Witaj!

Podanie na Nauczyciela
TestingNow
Robotyczny czarodziej




Posty: 424
Tematy: 48
Kwi 2017
428
Slytherin
#1
[IC]

Imię i nazwisko: Arcanus Thorne
Wiek: 55
Miejsce urodzenia: **Gdzieś w Polsce**
Wykształcenie magiczne (Hogwart = Podstawowe): Instytut Magii Durmstrang
Posada, na którą aplikujesz: Nauczyciel Historii Magii

Dlaczego to właśnie ty powinieneś otrzymać tę posadę?:
[b]**Do dyrekcji przyleciała szaro-brązowa sowa. W swoim krzywym dziobie trzymała szaro-fioletową kopertę, która zawierała podanie.**[/b]

Szanowna Dyrekcjo,
Świat magii szybko obiegła wieść o odejściu pani Leticii Bulstrode ze stanowiska dyrektora jakże renomowanej szkoły magicznej- Hogwartu. Było mi przykro słyszeć, że taka odpowiedzialna osoba odchodzi, jednak nie możemy kwestionować faktu, że na pewno przysłuży się to jej zdrowiu, a o swoje wszyscy powinniśmy dbać. Jednocześnie zadowala mnie, że podjęto dobrą decyzję wobec awansowania Pani Iwanienko, persony znanej nie tylko w świecie archeologii, ale także pedagogiki ze swojego konserwatywnego podejścia. Uważam, że placówce, gdzie uczą się dzieci przyda się szczypta dyscypliny po wydarzeniach jakie miały miejsce w ostatnich latach.
Nazywam się Arcanus Thorne, pisząc ten list chciałbym przekonać Państwa, że mogę godnie kontynuować dzierżawę stanowiska nauczyciela przedmiotu, tak wartościowego jak Historia Magii po swoich poprzednikach.
Zgłaszam się ponownie, po kilku latach od poprzedniego razu, dalej podtrzymując stanowisko, że nadaję się na tę posadę. Po ukończeniu szkoły z najwyższymi wynikami z dwóch pozornie przeciwnych sobie przedmiotów, bo eliksirów i historii rozpocząłem serię podróży po świecie dołączając do jednej z grup naukowych. Przez ten czas nauczyłem się kilku nowych języków i udoskonaliłem, te które znałem, podczas wykorzystywania ich w codziennych rozmowach. Po latach zdobyłem wykształcenie prawnicze zaliczając aplikację adwokacką, a przez późniejszy czas zacząłem rozpatrywać sprawy magiczne jak i niemagiczne korzystając z uprawnień jakie dawał mi tamten uniwersytet.
W końcu przypłynąłem do Wielkiej Brytanii, gdzie ułożyłem sobie życie pracując przez lata w Ministerstwie jako urzędnik przy tym pełniąc funkcję ordynatora w Klinice św. Munga, gdzie obecnie jestem jej dyrektorem. Od tego czasu nabyłem najwięcej doświadczenia w pracy z dziećmi, również na oddziale psychiatrii.
Wieloletni kontakt z ludźmi, pomagając im prawnie czy medycznie, nauczył mnie podejścia do także i młodych osób. Wychowałem dwójkę siostrzeńców z czego jestem dumny, odnawiając przy tym połączenia rodzinne.
Obecnie chciałbym spróbować swoich sił, ponownie w czymś związanym z humanistyczną częścią swojego życia.
Jako nowy nauczyciel, za główny cel obiorę sobie pokazanie młodym pokoleniom, jak bardzo szczegółowość i detaliczność jest ważna. Chciałbym również zaprezentować, że łącząc skrajne sobie elementy można uzyskać niesamowite efekty. Z doświadczenia wiem, że potrafię prowadzić interesujące i trafiające do młodych wykłady, które dzięki swojej formie łatwo zapadają w pamięć. Niezaprzeczalnie, obowiązkiem następcy będzie przeredagowanie materiału i lekcji w taką postać, która nie będzie straszyć, czy zniechącać a przyciągać i propagować naukę historii. Trzeba uświadomić, że nie jest to przedmiot zbędny a jakże przydatny i niedoceniany, ponieważ historia to nie tylko nauka ciekawostek z życia czarodziejów, lecz coś co pomaga w odkryciu samego siebie, mając wgląd w proces kształtowania kultur i rozwoju grup.
Jako pracownik placówki, szkole mogę zaoferować poświęcenie oraz psychologiczne podejście do uczniów, które uświadomi, że ich problemy nie są nam ani obce, ani obojętne. Myślę, że dzięki swojemu doświadczeniu, wiedzy jak i osobowości będę cennym nabytkiem i zapewniam, że nie jestem zawodnym człowiekiem.
Arcanus Thorne


