Witaj!

Zoptymalizowanie Lokacji
tobix2003
Czarodziej




Posty: 10
Tematy: 5
Maj 2018
2
#1
Mam na myśli Hogwart i chodzi mi o za lepienie pustej przestrzeni która znajduje się w zamku żeby zamek miał prostszy kształt i tym samym mniej męczył pc wpadłem na to mes temu gdy przez toalete znalazłem wśnie taka pusta przestrzeń poniżej niej korytarze i wszystko ogromny obszar który gdyby był  zbudowany upraszczał by kształt zamku i nikt by o tym nie wiedzial
TenCoUmarł
Czarodziej




Posty: 9
Tematy: 0
Lip 2018
1
#2
Jeszcze raz. CO?

Ty chyba nie zrozumiałeś czegoś, mapa jest ogromna ponieważ zamek taki jest w filmach, a to że komuś nie wyrabia komputer to nie wina administracji (tylko Margelów xD) poza tym jakby po załatali puste miejsca to by trzy czwarte zamku musieli zablokować
CzarnaMoc
Azkaban




Posty: 864
Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

#3
Tobix2003Całe w miejscu w zamku zostaje w jakiś sposób gospodarowane. Oczywiście wiadomo budowniczy i reszta ekipy stara się zrobić to tak żeby było to idealnie dopasowane do uniwersum Harrego Potter. Co czasem nie wychodzi i jest przykład np: Pokój życzeń. Sama osobiście nie spotkałam się chyba z jakimś miejscem w zamku który był pusty lub z przyczyn IC był pusty, ale to już inna sprawa. Hogwart na haplu faktycznie odbiera nam na oko 10-20 FPS bo jest tam dużo obiektów. A co do twojego ,,uproszczonego hogwartu” No wiesz… nad tym obecnie pracowało wiele zdolnych budowniczych. Do tego zostaje on z roku na rok lekko zmienione. Ten Hogwart na hapel jest autorski i raczj nie wydaje mi się żeby upraszać go, bo jest perfekcyjnie ale zgadza się, że dość uciążliwy na komputerów.
AgresywnyAgresor
Czarodziej




Posty: 200
Tematy: 13
Kwi 2018
20
Gryffindor
#4
Wolałbym nowy Hogwart niż jakieś kształtowanie (??)
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#5
AgresywnyAgresor napisał(a): (19.12.2018 16:40)Wolałbym nowy Hogwart niż jakieś kształtowanie (??)

Biorąc pod uwagę, że budowniczy budują w swoim czasie wolnym (za darmo), to żeby osiągnąć W PEŁNI GOTOWY i skończony Hogwart, to około jeden rok pracy OOC... Tylko po to, by serwerowe marudy po miesiącu znowu zaczęły marudzić.

Na serwerze jest wystarczająco dużo rzeczy do robienia, bez niepotrzebnego zmieniania Hogwartu co dwa lata (pomimo tego, że poprzez małe projekty Hogwart cały czas się zmienia w pewnym stopniu).

Co do tematu - mój kochanienki... Puste strefy (no między danymi lokacjami w szkole) nie generują dodatkowych lagów, gdyż uwaga... Są puste. Gdyby 'zoptymalizować' Hogwart i jakimś cudem 'ścisnąć' wszystkie lokacje, to raczej wywołałoby większe spadki FPS, niż przed tym działaniem (więcej obiektów do wyrenderowania w twoim zasięgu).
MrFrancuz
Adwokato



Donator

Posty: 147
Tematy: 30
Cze 2015
177
Gryffindor
#6
Ja propsuje optymalizacje lokacji w hogwarcie ale poprzez usunięcie zbędnych modów i tzw Carpenterów które generują kosmiczne lagi np. Dormitorium Ravenclaw jest całe z tego tałatajstwa, ostatnio gdy ktoś przeklejał Hoga, miałem okazję zobaczyć, że nawet płotki na dziedzińcu w hogwarcie nie są ze zwykłych płotków drewnianych a z Carpenterów!
TestingNow
Robotyczny czarodziej




Posty: 424
Tematy: 48
Kwi 2017
428
Slytherin
#7
Ale za to jakie możliwości budowania rozwijają!
A drzwi carpenterskie są przydatne.
⛲Eviva l'arte. Wasze życie nic nie warte.⛲
MrFrancuz
Adwokato



Donator

Posty: 147
Tematy: 30
Cze 2015
177
Gryffindor
#8
TestingNow napisał(a): (19.12.2018 20:19)Ale za to jakie możliwości budowania rozwijają!
A drzwi carpenterskie są przydatne.

No dobrze ale nie tak ,że cała lokacja jest w 80% z tych bloków...
Jatina
Czarodziej




Posty: 133
Tematy: 26
Sie 2016
63
Gryffindor
#9
Ooo nie nie. Ten Hogwart obecny jest bardzo ładny, prosty i jednocześnie przystępny. Jak zaczna sie większe remonty albo zmienią budynek, to nie dość że pewnie wzrosną fps, to jeszcze zanim sie gracze przyzwyczają do całkiem odmiennego wyglądu trochę minie.
tobix2003
Czarodziej




Posty: 10
Tematy: 5
Maj 2018
2
#10
CzarnaMoc napisał(a): (19.12.2018 13:29)Tobix2003Całe w miejscu w zamku zostaje w jakiś sposób gospodarowane. Oczywiście wiadomo budowniczy i reszta ekipy stara się zrobić to tak żeby było to idealnie dopasowane do uniwersum Harrego Potter. Co czasem nie wychodzi i jest przykład np: Pokój życzeń. Sama osobiście nie spotkałam się chyba z jakimś miejscem w zamku który był pusty lub z przyczyn IC był pusty, ale to już inna sprawa. Hogwart na haplu faktycznie odbiera nam na oko 10-20 FPS bo jest tam dużo obiektów. A co do twojego ,,uproszczonego hogwartu” No wiesz… nad tym obecnie pracowało wiele zdolnych budowniczych. Do tego zostaje on z roku na rok lekko zmienione. Ten Hogwart na hapel jest autorski i raczj nie wydaje mi się żeby upraszać go, bo jest perfekcyjnie ale zgadza się, że dość uciążliwy na komputerów.  
Zle mnie zrozumiany nie chodzi o pokoje ani inne części możliwe do zwiedzenia mam na myśli miejsca do ktorych nie da się wejść no chyba ze znajdziesz buga (jak ja) wyobraź sobie ze Hogwart jest od środka pusty i ma w tej pustce zrobione wszyskie korytarze sale itd. A poza korytarzami jest ta właśnie pustka  SPKPS s to ściana p to pustka która może być zalesione a k to korytarz tak wygląda Hogwart jak się wejdzie tam gdzie się nie powinno




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.