Witaj!

Zaakceptowane Podanie na Ucznia
AgentGroxPL
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 4
Lis 2018
0
#1
Imię i nazwisko:
James Gray

Miejsce urodzenia:
 Londyn, w przychodni Munga

Status krwi:
 50%

Cechy charakteru:
 Jamesowi sprawia przyjemność bycia inteligentnym i kreatywnym, ponieważ większość rzeczy zapamiętuje bez problemu a w wolnych chwilach rysuje obrazki, lub robi różne rzeczy z drewna na jakie mu pozwalają umiejętności. Chłopiec jednak nie ma samych dobrych cech ponieważ nikt nie jest idealny. Takie cechy to na przykład egoizm oraz lekkomyślność które dla niego są zabawne a innych czasami smuci jego zachowanie. James lubi biegać. Chłopak jest również niecierpliwy ponieważ często wszystkich pogania i pośpiesza. Czasem również angażuje się w bójki pomimo tego że ich nielubi, lecz chce w ten sposób pomagać kolegom

Wygląd postaci:
[b]James jest chłopcem o czarnych włosach i niebieskich oczach. Wzrok ma raczej dobry więc nie nosi okularów. Na jego twarzy lekko widać piegi. Wzrostem nigdy nie grzeszył, a wręcz był najniższy w rodzinie. Sylwetkę ma raczej jak wszyscy, czyli nie za chudy, nie za gruby. Chłopiec raczej nie dbał o wygląd gdyż dla niego uroda nie była najważniejsza.[/b]

Historia postaci:
 
James urodził się w biednej rodzinie, jego tata był alkoholikiem, a mama po urodzeniu pozostawiła go z nim, przez co nigdy jej nie poznał. Gdy ojciec chłopca doszedł do wniosku że musi zająć się synem, postanowił raz na zawsze porzucić swoje uzależnienie, znaleźć dobrą pracę i wziąć się w garść. Po roku zarobił troszkę pieniędzy dzięki czemu mogli się ubierać jak wszyscy a nie w podarte i brudne ubrania. Gdy James miał 3 lata jego tata postanowił nauczyć go mówić, a że był inteligentny nauczył się tego w jeden i pół miesiąca. Gdy chłopiec trochę podrósł nauczono go też dobrze chodzić, a w wieku dziesięciu lat, miesiąc przed jego urodzinami stała się magiczna rzecz, nad którą nie miał kontroli. Pomagał wtedy swojemu tacie robić porządki w szafie, która była bardzo ciężka i nie byli w stanie razem jej podnieść. Gdy zdejmowali jakiś przedmiot nagle szafa zaczęła się bujać, po czym upadła na ziemię przy okazji unieruchamiając jego tatę przytrzaskując mu ręce i nogi tak że nie mógł nimi ruszać. Jamesem miotało wiele silnych emocji gdyż nie wiedział co zrobić, aż tu nagle szafa zaczęła się unosić odblokowując z jej zacisków tatę chłopca. W jego jedenaste urodziny dostał list w sposób jak każdy inny młody czarodziej, od sowy która wrzuciła go przez okno list z wiadomością, że przyjęto go do szkoły magii i czarodziejstwa w Hogwarcie, następnie odwrócił list a na nim widniała lista zakupów, które będą potrzebne, następnego dnia wyruszyli na zakupy gdzie wchodzili wszędzie gdzie było trzeba. Po powrocie do domu planowali wyjazd do Londynu na peron dziewięć i trzy czwarte, a że mieszkali daleko musieli wyjechać dzień wcześniej czyli o godzinie dwunastej, trzydziestego sierpnia. Gdy dotarli na miejsce myśleli że się spóźnili, ale się okazało że trzydziestego sierpnia o godzinie czternastej zepsuł się zegar i jeszcze go nie naprawiono, i tak na prawdę zostało im jeszcze sporo czasu.Gdy był czas wsiadać do pociągu James uradowany wskoczył do niego jako pierwszy. Następnie wychylił głowę z pociągu i machał do swojego taty.

