Witaj!

[APELACJA] mumia1230
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#1
Osoba nakładająca karę: Xopowo/Strzyga
Powód nałożenia kary: Wejście na udostępnione konto bez wcześniejszego poinformowania Administracji.
Czas trwania kary: Tydzień
Opis sytuacji:
Sabuto do dnia jutrzejszego nie może wbić na konto, gdyż ma służbę wojskową, więc poprosił mnie bym wbił na jego konto i zagłosował w wyborach. Nie byliśmy świadomi tego, iż musimy o tym informować administracje.
Gdy napisała do nas Xopowo od razu napisałem do Wookiego by poinformować ekipie przez niego.

Okazało się, że o dziwo jest to już za późno (minute po fakcie) i jest to na tyle szkodzący czyn dla społeczeństwa, że Xopowo zbanowała mnie na tydzień.


Argumentacja:
Ja rozumiem, że tak wygląda regulamin i nieznajomość jego nie zwalnia z przestrzegania go, ale ludzie litości.
Każdy z graczy codziennie świadomie/nieświadomie łamie regulamin wiele razy i często moderacja nawet nie zwraca uwagi... Bo uwaga - to tylko gra, a są to czyny raczej nieszkodliwe w stosunku do innych graczy, czy rozgrywki.

Przykładem jest chociażby DM między znajomymi, czy tzw. spam OOC (czego zarówno mnie, innym graczom, a nawet Xopowo się zdarza robić - raz nawet dostałem kicka za zreportowanie jej za to, gdy takowe zjawiska były już nadmiernie przez nią robione).

Za okoliczności zdecydowanie łagodzące uważam fakt, że zrobiliśmy to nieświadomie i nieumyślnie, a gdy tylko nas poinformowano o takim obowiązku, to takowy wypełniliśmy. Poza tym ten 'proceder' nie wpłynął jakkolwiek negatywnie na serwer, bo Sabuto się na to zgodził, a ekipe (niestety po fakcie) poinformowaliśmy.


Dodam tylko, że ta apelacja i to co napisałem nie oznacza, że uważam siebie za niewinnego, czy coś w tym rodzaju.

Jak najbardziej postąpiłem źle i złamałem regulamin, co było spowodowane moją i Sabuta niewiedzą (bo co by nam szkodziło zgłosić to wcześniej?).

Chodzi tu tylko o to, że karanie w takim przypadku, gdzie nie jest to w żadnym stopniu złe dla społeczeństwa( a my poinstruowani o obowiązku poinformowania ekipy zrobiliśmy to od razu) jest raczej nadgorliwością, aniżeli dbaniem o przestrzeganie regulaminu (i jest pewnego rodzaju hipokryzją).
sabuto
Czarodziej




Posty: 401
Tematy: 15
Gru 2014
393
Hufflepuff
#2
Dodam że ani ja nie czuję się poszkodowany wejściem na moje konto przez mumię (Gdyż sam wcześniej prosiłem by wszedł na serwer pod moją nieobecność), ani nie wpłynęło to szkodliwie na serwer. Moderator moim zdaniem powinien nauczać, ostrzegać i pomagać graczom. Wiadomo że regulamin się w odstępach czasu zmieniał, nie każdy był wstanie zobaczyć tych poprawek i nie każdy jest w stanie się nauczyć go na pamięć. Karzmy tych co działają na szkodę serwera, a pomagajmy tym co robią nieszkodliwe, nieświadome błędy.
Biegaczysko
Czarodziej




Posty: 106
Tematy: 10
Gru 2014
541
Hufflepuff
#3
Nie rozśmieszajcie mnie. Regulamin to regulamin i każdy powinien go znać, a szczególnie osoby, które dopiero niedawno wróciły na serwer. To chyba kwestia zdrowego rozsądku, żeby sprawdzić, czy nic się nie zmieniło, prawda? Swoim zachowaniem tylko udowadniacie, że nie obchodzą was zasady serwera, a tym bardziej właściwa rozgrywka.

Okoliczności może byłyby dla was bardziej łagodzące, gdyby nie to, że dotyczą wyborów. W ten sposób każdy może umówić się z kolegą na oddanie za niego głosu, a ten tylko wejdzie i potwierdzi, że tak, taki był wybór jego postaci. Mimo, że w rzeczywistości nie miałby nawet zamiaru wejść na serwer.

Podsumowując, nie znacie regulaminu, traktujecie wybory jako rzecz ooc i próbujecie całą winę zwalić na administrację. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie to jedno wielkie, stanowcze nie.

Unban nieprzyznany.
Vega jak się dowiedział że Nicolas zmarł:
[Obrazek: https://i.makeagif.com/media/7-13-2015/SsbWUc.gif]
sabuto
Czarodziej




Posty: 401
Tematy: 15
Gru 2014
393
Hufflepuff
#4
Tak samo można powiedzieć że ban jest wymuszony z powodu wyborów. Bo takie tłumaczenie, że ban będzie większy jedynie z tego powodu jest trochę śmieszne, jakby to była jakaś zbrodnia lub jakby to było jakoś wyszczególnione w regulaminie XD


(Pisz tam więcej komentarzy biegacz, to się może uzbiera dla Ciebie z warnów pełnego bana)
Biegaczysko
Czarodziej




Posty: 106
Tematy: 10
Gru 2014
541
Hufflepuff
#5
Proszę nie dyskutować z administracją.
Vega jak się dowiedział że Nicolas zmarł:
[Obrazek: https://i.makeagif.com/media/7-13-2015/SsbWUc.gif]
em411
Head Administrator



Head Administrator

Posty: 363
Tematy: 61
Gru 2014
779
Hufflepuff
#6
Unban przyznany, Biegaczysko za nagminny mini moding otrzymuje bana na 2 dni.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.