Witaj!

[Propozycja]
KociNinja
Czarodziej




Posty: 124
Tematy: 23
Sty 2017
70
Gryffindor
#1
W sumie tak szybciutko napisze bo zauważyłem pewien problem ostatnio. Chodzi mi tutaj o nowych graczy którzy nie ogarniają rp. I tutaj dwa moje pomysły - wznowić, ożywić szkółkę oraz może jakieś utrudnienia/sprawdzenie wiedzy o rp w podaniach na ucznia. Bo według mojej opinii te podania są dosyć łatwe, chodzi mi o cześć gdzie coś odgrywamy. Jak w podaniach na dorosłych mamy do napisania jakieś akcje itp. to na uczniakach mamy tyle co odpowiedzieć na pytania i zareagować na akcje. Założę się że niektóre osoby które po wbiciu na hapla które nie ogarniały kompletnie rp po prostu zrobił to co im kazano, czyli to ma byc w gwiazdkach tamto w nawiasach i bumc zaakceptowane. Według mnie do wzoru powinno się dać do napisania jakąś krótszą akcje, jak na postać dorosłą mamy akcje na strychu to tutaj coś innego, troszkę krótszego. Przepraszam ze tak chaotycznie lecz no nie wiedziałem jak to napisać by było zawarte wszystko to co mi przyszło na języzek.
Blusimusic
Władca Gwiazd



Pracownik Hogwartu

Posty: 1,045
Tematy: 40
Sie 2015
179
Hufflepuff
#2
Moim zdaniem nowy gracz powinien się uczyć grając na serwerze, poprzez odgrywanie, dlatego jestem przeciw zaostrzeniu podań na ucznia.
CzarnaMoc
Azkaban




Posty: 864
Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

#3
Każdy z nas zaczynając gre na serwerze raczej nie ogarniał na początku RP. No chyba, że ktoś przyszedł z innego serwera i miał już styczność z tego typu grą. Tak jak powiedział Blusi wyżej na serwer Hapel przychodzimy dopiero się uczyć tej gry. Zazwyczaj są to nasze pierwsze styczności z tego typu grą. To już zależy od gracza jak będzie chciał szybko się uczyć. Są typu które zostają. Albo będzie odwalacz, który nie chce się niczego nauczyć, lub będzie wzorowy gracz jak przykładowo Aveloo która po pół roku gry opanowała gre na poziomie mistrzowskim.


 Ostatnio faktycznie podania na ucznia są sporo łagodniejsze, nie tak jak kiedyś. Chodzi nam o to żeby grał jak najwięcej osób na serwerze. Od nauki RP jesteście wy, a także administracja. Ja jako weryfiaktor podań oczywiście muszę przestrzegać pewne zasady. Wiadomo jeśli ktoś nie umie zrobić [Pomocnika] No to nie będzie też sobie radził na serwerze. Jeśli ktoś szczerze sam z siebie odpowiednio się nauczy co to jest OOC i IC wtedy z łatowością będzie można grać. Wygląd postaci w sumie nie ukrywajmy nie jest ważną rzeczą. Nie wiem czy ktoś z graczy… a jeśli jest to jest ich dość mało. Z czaem wygląd się zmienia. Najważniejszy jest charakter który powinien zostać bardzo rozpisany. Etapy historii dzielą się tradycyjnie na 1. Narodziny 2. Wcześne lata życia. 3. Objawienia mocy 4. Dzień 11 urodzin i otrzymenie listu 5. Zakupy na pokątnej a) zakup różdżki b) zakup stworzenia. 6. Odjazd do Hogwartu. Na dole również jest informacja, czy nowy gracz przeczytał regulamin. Jak się domyślałam nie każdy to robi. Bo gdyby ktoś ze skupieniem przeczytał go raz to bez problemu by ogarnąć wszystko. Po drugie nowy gracz powinien przejrzeć wszystkie ,,poradniki” tam wiele jest napisane krok po kroku jak grać żeby nie było tego odwalania. 