Udziel poprawnych odpowiedzi:
Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: Cześć, jak się nazywasz?
Cześć! Nazywam się James Gray. A ty?

Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: (Ej, wiesz gdzie jest Pałac Kultury w Warszawie?)
(nie byłem nigdy w Warszawie, ale wydaje mi się że gdzieś w centrum)

Pomocnik UczeńKlasa1 [StevenJeffkins]: *podaje Ci talerz, wypełniony jakąś zupą*

*bierze od niego talerz, wącha zupę i bierze łyżkę zupy* Mm... Co to jest? Jest przepyszne!


Skąd dowiedziałeś/aś się o serwerze: Na Google

Czy przeczytałeś regulamin serwera Hapel.pl?
Tak

Składając podanie, akceptuję regulaminy serwera Hapel.pl i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
N4D1A
Pracownik Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 202
Tematy: 6
Sie 2017
81
Hufflepuff
#2
Wstrzymane:

Powody wstrzymania podania:

1. 
Na serwerze niedozwolone jest posiadanie nazwisk:
-Kanonicznych.
-Rodów serwerowych.
Na stosowanie takowych nazwisk trzeba osobnej zgody moderatora, o którą możesz dopraszać się na panelu zgód, bądź u głowy rodu, do którego chcesz dołączyć.

Ponadto stanowczo zabronione jest stosowanie personaliów postaci z innych tekstów kultury (Tak więc podanie z imieniem i nazwiskiem typu "Peter Parker", "Gerald z Rivii", "Iwona Sendlerowa" czy "Karol Strasburger" będą najzwyczajniej nie przepuszczane.

Przechodząc do sedna sprawy, na nazwisko "Black" musiałbyś dostać zgodę moderatora zajmującego się sprawami ogólnymi, bądź głowy tegoż rodu, więc proszę o zmianę w punkcie "Imię i nazwisko" tak by nie znajdowało się tam jedno z zablokowanych na naszym serwerze nazwisk. Niżej zamieszczam link do listy nazwisk których niestety na naszym serwerze nowy gracz, bez zgody Moderatorów posiadać nie może.

Link do spisu nazwisk które są poza zasięgiem nowych graczy:

2.
Źle napisany charakter postaci:

-Jest on napisany w sposób bardzo chaotyczny, nie mający ładu i większego składu.

-Twoja postać nie może znać treści każdej książki na świecie tylko dla tego że ojciec pomógł mu chwilę w nauce czytania.

-Póki co z podania nie widać twoich magicznych korzeni, ani tego żeby ktoś zająknął się słowem na temat magii, a twoja postać już zajmuję się robieniem różdżki z kamieni, papieru ściernego i kijków bo "Od zawsze chciał mieć własną różdżkę", przykro mi ale to nie ma sensu, a przynajmniej ja go dostrzec nie mogę.

-Twoja postać w najpóźniejszym momencie historii ma 11 lat, a jedenastolatki nie mają w zwyczaju "malować portrety innych oraz Własne malowidła.", chyba że dokładnie opiszesz ten fakt w historii swojej postaci i na tyle dobrze że będzie w stanie mnie przekonać iż twoja postać może być tak zwanym "złotym dzieckiem".

-To do którego domu trafi twoja postać nie jest uzależnione od tanich, bardzo źle wyglądających chwytów w stylu "Zawsze rysowałem sobie portrety herbu Ravenclaw, bo zawsze tam chciałem trafić", nie... Do domu, do którego chcesz trafić, zapisujesz się odpowiednio napisanymi cechami charakteru, a takimi manewrami jesteś jedynie w stanie zapracować na wstrzymanie podania.

- Cech pozytywnych możesz pisać ile ci ślina na język przyniesie, pod warunkiem że będą uzasadnione, będą się trzymać jednej spójnej całości i będą opisane przynajmniej jednym, pełnym zdaniem. Jednak musisz mieć w cechach charakteru zawarty opis przynajmniej dwóch negatywnych cech, którymi cechować się będzie twoja postać.

-Pisanie cyfr w podaniu, zamiast napisać je słownie, jest niemile widziane z powodu bycia swojego rodzaju, przejawem lenistwa.

