie rozpatrzyć Waszą skargę na PrawdziwegoZielę.

Jak PrawdziwyZiela wspomniał, komenda /afk nie działa już od dłuższego czasu. Powodem wyłączenie tej komendy były hologramy, które zostawały po opuszczenia serwera (by uniknąć pozostawiania tego hologramu, należało wpisać raz jeszcze komendę /afk w celu usunięcia hologramu).

Co do tej "zasady trzech minut", to można dyskutować. Fakt, powiedziałem, że nigdy o takim czymś nie słyszałem. Aczkolwiek trzeba wziąć na chłopską logikę to, że akcje się ciągle toczą mimo czyjegoś AFK'a, więc nieodpisywanie PrawdziwegoZieli na akcje i wiadomości OOC nie może być taką wymówką, tym bardziej, że on nikogo nie powiadomił o jego AFK'u. Odchodząc od gry pozostawiając swoją postać trzeba się liczyć z tym, że każdy może do niej podejść i odegrać akcje. Więc jak już masz zamiar odejść od komputera lub zminimalizować grę, to się z niej wyloguj.

Nie oszukujmy się, ale nie doszło by do tego wszystkiego, gdyby PrawidzyZiela był dostępny na serwerze. Nie rozumiem tylko Waszego rozwiązania z teleportacją na siłę PrawidzwegoZieli. Takie coś to się powinno załatwić z moderatorem.

Naszą propozycją w celu rozwiązania wszelkich problemów z tą akcją, będzie powrócenie do odgrywania akcji, do momentu, w którym to już PrawidzwyZiela został teleportowany. Co oznacza, że muszą być wtedy obecne osoby Celeste, Rocky, Kugacz, Żmija oraz TestingNow wyłączając Pingo.

Po rozegranej akcji wg. tabeli kar, punktu N, PrawdziwyZiela pozostaje ukarany trzydniowym banem na koncie Swoboda.



Z poważaniem,
@IxuGaming oraz @SirLexPLAY.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.