Witaj!

[Problem] Czarna Magia
Kanalik
Pan Maruda



Weryfikator

Posty: 349
Tematy: 19
Lip 2017
147
Gryffindor
#1
Witam.

Nie jest to problem techniczny, lecz coś co według mnie jest problemem całego serwera - czarna magia. Myślę, że wielu zauważyło, iż CM na serwerze stała się praktycznie codziennością. Co druga osoba ją ma i w dodatku z tego co zaobserwowałem, praktycznie żadna nie odczuwa dosłownie żadnych dolegliwości. Czy przypadkiem przez nadmiar czarnej magii, nie powinno się mieć całkowicie wyniszczonej psychiki? W końcu nawet w wątku o CM, wyraźnie zaznaczone jest, iż po zatraceniu się w czarnej magii, przechodzi się do etapu "dno". Nie ukrywajmy - w aktualnym stanie, zdarza się widzieć nawet 14-letnich, wielkich czarnoksiężników, którzy to nie planują jak wybić wszystkie osoby o nieczystej krwi. Według mnie jest to trochę śmieszne. Skoro ta dziedzina magii jest w stanie wykończyć nawet dorosłego, to o takim dzieciaczku nie powinno się nawet rozmawiać. W dodatku jasno powiedziano, że naukę czarnej magii można rozpocząć dopiero w 3 OOC. Prawda - w niektórych przypadkach jest to wiek odpowiedni na naukę, lecz nie dotyczy to każdego. Aktualnie, aby uzyskać zgodę, wystarczy stworzyć sobie ślizgona, napisać kilka zdań o jego arogancji, wyższości itd, itp, a potem wraz ze znajomymi siedzieć na discordzie i podpowiadać sobie na egzaminach z tranmustacji, ziu i opcm. Nie jest to propozycja, gdyż nie mam pomysłu jak można rozwiązać ten problem. Z pewnością zwiększenie wymagań i dodanie do zgody czegoś w rodzaju "celów" postaci, mogłoby przynajmniej troszeczkę naprawić sytuację. Idąc dalej - sytuacje, w których idzie się przez dziedziniec, a nagle przechodzi sobie jakiś dzieciak i mówi, że bije od niego CM. Cóż, faktycznie jedna taka osoba może się zdarzyć, ale to na serwerze jest praktycznie codziennością. Sytuacja w świecie dorosłych ma się dość podobnie - wiele osób je ma, ale niewiele się do tego nadaje, a jeszcze mniej odgrywa jakieś skutki. Pozostaje postawić sobie jeszcze jedno pytanie - czy to działa tak, że próbujemy opanować CM, aby po prostu móc obronić się przed potencjalnym zagrożeniem, albo zaatakować gracza w Hogsmeade, psując mu rozgrywkę? Pewnie niektóre osoby powiedzą tak, ale spójrzmy na to pod innym kątem. Czy ktoś sięga po narkotyki, czy innego rodzaju używki, bez wyraźnych powodów? Fakt - w aktualnych czasach to możliwe, lecz szybko skutkuje to wieloma nieprzyjemnościami, które czasami prowadzą nawet do śmierci. No cóż, może się nie znam, ale mnie osobiście takie sytuacje irytują. Nawet jeżeli nic nie wniosę, to może chociaż skłonię administracje do dopracowania systemu CM. Dziękuję za przeczytanie.
Yare, yare...
CzarnaMoc
Azkaban




Posty: 864
Tematy: 86
Lut 2018
Slytherin

#2
Sama byłam świadkiem akcji takich i serio to jest dramatyczny widok... Lub zwykła odwalanka 
//Jak wstanę to rozpisze się bardziej
kubixgame
Pora na eksterminacje goblinów




Posty: 232
Tematy: 25
Sie 2015
201
Ravenclaw
#3
Z serii "Mam bana, ale się wypowiem" - otóż jak dobrze ująłeś, w Systemie czarnej magii są rozpisane 3 etapy, przez które przechodzi nasza postać, nie będę opisywał tu, który jest od czego, bo macie to w wątku. W każdym razie, niemożliwym jest, abyś na pierwszym poziomie CM wszedł do etapu "dno", bo po prostu jest to zbyt szybkie jak dla postaci, dopiero uczycie się zaklęć i takie tam, więc moim zdaniem Fascynacja = 1 poziom CM. Dodatkowo pragnę zauważyć, iż na pierwszym poziomie nie znajdują się tak "epickie" zaklęcia, które są w dalszych poziomach. Przy kolejnych etapach nasza postać zatraca się w czarnej magii, to prawda, robi ona z nas psychopatę, zatracamy się w niej. "Ale kubix co Ty masz do gadania, jak Ty nie jesteś into CM", a takiego wała, bo interesuje się CM i tym, co można dzięki niej uzyskać, oraz wiem, jak oddziałuje ona na człowieka. Informacje brane z pierwszej ręki:

[Obrazek: qU3C5wY.png]
Rozmowa z Pingo o tym, czy patronusem można zabić czarnoksiężnika XD (Spotkałem się z taką teorią, pozdrawiam tego misiaka)

Cytując ostatnie zdanie z trzeciego etapu czarnej magii "Na tym etapie nie ma żadnej mowy o rzuceniu zaklęć, które wymagają chociaż krzty szczęścia."  Myślę, że aby odgrywać taki etap, trzeba by być serio zagłębionym w czarnej magii, potrafić jakieś tam zaklęcia i oczywiście mieć wiedzę na temat tego, co się robi i jak poprawnie odgrywać to. Przerwać naukę CM możecie zawsze, a robiąc to na pierwszym czy nawet w trakcie drugiego etapu, mogą pojawić się jakieś zmiany w waszej osobowości, charakterze, oczywiście mogą być one mniej lub bardziej widoczne dla środowiska. 

Co do biegających uczniaków, którzy odgrywają sobie, jak bije od nich czarna magia (XDDD), zapewne mogą posiadać przedmiot czarnomagiczny, od którego ona bije, ale jedyne miejsce mi znane, na którym można kupować sobie jakieś sprzęty tego typu, to Nocturn, na którym jest zgoda na trwałe, a dzieci wchodząc tam moderator ma prawo odegrać wam akcję nawet porwania i zgwałcenia waszej postaci. Dla porównania dodam, że to tak, jakbyście wbili bez narracji do zakazanego i chwalili się wszystkim w szkole, że jeździliście na centaurach jak na koniach, po prostu non rp.

Nie tylko ślizgoni mają prawo do nauki CM, oczywistym jest, że nawet miły i przyjazny puchon, jeśli przykładowo na jego oczach zginie mu matka, ojciec, obojętnie ktoś z rodziny, będzie obiektem żartów w szkole, pobiją go poważnie, mógłby przecież dostać jakiejś depresji, która nie kończy się od razu samobójstwem typu podcięcie sobie żył, albo skok z wieży gryffindoru, mógłby także pisać zgodę o czarną magię, w celu zemsty na swoich oprawcach lub podanie jakiegokolwiek powodu, oczywiście jeśli ma ona do tego odpowiednie oceny.

Co do samych ocen, to faktycznie, nauka zaklęć czarnomagicznych wymaga przynajmniej oceny Zadowalającej z przedmiotów tj. OPCM, ZiU, Transmutacja, które nie zawsze są tak bardzo przestrzegane, a osoby z oceną nawet Okropną z transmutacji, mogą dostać taką zgodę. Ale cóż, z tym akurat się zgadzam, że wymagania w postaci ocen i argumentacji mogłyby być bardziej zaostrzone, a nie napisać sobie "Siema siema, jestem z rodu Nietzsche czy inny Margel, ogólnie to jestem w slytherinie i nie lubie ludzi, weź mi daj te zgode człowieku nie słyszysz co mówie do Ciebie? jestem Z Ł Y BARDZO, AAAAAAAAAAAAAAA"

Jeśli chodzi o naukę CM przez osoby będące w 3 klasie OOC, zgadza się również, że czarna magia jest szczególnie wycieńczająca. Nie wiem jakie warunki są przedstawiane takim osobom, ale jeśli chcą zaczynać swoją przygodę z CM już w 3OOC, to proszę bardzo, tylko niech takim osobom zostanie zwiększony czas na naukę zaklęć, bo nawet przy standardowych 4 dniach OOC na naukę jednego zaklęcia, można się nauczyć całego pierwszego etapu (9 zaklęć) w 36 dni, a rok szkolny trwa 3 miesiące, więc do tego czasu taka osoba mogłaby bez problemu - gdyby ćwiczyła regularnie - opanować CM'ke i pokonać czy nawet zabić innego ucznia, pisząc w zgodzie, że "no siema to znowu ja jestem ten zły ślizgon, hurr durr nie lubie tego gracza ooc bo mnie irytuje taka vipera czy tam paulina jak sobie chodzi a ja nie lubie jak sobie chodzi".