Oceny z SUMów i OWUTEMów(z przedmiotu, którego chcesz nauczać lub wszystkie, jeśli składasz podanie na inną posadę):  
SUMy: Wybitny
OWUTEMy: Wybitny

[OOC]

Nick w grze: Arcanus
Czy masz jeszcze inne konta?: Tak, jednak ta postać jest jedną z mi bliższych.

Czy masz już jakieś doświadczenie(jeśli tak, to jakie?): Stricte na posadzie nauczyciela jeszcze nigdy nie byłem, ale po dziś dzień mam za sobą ogromną ilość prowadzenia podobnych zajęć, a ta bardziej znana część to szkolne koło kulinarne, kursy teleportacji (gdzie ludzie zdobyli wspomnienia, których się przez bardzo długi czas nie pozbędą z powodu formy wykładania i urozmaicania materiału) a także staż medyczny w klinice (dzięki czemu młodziutkie postaci miały okazję zainteresować się trochę obumarłą dziedziną magomedycyny). Myślę, że każdy, związany z choć jedną z powyższych rzeczy miło wspomina akcje i nie żałuje poświęconego czasu.

Argumentacja OOC(Dlaczego ty i czemu startujesz na tę posadę?):*
Od początku rozgrywki na tym serwerze, gdzieś w myślach krążyła mi idea zostania nauczycielem. Szczerze mówiąc, to postać tego dorka od początku była kierowana w dwie dziedziny i jedną z nich jest właśnie historia magii. Dalej mam wielką nadzieję, że w końcu mógłbym urozmaicić materiał, który jak zauważyłem to do tej pory w większości składał się z tekstów i wiedzy "ctrl+c" z internetu. Jestem takiego zdania, że jeśli ktoś wie co robi to nie będzie miał problemu napisania o czymś w taki sposób żeby kogoś zainteresować i nie pokazać częściowej ignorancji. Historia magii to przedmiot cudowny, ponieważ nie ogranicza a tematami można żonglować do woli, by tylko uraczyć widza. Pora w końcu na kogoś kto odmieni sytuację. Jestem gotów wyłożyć tematy kanoniczne, haplowe, ale i także te spoza będące równie wartymi uwagi. Dzięki formie miłej w odbiorze lekcji, na której nie będzie możliwe afczenie czy przychodzenie tylko po notatki a równie ważne prowadzenie role play'u będzie można odmienić wizerunek historii na taki, jaki panował dawno temu.
Poza tym na serwerze gram od prawie dwóch lat i myślę, że mogę się nazwać osobą biegłą w środowisku RP. Miałem już trochę tych postaci, nie tylko ludzi, a każda miała zawsze coś ciekawego w sobie. Nie mam problemu z wyznaczeniem odpowiedniej ilości czasu na grę, co z góry zapobiega sytuacją nazbyt częstego przekładania lekcji.


Identyfikator Discord: ORI0N6#6210
⛲Eviva l'arte. Wasze życie nic nie warte.⛲
ReTTy
Banować te Pusie



Donator

Posty: 353
Tematy: 16
Sie 2015
466
Ravenclaw
#2
Dopuszczony na rozmowę.
Swanes
"What's your damage?"




Posty: 176
Tematy: 45
Gru 2014
521
Slytherin
#3
Przyjęty.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.