3. 
Zbyt krótki opis wyglądu postaci, proszę napisać tak, by zajmował co najmniej cztery linijki tekstu na podstawowej czcionce.

4.
Zbyt krótko opisana historia, w której nie ma podstawowych elementów które "historia postaci" mieć powinna, czyli:

- Opis dzieciństwa twojej postaci.

- Opis  niekontrolowanego, nagłego objawienia mocy magicznej twojej postaci, spowodowanego silnymi emocjami 

(Przykładowo nieświadoma teleportacja na drzewo z powodu strachu przez pędzącym na ciebie psem) 

(Rzecz jasna nie zezwalam na użycie tegoż przykładu, w końcu każdy gracz samemu powinien wykazać się kreatywnością, a nie braniem pomysłów od weryfikatora)

-Opis Otrzymania listu z hogwartu w jedenaste urodziny twojej postaci.

-Opis Zakupów które twoja postać, zapewne wraz z rodzicami robiła na ulicy pokątnej, w celu zaopatrzenia się do szkoły.

-Opis pożegnania się z rodzicami i odjazdu do hogwartu z peronu 9 i 3/4 ze stacji King's Cross, 

Co do samej historii, prosiłbym by była rozpisana i napisana w czytelny, dający się zrozumieć sposób.

5.
Błędna odpowiedź w trzecim pytaniu pomocnika, akcja powinna wyglądać inaczej, a konkretnie jest to krótki opis czynności który wykonuje twoja postać, a dodatkowo powinien być zapisany w trzeciej osobie. przykładowa, poprawna odpowiedź na trzecie pytanie pomocnika to:

Oh, dziękuję! *Odpowiedział z uroczym uśmiechem, wymalowanym na swej delikatnej, jedenastoletniej twarzy, a następnie wziął talerz i postawił go przed sobą*

------------------------------
Tak więc to tyle z mojej strony, masz: 

trzy dni na poprawę podania,
 oraz 
trzy możliwe próby jego poprawy

Powodzenia i miłego wieczorka Shy
Why are we still here? Just to suffer? 
AgentGroxPL
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 4
Lis 2018
0
#3
Poprawione   Angel

KawaiiSpook napisał(a): (04.11.2018 23:39)
Wstrzymane:

Powody wstrzymania podania:

1. 
Na serwerze niedozwolone jest posiadanie nazwisk:
-Kanonicznych.
-Rodów serwerowych.
Na stosowanie takowych nazwisk trzeba osobnej zgody moderatora, o którą możesz dopraszać się na panelu zgód, bądź u głowy rodu, do którego chcesz dołączyć.

Ponadto stanowczo zabronione jest stosowanie personaliów postaci z innych tekstów kultury (Tak więc podanie z imieniem i nazwiskiem typu "Peter Parker", "Gerald z Rivii", "Iwona Sendlerowa" czy "Karol Strasburger" będą najzwyczajniej nie przepuszczane.

Przechodząc do sedna sprawy, na nazwisko "Black" musiałbyś dostać zgodę moderatora zajmującego się sprawami ogólnymi, bądź głowy tegoż rodu, więc proszę o zmianę w punkcie "Imię i nazwisko" tak by nie znajdowało się tam jedno z zablokowanych na naszym serwerze nazwisk. Niżej zamieszczam link do listy nazwisk których niestety na naszym serwerze nowy gracz, bez zgody Moderatorów posiadać nie może.

Link do spisu nazwisk które są poza zasięgiem nowych graczy:

2.
Źle napisany charakter postaci:

-Jest on napisany w sposób bardzo chaotyczny, nie mający ładu i większego składu.

-Twoja postać nie może znać treści każdej książki na świecie tylko dla tego że ojciec pomógł mu chwilę w nauce czytania.

-Póki co z podania nie widać twoich magicznych korzeni, ani tego żeby ktoś zająknął się słowem na temat magii, a twoja postać już zajmuję się robieniem różdżki z kamieni, papieru ściernego i kijków bo "Od zawsze chciał mieć własną różdżkę", przykro mi ale to nie ma sensu, a przynajmniej ja go dostrzec nie mogę.