[Obrazek: UaqyTBR.png]

Tak więc, jeśli jakaś osoba poniżej 3OOC odegra sobie akcje, że bije od niej CM - są dwa wyjścia:
1. Posiada jakieś przedmioty "nielegalnie" kupione na Nokturnie, bo dzieciaki nie miały tam wstępu
2. Być może zostało rzucone na niego jakieś zaklęcie, rytuał, klątwa, cokolwiek związanego z CM i po prostu ma przymus odgrywania tego, podobnie jak znana i uwielbiana przez wszystkich osoba, która już nie żyje.
Możecie zawsze poprosić taką osobę o zgodę, albo poprosić moderatora o sprawdzenie tego, oraz jakie zaklęcia taka osoba umie, co bardzo prosto da się zweryfikować

Jeszcze ustosunkowując się do pytania "czy to działa tak, że próbujemy opanować CM, aby po prostu móc obronić się przed potencjalnym zagrożeniem, albo zaatakować gracza w Hogsmeade, psując mu rozgrywkę?"

Cóż, i tak, i nie. Podczas nauki CM, tak jak wcześniej było wspomniane, nasza postać uczy się wywoływać myśli, chcące zrobić drugiej osobie krzywdę. Oznacza to, że jeśli jak już mówiliśmy wcześniej, nasza postać znajduje się na etapie "Dno", a dodatkowo jest na poziomie 3 czy mój Boże 4, to może bez problemu rzucić w Ciebie avadę, o ile oczywiście ma zgodę, a będzie mógł dostać ją znacznie łatwiej. Może wtedy rzucić w Ciebie imperiusa i rozkazać zatańczyć Ci na rurze w swoim domu, rzucić crucio, torturować Cie, może zrobić dosłownie WSZYSTKO, na co tylko ma ochotę.

Oczywiście wszystko ma swoją cenę, ponieważ podczas nauki CM, a nawet po zaprzestaniu jej nauki, nie możemy poprawnie się przemieniać w zwierzaczka, więcej na tej temat znajduje się w Systemie Transmutacji. Spotkałem się także z teorią, że jeśli używamy CM, to nie możemy wykonywać jakichś poważniejszych transmutacji, ponieważ trzeba być "neutralnym?" podczas transmutowania czegoś, a CM znacznie nam to utrudnia, tak więc nie zamienicie sobie drugiej osoby w zegarek, przykro mi. Nie muszę chyba przypominać, że rzucanie patronusa będzie grozić non rp i jak dobrze pamiętam - śmiercią (chyba że coś zmienili).

Są także plusy używania CM, przykładem jest chociażby to, że jak już wyżej wspomniałem po raz kolejny, nasza postać staje się niebezpieczna dla otoczenia, oraz silniejsza. Niektórzy nie potrafią rzucić bariery, która działa przeciwko czarnej magii oraz nie potrafią się przed nią skutecznie bronić. Jeśli jesteście na jakimś wyższym etapie nauki, przykładowo 3, to możecie bez problemu ubiegać się o inne zgody, nekromancja, niewybaczalne, horkruksy, klątwy, a nawet rytuały, które są bardzo ciekawe. Dzięki horkruksom możecie być nieśmiertelni, czego nie można powiedzieć o innych postaciach! Dzięki takiemu horkruksowi jesteście skutecznie zabezpieczeni przed różnymi próbami zabójstwa was, ponieważ macie możliwość powrotu do żywych! Możecie także przy pomocy rytuałów robić różne eksperymenty, zdobywać ciekawe zdolności, przedmioty, zależnie co ustalicie z opiekunem czarnej magii.

