Witaj!

[Apelacja] C4mp3r
C4mp3r
Czarodziej




Posty: 815
Tematy: 53
Gru 2014
899
Hufflepuff
#1
Osoba nakładająca karę: Stella
Powód nałożenia kary: Ck - Character kill

Czas trwania kary: Tak jak to w przypadku zabójstwa, perm na konto gdzie znajduje się dana postać.

Opis sytuacji: W dniu 31.08 moja postać została poproszona o udzielenie wywiadu - W wielkim skrócie, udała się na miejsce gdzie redaktor "pewnej gazety" podał kawę z eliksirem Słodkiego Snu, następnie kiedy moja postać zasnęła na chacie OOC zostałem poinformowany o wydanej zgodzie na ck, przy pomocy zaklęcia zostało mojej postaci poderżnięte gardło (?) - Nie jestem do końca pewien, prosząc moderacje o przekazanie mi informacji oraz wypisując niezgodności które zaszły w tej akcji zostałem zbanowany z podanym wyżej powodem.


Argumentacja: Zaczynając od początku, rozpoczynając rozmowę na chacie OOC chciałem poznać powodu zabójstwa i tak też się stało, ale dopiero po zbanowaniu mojego konta. Poniżej przedstawiam liste tych powodów oraz oczywiście moje wątpliwości co do niektórych z nich.

-%%% jest patriotą i wie jak było za czasów Imperium, które popiera Jacca Lestrange
O: Jacca dosłownie nigdy publicznie nie pochowalał Imperium Magicznego, oprócz wymienienia w programie punktu gdzie miały powstać pomniki wszystkim którzy przyczynili się do budowy Ministerstwa Magicznego oraz Wielkiej Brytanii, mogło to zostać to zostać tak zinterpretowane, chociaż to raczej marginalny powód by kogoś zabić.

-Słuchał co mówił o %%%% jacca oraz o tym co według niego stało sie z Habboth (To decyzja %%%$ oraz MM tamtych czasów spowodowała ze Habboth zburzono)
O: Tak, bo decyzja za zburzenie Haboothtown był odpowiedzialny Minister z nazwiskiem %%%% oraz Ministerstwo w tamtych czasach. Nie mniej jednak oprócz "plotkowego wątku" nic więcej nie było prowadzone - Tak jak moja postać nigdy nie wygrażała się ze wpakuje do azkabanu osób które brały udział w tym procedrze.

-Jacca jako Minister Magii według %%% nie jest odpowiednim kandydatem i sprowadzi na ten kraj zagładę
O: To raczej powód do niegłosowania na danego kandydata niż zabicia go.

-Rózdzka %%%% jest z jadu bazyliszka, którego właściwoscią jest sciąganie właściciela na mroczną drogę.
O: Chyba jeden z niewielu których nie podważam, chociaż chciałbym zobaczyć ss różdzki z takowym podpisem.

-Morderstwo Jaccy ma wprowadzić mnie na droge CM,  o którą pisałem już zgodę. Ma otworzyć mi drogę do stworzenia Pana CM
O: Całkowicie nielogiczne podejście do sytuacji, raczej powinno wystąpić w późniejszym etapie. np. miedzy przejściami z jednego poziomu na drugi. Argument wyssany z palca, pewnie nawet nie została napisana zgoda na czarna magie.

Ja sam osobiście zdaje sobie sprawę co nastąpi gdy Jacca zostanie MM. Wprowadzą od nowa imperium magiczne. Komunizm.  To co Jacca zaprezentował dzisiaj przed 3M uświadczyło mnie w przekonaniu że stare czasy, kiedy ludzi pakowało się do azka za to że są po dobrej stronie wrócą.
O: Nie mam pojęcia co dzisiaj zaprezentowałem pod Trzema Miotłami, program wyborczy mojej postaci nie zakładał rządów dyktatorskich ani również nie jest zbliżony do ustroju Komunistycznego. Argument również nieistotny.

Tak więc, w mojej opinii akcja powinna zostać uznana za niebyła, ponieważ argumenty postaci która zabiła moja, nie są wystarczające by ją zabić. Oczywiście to nie wszystkie niedopatrzenia - Kolejna sprawa która chciałem poruszyć jest eliksir, który w swoim podpisie nie miał wypisanej daty ważności. Co, o ile dobrze pamiętam ustanawia eliksir za nieważny <- Wiem bo swego czasu sam się o to troche wykłócałem. Nie zdążyłem także dostać akcji ss ważenia eliksiru, który miał mi zostać przekazany.

Kolejna sprawa, jest to ze informacja o zgodzie na CK pojawiał sie dopiero po podaniu owego eliksiru, czyli śmiało mogę powiedzieć ze dostałem informacje w trakcie Akcji, a nie przed nią.

Kończąc, liczę na ponownie ocenie tego czy argumenty za zabiciem Jacca Lestrange były prawidłowe - Mam nadzieje, ze nie wypisałem za wiele rzeczy które mogą doprowadzić do MG
merlin0
Weteran




Posty: 1,084
Tematy: 162
Gru 2014
2,523
Ravenclaw
#2
Moim zdaniem większość z powodów które zostały wskazane jako zgoda na CK wypłynęły tylko i wyłącznie z drogi ooc, a dokładniej z naszych śmieszków na discordzie Hapla.
1. Z tego co wiem postać Jaccy nigdy nie miała żadnych stosunków z moim Imperium Magiczny bo kiedy Imperium działało Jacca był dzieciakiem nie wiadomo czy nawet w 1 klasie.
2. Jacca nigdy publicznie ani nawet prywatnie nie wypowiadał się o Haboothtown, Camper wypowiadał się o tym raczej jako Augustus Habooth.

P.S. Imperium nie było żadnymi rządami komunistycznymi bardziej ustrojem demokratycznym z rządem autorytarnym. Proszę się douczyć podstawowych pojęć kiedy się o nich wypowiada.
IxuGaming
Ten gad




Posty: 198
Tematy: 31
Paż 2015
130
Gryffindor
#3
" Kolejna sprawa która chciałem poruszyć jest eliksir, który w swoim podpisie nie miał wypisanej daty ważności. Co, o ile dobrze pamiętam ustanawia eliksir za nieważny <- Wiem bo swego czasu sam się o to troche wykłócałem. Nie zdążyłem także dostać akcji ss ważenia eliksiru, który miał mi zostać przekazany. "

Na temat eliksiru wypowiem się ja - Brak daty ważności to błąd kosmetyczny przy tworzeniu przedmiotu. Na dowód posiadam screenshooty osoby tworzącej a w razie potrzeby i logi.
"Trzeba być bardzo dzielnym by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom"[Obrazek: https://media.giphy.com/media/Bh3YfliwBZNwk/giphy.gif]
em411
Head Administrator



Head Administrator

Posty: 363
Tematy: 61
Gru 2014
779
Hufflepuff
#4
Niestety, ale muszę odrzucić apelację. Zgoda została wydana wcześniej w panelu, ale aby uniknąć podobnych sytuacji, wprowadzamy nowy punkt do regulaminu.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.