-Twoja postać w najpóźniejszym momencie historii ma 11 lat, a jedenastolatki nie mają w zwyczaju "malować portrety innych oraz Własne malowidła.", chyba że dokładnie opiszesz ten fakt w historii swojej postaci i na tyle dobrze że będzie w stanie mnie przekonać iż twoja postać może być tak zwanym "złotym dzieckiem".

-To do którego domu trafi twoja postać nie jest uzależnione od tanich, bardzo źle wyglądających chwytów w stylu "Zawsze rysowałem sobie portrety herbu Ravenclaw, bo zawsze tam chciałem trafić", nie... Do domu, do którego chcesz trafić, zapisujesz się odpowiednio napisanymi cechami charakteru, a takimi manewrami jesteś jedynie w stanie zapracować na wstrzymanie podania.

- Cech pozytywnych możesz pisać ile ci ślina na język przyniesie, pod warunkiem że będą uzasadnione, będą się trzymać jednej spójnej całości i będą opisane przynajmniej jednym, pełnym zdaniem. Jednak musisz mieć w cechach charakteru zawarty opis przynajmniej dwóch negatywnych cech, którymi cechować się będzie twoja postać.

-Pisanie cyfr w podaniu, zamiast napisać je słownie, jest niemile widziane z powodu bycia swojego rodzaju, przejawem lenistwa.

3. 
Zbyt krótki opis wyglądu postaci, proszę napisać tak, by zajmował co najmniej cztery linijki tekstu na podstawowej czcionce.

4.
Zbyt krótko opisana historia, w której nie ma podstawowych elementów które "historia postaci" mieć powinna, czyli:

- Opis dzieciństwa twojej postaci.

- Opis  niekontrolowanego, nagłego objawienia mocy magicznej twojej postaci, spowodowanego silnymi emocjami 

(Przykładowo nieświadoma teleportacja na drzewo z powodu strachu przez pędzącym na ciebie psem) 

(Rzecz jasna nie zezwalam na użycie tegoż przykładu, w końcu każdy gracz samemu powinien wykazać się kreatywnością, a nie braniem pomysłów od weryfikatora)

-Opis Otrzymania listu z hogwartu w jedenaste urodziny twojej postaci.

-Opis Zakupów które twoja postać, zapewne wraz z rodzicami robiła na ulicy pokątnej, w celu zaopatrzenia się do szkoły.

-Opis pożegnania się z rodzicami i odjazdu do hogwartu z peronu 9 i 3/4 ze stacji King's Cross, 

Co do samej historii, prosiłbym by była rozpisana i napisana w czytelny, dający się zrozumieć sposób.

5.
Błędna odpowiedź w trzecim pytaniu pomocnika, akcja powinna wyglądać inaczej, a konkretnie jest to krótki opis czynności który wykonuje twoja postać, a dodatkowo powinien być zapisany w trzeciej osobie. przykładowa, poprawna odpowiedź na trzecie pytanie pomocnika to:

Oh, dziękuję! *Odpowiedział z uroczym uśmiechem, wymalowanym na swej delikatnej, jedenastoletniej twarzy, a następnie wziął talerz i postawił go przed sobą*

------------------------------
Tak więc to tyle z mojej strony, masz: 

trzy dni na poprawę podania,
 oraz 
trzy możliwe próby jego poprawy

Powodzenia i miłego wieczorka Shy

Poprawione
Angel
N4D1A
Pracownik Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 202
Tematy: 6
Sie 2017
81
Hufflepuff
#4
Podanie dalej wstrzymane.

Powody:

1. Foster to nazwisko z kanonu i z serwera, ale zadziwia mnie to że nie jest wpisane do rubryczki z zablokowanymi nazwiskami. Mimo tego uchybienia osoby prowadzącej spis, proszę o zmianę nazwiska (Polecam na wszelki wypadek wpisywać interesujące cię nazwisko w googlu i dodanie do niego hasła "Harry Potter", jeśli nie wyskoczy wiki Harrego Pottera z opisem jakiejś postaci, jest całkiem spore prawdopodobieństwo iż możesz mieć to nazwisko)

1. W cechach charakteru niektóre cechy się gryzą ze sobą, przykładowo inteligencja, która de facto gryzie się z głupotom. Proszę się zdecydować albo na jedno, albo drugie.

