Witaj!

Temat skargi: Skarga na WhoAreYou - MG, nadużywanie uprawnień
Nieogar
Pracownik Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 113
Tematy: 37
Gru 2014
451
#1
Nick oskarżającego: Nieogar + Silexan(on również ma prawo się wypowiedzieć)
Nick oskarżonego: WhoAreYou
Powód: MetaGaming, nadużywanie uprawnień kid moderatora. WhoAreYou weszła na komendę /vanish, a potem wykorzystała w IC informacje zdobyte, kiedy jej postać nie brała uczestnictwa w rozgrywce.
Dowody (Wymagane Screenshoty): [Obrazek: unknown.png]
Proponowana kara: Zdegradowanie WhoAreYou do rangi gracza, jeśli już teraz dzieją się takie rzeczy, to boję się pomyśleć, co się stanie jeśli ta osoba zostanie Moderatorem. Nie może coś takiego pójść na sucho, bo wtedy dostanie sygnał, że może tak robić.
Silexan
Mugol


 
#2
Teraz ja dodam coś od siebie jako uczestnik mimo, że strasznie mi się nie chce. Cała ta sytuacja mnie zdenerwowała ponieważ popsuła mi rozgrywkę w Stellaris bo musiałem ciągle odpisywać na discordzie. To tak słowem wstępu.

Pani kidmoderator próbuje się bronić i wersja już uległa zmianie - to nie ona zgłosiła tylko ktoś inny. Udało mi się uzyskać informację kto - powiem tylko tyle że ta postac nie może kojarzyć ani jednej mojej postaci ponieważ przestałem grać 2 miesiace przed utworzeniem jej konta.
Kolejna sprawa, podobno moja postać została rozpoznana przez 15 latkę na podstawię listy niepożądanych. Z tym, że czytając wątek listy nie wyczytałem nigdzie, że jest ona publiczna/publikowana w gazetach itp. wiem to bo sam to zgłaszałem jeszcze jako auror że wątek ten jest niepełny.
https://hapel.pl/forum/showthread.php?tid=18865

Trzy w stosunku do mnie nie została odegrana ani jedna akcja próby rozpoznania, spojrzenia lub czegokolwiek na serwerze. Czyli może pani kidmoderator komuś sama zasugerowała by to zgłosił.

Dodam jeszcze że przyczyniłem się do CK, uwcześnie głównej postaci WhoAreyou, która miała wtedy już ze 3 lata. Już zaraz po tym ck z innego konta próbowała wmieszać w dziwne sprawy moją postać wiec dzisiejsza sytuacja mnie nie dziwi.

Odpisuję tu tylko ze względu na Nieogara. Wbiłem na serwer pierwszy raz od paru miesięcy i na prawdę mocno mi się odechciało. Z półgodzinnej rozgrywki w Hogsmeade dostałem półtoragodzinną dyskusję na discordzie.
Elo.
em411
Head Administrator



Head Administrator

Posty: 363
Tematy: 61
Gru 2014
779
Hufflepuff
#3
Po rozmowie z WhoAreYou, wychodzimy z następującymi informacjami:

Cytat:Pewien gracz odegrał normalnie akcje na serwerze robienia zdjęcia, przeglądania ulotek propo niepożądanych, by upewnić się, ze to na pewno On (Silexan). Następnie odegrał wysyłanie sowy i wysłał mi ją skryptowo. (WhoAreYou)
Skończyło się na tym, że przekazałam powiadomienie na aurorach, oni wbili i z tego co dalej wiem (bo nie bylo mnie na serwerze potem), zgarnęli Nieogara
Wszystkie akcje znajdzie się w logach, nawet Pecie siedział obok i dopytywał się tego gracza w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Logi z sowy
Cytat:[9/3/19 7:12 PM] GRACZ wysyła sowę do WhoAreYou
Silexan
Mugol


 
#4
Jak juz mówiłem na mnie donos wpływu nie mial a raczej na Nieogara. Ale zostałem poczęstowany screenem, wiec póki wątek otwarty to zapytam. Czy w logach są jakieś akcje robienia fotografii, obserwacji? Bo do nas ani jedna akcja takich zachowań nie dotarła.

