Witaj!

[Wyjasnienie sprawy/skarga] Ucieczki, gdy nikogo nie ma w grze
Kugacz
Czarodziej




Posty: 39
Tematy: 2
Mar 2016
60
Slytherin
#5
Przyznam, że nie spodziewałem się skargi na forum i to napisanej przez gracza bezpośrednio nie związanego w żaden sposób z całą akcją. Nie mam zamiaru pluć żółcią na lewo i prawo, a tylko kolejno odpowiem na zarzuty skierowane do mojej osoby.

Pierwszą rzeczą jest to, iż akcja była odegrana CELOWO w momencie w którym nie było możliwości na zjawienie się drugiej strony - otóż nie. Akcja była odegrana około godziny 22:00, a w momencie w którym Ministerstwo powinno się dowiedzieć(czyli zaraz po opuszczeniu więzienia) cynk na Discordzie dostał szef Biura Aurorów i szef DT odpowiadający za Azkaban który to podniósł alarm. Jak oczywiście można by się tego spodziewać - zaledwie kilka minut później wyżej wymieniony szef BA zjawił się na serwerze jak i wiele innych graczy po stornie Ministerstwa. A co jeżeli poinformowałbym ich wcześniej? Azkaban jest odizolowany od pracowników Ministerstwa w ten sposób, iż nie pełnią oni tam roli stróża, ponieważ robią to dementorzy. A zatem czystym MG byłoby to, iż jakiś pracownik Ministerstwa albo lepiej - kilku, zjawiłoby się tam nagle i przypadkowo udaremnili próbę ucieczki. 

Drugą sprawą jest umieszczenie mnie w złej celi. Mówię to teraz jako były pracownik Departamentu Tajemnic(o ironio - na tej postaci osoba odpowiadająca za Azkaban), iż błędem ze strony osadzających był zły dobór celi. Początkowo przez pomyłkę znalazłem się na ostatnim piętrze przeznaczonym dla N-Normalnych(20 piętro) i po zauważeniu tego przez jednego z towarzyszących przy akcji zostałem przeniesiony jedno niżej na piętro przeznaczone dla B-Bezróżdkarze(piętro 19). Dodam tu jeszcze SS pochodzący z Azkabanu(by Ziela - KLIK) i ten właśnie fakt był motywem przewodnim. 

Dalsze wypociny pozwolę sobie pominąć, bo odniosłem się do nich wystarczająco wyżej, lecz powiem co nieco jeszcze o sprawie. Na samym początku, kiedy to moja postać została spętana i zabezpieczona zaklęciami które na oko dopiero po połowie doby winny przestać działać nie miałem jak zagrać ucieczki w godzinach szczytu specjalnie dla tego(bo to w końcu jedno z głównych oskarżeń), aby inni gracze mogli zareagować(co opisałem wyżej). A zatem wtedy kiedy miałem dostęp do komputera+po przekroczeniu terminu w którym to mogłem coś zadziałać(zakończeniu się efektu zaklęć) po prostu wszedłem na serwer. Kiedy jednak widziałem, że na ekipie nie ma żadnego moderatora poszedłem na Discord prosząc wszystkich online których mogłem o wbicie. Żaden mi nie opisał oprócz (bogu ducha winnego w tej całej akcji) Ixu. Dodatkowo z tego co dowiedziałem się od Rockyego - Ixu również ma wiedzę i wgląd IC do Azkabanu, który to po prostu wydał mi się do tego najlepszą osobą. Niestety ten nie mógł zjawić się na serwerze i z racji tego, że nikogo innego nie było online - zaproponowałem rozwiązanie przedstawione w samej skardze wyżej.

Odnosząc się teraz do samej akcji od strony IC(bo żadna informacja IC na serwerze, którego przedmówca zasady tak respektuje, nie może zostać wyciągnięta IC). Jak można się spodziewać do ucieczki wykorzystałem fakt nieprzystosowania celi do umiejętności mojej postaci. Odnosząc się do wypowiedzi Hebana - Tak, pamiętałem o złamaniach i po odmianie odegrałem ponowne "otworzenie się ran" w tym przypadku tak jakby ponowne ich złamanie(gdyż z racji zwierzęcia w które postać się animizuje nie mogło stać się to przy przemianie). Odnosząc się do wypowiedzi Campera - Sprawę zabezpieczeń już wytłumaczyłem i nie leży tutaj wina po stronie ich, bo co do nich nie mam wątpliwości, a raczej to sprawa osadzających. Jeżeli chodzi o bariery to również o nich pamiętałem, postać oddaliła się od nich i dopiero wtedy teleportowała się(uwzględniając spróbuj 50% na rozszczepienie). A co do faktu poruszania się tam dementorów - jak dobrze wiemy w przypadku postaci kanonicznej Syriusza Black'a, który to wyminął ich, ponieważ nie obchodził ich prosty umysł zwierzęcia bez duszy. Dorzucam cytat z wiki - "Wymijając dementorów (nie byli zainteresowani prostym psim umysłem)," [art. źródłowy - KLIK].

To mniej więcej tyle co chciałem tu napisać, lecz bardzo możliwe że o czymś zapomniałem. Dziękuje i miłego dnia.



Wiadomości w tym wątku
RE: [Wyjasnienie sprawy/skarga] Ucieczki, gdy nikogo nie ma w grze - przez Kugacz - 17.02.2019 20:54

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.