2. Proszę usunąć wszelakie wzmianki o tym że twoja postać latała na miotle, latać dopiero będziesz mógł, jeśli pomyślnie zdasz egzamin z latania na koniec roku w hogwarcie.

3. W podaniu wolałbym nie widzieć roku urodzenia postaci, jednak skoro musisz już jakiś pisać, za dzień pójścia do szkoły, powinieneś przyjąć 1 września 2067mego roku, czyli twoja postać nie powinna się urodzić 2058, a w 2056.

4. Bardzo wymuszone odkrycie mocy, powinno nastąpić za sprawą silnych emocji, a nie za sprawą rozmowy o Quiddichu, która nie powinna wywołać najmniejszych emocji na twojej postaci... Ponadto zwykłą rozmową, kłótni nazwać się nie da.

5. Listy przylatują standardowo, są przynoszone przez sowy, a nie w jajkach, nawet do Harrego Pottera nie próbowano dotrzeć w taki sposób, a sowy masowo zasypywały Durslayów z tego powodu że utrudniali oni Harremu przeczytanie listu ze szkoły magii i czarodziejstwa. Tak więc proszę zmienić sposób doręczenia listu, na standardowy... standardowy rzecz jasna jak na świat magii. (Czytaj sową)

To tyle, dam ci jeszcze 48 godzin od momentu przesłania mojej wiadomości na poprawę podania, zostały ci jeszcze dwie szanse.

Ponadto proszę nie pisać nowych wątków, póki podanie jest w czasie weryfikacji i nie zostało zaakceptowane bądź odrzucone, w celu nanoszenia poprawek, proszę edytować ten wątek (Czytaj nie pisz kolejnych podań, tylko to poprawiaj z pomocą edycji, jak podanie zostanie zaakceptowane bądź odrzucone, możesz napisać nowe)
Why are we still here? Just to suffer? 
AgentGroxPL
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 4
Lis 2018
0
#5
KawaiiSpook napisał(a): (07.11.2018 04:29)Podanie dalej wstrzymane.

Powody:

1. Foster to nazwisko z kanonu i z serwera, ale zadziwia mnie to że nie jest wpisane do rubryczki z zablokowanymi nazwiskami. Mimo tego uchybienia osoby prowadzącej spis, proszę o zmianę nazwiska (Polecam na wszelki wypadek wpisywać interesujące cię nazwisko w googlu i dodanie do niego hasła "Harry Potter", jeśli nie wyskoczy wiki Harrego Pottera z opisem jakiejś postaci, jest całkiem spore prawdopodobieństwo iż możesz mieć to nazwisko)

1. W cechach charakteru niektóre cechy się gryzą ze sobą, przykładowo inteligencja, która de facto gryzie się z głupotom. Proszę się zdecydować albo na jedno, albo drugie.

2. Proszę usunąć wszelakie wzmianki o tym że twoja postać latała na miotle, latać dopiero będziesz mógł, jeśli pomyślnie zdasz egzamin z latania na koniec roku w hogwarcie.

3. W podaniu wolałbym nie widzieć roku urodzenia postaci, jednak skoro musisz już jakiś pisać, za dzień pójścia do szkoły, powinieneś przyjąć 1 września 2067mego roku, czyli twoja postać nie powinna się urodzić 2058, a w 2056.

4. Bardzo wymuszone odkrycie mocy, powinno nastąpić za sprawą silnych emocji, a nie za sprawą rozmowy o Quiddichu, która nie powinna wywołać najmniejszych emocji na twojej postaci... Ponadto zwykłą rozmową, kłótni nazwać się nie da.

