Witaj!

Starożytne Runy 73
macuieh
maciej



Pracownik Hogwartu

Posty: 32
Tematy: 4
Kwi 2019
64
#1
WUMDLE
Krukonsi:
Ophela Vablatsky - wybitny 
Livio Giacalone - powyżej oczekiwań- [mogles sie bardziej postarac]
Simone Giacalone - wybitny- [mogles lepiej]
Puchonsi:
Valerie Howe - wybitny- [moglas lepiej]
Paul WInter - wybitny
Manon Modine - wybitny 
Gryfonsi:
Sigrun Lavenhart - wybitny

OWUTEMY
Krukonsi:
Shilard Winter - wybitny- [za rysunek ladny]
Ślizgonsi:
Anna Margel - wybitny 

Dziękuej kochani za te wspanaiłe lata nauki zycze wam powodzenia w dalszej drodze zycia 
Sherfan Spellfan
Griffith
Czarodziej




Posty: 8
Tematy: 4
Lip 2017
12
#2
**Do osób, które pisały Standardowe Umiejętności Magiczne ze Starożytnych Run i wszystkich, którzy będą rozpoczynać naukę w trzeciej klasie [OOC: II klasie] przylatuje sowa, trzymająca w dziobie kopertę z listem nakreślonym ładnie czarną kursywą brytyjską.**

Drogie Uczennice,
Drodzy Uczniowie,
gratuluję Wam wyników, jakie uzyskaliście na egzaminach dzięki swojej ciężkiej pracy, wiedzy i umiejętnościom. Mam nadzieję, że dotychczasowe sukcesy będą dla Was motywacją do sięgnięcia po nowe wyzwania. Chcę Wam zaproponować podróż w świat starożytnych run.

Niebawem spotkamy się po raz pierwszy w szkole. Dla wielu z was oznacza to wybór przedmiotów dodatkowych, na które będziecie uczęszczać. Chcę zachęcić Was do tego, byście podjęli wyzwanie uczenia się starożytnych run. Niektórzy z Was mają za sobą już styczność z tym przedmiotem, a dla wielu z Was będzie on zupełnie nową przygodą.

Na naszych lekcjach będziemy zajmować się głównie runoznawstwem i źródłoznawstwem. Poznacie najważniejsze alfabety runnicze. Dowiecie się co wspólnego ma byk z Grecją, o czym śniono we wczesnośredniowiecznej Danii, a także poznacie proces decyfracji. Będziemy też zajmowali się odczytywaniem inskrypcji i zapisanych runami tekstów oraz sporządzimy kilka własnych napisów. W klubie run z chętnymi będziemy uczyli się podstaw gramatyki run latyńskich, czyli łaciny. I jeszcze wiele, wiele więcej.

Do zobaczenia już we wrześniu!
G. Procter



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.