Witaj!

[Propozycja] Nowe osoby na serwerze
Grzesioer
Czarodziej




Posty: 83
Tematy: 9
Lut 2018
30
Gryffindor
#11
Tutaj zgadzam się całkowicie z wypowiedzi Danona [Manon] i innych graczy, ja też w swoim przypadku mogę powiedzieć to samo że nie umiałem się odnaleźć na początku na forum, i podobnie w grze. Teraz niby jest ta szkółka rp ale kiedy nowi gracze wchodzą to nawet nie mogą odnaleźć posta na jej temat. Głównie też jak inni wspominali nowi gracze wstydzą się prosić o pomoc, dla takich graczy właśnie trzeba pomagać z skinami lub innymi pojęciami lub powiedzieć że istnieje takie coś jak "Szkółka RP". Właśnie dobrym pomysłem byłoby gdyby moderatorzy obserwowali nowych graczy, i im pomagali w pojęciach odróżniania ooc od ic, akcjach i tak dalej.
Leonard
Czarodziej




Posty: 23
Tematy: 0
Sty 2016
64
#12
Ja bym sugerował wznowić współpracę z jakimś youtuberem. Nowy gracz wbija na spawn i wita go latający nad tłumem mugoli leniwiec, rozsypujący po mapie mlecze. Taki gracz od razu zostaje uprzedzony, że nie znajdzie tu uniwersum HP, tylko uniwersum hapla; jak to kolokwialnie ujął @merlin0. 
 A tak na poważnie to nie jest coś, z czym może uporać się ekipa serwera. Ekipa zrobiła wszystko co potrzeba, a pomoce dydaktyczne niezależnie od tego w jakiej są postaci, będą oddziaływały z tym samym skutkiem. 
 Było tak zawsze i będzie tak zawsze, że nowi gracze trafią w pewnym momencie na wyjadacza, który ich wprowadzi i każdy kto grał dłużej niż kilka tygodni się z tym zgodzi; że w ich początkowej rozgrywce pojawiła się jakaś dobra dusza, która zaoferowała pomoc (pozdrawiam @Marsen). 
 Osobami, które do tego nie dotrwały są osoby, którym po pierwsze, nie spodobała się tego typu forma rozgrywki (na których nie ma co liczyć, że mogliby tu zostać na dłużej); po drugie osoby, którym nie odpowiada uniwersum haplowe (ich również nie sposób namówić, by się zadomowili) i ostatnia grupa to te, które zostały zniechęcone przez innych graczy. Sam pamiętam jak pierwszego dnia mojej rozgrywki zostałem oskubany z galeonów i nie miałem za co kupić różdżki, bo ktoś znalazł we mnie okazję na łatwy zarobek (pozdrawiam @Adrianoski); lub byłem wyzywany i nikt z początku nie próbował we mnie dostrzec jakiegokolwiek potencjału przez pryzmat bycia graczem, który pojawił się na serwerze w nieodpowiednim czasie. 
 Teraz zapewne wygląda to zupełnie inaczej, bo starsi stażem gracze zmienili nieco podejście wprost proporcjonalnie do średniego wieku haplowicza; aczkolwiek nowi muszą wiedzieć dobitnie w kim mogą znaleźć wsparcie. Rangi "pomocnika", które ktoś wyżej zaproponował mogą pomóc, tylko nowy gracz musi mieć na każdym kroku przypominane, że w razie problemów powinien się do nich zgłosić; chociażby już na etapie rejestracji konta, czy pisania podania na ucznia. No i oczywiście sami gracze muszą wychodzić z propozycją pomocy kiedy widzą nowy nick. Bo nie dowiesz się czy przypadkiem nie trafiłeś na gracza, którego postać w przyszłości zostanie porządnym ministrem magii; dopóki się do niego nie odezwiesz.
Danon
Puchon




Posty: 278
Tematy: 30
Lut 2019
407
Hufflepuff
#13
Odświeżam

Plus odpinam się do wypowiedzi Merlina zwłaszcza o tym wideoporadniku

Serduszko dla każdej czytającej osoby <3
Nieogar
Pracownik Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 113
Tematy: 37
Gru 2014
451
#14
Myślę, że zmiana nazwy serwera na Sid_Potter rozwiązałaby wszystkie problemy.
mumia1230
Dyrektor



Donator

Posty: 351
Tematy: 48
Gru 2014
836
#15
Proponuje nowego opiekuna OPIEKUN NOWYCH GRACZY który regulowalby regulaminem i zasadami ilosc naplywajacych graczy
Cruci
Początkujący Czarodziej



Donator

Posty: 27
Tematy: 11
Cze 2019
39
#16
a wiecie co moze ktos zrobi ten poradnik w grze co? bo narazie to jesyesmy w glebokiej dziurze i wdhodzac na serwer nie ma otalnei nic. nie mwoie o jakichs npc tylko rzeczywiscie cos zrobionegho takiego git na poziomie zagranicznych serwerów rp a nuie wpisanie kilka linijek tekstu do npc i po sprawie, do czegos ta modraCJA chyab jest.
KapitanUkraina
Legendarny Gracz




Posty: 356
Tematy: 16
Sty 2019
71
Gryffindor
#17
ehhh... Po co? Wiele graczy przychodząc na Hapel muszą znać przynajmniej podstawowe pojęcia, z czego RolePlay nie jest jakąś nie wiadomo jaką sztuką, że trzeba o tym pisać poradniki wielkości biblii, Z czego gracze jeszcze podczas rozgrywki ogarną, troche co i jak, szczególnie jeśli chodzi o uniwersum
C4mp3r
Czarodziej




Posty: 815
Tematy: 53
Gru 2014
899
Hufflepuff
#18
Moja skromna propozycją by polepszyć sytuacje na serwerze Hapel.pl, jest unbanowanie gracza @NeverMore - Zawsze to jeden członek więcej, może administracja dać mu nawet warunek aby "udawał" nowego Haplona. Dwie sprawy za jednym zamachem Smile
Zygfryd
Czarodziej




Posty: 309
Tematy: 28
Gru 2014
810
Slytherin
#19
AM NES TIA
Skacz jak ci każę, będę patrzył jak skaczesz.

DC: Patryk #6537
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#20
Uważam że propozycja Campera jest super



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.