5. Listy przylatują standardowo, są przynoszone przez sowy, a nie w jajkach, nawet do Harrego Pottera nie próbowano dotrzeć w taki sposób, a sowy masowo zasypywały Durslayów z tego powodu że utrudniali oni Harremu przeczytanie listu ze szkoły magii i czarodziejstwa. Tak więc proszę zmienić sposób doręczenia listu, na standardowy... standardowy rzecz jasna jak na świat magii. (Czytaj sową)

To tyle, dam ci jeszcze 48 godzin od momentu przesłania mojej wiadomości na poprawę podania, zostały ci jeszcze dwie szanse.

Ponadto proszę nie pisać nowych wątków, póki podanie jest w czasie weryfikacji i nie zostało zaakceptowane bądź odrzucone, w celu nanoszenia poprawek, proszę edytować ten wątek (Czytaj nie pisz kolejnych podań, tylko to poprawiaj z pomocą edycji, jak podanie zostanie zaakceptowane bądź odrzucone, możesz napisać nowe)
Poprawione  Angel
QonCam
Azkaban




Posty: 83
Tematy: 30
Sie 2017
Slytherin

#6
Ale to moj syn i bedzie mial nazwisko foster
AgentGroxPL
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 4
Lis 2018
0
#7
QonCam napisał(a): (07.11.2018 18:58)Ale to moj syn i bedzie mial nazwisko foster

Właśnie
N4D1A
Pracownik Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 202
Tematy: 6
Sie 2017
81
Hufflepuff
#8
Przykro mi, ale nie ma takiej możliwości, Pan QonCam napisał podanie dnia: 14.08.2017
Jego postać powinna mieć 20 lat w tym momencie i nie mogę zaakceptować historii z ojcem który jest zapijaczonym dziewięciolatkiem  który rzuca alkohol i idzie do pracy bo ma dziecko i czas się ogarnąć. Shy

Nazwisko Panie Agencie będziesz mógł zmienić najwyżej pod wpływem Adopcji, a teraz proszę poprawić w podaniu:

-Nazwisko.

-Poprawić błędy ortograficzne.

-Opisać jak ojciec twojej postaci został unieruchomiony przez szafę. W jaki to było sposób bo póki co historia jest zbyt naciągana.

-Oraz opisać moment w którym twoja postać została sierotą, czy trafiła do adopcji, ewentualnie możesz napisać podanie na dziecko skoro Pan QonCam tak bardzo chce mieć syna z krwi i kości, zapominając o wieku swojej postaci xD

Ilość pozostałych szans poprawy: 1
Why are we still here? Just to suffer? 
AgentGroxPL
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 4
Lis 2018
0
#9
KawaiiSpook napisał(a): (07.11.2018 20:09)Przykro mi, ale nie ma takiej możliwości, Pan QonCam napisał podanie dnia: 14.08.2017
Jego postać powinna mieć 20 lat w tym momencie i nie mogę zaakceptować historii z ojcem który jest zapijaczonym dziewięciolatkiem  który rzuca alkohol i idzie do pracy bo ma dziecko i czas się ogarnąć. Shy

Nazwisko Panie Agencie będziesz mógł zmienić najwyżej pod wpływem Adopcji, a teraz proszę poprawić w podaniu:

-Nazwisko.

-Poprawić błędy ortograficzne.

-Opisać jak ojciec twojej postaci został unieruchomiony przez szafę. W jaki to było sposób bo póki co historia jest zbyt naciągana.

-Oraz opisać moment w którym twoja postać została sierotą, czy trafiła do adopcji, ewentualnie możesz napisać podanie na dziecko skoro Pan QonCam tak bardzo chce mieć syna z krwi i kości, zapominając o wieku swojej postaci xD

Ilość pozostałych szans poprawy: 1

Poprawione  Angel teraz powinno być dobrze
N4D1A
Pracownik Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 202
Tematy: 6
Sie 2017
81
Hufflepuff
#10
Ravenclaw:

Zaakceptowane!

Trafiasz do...

[Obrazek: 3dqndfR.png]

Na serwerze zgłoś się po rangę, pisząc: /helpop Zaakceptowano moje podanie. [Link do podania].
Why are we still here? Just to suffer? 



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.