Podsumowując, czarna magia jest OP, jej nauka aktualnie nie jest bardzo wymagająca, ale bardzo chciałbym, aby to się zmieniło, chociażby odrobinę. A co do uczniów próbujących zabijać sobie innych - no cóż, każdy odgrywa sobie postać, może tego nie pochwalam, ale jednak coś się dzieje w tym Hogwarcie, jak ktoś chce sobie robić drugiego Malfoya, proszę bardzo, jak ktoś chce być jak Hari Pote, także ma taką możliwość. Dziękuję za uwagę i dobranoc 
Rebelianci się szykują
KapitanUkraina
Legendarny Gracz




Posty: 356
Tematy: 16
Sty 2019
71
Gryffindor
#4
Kanalik napisał(a): (09.06.2019 01:54)
Witam.

Nie jest to problem techniczny, lecz coś co według mnie jest problemem całego serwera - czarna magia. Myślę, że wielu zauważyło, iż CM na serwerze stała się praktycznie codziennością. Co druga osoba ją ma i w dodatku z tego co zaobserwowałem, praktycznie żadna nie odczuwa dosłownie żadnych dolegliwości. Czy przypadkiem przez nadmiar czarnej magii, nie powinno się mieć całkowicie wyniszczonej psychiki? W końcu nawet w wątku o CM, wyraźnie zaznaczone jest, iż po zatraceniu się w czarnej magii, przechodzi się do etapu "dno". Nie ukrywajmy - w aktualnym stanie, zdarza się widzieć nawet 14-letnich, wielkich czarnoksiężników, którzy to nie planują jak wybić wszystkie osoby o nieczystej krwi. Według mnie jest to trochę śmieszne. Skoro ta dziedzina magii jest w stanie wykończyć nawet dorosłego, to o takim dzieciaczku nie powinno się nawet rozmawiać. W dodatku jasno powiedziano, że naukę czarnej magii można rozpocząć dopiero w 3 OOC. Prawda - w niektórych przypadkach jest to wiek odpowiedni na naukę, lecz nie dotyczy to każdego. Aktualnie, aby uzyskać zgodę, wystarczy stworzyć sobie ślizgona, napisać kilka zdań o jego arogancji, wyższości itd, itp, a potem wraz ze znajomymi siedzieć na discordzie i podpowiadać sobie na egzaminach z tranmustacji, ziu i opcm. Nie jest to propozycja, gdyż nie mam pomysłu jak można rozwiązać ten problem. Z pewnością zwiększenie wymagań i dodanie do zgody czegoś w rodzaju "celów" postaci, mogłoby przynajmniej troszeczkę naprawić sytuację. Idąc dalej - sytuacje, w których idzie się przez dziedziniec, a nagle przechodzi sobie jakiś dzieciak i mówi, że bije od niego CM. Cóż, faktycznie jedna taka osoba może się zdarzyć, ale to na serwerze jest praktycznie codziennością. Sytuacja w świecie dorosłych ma się dość podobnie - wiele osób je ma, ale niewiele się do tego nadaje, a jeszcze mniej odgrywa jakieś skutki. Pozostaje postawić sobie jeszcze jedno pytanie - czy to działa tak, że próbujemy opanować CM, aby po prostu móc obronić się przed potencjalnym zagrożeniem, albo zaatakować gracza w Hogsmeade, psując mu rozgrywkę? Pewnie niektóre osoby powiedzą tak, ale spójrzmy na to pod innym kątem. Czy ktoś sięga po narkotyki, czy innego rodzaju używki, bez wyraźnych powodów? Fakt - w aktualnych czasach to możliwe, lecz szybko skutkuje to wieloma nieprzyjemnościami, które czasami prowadzą nawet do śmierci. No cóż, może się nie znam, ale mnie osobiście takie sytuacje irytują. Nawet jeżeli nic nie wniosę, to może chociaż skłonię administracje do dopracowania systemu CM. Dziękuję za przeczytanie.


Piękne, ale ten system jest chyba najlepszy w historii z tych co były, sam moderator nawet w wątku się zwrócił, że kiedyś, to prości ludzie którzy bali się o swoje życie, tworzył se bez problemowo Horkruksa
Kanalik
Pan Maruda



Weryfikator

Posty: 349
Tematy: 19
Lip 2017
147
Gryffindor
#5
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź, drogi Kubixie, jednak mam kilka zastrzeżeń do tego co napisałeś.