To my gracze jesteśmy odpowiedzialini czy dany gracz zostanie czy nie. Bo jak zobaczy, że nie rozumie, a ma do tego prawo na początek to odejdzie. Lub zwyczajnie będzie odwalać i dopiero zniknie jakiś czas potem z serwera. Czy jest to warte? Serwer jest stworzony chyba do grania z innymi, a nie z samym sobą. Dlatego moim zdaniem nie ma sensu zaostrzeć podania na ucznia/dorosłego gdyż najwięcej i tak nauczymy się na serwerze, a nie w podniu na ucznia. Nie jest to za bardzo możliwe. Chyba, że ktoś serio chce fajnie rozpocząć gre i nie robić błędów częstych wtedy będzie czytał o tym co wspominałam wyżej.



Jestem Przeciwna Propozycji
Silexan
Mugol


 
#4
Ja to bym całkiem zlikwidowal podania, dał się nauczyć na jakimś automatycznym kursie na serwerze. A reszty nauczą się podczas gry. To by więcej osób zachęciło do rozgrywki. Pozdro

Albo zmniejszyć podania do charakteru, imię nazwisko i czystość krwi. Bo nic więcej nie jest potrzebne na początku.
Marsen
Czarodziej



Donator

Posty: 188
Tematy: 16
Gru 2014
330
Slytherin
#5
Nie oczekujmy od nowych graczy, że będą od razu ogarniać RP, szczególnie jak to jest ich pierwszy raz. Tak samo jak Silexan zlikwidowałbym podania, bo praktycznie nie wnoszą one nic ani do postaci ani do poziomu RP gracza. Uważam, że ludzie powinni mieć okazję do wypróbowania serwera i postaci, żeby wpasować się w jakąś rolę lub styl, który im się podoba. A jak ktoś powie "No, ale niespójności wtedy będą" to może sobie przypomnieć że na Haplu nie takie rzeczy się działy i nie na takie trzeczy już machaliśmy ręką.
KapitanUkraina
Legendarny Gracz




Posty: 356
Tematy: 16
Sty 2019
71
Gryffindor
#6
A po co komu? Co prawda podania są mega łatwe, ale zaostrzanie jest nie potrzebne, Jak się już dostał to z czasem poduczy się RP, a jak się nie dostał to powinien sam zauważać swoje błędy, czyli tak czy siak jestem Przeciw temu pomysłowi
asloniu2
Czarodziej




Posty: 20
Tematy: 3
Gru 2017
12
#7
Kurna, rzadko się wypowiadam ale zaostrzyć podania bo inni nie umieją odgrywać, ale nie liczysz się z tym ze graczy na serwie nowych nie będzie praktycznie wcale nie? zaostrzysz podanie to nikt nowy nie będzie umiał go napisać, a jak dla mnie to podania są nie potrzebne, oczywiście to moja luźna opinia w której nic nikomu nie zarzucam, ale mimo wszystko popieram Marsena i Silexana, zwłaszcza ze kurna co ci da ze ktoś będzie pisał dłuzsze akcje w podaniu jak zerknie na podanie powyzej, i zmieni tylko treść na dosyć podobną zeby nie było ze kopiuje i zaliczone, i to zadnych zysków w RP nie przyniesie a jedynie straty w graczach jak dla mnie, juz lepszym pomysłem byłoby zrobienie jakiegoś samouczka ze gracz idzie i czyta tabliczki czy coś ale to tez jest troche roboty z tym i w ogóle, nie wiem czy komuś się będzie chciało coś takiego robić. jak dla mnie to jestem Sprzeciw bo ty sam wiesz ze sam o wiele lepiej nie odgrywałeś bo byłem przy tym jak odgrywałeś (być moze 1 raz) i nie szło ci dobrze a nawet mozna powiedzieć ze tragicznie ci szło, i mi tez szło tragicznie, nawet gorzej niz tobie ale nam dano szanse więc po co zabierać szanse na nauke RP innym graczom...
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#8
A jak kiedyś mówiłem o usunięciu podań, to mnie od szarlatanów wyzywali xD
Scierwojad
Czarodziej




Posty: 78
Tematy: 2
Lip 2017
100
Gryffindor
#9
biedny mumia ty zawsze taki niedoceniany przez graczy
KociNinja
Czarodziej




Posty: 124
Tematy: 23
Sty 2017
70
Gryffindor
#10
To ten chyba wątek do zamknięcia bo się nie będę kłócił skoro większość sprzeciwu.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.