[Obrazek: unknown.png]

Cytat:Pewien gracz odegrał normalnie akcje na serwerze robienia zdjęcia, przeglądania ulotek propo niepożądanych, by upewnić się, ze to na pewno On (Silexan). Następnie odegrał wysyłanie sowy i wysłał mi ją skryptowo.

A nawet jeżeli to dalej uważam akcję za wyjątkowo mało ambitną bo zrozumiałbym jeszcze jakiegoś łowcę głów. Ale nie rozumiem gdy wbijam na serwer pierwszy raz chyba od kwietnia, to losowa nastolatka przypomina sobie nagle jakiegoś faceta o którym było głośno gdy jeszcze sama nie była przed hogwartem, wyciąga aparat cyka mu zdjęcia a potem bez konsultacji czy nie ma zmian w wyglądzie porównuje z listami niepożądanych. Dla mnie wszystko, dalej niech gada Nieogar.
Nieogar
Pracownik Hogwartu



Pracownik Hogwartu

Posty: 113
Tematy: 37
Gru 2014
451
#5
Piękne ujęcie, zrobione pewnie albo na początku rozmowy, albo w chwili gdy rozmówca był AFK. Rozmowa nie była swobodna, nasze postacie się kłóciły, więc z pewnością mimika twarzy nie mogła być łagodna.

Nie ukrywam, najbardziej poirytowała mnie w tym wszystkim serwerowa biurokracja. Zazwyczaj taka sytuacja oznacza utratę 3 dni OOC, które są akurat bardzo cenne, zwłaszcza w sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie moja postać. Bo nie może mnie przesłuchać 1 auror, a nie wiadomo kiedy pojawi się aż 2 na raz online z odpowiednimi uprawnieniami.

Do napisania skargi doprowadziła mnie kompletna niekomunikatywność przy próbie dogadania się na discordzie, by dowiedzieć się jak do tego wszystkiego doszło. Nie można było od razu napisać, że sowa IC przyszła od innego gracza bez podawania jego nicku, w chwili gdy ona sama była na vanishu, tak trudno tylko trzeba jakiejś wymówki szukać?

Jeśli zdjęcie nie zostało wykonane na samym początku rozmowy, to znaczy, że wygląda lekko inaczej, niż zostało opisane i zwyczajnie na serwerze dopiszę to, czego nie widać na screenie, a odbyło się na serwerze.

Tak więc, skoro gracz jeszcze odgrywał sprawdzanie ulotek, to zdjęcie nie przedstawia Conchobara Gingerblade rozmawiającego swobodnie z niepożądanym nr 4, tylko Conchobara Gingerblade wykłócającego się z niepożądanym nr 4. Do osoby robiącej zdjęcia, jeśli chcesz nadawać własną interpretację i narrację, rób to na czacie IC, w tekście. A jeśli chcesz opisywać coś, to możesz używać **. Swobodna rozmowa powinna znajdować się jako treść IC, a została przedstawiona w inny sposób. Po prostu sprostuję ten błąd na serwerze.

A także do Pecie: Proszę komunikować się z innymi ludźmi normalnie, a nie poprzez wiadomość w banie na serwerze.
PrawdziwyZiela
Udzielający się na forum



Donator

Posty: 1,341
Tematy: 59
Mar 2015
750
Hufflepuff
#6
Pragnę wspomnieć, że Halvar nie jest już poszukiwany od czasów, kiedy to ja jeszcze byłem Ministrem Magii. Wtedy ówcześni aurorzy to wiedzieli, a raczej powinni, ponieważ sam dawałem info IC o tym, z tego co pamiętam, nawet kilka osób spoza BA o tym wiedziało. Być może teraz MG, ale wtedy Halvar był podwójnym agentem dzięki czemu złapaliśmy innego przestępce.



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten temat 1 gości



Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Theme by XSTYLED modified by Hapel Dev Team © 2015-2024.