Cytat:Cytując ostatnie zdanie z trzeciego etapu czarnej magii "Na tym etapie nie ma żadnej mowy o rzuceniu zaklęć, które wymagają chociaż krzty szczęścia."  Myślę, że aby odgrywać taki etap, trzeba by być serio zagłębionym w czarnej magii, potrafić jakieś tam zaklęcia i oczywiście mieć wiedzę na temat tego, co się robi i jak poprawnie odgrywać to. Przerwać naukę CM możecie zawsze, a robiąc to na pierwszym czy nawet w trakcie drugiego etapu, mogą pojawić się jakieś zmiany w waszej osobowości, charakterze, oczywiście mogą być one mniej lub bardziej widoczne dla środowiska. 

Może i niektóre osoby są w stanie przerwać naukę na pierwszym czy drugim etapie, lecz czy to takie proste? Podobno CM działa jak narkotyk, a jak wiadomo nie łatwo wyjść z nałogu. Z pewnością osoby, które wciągną się w czarną magię, mogą nie poradzić sobie same się z tego wydostać, a w szczególności na drugim etapie. No cóż, wychodzenie też można by było skontaktować z opiekunem, gdyż bez cech typu wytrwałość, czy upór, nie powinno być nic do gadania. 

Cytat:Nie tylko ślizgoni mają prawo do nauki CM, oczywistym jest, że nawet miły i przyjazny puchon, jeśli przykładowo na jego oczach zginie mu matka, ojciec, obojętnie ktoś z rodziny, będzie obiektem żartów w szkole, pobiją go poważnie, mógłby przecież dostać jakiejś depresji, która nie kończy się od razu samobójstwem typu podcięcie sobie żył, albo skok z wieży gryffindoru, mógłby także pisać zgodę o czarną magię, w celu zemsty na swoich oprawcach lub podanie jakiegokolwiek powodu, oczywiście jeśli ma ona do tego odpowiednie oceny.

Źle zinterpretowałeś to co napisałem - chodziło mi o to, iż prawie każdy ślizgon nadaje się do CM. Wystarczy, że wymienisz standardowe cechy slytherinu i już podpunkt "cechy charakteru" w zgodzie masz załatwiony. Podkreślam tutaj, iż tworząc taką postać, w przyszłości bardzo łatwo będzie rozpocząć naukę czarnej magii i jestem tego pewny, że jeśli taki ślizgon trochę się wysili, to 90% wychowanków tego domu, będzie ją miało.

Cytat:Tak więc, jeśli jakaś osoba poniżej 3OOC odegra sobie akcje, że bije od niej CM - są dwa wyjścia:
1. Posiada jakieś przedmioty "nielegalnie" kupione na Nokturnie, bo dzieciaki nie miały tam wstępu
2. Być może zostało rzucone na niego jakieś zaklęcie, rytuał, klątwa, cokolwiek związanego z CM i po prostu ma przymus odgrywania tego, podobnie jak znana i uwielbiana przez wszystkich osoba, która już nie żyje.

Jakaś plaga rzucanych klątw? Taki przypadek to nie jest załóżmy 1 na 100, a bądź co bądź zdarza się dość często. A co do artefaktu - jak przemycił przedmiot, który ma związek z czarną magią, do Hogwartu? Już przy samym wejściu powinni go zdemaskować. Czy moderacja nie powinna bardziej zwracać uwagi na takie sprawy? Faktycznie, możliwe jest, że jeden w jakiś sposób przemycił, lecz i tak powinno to zostać dokładniej sprawdzone.

A teraz co do drugiej, krótkiej wypowiedzi...


Cytat:Piękne, ale ten system jest chyba najlepszy w historii z tych co były, sam moderator nawet w wątku się zwrócił, że kiedyś, to prości ludzie którzy bali się o swoje życie, tworzył se bez problemowo Horkruksa

Otóż nie masz racji. Zarówno ja, jak i Kubix, napisaliśmy co można by było zmienić w wymaganiach na CM i w jakiś sposób ograniczyłoby to ilość wydawanych zgód.
Yare, yare...
kubixgame
Pora na eksterminacje goblinów




Posty: 232
Tematy: 25
Sie 2015
201
Ravenclaw
#6
@Kanalik

Opisałem tylko możliwość, jaką jest zaprzestanie dalszego praktykowania czarnej magii. Pewnym jest, że im dalej w las, tym więcej drzew, a przekładając na to uzależnienie - łatwiej jest zakończyć np. z paleniem papierosów po kilku dniach czy miesiącach od rozpoczęcia, niż po kilku/kilkunastu latach. Oczywiście takie przerwanie nauki można, a nawet powinno się ustalać prywatnie z opiekunem.

Niestety slytherin wyróżnia się swoimi własnymi cechami, podobnie jak każdy inny dom. Właśnie dlatego, przez cechy charakteru naszej postaci, jesteśmy przydzielani do domów, przez weryfikatorów. Logicznym jest także, że jeżeli Twoja postać jest skryta lub niezbyt ufa ludziom, to nie pójdzie do Hufflepuffu, w którym są osoby z najczęściej przeciwnymi charakterami. Są oczywiście wyjątki, jak np. Vipera, która odgrywa Anne Margel II, w slytherinie, a jakoś nie widzę, aby rzucała wyzwiskami na lewo i prawo, ba, została nawet prefektem naczelnym (przez jakiś czas, ale liczy się fakt). Niestety, większość osób grających na haplu nie chce robić jakiejś "przebojowej" postaci, chcą po prostu grać i wybierają sobie charakter dla postaci, jaki im będzie najłatwiej odgrywać. Oczywiście nie mówię za wszystkich graczy, ale mi ciężko byłoby odgrywać osobę milutką, mającą w sobie generator energii, ponieważ za bardzo przenoszę swój charakter OOC, do gry IC, dlatego żeby uniknąć nieprzestrzegania charakteru swojej postaci, robię go przybliżonego lub w całości bazowanego na moim, w realnym świecie.

Dzięki, że mi przypomniałeś. Podczas przechodzenia przez bramę Hogwartu jesteśmy poddawani przeszukaniu, więc takie przypadki, jak przemycanie przedmiotów czarnomagicznych powinny zostać dokładne sprawdzane. Jak tak teraz myślę, to podobno sowy i ogólnie przesyłki, które przedostają się na teren szkoły są sprawdzane, więc raczej ciężko, a nawet niemożliwym jest pozyskanie jakichś niebezpiecznych przedmiotów, alkoholu czy chociażby właśnie tych przedmiotów czarnomagicznych.


I także ustosunkowując się do wypowiedzi Ukrainy - prawda, aktualny system jest z pewnością lepszy od poprzednich, ale nie oznacza to, że jest idealny. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w lepiance z błota, zamiast w krzakach to ogromny postęp technologiczny. System trzeba w dalszym ciągu udoskonalać, pytanie pozostaje niezmienne, wobec każdej zmiany na haplu:
Komu by się chciało, jeśli zaraz zlecą się głosy hejtu i nienawiści?
(Albo też samo "Komu by się chciało" - bo aktualnie sytuacja z narracjami wygląda tak, że wczoraj musiała jakąś robić Stella, bo wiało nudą)
Rebelianci się szykują
Kanalik
Pan Maruda



Weryfikator

Posty: 349
Tematy: 19
Lip 2017
147
Gryffindor
#7
Ponownie dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. Tym razem zgadzam z Tobą, a przy okazji odświeżam wątek.
Yare, yare...
Pingo
Czarodziej




Posty: 238
Tematy: 16
Gru 2014
307
Gryffindor
#8
No to pomijając ocenki i historię, w której główną rolę grają wyłącznie cechy i wymyślony na szybko cel, niech przed wydaniem zgody jakiś obiektywny moderator przygląda się grze ubiegającego się o zgodę i na podstawie zebranych przez niego informacji wydawana będzie zgoda lub nie. Widać będzie, że postaci nic nie leży na sercu, bawi się i zachowuje jak typowy nastolatek lub dorosły, to na co mu ta CM'ka? No i tak samo po otrzymaniu zgody. Warto przyglądać się takim osobom, które zakończyły jakiś etap CM'ki. Jeśli za bardzo będzie biło od nich szczęście, miłość i dobroć to można to potraktować jako początek porzucania nałogu, czyli etap w dół i zaklęcia, które dana osoba już poznała, ponownie stają się dla niej problematyczne.
MateVu
Atencjusz




Posty: 352
Tematy: 25
Sty 2015
239
Slytherin
#9
Wydaje mi się, że rozwiałem wszelkie wątpliwości na discordzie. Jeśli ktoś nie doczytał, czy ma jakieś pytania- zapraszam do sekcji wiadomości prywatnych na discord. Zamykam.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.